FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Twit
Postovi: 11
Pridružen/a: 13 jun 2018, 04:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Twit » 16 avg 2018, 00:59

Ne branim Vecu, cak sta vise **** mi se, ali mi nije jasno sto su danas bas njegabuzeli na zub. Izvadio dva zicera, nije kriv za golove bar ne onaj drugi. Zamjeraju mu sto je linijski golman, pa ljudi dragi miskim da on nema ni visine ni pokretljivosti da izleti i ispuca loptu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 16 avg 2018, 01:04

Moje viđenje derbija u spoileru ispod, morao sam staviti u spoiler, ima pofino napisano, nisam mislio da sam se ovoliko "nasrao" dok nisam vidio koliko zapravo ima teksta :mrgreen:
Odličan derbi, vjerovatno i najbolji derbi kojeg ja pamtim, a to je nekih zadnjih 10-15 godina.

Što se tiče samog rezultata, iskreno ne mogu reći da nisam zadovoljan. S obzirom da smo dva puta gubili, ovaj remi je zadovoljavajući. Da recimo Sarajevo nije imalo one dvije-tri odlične šanse u drugom poluvremenu, rekao bih da sam nezadovoljan jer smo trebali dobiti, al' ovako remi je ok.

Kada govorimo samo o našem timu i igri, igrom jesam zadovoljan stvarno, ličimo na ekipu koja ima glavu i rep. Prvi put sam u životu vjerovao da možemo preokrenuti tekmu u derbiju (oba puta kad smo gubili), a to znači da sam bio zadovoljan kako je ekipa igrala. Imali smo tu nesreću da je Sarajevo davalo golove, a mi smo nešto kontrolisali igru i bili agilniji od njih. U drugom poluvremenu smo se dosta otvorili, Sarajevo je imalo tih par odličnih šansi, a nama se valjda vratilo za prvo poluvrijeme, pošto fakat nismo zaslužili da gubimo na poluvremenu. Prvi naš gol prava školska akcija koju nismo vidjeli dugo godina na Grbavici :clap: , drugi gol relativno glup (isto kao i dva gola Sarajeva), njihov golman krivac.

Primili smo jeftine golove, baš onako glupe i amaterske. Ne znam što Vecu krivite za golove, mislim eto prvi gol ok prevarila ga lopta, ostao ukopan, al' brate dragi ono je Pavićev gol, ne znam otkud mu ideja da loptu izbija iz sebe umjesto da je izbio u korner glavom, on je vrati glavom u polje, i to je još ružno zahvati. Ako ćemo o krivcu, meni je ondje Pavić isključivi krivac za gol. Što se tiče drugog gola, yebiga oštra lopta po zemlji, nešto ne znam da ima puno golmana koji mogu hvatati onakvu loptu, ondje je veće pitanje otkud u našem kaznenom na odbijenoj lopti tri igrača Sarajeva naspram dva naša, znači loše pozicioniranje odbrane.

Ne branim Vecu, nemam nikakve koristi od toga, al' stvarno ne vidim da je on krivac za golove. Da ne kažem da je izvadio dva gola (Rahmanovićev šut glavom kod 0-0 i onaj Ahmetovićev šut kod 2-1 za kone) i tako nam spasio bod.

Što se tiče igrača pojedinačno, svi su po meni dali svoj maksimum, odigrali dobro i borbeno al' eto nekad ni to nije dovoljno za pobjedu. Od boljih bih izdvojio Dženu zbog golova (mada mimo golova nije odigrao ništa specijalno), Čukija koji je igrač za nešto više od ove lige definitivno, te Pavića i Sinišu koji pod Odom izgledaju vrlo dobro u oba pravca.

Blagi odigrao dobro, Hajdar tako-tako, Rodin dobar, Bogi lošije od Rodina, Jazvić koji je imao jedno pet ofsajda minimum al' mislim da nam itekako može biti od koristi, Krpić se standardno borio. Vranješ mi je išao na qurac kad je ušao, previše je usporen, pelja loptu gdje ne treba, izgubi je i onda iz toga Sarajevo ima odličnu priliku za gol. Veseli dobar, konkretniji od Jazvića (mada su njih dvojica totalno različiti tipovi igrača) i Arežina koji nije bio dugo u igri, nemam ga šta ni ocijenjivati.

Pitam baš druga koji je gledao tekmu preko TV-a za one silne naše ofsajde, kaže mi da je svaka odluka bila tačna osim one kad je mahao Dženi ofsajd pred kraj tekme (već je bilo 2-2), kad mu je Arežina dao loptu u prostor na lijevu stranu a on imao "autoput" ispred sebe. Prvi poništeni gol je bio stvarno opravdan, bio je Krpić pofino u ofsajdu.

Onaj drugi poništeni gol je već diskutabilan, al' Kaljanac je stvarno dobro odradio ovaj derbi (mada je bezveze mahao kartonima zbog nekih prigovora i nama i njima, tekma uopšte nije bila oštra koliko je bilo žutih na kraju) pa tako ću reći da mu je odluka bila ispravna.

Sve u svemu, igrom zadovoljan, rezultatom isto tako zbog okolnosti, inače mislim da smo stajali bolje na terenu od Sarajeva, al' kad se zbroje naše i njihove prilike, golovi, remi je stvarno najrealniji ishod.

Oda majstore samo ovako nastavi, odavno Željo nije igrao ljepše i bolje nego pod tvoj palicom :salut:

Za vikend Tuzla City, o tome nešto više u narednim danima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 avg 2018, 01:29

slika

...
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 avg 2018, 01:32

ovdje cim nesto kazes protiv Kjosevskog odmah se neko javi da napise "pa odbranio je onaj sut", "skinuo je dva zicera" itd.

ne znam da li ste znali, ali to mu je posao i treba da brani a ne da svaku utakmicu pravi amaterske greske :rol:
Don't believe the hype.

Shogun
Postovi: 1265
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Shogun » 16 avg 2018, 01:34

Odavno nije odigran zanimljiviji derbi :thumbup:
Nije bilo patnja za gledati. Sigurno da dobar travnjak cini svoje. Zao mi je sto nismo pobijedili jer po meni smo dosta bolja ekipa u ovom trenutku. Pogotci jesu ponisteni, ali to pokazuje kako smo lako dolazili do gola. Ja sam optimista u vezi ove sezone jer vidim opet Odin pecat u nasoj igri. Vjerujem da ce nam to donijeti dosta bodova.

nekadafanatik
Postovi: 207
Pridružen/a: 27 jul 2015, 13:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nekadafanatik » 16 avg 2018, 01:54

Odgledao sam utakmicu polako, pazljivo i razocaran sam. Zeljeznicar ima duplo brzi tim od Sarajeva i ne zna to da iskoristi. Bokovi su morali da rijese sve- krila i bekovi, a to su ucinili samo jednom kod prvog gola. U modernom fudbalu brzina je presudna - nismo je iskoristili. Onaj Jazvic je SMIJESAN. Pet prvih kontakata je bio u ofsajdu?! Pet puta zaredom! To nikada nisam vidio u zivotu.Svih pet puta je mogao izaci pred golmana, a on ne gleda liniju uopste.Sta da radis sa takvim tipom? Ćurjuric daleko najpismeniji igrac Zelje. Kada ga je trener izveo - nestala je bilo kakva igra i pocele su nekakve nabacene lopte... Zadnji red je bio jako jako los. Usli su svileno i zbunjeno u mec. Ocajno se postavljali i to vazi za oba halfa. Znaci, imas bolji tim, brzi tim i ne mozes biti zadovoljan bodom protiv veoma prosjecnog Sarajeva. Ponaljam - nismo iskoristili brzinu. Zeljeznicar moze bolje. Veceras su po svemu morali da dobiju. Ne sviđa mi se odsustvo pobjedničkog duha. Bez toga, nema nista. Veselinovic je profesor fudbala za Jazvica. Bogicevic moze da nastupa na novogodinjim turnirima u Skenderiji i Zetri. Odovicu zamjeram veceras iskljucivo cinjenicu da je dozvolio da tim udje mekano u mec. Jasno mi je kakav je bio plan igre. ali tesko je igrati kada stalno stizes rezultat.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61432
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 16 avg 2018, 02:04

nekadafanatik je napisao/la:Odovicu zamjeram veceras iskljucivo cinjenicu da je dozvolio da tim udje mekano u mec.
Pisao sam o tome prije utakmice, to je jedino što sam uvijek zamjerao Odoviću, kod njega nema u kost, a tako smo ih dobijali posljednjih godina. Svaki put kad smo pokušali igrati lopte bilo je kao večeras.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 avg 2018, 02:08

Virtu4l je napisao/la:
nekadafanatik je napisao/la:Odovicu zamjeram veceras iskljucivo cinjenicu da je dozvolio da tim udje mekano u mec.
Pisao sam o tome prije utakmice, to je jedino što sam uvijek zamjerao Odoviću, kod njega nema u kost, a tako smo ih dobijali posljednjih godina. Svaki put kad smo pokušali igrati lopte bilo je kao večeras.
Joj avatara :urnebes: :urnebes:

Na klupu se zacementirao da Bog da
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61432
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 16 avg 2018, 02:13

LjoZee je napisao/la:Joj avatara :urnebes: :urnebes:
Mislim da si ti nedavno napisao da ovu treba na avatar, kad je hladan kao špricer proslavljao gol. :mrgreen: nađoh vremena večeras da je obradim.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 16 avg 2018, 07:20

Zasto nasi sute,jos Sam u soku, da Sam mogo ufatit onog pomocnog sinoc nedo bog bolje sto nisam.Ono sinoc je bilo silovanje u vlastitoj kuci.

Cuspajz
Postovi: 888
Pridružen/a: 30 dec 2009, 20:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Cuspajz » 16 avg 2018, 07:30

Ma imamo duplo bolji tim od njih ,oni su iskoristili takticke gluposti zaimovica i jazvica jer su igrali za sebe i slabo pomagali bekovima ,napokon imamo glavu i rep i igramo fudbal nakon 3 godine fakticki ,oni sa druge strane realno pojma nemaju imaju 2 3 igraca dobra ostalo je odron,jednostavno igraju na silu ko mi zadnjih godina ,sudije su ih maksimalno zastitile pogotovo u drugom poluvremenu jer je bilo svasta sto se ne svira nigdje fakticki ,ovo je ona utakmica gdje gubis radi gluposti ali momci su pokazali karakter ,da smo mi poveli oni bi bar 3 4 primili ovakvi

Avatar
DobojskiManijak
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 maj 2018, 11:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DobojskiManijak » 16 avg 2018, 09:14

naravno da sam očekivao pobjedu ali ako uzmemo u obzir da je ovo drebi i da oni nisu smjeli izgubiti onda sam zadovoljan i neriješenim.Posebno me raduju izjave Ode na pressu jer čovjek bukvalno sve vidi i ne sumnjam da će ispraviti greške,zato mu moramo pružiti podršku jer igrači su klošari koji će sutra pokušati i njega smijeniti.

Utakmica koja slijedi nam je važnija jer pobjedom na takvim utakmicma se osvaja titula

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 avg 2018, 10:09

Imaju dva beka ne daj nikom i to ne iskoristis. Imaju nesigurnog golmana koji se trese tog stoji i to ne iskoristis. Ekipa njihova ima samo tri igraca da valjaju. Zajmovic, Veselinovic i Pavic su bacali na travu njihove kako su htjeli.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 16 avg 2018, 10:11

Ja samo smatram da gore u vrhu trebaju biti Zec/Zaim, Krpić,/Veseli.... Jazvic ni pod razno
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

nekadafanatik
Postovi: 207
Pridružen/a: 27 jul 2015, 13:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nekadafanatik » 16 avg 2018, 10:26

Sinoc sam bio vruce glave nakon utakmice, ali i dalje mislim da Zeleljeznicar ima brzi i "tehnicki" bolji tim od Sarajeva, te da to nismo do kraja iskoristili. Odovic je rekao (sasvim tacno) nakon utakmice da jedan broj igraca nema naviku da igra i naprijed i nazad. I to jeste problem. Ova dvojica - Zajmovic i Jazvic su za domace uslove jako brzi igraci, a bili su i odmorni. Morali su da cine kvalitet u oba pravca uz pomoć pokretljivih bekova, a nisu, ako izuzmemo dva gola Zajmovica. Ali on igra samo od centra prema golu. Za Jazvica rekoh da je suludo da igrac provede cijelo poluvrijeme - u ofsajdu! On je profesionalni igrac i ne moze sebi dozvoliti da ga pet puta u cistim situacijama, kada je izgrađena akcija i kada je jasno i pticama na grani da mu ide lopta, da ga svak put hvataju u ofsajdu. Pa da je samo dva puta izasao pred golmana, druga prica bi se danas pricala. Ćurjurić je napokon prostojan plej u Zelji. Nije dugo bilo takvog igraca. Zadrzati ga, ponuditi mu najbolje moguce uslove. Bolje njega zadržati sto duze nego dovoditi stalno nove igrace. Blagojevic - pristojan . Dobro je pomagao Ćurjuriću. Hajdarevic borben, ali sa loptom - ne postoji. Mora nesto i da odigra. Bekovi pristojni, ali bez pomoci krila u odbrani . Krpic je klasican spic za kazneni prostor. On van šesnaesterca nije previše koristan, ali sa dobrim krilima i bekovima stvar se mijenja. Halfovi tanki. Nije ni Rodin briljirao, daleko od toga, ali Bogićević čovjek izgleda kao grogi bokser. Nepokretan.

Samo brz fudbal! Tu su dva para krila i dobra konkurencija. U Tuzli na pobjedu i bez izgovora na "umor".

Ponavljanje je majka znanja. Na trenigu se automatizuju kretnje,a za to treba više mjeseci rada sa istim trenerom. Kada pogledam kakvih osnovnih nedostataka ima medju igracima i u timu, čovjek ne moze a da se ne zapita - sta su radili treneri u Zelji zadnjih godina? I te kako je do trenera! Ponovo igramo klopte i nastojimo da to bude koliko toliko fudbal kakv se igra po svijetu, u skladu sa nasim mogucnostima. Neke nove hokejaske promjene u igrackom kadru i sručnom stabu bi nas vratile debelo nazad. Valjda u klubi ima dovoljno normalnog svijeta? Najvaznije je napraviti Igru, zadrzati kostur tima i stvoriti kontinuitet. To je meni vaznije od bilo kakve titule.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 avg 2018, 10:27

Moraju bolje. Ne mozes od ovakvih ekipa gubiti dva puta. Kad se pogleda tok utakmice moras biti zadovojan i sa ovim, ali da su igrali kao protiv Zrinjskog ovi centra presli ne bi. Jos je Zriniski bolja ekipa od pitara. Zbog spetljanosti u odbrani prosjecnoj ekipi dopustis kuci previse.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 16 avg 2018, 11:17

Bili su zreli da ih mlatnemo, ali opet se pokazalo kako forma i kvalitet nisu presudni u derbiju. Mislim da je ova nasa ekipa predodredjena za velike stvari, a Oda ce to i napraviti. Potrebno je jos vremena i eventualno 1 ili 2 pojacanja.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 avg 2018, 12:02

slika

Rama :opaopa:
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
biceDUPLA
Postovi: 707
Pridružen/a: 18 feb 2018, 21:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la biceDUPLA » 16 avg 2018, 12:10

ŽELJEZNIČAR 1921

1921ba
Postovi: 286
Pridružen/a: 30 apr 2018, 22:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921ba » 16 avg 2018, 12:13

Izvjestaj sa derbija :D

Youtube: 1921tv
Facebook: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66 i 53 gosta.