FK Željezničar

Moderator/ica: insider

UBIPITAR
Kontakt:

PostPostao/la UBIPITAR » 12 jan 2019, 11:18

Pucaju čirevi
Aparati 2019
SS #16
Dezerter je vojni bjegunac, pripadnik neke vojne formacije koji bez naređenja napušta dužnost, položaj, najčešće u namjeri da se nikad ne vrati.

Dezerterstvo u pravilima vojne službe mnogih država predstavlja jedan od najtežih prekršaja discipline !

irfo
Kontakt:

PostPostao/la irfo » 12 jan 2019, 11:27

Srdjan Stanic :opaopa:

slika

Jedna slika da misketovcima popucaju cirevi :tralala:
Janjuš, Kojević, Bećirspahić, Bratić, Katalinski, Hadžiabdić, Jelušić, Janković, Bukal, Sprečo i Deraković !

starigrad
Kontakt:

PostPostao/la starigrad » 12 jan 2019, 11:34

KongrateUK WroteColon
starigrad WroteColon
KongrateUK WroteColonTacno me stid ko nas je vodio u proteklom periodu :facepalm:

Menadjer Arežine sa Amarom riješio sve za pet minuta, a prošla garnitura nam puna dva mjeseca prirerdjivala pravu sapunicu i javno blacenje kluba, šteta sto nece ostati, buduci da nas je i Čurjurić zvanično napustio, imamo i više nego problema u veznom redu, stavovi igraca da po svaku cijenu žele napustiti klub samo govori kakva je atmosfera vladala u proteklom periodu, od kažnjavanja odbijanjem od plaće u nekoliko navrata, do pritisaka na igrace, narušene radne i ljudske atmosfere pa do svega ostalog

@zlatandr

:arrow: Blagojević
:arrow: Čurjurić
:arrow: Jazvić

Upitan ostanak Bakrača, Bogicevica kojem 17.01. istice ugovor (najbolje bi bilo da ostane do kraja sezone buduci na situaciju) Vranješa i Pavica, mada me nebi cudilo da i Krpic ili eventualno Kjosevski odu transferom pa klub namakne koju lovu, sve u svemu trebat ce vremena i živaca da se sve posloži, nama po trenutnom kadru fali najmanje 9. igraca :D

PS. Račun kluba je odblokiran 28.12.2018. (zvanično) ;)

[url]file:///C:/Users/korisnik/Downloads/PS_P5_Izvjestaj_o_blokiranim_racunima_03_01_2019%20(2).pdf[/url]

moze li se znati izvor informacije da su racuni deblokirani? imas li nesto kao potvrdu toga?

zvanicna stranica cbbh kaze da su svi racuni otvoreni na udruzenje fk Zeljeznicar bili blokirani na dan 03.01.2019. godine, sto mozes vidjeti u ovom linku iznad. podatke o svim blokiranim racunima u bih, otvorenim na ime pravnih lica, udruzenja gradjana, obrta... objavljuje pocetkom svakog mjeseca.

dodatno, jucer ujutro sam, svojim ocima, gledao izvod iz cbbh svih racuna registrovanih na udruzenje fk Zeljeznicar i svi su se i dalje vodili kao blokirani.

29.12.2018 predsjednik kluba javno je obznanio i potvrdio da je racun odblokiran, isto je potvrdio i 07.01.2019 u emisiji "Sport Magazin" na TVSA, malo je vjerovatno da bi covjek lagao tek tako, lagao uopšte

Negdje pred novogodišnje praznike jedna firma iz Sarajeva (znam vlasnika) zaprijetila je tužbom klubu zbog neizmirenih obaveza, Šiljak obecao isplatu odmah poslije praznika, što je i ucinjeno, dakle isplate se mogu normalno vršiti, sto nije moguce ako je racun blokiran

Klub nema 11. racuna, vec tri sa kojim posluje i to je opšte poznato, ostali racuni su vjerovatno stari racuni koji su blokirani i na kojim se nalaze minimalna sredstva a koje klub ne koristi vec godinama, ova tri racuna koje klub trenutno koristi su otvoreni 2015 i 2016 godine

Moguce je da se podaci CBBIH ne ažuriraju redovno, buduci da su bili novogodišnji praznici i tromost cijelog sistema kod nas vrlo vjerovatno, a licno znam da se podaci o ažuriranju blokiranih racuna ne vrši automatski vec ih je potrebno posebno unijeti u sistem

Ono što je takodjer moguce jeste da je klub odlucio otvoriti novi glavni racun sa kojim bi poslovao, a ove blokirane racune odlucio ostaviti blokiranim, sto je po meni vrlo moguce, buduci da je skoro svaka uprava koja je dolazila iz odredjenih razloga otvarala novi racun, i to prikazuju kao odblokiranim racunom, sto je opet okej, sve u svemu prica oko racuna prežvakana priča

predsjednik rekao, usmeno i javno? zasto, onda, nevjerovati bivsem predsjedniku kad, isto tako usmeno i javno, kaze da smo zaradili na raskidu ugovora sa fudbalerima? zasto pricamo o revizijama poslovanja bivse uprave, kad su javno, usmeno i pismeno, rekli da je sve bilo sjajno i bajno? zasto ne vjerovati dmitrovicu, koji pismeno, mailom, na upit novinara kaze da situacija sa lovom uopste nije losa i da nova uprava ne treba kukati, samo nastaviti sa radom? jednim cemo vjerovati na rijec, a drugim se smijati i traziti neke dokaze?

sto se broja racuna tice, glavi i devizni su u tz (to su dva racuna), imas racun u bbi za redovno poslovanje (treci), racun omladinskog pogona (cetvrti), imas dva revolvinga, za koje se otvaraju posebni racuni (to je 6 racuna)... u cbbh se vodi da Zeljo danas ima 7 aktivnih, 4 blokirana racuna i 12 ugasenih. kako rekoh, ova 4 blokirana su u tz i to: glavni, devizni i 2 na ime 2 revolving kredita. od ta 4 racuna, 2 su otvorena u 2017., a 2 u 2018. godini.

ako otvoris link iz cbbh, koji sam postavio ranije, vidjet ces da se, samo na dan 03.01.2019. godine, radi o 92429 blokiranih racuna, otvorenih kod 50647 subjekata. ako dodamo i aktivne racune i subjekte, ti brojevi se umnogostrucuju. jel stvarno mislis da neko sjedi i rucno klika, odnosno, unosi te podatke? ne, sve je automatizirano, kada sluzbenik u banci klikne i izmjeni podatak o statusu racuna, isti se automatizmom registruje u bazi cbbh. ako je sistem toliko trom, kako to da su svi racuni kluba blokirani u dva dana, 13. i 14.12.2018. godine i kao takvi su se i vodili u cbbh? kako je tada bio azuran i automatiziran sistem, a sada, kao, nije kada se radi o aktivaciji racuna? podaci se u cbbh azuriraju svakog radnog dana, na osnovu proslijedjenih podataka iz banaka.

glavni racun, ne znaci nuzno poslovanje samo preko njega. po tome, svi bi imali samo jedan racun i udri brigu na veselje. vec sam napisao, racun za redovno poslovanje se vodi u bbi. na drugom mjestu sam opisao sta je osnovna uloga glavnog racuna.

ne pisem nista iz glave i napamet. sve crno na bijelo. nek ti ne bude zao, halali 5 KM i zatrazi izvod iz cbbh za status racuna kluba. sve ce ti se samo pokazati. to su, za pravne subjekte, javno dostupni podaci. isto kao i zfi. mozes od fia-e (za fBiH) i od apif-a (za rs) kupiti zfi za bilo koji privredni subjekt. mislim da je cijena oko 60 KM sa pdv-om
ne moram navijati za f.k. sarajevo da bih mogao reci da sam sarajlija

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 12 jan 2019, 11:43

irfo WroteColonSrdjan Stanic :opaopa:

slika

slika

Zzzzzz

zaebavam se :lol:
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar ! - I.O.

plavousrcu
Kontakt:

PostPostao/la plavousrcu » 12 jan 2019, 11:52

LjoZee WroteColonDosta ljudi ne voli Stanica i ne podrzava ovo sto ga vracaju. Vi ga volite, vasa stvar. Nemojte “tjerati” druge da im postane drag. Iskreno Pavic i Sinisa su mi drazi 10 puta i ne bih volio da im Stanic uzme mjesto nijednom. U pet deka su sva trojica po igrackim kvalitetima. Ali, ako im je cejf neka ga dovedu.

Korektno govoris. Igracki su tu negdje samo sto Stanica mozes iskoristiti na oba beka i prema naprijed. Razlika je i sto danas u klubu imamo struku i o fudbalu odlucuje struka a ne neznalice uz pomoc forumskih znalaca. Prosla su ta vremena i trebali bismo biti sretni radi toga.

irfo
Kontakt:

PostPostao/la irfo » 12 jan 2019, 11:53

LjoZee WroteColon
irfo WroteColonSrdjan Stanic :opaopa:

slika

slika

Zzzzzz

zaebavam se :lol:

Ma i meni je Sinisa drag :D
neka obojice :cool:
Janjuš, Kojević, Bećirspahić, Bratić, Katalinski, Hadžiabdić, Jelušić, Janković, Bukal, Sprečo i Deraković !

irfo
Kontakt:

PostPostao/la irfo » 12 jan 2019, 11:56

Al najjace mi je kako Amara zaboli neka stvar sta misli odredjeni broj navijaca :lol:
Zbog toga je i najbolji

osobaodpovjerenja
Kontakt:

PostPostao/la osobaodpovjerenja » 12 jan 2019, 12:05

irfo WroteColonAl najjace mi je kako Amara zaboli neka stvar sta misli odredjeni broj navijaca :lol:
Zbog toga je i najbolji

Pa sto onda ode na "odmor" kada ga zaboli za misljenje navijaca :hmmmmm:
Srdjan Stanic pitarski ker

UBIPITAR
Kontakt:

PostPostao/la UBIPITAR » 12 jan 2019, 12:17

osobaodpovjerenja WroteColon
irfo WroteColonAl najjace mi je kako Amara zaboli neka stvar sta misli odredjeni broj navijaca :lol:
Zbog toga je i najbolji

Pa sto onda ode na "odmor" kada ga zaboli za misljenje navijaca

Eto koliko pojma nemate,frajer podnio ostavku.
Al ko pravi Željovac osta uz klub i dovede ljude koji su u budućnosti pomogli klubu.
Nije se noge ufatio ili dezertirao.
Malo se bolje raspitajte odnosno posavjetujte.
Dezerter je vojni bjegunac, pripadnik neke vojne formacije koji bez naređenja napušta dužnost, položaj, najčešće u namjeri da se nikad ne vrati.

Dezerterstvo u pravilima vojne službe mnogih država predstavlja jedan od najtežih prekršaja discipline !

kerimatomic1921
Kontakt:

PostPostao/la kerimatomic1921 » 12 jan 2019, 12:50

Glava me boli od ovih rasprava. Da se hoce kompletirati ekipa i da krenu tekme, da bar palamudimo o stvarima koje se nas ticu, a to je football, fudbal, nogomet...

Je li ostalo kakvih zvucnih imena u opticaju da jos uvijek mogu doci kod nas? Koliko vidim po prici Ruzica, u ponedjeljak je dan D za njega i Jamaka i ostale... jamak je doktor jedva cekam da se vrati. Stanu treba ispljuvati ali je i vise nego koristan igrac i mislim da ce nam dobro doci u velikom broju situacija.

Ja jos uvijek sanjam o Oradgicu i Peci.

Nervira me vise sto svaki simpatizer daje sebi za pravo da se bavi nebitnim stvarima. To kakve su plate i kako se kome sta isplacuje ne treba da nas zanima. Nase je da dodjemo svaku domacu i da maksimalno podrzimo i trenera i ekipu. Miske je napravio takvu klimu da je slusao ove letece navijace i bacao im kost da se svadjaju oko toga ko je u administraciji, koliko se placaju doprinosi i slicno. Boli me **** na kraju, hocu da gledam fudbal i da navijam, to je nasa svrha.
Na kraju krajeva, sarajevo ima i bolje igrace sa vecim primanjma i opet manje sredstava izdvajaju od nas za drzavu. Pametnom dosta.

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 12 jan 2019, 14:50

slika

Je li ima ovo da se kupi u FanShopu?

KongrateUK
Kontakt:

PostPostao/la KongrateUK » 12 jan 2019, 14:57

LjoZee WroteColonslika

Je li ima ovo da se kupi u FanShopu?

Sta ce ti to fensi? bolje čontra :mrgreen:

slika

Šalim se, ima sigurno, ako nema na web stranici fan shopa ima u fan shopu, inace dosta stvari iz fan shopa nema na stranici, inace Rodinova djevojka sva u fullu, tu je i miris za auto :thumbup:
17.12.2018. - Dan kada je FK Željezničar oslobođen i vraćen onima koji ga vole, i kojima pripada !

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 12 jan 2019, 15:04

E hvala ti druže.
Vatrena navijacica postade Rodinova djevojka. :D

Bezideja
Kontakt:

PostPostao/la Bezideja » 12 jan 2019, 15:24

Bas me zanima cilj rasprave da li su racuni blokirani ili nisu? I da jesu, i da nisu, ne kontam poentu nikako. :crazy:
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jan 2019, 16:50

Iskreno ja ne bih volio povratak ovih igrača iz Amarovog zadnjeg mandata, yebiga prošlo je od tada 6-7 godina, bojim se da ne pojedemo gofno sa tim.

Hajde eto Stana manje više, polivalentan je igrač, može odigrati sve poziciji na obje strane (od beka do krila), al' ne znam što će nam Jamak na zalasku karijere.

Mislim, definitivno nam trebaju 3-4 nova igrača, prije svega tu mislim na krilo i veznjaka.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

GOAT
Kontakt:

PostPostao/la GOAT » 12 jan 2019, 16:57

Ja sam vec piso ako Amar zeli zvalju u timu onda mi to moramo podrzat.Smijenili smo one da bi ovi dosli i sta sad treba da lajemo i na ove?
Premier league BIH
AMAR OSIM 5X Champion (2001,2002,2010,2012,2013)

fk sarajevo,nk celik,fk sloboda,,fk velez,fk borac, 3X Champion (2007,2011,2015)

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 12 jan 2019, 17:00

Ne pada mi napamet nakon manje od mjesec da već neke kritike šaljem.
Nezaposlen, otimam od starog svako jutro marku za kafu.

From being unemployed and broke to being one of the best fullbacks in Europe 6 years later. The working class hero, Andy Robertson.

plavousrcu
Kontakt:

PostPostao/la plavousrcu » 12 jan 2019, 17:58

Raonffa WroteColonIskreno ja ne bih volio povratak ovih igrača iz Amarovog zadnjeg mandata, yebiga prošlo je od tada 6-7 godina, bojim se da ne pojedemo gofno sa tim.

Hajde eto Stana manje više, polivalentan je igrač, može odigrati sve poziciji na obje strane (od beka do krila), al' ne znam što će nam Jamak na zalasku karijere.

Mislim, definitivno nam trebaju 3-4 nova igrača, prije svega tu mislim na krilo i veznjaka.

Da su bivsi i najtransparentniji porefali plate vjerovatno se o Jamaku ne bi pricalo. Ovako kada imas 400.000 duzan samo za plate onda pored kvalitete moras gledati i jeftiniju varijantu. Mozemo li dovesti boljeg od Jamaka a da je slobodan i da ce igrati za 3000 km?

KongrateUK
Kontakt:

PostPostao/la KongrateUK » 12 jan 2019, 18:18

@starigrad

Zato što se ne mogu porediti, za razliku od prošle uprave ovi nisu na funkcijama ni mjesec dana, zato što vjerujem da predsjednik kluba nebi tek tako lagao i manipulisao, čovjek tek došao a odmah da se baci na takve stvari, malo vjerovatno, takodjer pomenuta isplata firmi iz Sarajeva odmah nakon novogodišnjih praznika mi govori da se je racun odblokiran, ili da su ipak otvorili novi i sa razlogom stari odlucili ostaviti blokiranim, predsjednik jedno, ja indirektno svjedok drugog a po tvom racuni blokirani, vjerujem da je istina negdje u sredini, naravno slažem se sa vecinom stvari, vidi se da se razmiješ u sve to

Ne mogu da shvatim pojedine koji znaju kakvo je stanje u klubu, kolike izdatke imamo na konto kredita i drugih stvari koji nemaju veze sa sportskim segmentom, a pitaju se a sto Stanic?, a sto Jamak? a sto ovaj ili onaj, koliko nam je dug jorgan toliko cemo se i pokriti i tu sve počinje i završava

Nema razloga da se ne vjeruje covjeku koji nam je toliko dobrog donio, na kraju pricamo o najtrofejnijem treneru u gotovo stogodišnjoj historiji kluba, za neke stvari trebat ce vremena i strpljenja, ali sam siguran da cemo protiv Radnika gledati nekog novog, jačeg i organizovanijeg Želju

Za neupucene Amar i Zuban rade zajedno na pojačanjima, i ako niste primijetili Amar je otjerao skoro sve strance, jedino ostali Stevanovic i Pavic :D
17.12.2018. - Dan kada je FK Željezničar oslobođen i vraćen onima koji ga vole, i kojima pripada !

starigrad
Kontakt:

PostPostao/la starigrad » 12 jan 2019, 18:43

KongrateUK WroteColon@starigrad

Zato što se ne mogu porediti, za razliku od prošle uprave ovi nisu na funkcijama ni mjesec dana, zato što vjerujem da predsjednik kluba nebi tek tako lagao i manipulisao, čovjek tek došao a odmah da se baci na takve stvari, malo vjerovatno, takodjer pomenuta isplata firmi iz Sarajeva odmah nakon novogodišnjih praznika mi govori da se je racun odblokiran, ili da su ipak otvorili novi i sa razlogom stari odlucili ostaviti blokiranim, predsjednik jedno, ja indirektno svjedok drugog a po tvom racuni blokirani, vjerujem da je istina negdje u sredini, naravno slažem se sa vecinom stvari, vidi se da se razmiješ u sve to

Ne mogu da shvatim pojedine koji znaju kakvo je stanje u klubu, kolike izdatke imamo na konto kredita i drugih stvari koji nemaju veze sa sportskim segmentom, a pitaju se a sto Stanic?, a sto Jamak? a sto ovaj ili onaj, koliko nam je dug jorgan toliko cemo se i pokriti i tu sve počinje i završava

Nema razloga da se ne vjeruje covjeku koji nam je toliko dobrog donio, na kraju pricamo o najtrofejnijem treneru u gotovo stogodišnjoj historiji kluba, za neke stvari trebat ce vremena i strpljenja, ali sam siguran da cemo protiv Radnika gledati nekog novog, jačeg i organizovanijeg Želju

Za neupucene Amar i Zuban rade zajedno na pojačanjima, i ako niste primijetili Amar je otjerao skoro sve strance, jedino ostali Stevanovic i Pavic :D

ne pisem ni protiv koga, niti za nekoga. samo sam zagovornik istine.

ne vjerujem nikome. dosta puta, privatno, u zivotu mi se obilo o glavu slijepo povjerenje. sad pustim vremenu da sve ispliva na povrsinu i po tome vrednujem ljude. vrijeme je najbolji pokazatelj i sudija djela i postupaka, za svakoga od nas. tako i amara i senada i nihada.
ne moram navijati za f.k. sarajevo da bih mogao reci da sam sarajlija

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.