FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo

mohikanac12
x 140
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 21 dec 2019, 22:07

Čuj veća cifra. Svašta.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Link za Avatar

https://i.ibb.co/2k4Ys7b/Clanske-2017-1024x683-1.jpg

UBIPITAR
x 45
Kontakt:

Post Postao/la UBIPITAR » 21 dec 2019, 22:12

Tristan10 je napisao/la:
21 dec 2019, 22:02
UBIPITAR je napisao/la:
21 dec 2019, 21:50
Tristan10 je napisao/la:
21 dec 2019, 21:31

Ja sam samo naveo ono sto je gore jedan iznad napisao, i konkludirao, ako se radi o cifri tog iznosa, onda se mora dosta prodati od dresova i ostale opreme, da bi sponzor pokrio svoje troskove. Ako se radi o vecoj cifri, onda je normalno jos teze.
Što blebećeš gluposti,ljudi nama sponzor,daju nam opremu u vrijednosti xy,mi njih reklamiramo,šta ti nije jasno?Vjerovatno imamo i neke bonuse.
Hoćete shvatiti više,da mi neplaćamo dobavljača više,pa da moramo prodati xy opreme da se malo izvučemo.
Ja nisam nikakve gluposti naveo, nego se u vise navrata ovdje htjelo da prezentira ce nas dobavljac opreme placati godisnji iznos da nam budu sponzori, sto ocigledno nije slucaj. Ja ne ulazim u to sta je dobro, sta nije. Samo nije to to, sto se napisalo.
Pa i hoće
Gdje su oni da nam kažu,kako jedva čekaju da se Amar vrati u ligu i padne mit o njegovom znanju...EVO VRATIO SE,NAPRAVIO PITU OD GOVANA,IZVADIO KITU I PIŠA SVE REDOM!

Tristan10
x 46
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 21 dec 2019, 22:21

UBIPITAR je napisao/la:
21 dec 2019, 22:12
Tristan10 je napisao/la:
21 dec 2019, 22:02
UBIPITAR je napisao/la:
21 dec 2019, 21:50

Što blebećeš gluposti,ljudi nama sponzor,daju nam opremu u vrijednosti xy,mi njih reklamiramo,šta ti nije jasno?Vjerovatno imamo i neke bonuse.
Hoćete shvatiti više,da mi neplaćamo dobavljača više,pa da moramo prodati xy opreme da se malo izvučemo.
Ja nisam nikakve gluposti naveo, nego se u vise navrata ovdje htjelo da prezentira ce nas dobavljac opreme placati godisnji iznos da nam budu sponzori, sto ocigledno nije slucaj. Ja ne ulazim u to sta je dobro, sta nije. Samo nije to to, sto se napisalo.
Pa i hoće
Ok, onda ti meni objasni ako ce oni Zeljeznicaru placati bilo koju fiksnu godisnju cifru, da mi nosimo njihove dresove, od cega ce oni dobiti povrat na investiciju? Navedi mi evt cifru koju ce nas placati godisnje, i od cega ce dobiti profit, da se ta godisnja uplata isplati.

mohikanac12
x 140
Kontakt:

Post Postao/la mohikanac12 » 21 dec 2019, 22:23

Recite covjeku cifru.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Link za Avatar

https://i.ibb.co/2k4Ys7b/Clanske-2017-1024x683-1.jpg

UBIPITAR
x 45
Kontakt:

Post Postao/la UBIPITAR » 21 dec 2019, 22:33

Pa od reklame,pa mi smo brend,najtrofejniji klub u državi sa velikom tradicijom,a drugi najgledaniji klub u regiji,aBd učesnik nekog evropskog takmičenja itd.
Ja da tebi cifre odajem,jes dobar.
Najjači sponzorski ugovor u istoriji našeg kluba,i ne zaboravi da je ovo tehničko-POSLOVNI ugovor.
Gdje su oni da nam kažu,kako jedva čekaju da se Amar vrati u ligu i padne mit o njegovom znanju...EVO VRATIO SE,NAPRAVIO PITU OD GOVANA,IZVADIO KITU I PIŠA SVE REDOM!

Radmilo87
x 128
Kontakt:

Post Postao/la Radmilo87 » 22 dec 2019, 00:58

mohikanac12 je napisao/la:
21 dec 2019, 17:11
Tristan10 je napisao/la:
21 dec 2019, 16:39
500.000 km po sezoni od Macron.

To nije istina.
eura? :shock:

Realno ne mogu da vjerujem da se niko nije osvrnuo na anketu :thumbdown:

Pitanja odlicno postavljena, što se tice marketinga realno ne može svih 365 dana u godini biti i trajati marketinška kampanja, realno je da bude i traje od utakmice do utakmice, od prodaje clanskih do sezonskih karata, smatram da i ovo sada sto se tice marketinga da je odlicno, naravno uvijek može još više i bolje, ali nam marketing realno nije problem, treba samo vidjeti koliko se para da po sezoni u tu svrhu, i pišaj ti nas ako nam odlazak na utakmicu zavisi od dobrog ili lošeg marketinga koji ce nas natjerati da dođemo ili ne dođemo gledati Želju

Zabavno-animacijski sadržaji, maskota, Cheerleadersice, svjetlosni efekti, muzički program? Štandovi sa osvježavajućim napitcima, kokicama?
Dajte pa nismo retardirani Amerikanci da maksuz dođem da se nažderem, napijem, uokolo hodam sa tacnom hrane, divim se **** koje skaču, i nekakvim svjetlonsnim efektima, ako imaš dijete kupiš mu prije, ponuda na stadionu po meni sasvim zadovoljavajuca i okej

Uređeniji sistem prodaje karata, ulaza i izlaza? vala ne znam ni šta je ovdje problem, pred svaku utakmicu imaš najmanje dan ili dva fore da možeš ranije kupiti kartu, u najgorem slucaju par sati pred samu utakmicu, raja je dosta bezobrazna zadnjih par godina, vidim svi se trte da dođu i uđu tik par minuta pred utakmicu ili par minuta nakon što utakmica pocne, realno mnogi glume gospodu, stvaraju se gužve, problemi na ulazima, na stranu kada imaš derbi ili neku evropsku utakmicu, tada na gužvu jednostavno moraš racunati, da ne spominjem da zastitari na ulazu i momci oko karata brzo i odlicno rade, i da dosta toga nije do njih, vec do mase koja nagrne na ulaz i tako stvori probleme i gužve

Jeftinije cijene ulaznice?
E ovo je zaista problem, ulaznice su zaista preskupe, meni licno nije problem, međutim radi nazovi omasovljavanja dolaska i standarda u drustvu to bi se trebalo korigovati ako ništa na jedan određeni period da se vidi efekat, konkretno u poređenju sa regionom imamo najskuplje karte, da ne spominjem u BIH, djecije karte bih skroz ukinuo a ženski pol bi kartu placao u pola cijene, konkretno ako uzmemo za primjer cetveroclanu porodicu (otac, majka, dvoje djece) da bi otišli na sjever njima u startu sa ovim cijenama trebaju 22 KM, ovako za 9 KM im priuštis zaista realnu cijenu za dva provedena sata na stadionu, naravno i u klubu moraju biti odlucni sta žele, sa jedne strane par hiljada maraka više prihoda od prodaje karata po utakmici, ili par hiljada navijača više po istoj

Realno bi bilo :
Jug - 5 KM (3 KM)
Sjever – 8 KM (6 KM)
Istok – 10 KM (8KM)
Zapad A1 – 20 KM (15 KM)
MIHAJLOVIĆ !

LjoZee
x 587
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 dec 2019, 10:14

Eno otisao i Sinan u Dubai
Dubai cijeli plavo-bijeli :mrgreen:
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Blueforce21
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Blueforce21 » 22 dec 2019, 10:33

21 dec 2019, 16:03
Ok, ispoštovaćemo vašu želju da se ne piše "o napadima" na klub. Nije problem. :thumbup:

Danas je 21.12. Do 21.01. Pa cemo postaviti sabrana djela "imaginarnih" neprijatelja i reakcije navijaca.

:!:
IMA TEMA ZA TO JEBOGA VISE !!!!
1921

Tristan10
x 46
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 22 dec 2019, 10:34

To da ce mo dobiti bolje uvjete poslovanja sa Macron nego ranije sa Umbro, i da ce mo biti njihov oficialni sponzor, tj na njihovoj stranici, je sasvim dovoljan argument da budemo zadovoljni zbog buduce saradnje. Npr Zrinjski uopste nije na njihovoj stranici. Samo mi se ne svidja prenapuhana prica o nekim milionima, kad se ne obrazlozi sta to fakticki znaci. Razumijem ja potpuno poslovne tajne, tako je i u ostalim klubovima, ali jednostavno ne volim prenapuhane price, pogotovo kad se tempiraju pred neke bitnije datume za klub. Tako je bilo i sa prijasnjom upravom. Ljudi ce prepoznati neciji rad, ne bitno kad ga navijacima serviras. Isto tako ne rad. Nema razloga da se nesto tempira ko neka politicka kampanja. Isto tako mi se ne svidja da vecina osoba na forumu nisu doslijedni svojim argumentima. Da je slucajno ona smijesna marka Selimovica postala sponzor, oni koji od pocetka podrzavaju ovu upravu, rekli bi, super neka je domace, sta fali, ne igra dres, samo neka nas nesto plate. A sad bukvalno ismijavaju istu tu marku, jer smo dobili boljeg proizvodjaca.

Zglajzerslautern
x 9
Kontakt:

Post Postao/la Zglajzerslautern » 22 dec 2019, 11:21

Što se tiče ankete volio bih ostaviti komentar. Inače pišem samo kad nešto znam i ne ulazim ni u kakve rasprave, a čitam već dugo i upućen sam da "novi" baš i nisu prihvaćeni na forumu. Za anketu imam neko mišljenje pa bih ga iznio. Što se tiče zabave na stadionu, po meni je to, kao što je neko već napisao, američka glupost. Što se tiče sokova i zajebancija, samo bi stvorili redove ogromne, a svi imaju priliku kupiti prije utakmice. Također ulazi i sistem za prodaju karata su uređeni, s tim da bih ubacio da se čitavu sedmicu karta može kupiti online i da s emoze uci sa potvrdom, nesto slicno kao kupikartu gdje isprintas bar kod i nemas peglanja sa guzvom. Karte realno jesu skupe, sjecam se kao mladji da sam morao nekad posudjivati od nekoga ili nekome od raje da bi se gledao Željo. Pogotovo je problem porodicama koji moraju kupiti 4 karte, to je za istok 40KM, dva puta mjesečno na grbavici to dodje 80KM..to je nekome pola rate kredita. Eh ono najbitnije, MARKETING. Po meni manje vise svi imaju priliku vidjeti kad je utakmica na raznim drustvenim mrezama. Ono sta treba izreklamirat nije sljedeca utakmica, nego fudbalska kultura, treba obrazovat ljude. Realno puno je ljudi odselilo, a grad je naselilo puno ljudi ciji roditelji nisu imali veze sa Željom, i bukvalno nemaju tu naviku. Nemam nista protiv tih ljudi, ali treba ih ubjediti zasto se voli i gleda Željo.. Sarajevo je dozivjelo najtezu promjenu stanovnistva, a na nama koji smo ostali, koji imamo sta reci, a tako i na klubu je da novim generacijama objasnimo sta je Željo, sta je fudbal i kakav je doživljaj biti dio toga.
Željezničar za život cijeli!

kerimatomic1921
x 179
Kontakt:

Post Postao/la kerimatomic1921 » 22 dec 2019, 11:27

Veseli, zad’o si zadacu. Najjaca tura poslije U2 poslijeratne.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

LjoZee
x 587
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 dec 2019, 11:31

kerimatomic1921 je napisao/la:
22 dec 2019, 11:27
Veseli, zad’o si zadacu. Najjaca tura poslije U2 poslijeratne.
:kafa:
Zna se ko je babo i ko je pun kao brod. Zasluzeno.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

MrkiMedo
x 56
Kontakt:

Post Postao/la MrkiMedo » 22 dec 2019, 11:32

Ovi nasi bi na mjesec izgleda otisli da su dobili plate, a ovako moraju u Dubai

LjoZee
x 587
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 dec 2019, 11:41

Igraci Slobode kad nisu imali plata kukali opravdano po medijima, a nasi “kukaju” po Dubaiju, Holandiji, Grckoj, Americi :D

Nesto se ne poklapa, zar ne? :mrgreen:

KANA
x 153
Kontakt:

Post Postao/la KANA » 22 dec 2019, 11:53

LjoZee je napisao/la:
22 dec 2019, 11:41
Igraci Slobode kad nisu imali plata kukali opravdano po medijima, a nasi “kukaju” po Dubaiju, Holandiji, Grckoj, Americi :D

Nesto se ne poklapa, zar ne? :mrgreen:
Navodno im je je Ivica posudio pare :rol:
kad je mogao svom sinu posuditi pare(iako je ukrao milion od transfera Bekric) kad je isao u Katar ,moze i njima .

Raonffa
x 192
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 22 dec 2019, 12:50

21 dec 2019, 20:30
Raonffa je napisao/la:
21 dec 2019, 17:43
Je l' na kantama trpamo na Mohikanca? Da uzmemo duplu krunu na forumu :kafa:
Rokaj mili. :bih:
:salut:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

braco
x 91
Kontakt:

Post Postao/la braco » 22 dec 2019, 13:02

Hajmo malo transfermarkt pročešljat, sramota koliko smo neaktivni što se tiče transfermarkta za razliku od prethodnih prelaznih rokova, prvi ja pa onda svi ostali. :mrgreen:

urednik
x 1
Kontakt:

Post Postao/la urednik » 22 dec 2019, 13:02

Privući raju na stadion može samo kontinuitet dobrih rezultata (pogotovo na Grbavici), te zvučna pojačanja koja će isto tako kontinuirano pružati dobre partije. Evo sad Široki i Velež su bile dobre tekme, i dešava se u fudbalu da izgubiš sve bodove, ali realno će loš uticaj imati na posjetu.
Marketing, sadržaji, cijene ulaznica dolaze na razmatranje tek kad ovo dvoje bude na nivou.
**** riječ je o zabavi za koju moraš platiti, pa eto povučeš paralelu sa koncertom, kinom, pozorištem, luna parkom, kafanom...

I naravno sigurnosni aspekt te generalna slika običnih ljudi u odnosu na pojam navijač i odlazak na tekmu. Pod broj jedan nikad ni u ludilu ne bih poveo svoje dvogodišnje dijete na tekmu, a pod broj dva jadna moja punica me svaki put oplakuje kad krenem i duboko u sebi misli da sam korak bliže drogi i porocima. Ovo možda zvuči glupo, al garantujem da umanji posjetu bar za 20%.

Bezideja
x 62
Kontakt:

Post Postao/la Bezideja » 22 dec 2019, 13:03

Igraci pare posudili od Vilione na kamatu, nemaju za hljeba. E moj Zeljooo
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

braco
x 91
Kontakt:

Post Postao/la braco » 22 dec 2019, 13:30

Novi intervju Džubura za našu zvaničnu:

Intervju / Predsjednik FK Željezničar, Admir Džubur: Proteklih šest mjeseci možemo ocijeniti kao uspješno

https://fkzeljeznicar.ba/intervju-preds ... sno/39962/

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.