FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rooney88 » 20 jul 2018, 20:18

Ma bravo, daj nam kakvog iz CRO lige. Ako ikako moze 28+ godina. Ko **** omladince.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
predsjednik
Postovi: 124
Pridružen/a: 31 maj 2018, 19:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la predsjednik » 20 jul 2018, 20:20

irfo je napisao/la:e cuj neki lik koji je ispo iz druge poljske lige igracki mnogo kvalitetniji od naseg najboljeg igraca prosle sezone....sta se sve nece ovdje procitat
Ako smo potpisali sa 4 igraca iz te generacije a sa njim nismo to nesto govori o njemu zar ne ?
ima posla ko hoce da radi

Avatar
mavi
Postovi: 778
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 20 jul 2018, 20:32

predsjednik je napisao/la:
irfo je napisao/la:e cuj neki lik koji je ispo iz druge poljske lige igracki mnogo kvalitetniji od naseg najboljeg igraca prosle sezone....sta se sve nece ovdje procitat
Ako smo potpisali sa 4 igraca iz te generacije a sa njim nismo to nesto govori o njemu zar ne ?
A šta govori? Za nas neupućene

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 20 jul 2018, 20:33

Nek ide ako misli da ce mu bit bolje. Ne mogu ovih sto se kunu u Zelju ko nesto sveto pa se okrenu za sekundu. Vozdra.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
SARAJEVO1921
Postovi: 70
Pridružen/a: 19 jul 2018, 17:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SARAJEVO1921 » 20 jul 2018, 20:42

mavi je napisao/la:
predsjednik je napisao/la:
irfo je napisao/la:e cuj neki lik koji je ispo iz druge poljske lige igracki mnogo kvalitetniji od naseg najboljeg igraca prosle sezone....sta se sve nece ovdje procitat
Ako smo potpisali sa 4 igraca iz te generacije a sa njim nismo to nesto govori o njemu zar ne ?
A šta govori? Za nas neupućene
Pa da dečko nema kvalitet pobogu, otisao je golman Dujmovic ne vidim frku i famu oko njegovog odlaska, otisao Mujagic, Jusufi i mnogi drugi, pa ne mozemo bukvalno sa svakim juniorom potpisati ugovor, malom Hasanovicu je dato zelene svjetlo da moze ici, i ne vidim razlog da se sada oko toga pravi bilo kakva halabuka, otisao kod kona, ocito da je zbog toga, malo se informisite i otidjite na neku utakmicu omladinaca, mnogo toga mozete vidjeti

Ahmed Hasanovic je u 4 utakmice u omladinskoj ligi prvaka odigrao svega 49 minuta od mogucih 360, dakle decko ni u juniorima nije bio standardan, krenite od toga ;)

Otisao mali kod kona, od kona nama presao mali Gasal i sta sad, 1:1, idemo dalje :lol:
Iz rupe sam izašao, za rupu živim, u rupi ću završiti

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 20 jul 2018, 20:46

Ali bitno je da je to udarna vijest na ss.ba :lol:
krasi ga izuzetno snalaženje u protivničkom šesnaestercu.
:mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 20 jul 2018, 20:53

Realno omladinski pogon nam nije na nivou.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 20 jul 2018, 20:58

Vise bi mi bilo zao da su Sehici ili Dacic otisli kod uhljupa. Ne kazem da nije talenat, ali bio je na treninzima prvog tima. Fazon nikad bordo je dobro odglumio.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 20 jul 2018, 20:59

irfo je napisao/la:e cuj neki lik koji je ispo iz druge poljske lige igracki mnogo kvalitetniji od naseg najboljeg igraca prosle sezone....sta se sve nece ovdje procitat
Na osnovu videa skontao da je psihički i mentalno jači od Zake :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
predsjednik
Postovi: 124
Pridružen/a: 31 maj 2018, 19:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la predsjednik » 20 jul 2018, 21:03

SARAJEVO1921 je napisao/la:
mavi je napisao/la:
predsjednik je napisao/la:
Ako smo potpisali sa 4 igraca iz te generacije a sa njim nismo to nesto govori o njemu zar ne ?
A šta govori? Za nas neupućene
Pa da dečko nema kvalitet pobogu, otisao je golman Dujmovic ne vidim frku i famu oko njegovog odlaska, otisao Mujagic, Jusufi i mnogi drugi, pa ne mozemo bukvalno sa svakim juniorom potpisati ugovor, malom Hasanovicu je dato zelene svjetlo da moze ici, i ne vidim razlog da se sada oko toga pravi bilo kakva halabuka, otisao kod kona, ocito da je zbog toga, malo se informisite i otidjite na neku utakmicu omladinaca, mnogo toga mozete vidjeti

Ahmed Hasanovic je u 4 utakmice u omladinskoj ligi prvaka odigrao svega 49 minuta od mogucih 360, dakle decko ni u juniorima nije bio standardan, krenite od toga ;)

Otisao mali kod kona, od kona nama presao mali Gasal i sta sad, 1:1, idemo dalje :lol:
Upravo tako definitivno se slazem ...
ima posla ko hoce da radi

FudbalFan
Postovi: 20
Pridružen/a: 27 avg 2017, 14:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la FudbalFan » 20 jul 2018, 21:16

Pošto dugo nisam vidio nikakvu informaciju o Željezničaru B zanima me jesu li još u pogonu ili ne?

Avatar
SARAJEVO1921
Postovi: 70
Pridružen/a: 19 jul 2018, 17:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SARAJEVO1921 » 20 jul 2018, 21:20

Osim13 je napisao/la:
irfo je napisao/la:e cuj neki lik koji je ispo iz druge poljske lige igracki mnogo kvalitetniji od naseg najboljeg igraca prosle sezone....sta se sve nece ovdje procitat
Na osnovu videa skontao da je psihički i mentalno jači od Zake :lol:
Način na koji Zakarić ulazi u duel sa protivničkim igracem, gdje ga bukvalno izbjegava i nacin na koji to cini Jazvić dovoljno govori o tome, vracam se na ono gdje opet kazujem da pišem na konto onoga sto sam vidio na netu, pogledaj ostatak slicnih videa Jazvića, dečko od zakucavanja u protivnickog igraca, do zalijetanja glavom na kopačku protivničkog igraca ima i veliku dozu bezobrazluka u igri, sto Zakaric svakako nema, opste je poznato da je Zakaric jako tih i miran mladić, u njegovim javnim nastupima se to moglo vidjeti i primijetiti, na terenu i da ne spominjem, i na osnovu toga Jazvić je totalna suprotnost od njega, i na kraju ce to upravo Zakarića i kostati da napravi iole vecu karijeru, na konto toga Jazvić je psihički i mentalno jači od Zakarića ;)

Rokoko slazem se da nije, na onom na kojem bi mogao biti, ali kada vidis ostale bh. klubove i njihove omladinske pogone vidis da mi imamo nesto cak i na ovom nivou sto drugi nemaju, fali nam taj trening kamp i strucni ljudi da bi to bilo sve na zavidnom nivou, opet kada vidis da skoro svake sezone izbacujemo juniore za ili priblizno za prvi tim, shvatim da to i nije tako loše, naravno uvijek moze i mora bolje
Iz rupe sam izašao, za rupu živim, u rupi ću završiti

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 20 jul 2018, 21:26

FudbalFan je napisao/la:Pošto dugo nisam vidio nikakvu informaciju o Željezničaru B zanima me jesu li još u pogonu ili ne?
Rasformiralo se to.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 21:52

Meni je samo žao što će danas-sutra neko drugi pokupiti 'kajmak' za Hasanovića. Eto, konkretno Sarajevo, doveli Šarića i Hasanovića iz Želje i sutra će oni biti "akademci i njihova djeca", i ako budu imali znanja, mogu ih fino unovčiti. A kada malo zagrebeš ispod površine vidiš da su i jedan i drugi neke prve kadetske/juniorske afirmacije doživjeli u Želji, čak preko nas došli i do omladinskih selekcija.

Isto kao što znaju reći da je Mihojević (čak će poneki mozak to reći i za Cimirota) njihovo dijete, fol akademac i tako to, a dečko igrao u Leotaru čak i za seniore.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DenchiNL » 20 jul 2018, 22:00

Raonffa je napisao/la:Meni je samo žao što će danas-sutra neko drugi pokupiti 'kajmak' za Hasanovića. Eto, konkretno Sarajevo, doveli Šarića i Hasanovića iz Želje i sutra će oni biti "akademci i njihova djeca", i ako budu imali znanja, mogu ih fino unovčiti. A kada malo zagrebeš ispod površine vidiš da su i jedan i drugi neke prve kadetske/juniorske afirmacije doživjeli u Želji, čak preko nas došli i do omladinskih selekcija.

Isto kao što znaju reći da je Mihojević (čak će poneki mozak to reći i za Cimirota) njihovo dijete, fol akademac i tako to, a dečko igrao u Leotaru čak i za seniore.
Prije svega znas da nije provokacija pogotovo tebi ne
Pravite gresku u logici i mijesate op i akademiju
Akademija je bukvalno kupljenje ponajboljih igraca regije, kajmaka sto ti kazes, niko iz akademije obicno nije iz klubskog op, vec svana, dovedes ih pomocu scoutinga i napravis ekipu, tim, naucis formaciju, zive zajedno i predju u seniore neki....
Dakle Akademci vecinom nisu nasa djeca....i to je nacin na koji akademija radi to je poenta, a ne da budu djeca iz op u njoj...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
ackeey
Postovi: 3889
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ackeey » 20 jul 2018, 22:33

Meni je bas zao za Hasanovića, ali neko je vec spomenuo, dosao je nama Gasal mali, po meni smo mi u ovoj "razmjeni" puno bolje prosli.
S druge strane, Saric mali je tamo dobio nedavno ugovor, a kod nas ne bi ni za dvije godine.
Slazem se ja sa izgradnjom, sminkanjem, ali zapamtite, prioritet MORA biti akademija.
A cini mi se da smo u zadnjih godinu i po - dvije, nazalost, pobrkali prioritete.
Od sponzora, vlasti i navijaca, sa ovakvim rashodima i platama polovnjacima sa strane, ne mozemo zivjeti.
Bez ozbiljnog rada u OP, doci cemo u situaciju da nemamo svoje djece u ekipi, jer jednostavno nisu dovoljno dobra, a to je zbog losih uslova u OP.
Imamo fore jos jednu- dvije generacije, tj 2000 i 2001, a onda cemo moci i ukinuti OP i samo kupovati igrace.
Nazalost.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
Hilmo123
Postovi: 863
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hilmo123 » 20 jul 2018, 22:43

Analiza Apollona od strane legendarnog Nenada Starovlaha..

Nenad Starovlah – čovjek koji fudbal ima u malom prstu. Bio je jedan od najboljih trenera u bivšoj Jugoslaviji. Željezničaru je iznjedrio Admira Adžema, Elvira Baljića, Marija Stanića… Trenutno, većinu kiparske selekcije on je nogometno odškolovao.
U dva navrata bio je trener Apolona iz Limassola, narednog protivnika njegovog Željezničara u 2. pretkolu Evropske lige. Na Kipru živi 23 godine, odlično je upoznat sa fudbalom u toj zemlji.
I Apolon i Željezničar krasi plava boja, u oba kluba Starovlah je ostavio ogroman trag, a za koga će Starovlah navijati u dvomeču ova dva kluba, najbolje govori činjenica da se ne javlja na kiparske brojeve. Zašto?
“Zovu me iz Apolona, zovu me kiparski novinari. Ja čim vidim nepoznat broj sa Kipra, neću da se javim, znam da će me pitati za mane moga Željezničara, a ja to neću da im otkrivam”, kazao je Starovlah.
A koja je mana Kiprana?
“Apolon ima izuzetno staru ekipu. Prosjek godina je 31. Samo trojica igrača je mlađa od 30 godina. Željo ima više šansi u tom dvomeču”, kazao je Starovlah, prije nego smo ga prekinuli drugim pitanjem.
Nisu u pripremnom periodu Kiprani baš blistali. Pobijedili su Inter iz Zaprešića (1:0), a poraženi su od Crvene zvezde (0:1) i Slovana (0:4). U prvom pretkolu Evropske lige jedva su prošli litvanski Stumbras (0:1 poraz, 2:0 pobjeda).
“Najopasniji dio tima su im stoperi Hector Yuste i Valentin Roberge. Dosta dugih lopti ide na njih i Kiprani se oslanjaju na njih prilikom svih prekida. U napadu je najopasniji Anton Maglica, a opasan može biti i Fotis Papoulis koji igra iza napadača i pridodaje se iz drugog plana”, kazao je Starovlah.
Starovlah dodaje da su Kiprani tehnički potkovani.
“Tehnički su potkovani, imaju nekoliko igrača koji znaju igrati fudbal, ali su dosta spora ekipa. Nemaju brzog igrača i to je velika šansa za Želju. Savjetovao bih igračima Željezničara neka ih napadnu od prve minute, oni se ne znaju braniti. Opet kažem, prilično su stari igrači Apollona i visokim presingom može im se stvoriti mnogo problema. Savjetujem igračima Želje neka napadnu po lijevoj strani Apollona, tu ima dosta prostora. Generalno, bočni igrači Apollona su šansa Željezničara”, rekao je Starovlah.
Još jedna prednost u ovom dvomeču mogla bi biti činjenica da će Apollon Plave sa Grbavice ugostiti na neutralnom terenu u Nikoziji.
“Nikozija se nalazi 75 kilometara od Limassola. To je svakako dobra stvar za Željezničar, bit će manje navijača Apollona”, kazao je Starovlah.
Visoka temperatura, koja na Kipru vlada u ovo vrijeme godine, mogla bi biti problem za Željine igrače, smatra Starovlah.
“Utakmica će se vjerovatno igrati u 20 sati. Tada obično bude 40 stepeni Celzijusa. Vlažnost zraka je velika, a Kiprani bi mogli pokvasiti teren. Neka se igrači Želje pripreme na to, bude jako klizav teren, dobro je da i to znaju i da pripreme krampone i kopačke za takav teren”, rekao je Starovlah.
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 20 jul 2018, 22:48

Klub mora raditi na OP i to je jasno. Puno rada tu treba. Naci strucnjake i ove uljeze tipa sefa OP maknuti. Puno nam je love otislo na infrastrukturu i promasaje jbg.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jiestifo » 20 jul 2018, 22:53

Raonffa je napisao/la:Meni je samo žao što će danas-sutra neko drugi pokupiti 'kajmak' za Hasanovića. Eto, konkretno Sarajevo, doveli Šarića i Hasanovića iz Želje i sutra će oni biti "akademci i njihova djeca", i ako budu imali znanja, mogu ih fino unovčiti. A kada malo zagrebeš ispod površine vidiš da su i jedan i drugi neke prve kadetske/juniorske afirmacije doživjeli u Želji, čak preko nas došli i do omladinskih selekcija.

Isto kao što znaju reći da je Mihojević (čak će poneki mozak to reći i za Cimirota) njihovo dijete, fol akademac i tako to, a dečko igrao u Leotaru čak i za seniore.
Kakvi oni i unovcenje na igracima.Njima je plafon "unovcati" pisljivih 150k eura nekoj ekipi iz druge lige Portugala gdje igraci nece sansu dobiti u B ekipi a ne u seniorima

helemnejse11
Postovi: 79
Pridružen/a: 07 jul 2018, 22:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la helemnejse11 » 20 jul 2018, 23:04

Spominjale se neke gluposti tipa da će Mamić preuzeti Želju ili Sarajevo, ali mislim da su to čiste gluposti iako bih lično bio zadovoljan ukoliko bi se to desilo.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.