FK Željezničar

Moderator/ica: insider

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 11 jan 2019, 14:35

plavousrcu WroteColon
let3 WroteColon
LjoZee WroteColonSamo reci nek nam je Bog na pomoci. Nista vise nije u funkciji kako Bog zapovijeda kod nas. Vratili smo se ovu polusezonu 627 koraka unazad.

:nene: Naprotiv, sa čiščenjem nagomilanog igrackog škarta se konacno krenulo ka izlazu iz tunela.
Vranješ, Rodin, Bogičević slijedeci za nogiranja.

Vranjesa bih odmah zavrsavao a ovu dvojicu do ljeta ostavio. Mora neko izvuci polusezonu. Od mladih sto vise na posudbu ako nece igrati. Pogubno je za njih i klub da budu samo broj.

Mislim da ce do kraja januara sva trojica navedenih biti nogirani :salut: i još neki.

Ako se sjecas, kada se Amar vratio 2009-te u onom svom drugom mandatu, isto je uradio ;) odmah nogirao 10.tak škart igraca koje su dovodile prethodne uprave. Rastjerao neznalice i krenuo dovoditi svoje igrace.
Iskoristiti ovu pauzu i polusezonu da se to rastjera, ako treba gurati omladince.

KongrateUK
Kontakt:

PostPostao/la KongrateUK » 11 jan 2019, 14:46

2009. i deset godina poslije

:D

Osim najavio rezove

FK Željezničar u narednoj sezoni pretrpiće velike promjene u odnosu na tim koji je okončao Premijer ligu BiH, u kalendarskoj godini iza nas

Trener Amar Osim izvršio je prozivku fudbalera kojoj su prisustvovala čak 32 igrača (od toga četiri golmana), ali je jasno da će velika većina dobiti odriješene ruke da sreću potraže u drugoj sredini.

Novi-stari šef struke nije želio otkrivati imena pojačanja, no kazao je sljedeće:
»Volio bih da svih 28 fudbalera posjeduje kvalitet i da na sve mogu računati. No, moramo imati na umu da je riječ o ekipi koja je prethodne sezone osvojila deveto mjesto stoga je iluzorno očekivati da bi u narednoj napravila bolji rezultat», kazao je Osim.

Ekipa će na Grbavici treniratio do 1. jula kada će uslijediti odlazak u Međugorje. Nakon Hercegovine, Željezničar će učestvovati na turniru u Slavonskom Brodu, na kojem će još igrati Lokomotiva, Cibalija i Croatia Sesvete.

Osim je «prozvao» sljedeće igrače: Šehića, Borića, Gvozdića, Pjanića, Salkića, Mulalića, Cocalića, Sadikovića, Muharemovića, Bekrića, Bučana, Šimića, Rovčanina, M. Bešliju, H. Bešliju, Čolića, Kerlu, Memiševića, Omerovića, Svraku, Zebu, Stanića, Mehića, Haznadara, Džananovića, Musu Dialibu, Mujkanovića, Malinovića, Ibrahimovićam, Osmanagića i rekonvalescenta Bajića

https://sportsport.ba/fudbal/osim-najavio-rezove/19611

Osim u potrazi za pojačanjima

Plavi na pripremama u Međugorju
Fudbaleri Željezničara se od jučer nalaze na pripremama u Međugorju, tradiocionalnom odredištu plavih sa Grbavice

Željini su fudbaleri od 26. juna trenirali na Grbavici, da bi od jučer nova lokacija priprema bila Međugorje. Novi (stari) trener Amar Osim na pripreme u Međugorje je poveo 20 fudbalera.

“Prvi dan priprema protekao je dobro, relativno sam zadovoljan onim što su fudbaleri prikazali, ali imam velikih primjedbi na fizičku spremu pojedinaca. Osim toga, smatram da bi do početka sezone bilo potrebno da se pojačamo na određenim pozicijama”, rekao je za SportSport.ba Amar Osim, ne želeći da precizira o kojim se tačno pozicijama radi koje zahtijevaju pojačanja.

“Za sada se nalazimo u fazi traženja eventualnih pojačanja. Još uvijek ne mogu pričati o nekim konkretnim igračima, jer se nalazimo tek u preliminarnoj fazi potrage”, dodao je Osim.

Trener Željezničara je dodao i da će se zahvaliti nekim sadašnjim fudbalerima plavih sa Grbavice, dok će neki na posudbu u neki od niželigaša.

Željo će se na pripremama u Međugorju nalaziti osam dana, a potom slijedi učešće na međunarodnom fudbalskom turniru koji 11. jula počinje u Slavonskom Brodu.

https://sportsport.ba/fudbal/osim-u-potrazi-za-pojacanjima/19936
17.12.2018. - Dan kada je FK Željezničar oslobođen i vraćen onima koji ga vole, i kojima pripada !

UBIPITAR
Kontakt:

PostPostao/la UBIPITAR » 11 jan 2019, 14:51

LjoZee WroteColonSamo reci nek nam je Bog na pomoci. Nista vise nije u funkciji kako Bog zapovijeda kod nas. Vratili smo se ovu polusezonu 627 koraka unazad.

Pare za plate,pripreme i ostale troškove obezbjeđene,
Sva dokumentacija za krov predana,završeno.
Uskoro novi sponzorski ugovor :tokralju:
Struka će svoje odraditi
Klub sasvim normalno funkcioniše,ubrzo će zaposliti još par mladih,da se popuni administracija,starim uposlenicima su vrata otvorena i to im je rečeno.
Svašta ljudi završiše za nepunih 20 dana.
A vi što padate pod propagandu poznatih likova,to je vaš problem.
Dezerter je vojni bjegunac, pripadnik neke vojne formacije koji bez naređenja napušta dužnost, položaj, najčešće u namjeri da se nikad ne vrati.

Dezerterstvo u pravilima vojne službe mnogih država predstavlja jedan od najtežih prekršaja discipline !

plavousrcu
Kontakt:

PostPostao/la plavousrcu » 11 jan 2019, 15:00

Bilo je ljeto kada se vratio 2009. Velika je razlika. Ljeti vise igraca ima na trzistu.

Cevap
Kontakt:

PostPostao/la Cevap » 11 jan 2019, 15:09

U ponedjeljak će Željezničar početi pripreme za narednu polusezonu, a šef struke Amar Osim formirao je stručni štab.
Dva trenera koja će obnašati funkcije pomoćnika Amaru Osimu su Almir Memić i Adin Mulaosmanović. Memić je već sarađivao sa Osimom u periodu od 2009. do 2013. godine, a potom je radio kao pomoćnik Đurbuzoviću i Adžemu. Nakon toga je bio trener Travnika, Goražda i Metalleghea. Mulaosmanović će ostati u stručnom štabu, te će tako nakon saradnje sa Petrovićem i Odovićem biti u stručnom štabu koji predvodi najtrofejniji trener Kluba.

Za kondiciju fudbalera će biti zadužena dva kondiciona trenera. Riječ je o dosadašnjem članu Nedimu Čoviću, te Anelu Hidiću koji je od 2011. do 2016. radio u Želji, a potom u Olimpicu te dvije kineske ekipe. Za trenera golmana imenovan je Adnan Gušo koji je također već sarađivao sa Osimom. Gušo je odnedavno radio kao trener golmana u Omladinskoj školi što će u budućnosti obavljati Elvis Karić, kao i poslove skautinga i analize protivnika prvog tima.

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 11 jan 2019, 15:26

Dobar je strucni stab. Ali, Karic sve Uprave prezivljava. Doduse, na razlicitim pozicijama. :lol:

S bismiletom.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar ! - I.O.

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 11 jan 2019, 15:37

@FKZ1921
Ti se ufatio dugova ne prestajes, prvo i osnovno za licencu ne gledaju se tekuce obaveze, nego dugovanja presudjena da li od suda ili saveza, a toga Željo trenutno nema
vidim provlaci se neka alarmantna situacija oko finansija, a uopste nije tako, ako ce se gledati tako onda i moja firma je pred gasenjem, a plata mi evo redovno legla :lol:

Od ovih svih nek su bakrača otjerali, glupi konj od stopera, Ivan je bio Zeba2, malonogometni majstor ali imamo tu Sinana aBd u punoj formi :opaopa: :opaopa:
Što se tice pojacanja, niti placamo odstete niti ista, za pojacanja logicno ima para kao uvijek što je bilo nevazno za finansijsku situaciju jer ta 1-2-3 plate u konacnici puno ne znace i za njih se uvijek nadju pare
nadam se ostanku Anela na posudbi ovo pola godine, i ako bi doveli graovca to bi bio vrh :ljepota: :ljepota:

@l3t
što rodina? ja se iskreno nadam da ce on ostati i sa Graovcem ciniti bedem :opaopa: :opaopa:

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 11 jan 2019, 16:55

Nek’ je sretno, Anele.

Bezideja
Kontakt:

PostPostao/la Bezideja » 11 jan 2019, 17:16

LjoZee WroteColonDobar je strucni stab. Ali, Karic sve Uprave prezivljava. Doduse, na razlicitim pozicijama. :lol:

S bismiletom.

Bas je Karic bitan u cijeloj prici. Propast cemo zbog njega.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 11 jan 2019, 18:00

Bezideja WroteColon
LjoZee WroteColonDobar je strucni stab. Ali, Karic sve Uprave prezivljava. Doduse, na razlicitim pozicijama. :lol:

S bismiletom.

Bas je Karic bitan u cijeloj prici. Propast cemo zbog njega.

Zaebavam se.

idevlak
Kontakt:

PostPostao/la idevlak » 11 jan 2019, 18:15

Haris Hajradinovic otišao iz Osijeka za 2,25mil €, koliko nama pripada?
“Ne trebamo se mi brinuti, šta će biti kada se taj čovjek vrati u klub, niko od nas, al’vratit će se, nek to moja poruka bude.”
A.O.

kerimatomic1921
Kontakt:

PostPostao/la kerimatomic1921 » 11 jan 2019, 18:25

70-ak hiljada € pretpostavljam.

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 11 jan 2019, 18:27

Željezničar na pripremama u Međugorju i Antaliji, dogovorene četiri utakmice

Željezničar će pripreme za narednu polusezonu obaviti u Međugorju i Antaliji, a do sada su dogovorene četiri pripremne utakmice.
Ekipa Plavih u ponedjeljak će početi sa pripremama za proljetni dio sezone. Prvih nekoliko dana Željo će trenirati u Sarajevu, obaviti testiranja i ljekarske preglede, a potom 18. januara otputovati u Međugorje, gdje će boraviti i trenirati do 30. januara.

Put u Antaliju na glavni dio priprema zakazan je za 1. februar, a Plavi će u Turskoj ostati do 12. februara.

Dogovorene su i četiri pripremne utakmice. Protiv Igmana iz Konjica igrat će se 26. januara, a tri dana kasnije će Plavi odmjeriti snage s Tuzla Cityjem.

Sedmog februara na rasporedu je meč protiv ukrajinske Vorskle, dok će 11. februara protivnik biti još jedna ekipa iz Ukrajine - Oleksandriya.

Prozivka u ponedjeljak će se održati u 12:00 sati, a prvi trening u 13:00 sati na Grbavici. Konferencija za medije na kojoj će Amar Osim ozvaničiti saradnju, predstaviti plan i očekivanja na rasporedu je u ponedjeljak u 11:00 sati u Plavom salonu.
Iskusni Bogičević šutira iz slobodnjaka sa 25 metara, ali preko gola Slobode.

idevlak
Kontakt:

PostPostao/la idevlak » 11 jan 2019, 18:36

kerimatomic1921 WroteColon70-ak hiljada € pretpostavljam.

Svaki priliv je dobrodosao:)
“Ne trebamo se mi brinuti, šta će biti kada se taj čovjek vrati u klub, niko od nas, al’vratit će se, nek to moja poruka bude.”
A.O.

Bezideja
Kontakt:

PostPostao/la Bezideja » 11 jan 2019, 18:40

Svaka cast Senadu za transfer. Imamo novog menedzera koji je otkrio Anela, te ga prodao u Grcku za milion maraka uz pregovaracke vjestine koje odavno BH Premijer Liga nije imala.

Jedan jedini koji zasluzan, svaka cast.Za ovakav tranafer stvarno moras biti kao Mamic. Nema dalje..
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

GOAT
Kontakt:

PostPostao/la GOAT » 11 jan 2019, 18:49

yebem ti transfer kad je vec otiso na kredit.tacno mi se miske popisa na cejf
Premier league BIH
AMAR OSIM 5X Champion (2001,2002,2010,2012,2013)

fk sarajevo,nk celik,fk sloboda,,fk velez,fk borac, 3X Champion (2007,2011,2015)

GOAT
Kontakt:

PostPostao/la GOAT » 11 jan 2019, 18:52

Bezideja WroteColonSvaka cast Senadu za transfer. Imamo novog menedzera koji je otkrio Anela, te ga prodao u Grcku za milion maraka uz pregovaracke vjestine koje odavno BH Premijer Liga nije imala.

Jedan jedini koji zasluzan, svaka cast.Za ovakav tranafer stvarno moras biti kao Mamic. Nema dalje..

haha bas citam na ****,cuj miske zasluzan jbt grob lik i posle svega placa clanke.Ovo kazem jer znam da je youtuber amir hadzic placo **** 50 km za clanak pa mi je to jedino objasnjenje zasto bi ovaj clanak bio ovako napisan u misketovu korist.
Premier league BIH
AMAR OSIM 5X Champion (2001,2002,2010,2012,2013)

fk sarajevo,nk celik,fk sloboda,,fk velez,fk borac, 3X Champion (2007,2011,2015)

Cevap
Kontakt:

PostPostao/la Cevap » 11 jan 2019, 20:33

Stanić se pjavljuje na prozivci u ponedjeljak :geek:

FKZ1921
Kontakt:

PostPostao/la FKZ1921 » 11 jan 2019, 20:46

Azpi WroteColon@FKZ1921
Ti se ufatio dugova ne prestajes, prvo i osnovno za licencu ne gledaju se tekuce obaveze, nego dugovanja presudjena da li od suda ili saveza, a toga Željo trenutno nema
vidim provlaci se neka alarmantna situacija oko finansija, a uopste nije tako, ako ce se gledati tako onda i moja firma je pred gasenjem, a plata mi evo redovno legla :lol:

Od ovih svih nek su bakrača otjerali, glupi konj od stopera, Ivan je bio Zeba2, malonogometni majstor ali imamo tu Sinana aBd u punoj formi :opaopa: :opaopa:
Što se tice pojacanja, niti placamo odstete niti ista, za pojacanja logicno ima para kao uvijek što je bilo nevazno za finansijsku situaciju jer ta 1-2-3 plate u konacnici puno ne znace i za njih se uvijek nadju pare
nadam se ostanku Anela na posudbi ovo pola godine, i ako bi doveli graovca to bi bio vrh :ljepota: :ljepota:

@l3t
što rodina? ja se iskreno nadam da ce on ostati i sa Graovcem ciniti bedem :opaopa: :opaopa:

Ako šta pišem,pišem o onom što je,po meni, u datom trenutku aktualno i vazno za klub.
U ovom momentu su to dugovi,sasvim sigurno.
Oni ti opredjeljuju život kluba u narednom periodu jer su ogromni. I naravno,pisacu o njima sve dok budu bitan faktor za dalje funkcioniranje kluba.
E sad,to sto neki misle da se o nekim dugovima moze i treba pisati godinama a o nekima se ne bi trebalo pisati nikako,to je drugi par cipela.
Oni koji imaju taj problem trebaju ga riješavati sami sa sobom.
A licenca...
Svaka ugovorom preuzeta obaveza,neizvrsena u roku koji je definiran ugovorom,moze ti biti prepreka za dobijanje licence. To ti iskljucivo zavisi od dobre volje druge ugovorne strane.

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 11 jan 2019, 21:06

FKZ1921 WroteColon
Azpi WroteColon@FKZ1921

@l3t

Ako šta pišem,pišem o onom što je,po meni, u datom trenutku aktualno i vazno za klub.
U ovom momentu su to dugovi,sasvim sigurno.
Oni ti opredjeljuju život kluba u narednom periodu jer su ogromni. I naravno,pisacu o njima sve dok budu bitan faktor za dalje funkcioniranje kluba.
E sad,to sto neki misle da se o nekim dugovima moze i treba pisati godinama a o nekima se ne bi trebalo pisati nikako,to je drugi par cipela.
Oni koji imaju taj problem trebaju ga riješavati sami sa sobom.
A licenca...
Svaka ugovorom preuzeta obaveza,neizvrsena u roku koji je definiran ugovorom,moze ti biti prepreka za dobijanje licence. To ti iskljucivo zavisi od dobre volje druge ugovorne strane.

Prvo ovo što nije tacno, ako nema sudske presude ili ako nije savez dosudio da moras isplatiti dugovanje igracu onda onda to ne ulazi u kriterije licence ili ti mislis da svi timovi u svakom trenutku imaju izmirene sve tekuce obaveze i ništa ne duguju? Ozbiljno?

ne kontam politiku opet gasimo se, bukvalno prepisano od prosle uprave, ali sto je najgore nihad izadje i kaze da uopste nije tako što naravno i jeste istina i uopšte covjek ne kuka niti prica o nekim minusima, jer sasvim je normalno da imas kredit, da imas dugovanja dobavljacima i sl. i to nisu nikakve aman za aman stvari niti su to stvari koje ce sprijeciti da das bubam 5 hiljada platu stanicu jer si kao u dugovima
radis po principu projekcije prihoda ne stanja racuna nego projekcije prihoda, pa tako naravno da imas i dugovanja kao što sam rekao što svi na svijetu imaju

i licencu ono lagano spomenes svaki put, a to je evo sad cu ti ja reci LAŽ!!!!!!! jer trenutno nemas na osnovu cega je ne dobiti, npr. da amaru nije isplaceno sa racuna i da to izvršenje ti stoji nad glavom ne bi je mogao dobiti, ali u trenutnoj situaciji ces je dobiti ko od šale!!!

dajte ba vise i kukanje i sve, yebote daj da pricamo o pojacanjima, evo Graovac se spominje što bi nas sve trebalo obradovati, izmamiti osmjeh na lice, dajte ako ništa da kopamo igrace slobodne po transfermakrtu da o tome pricamo :mrgreen:

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.