FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 27 okt 2018, 17:52

Alipasino je napisao/la:To Sabane idi odma za milion ali ko ce ove pare vidjet,Zeljo tesko ali eto vidjecemo.Cuj Saban za milonce,svaka cast Refike tu je tvojih 70% zasluga.Opasno sad nece uletit nimjedan klizeci,lagano trckaranje,a haj ga nestavi more propadne transfer.Komplikovano.
Pa ko ce ih vidjeti? Kako te bolan nije sramota?
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Gefufna » 27 okt 2018, 19:01

Rade Paprica 9 je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:Mozes ti sastaviti ugovor kako hoces, staviti u njega sta hoces, i potpisati se na maramjcu kao sto je to Messi uradio svojevremeno, ali pravno tumacenje istog je nesto sasvim drugo. ;)

Imas li i kakav primjerak gdje ima clan o zabranu odlaska kod konkurencije u periodu 2 godine nakon isteka ugovora? :mrgreen:

Usput receno, i to je nesto sto se nalazi u 90% ugovora, cisto da se radnik drzi u strahu i psiholoski pod pritiskom, ali to ne pije vode na sudu niti ima pravno uporiste.
Opet bih te zamolio za pravno utemeljenje tvojih stavova, iako ni na prvu molbu nisi odgovorio.

Ne kažem da nisi upravu, samo tvoje zaključke nemogu povezati sa citatom člana 86. stav 1. ZoRa koji kaže:

"Ugovorena zabrana takmičenja
Član 86.
(1) Poslodavac i radnik mogu ugovoriti da se određeno vrijeme, nakon prestanka ugovora o radu,
a najduže dvije godine, radnik ne može zaposliti kod drugog lica koje je u tržišnoj utakmici sa
poslodavcem i da ne može za svoj ili za račun trećeg lica, ugovarati i obavljati poslove kojima se
takmiči sa poslodavcem. "

Djeluješ vrlo samouvjereno u iznošenju svojih stavova, pa bi bilo lijepo znati osnovu iz koje crpiš samouvjerenost. Ono što je očigledno, je da nisi pravnik, i da sa sudom nisi imao puno doticaja.
Mogu ugovoriti - kljucni dio. To mogu ugovoriti znaci da poslodavac mora placati radniku neku naknadu u periodu koji se dogovore da radnik nece otici konkurentu. To se dogovara posebnim i novim ugovorom, ali to nije tema.

Temeljim svoje stavove na x slucajeva gdje su radnici nakon isteka ugovora presli direktnom konkurentu. I na par slucajeva gdje je poslodavac pokusao direktno prijetiti radniku da ce pokrenuti tuzbu. Ali ponavljam, stavka o konkurentnosti ne pije vode na sudu i nema pravno uporiste. Sve sto stoji u tom ugovoru zavrsava datumom isteka ugovora, a poslodavac moze qurcu svirat i prijetit.

Nego, imamo li taj info i potvrdu da je sada ovim blefom odbijena makar 1 KM ijednom igracu? :hmmmmm:
Izvinjavam se administraciji i posebno domacinima.
Ovo je moj zadnji post na ovoj temi.
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15654
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 27 okt 2018, 21:48

SVI SMO MI ZELJOVCI

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 27 okt 2018, 22:32

Gefufna je napisao/la:
Rade Paprica 9 je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:Mozes ti sastaviti ugovor kako hoces, staviti u njega sta hoces, i potpisati se na maramjcu kao sto je to Messi uradio svojevremeno, ali pravno tumacenje istog je nesto sasvim drugo. ;)

Imas li i kakav primjerak gdje ima clan o zabranu odlaska kod konkurencije u periodu 2 godine nakon isteka ugovora? :mrgreen:

Usput receno, i to je nesto sto se nalazi u 90% ugovora, cisto da se radnik drzi u strahu i psiholoski pod pritiskom, ali to ne pije vode na sudu niti ima pravno uporiste.
Opet bih te zamolio za pravno utemeljenje tvojih stavova, iako ni na prvu molbu nisi odgovorio.

Ne kažem da nisi upravu, samo tvoje zaključke nemogu povezati sa citatom člana 86. stav 1. ZoRa koji kaže:

"Ugovorena zabrana takmičenja
Član 86.
(1) Poslodavac i radnik mogu ugovoriti da se određeno vrijeme, nakon prestanka ugovora o radu,
a najduže dvije godine, radnik ne može zaposliti kod drugog lica koje je u tržišnoj utakmici sa
poslodavcem i da ne može za svoj ili za račun trećeg lica, ugovarati i obavljati poslove kojima se
takmiči sa poslodavcem. "

Djeluješ vrlo samouvjereno u iznošenju svojih stavova, pa bi bilo lijepo znati osnovu iz koje crpiš samouvjerenost. Ono što je očigledno, je da nisi pravnik, i da sa sudom nisi imao puno doticaja.
Mogu ugovoriti - kljucni dio. To mogu ugovoriti znaci da poslodavac mora placati radniku neku naknadu u periodu koji se dogovore da radnik nece otici konkurentu. To se dogovara posebnim i novim ugovorom, ali to nije tema.

Temeljim svoje stavove na x slucajeva gdje su radnici nakon isteka ugovora presli direktnom konkurentu. I na par slucajeva gdje je poslodavac pokusao direktno prijetiti radniku da ce pokrenuti tuzbu. Ali ponavljam, stavka o konkurentnosti ne pije vode na sudu i nema pravno uporiste. Sve sto stoji u tom ugovoru zavrsava datumom isteka ugovora, a poslodavac moze qurcu svirat i prijetit.

Nego, imamo li taj info i potvrdu da je sada ovim blefom odbijena makar 1 KM ijednom igracu? :hmmmmm:
Izvinjavam se administraciji i posebno domacinima.
Ovo je moj zadnji post na ovoj temi.
Ako dobro shvatam, svoj stav ne temeljiš na zakonskim odredbama i sudskoj praksi nego na par iskustava iz druge ruke, gdje ti je neko nešto rekao.

Evo i moje iskustvo iz prakse, platio sam ugovorenih 15.000 KM bivšem poslodavcu, jer sam otišao kod konkurenta, presudom suda, iako mi je jaran iz mahale rekao da ta klauzula ne pije vode. Nesh vjerovat sud je presudu bazirao na stavovima 1, članova 86 i 87.

Od kad sam olakšan za 15.000 KM ne gotivim baš mahalske igrače.

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GOAT » 27 okt 2018, 22:50

http://****.ba/zmajevi-odusevili-bih ... u1H-oe48dE
Samo da misketu nesto slicno ne padne na pamet
23

Pilindalo
Postovi: 72
Pridružen/a: 17 feb 2018, 20:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pilindalo » 28 okt 2018, 09:11

De pobijte se radi smradova....Koji vam je klinac
NI MILIMETAR

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 28 okt 2018, 11:56

Šta ćemo, kako ćemo danas? :think:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GOAT » 28 okt 2018, 11:58

slika
23

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 28 okt 2018, 12:00

slika
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GOAT » 28 okt 2018, 12:30

LjoZee je napisao/la:slika
:ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota:
23

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 28 okt 2018, 12:57

Ramovic u konkurenciji za mec danas.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15066
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 28 okt 2018, 13:04

**** ćemo im majku, dat' ćemo im pet komada
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 28 okt 2018, 13:28

Sve je moguce danas.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
braco
Postovi: 8670
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 28 okt 2018, 13:34

Sreća fino vrijeme vani, sa osmijehom ću ići na stadion. :lol:

Alipasino
Postovi: 7833
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 28 okt 2018, 13:48

Osjecali se duh strajka,mene strah cele i gubljenja lopte na centru,tako su Slobodu mlatnuli.Ma daj ako budu sta zajebavali ,ma nemogu ni zamislit sad pred derbi koja je kljucna tekma,bit ili nebit.Nemojte nas zajebavat iovako smo podivljali.Rjesavajte to,kako znate ali ove 2 tekme se ide 120%.

Alipasino
Postovi: 7833
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 28 okt 2018, 13:50

Mi navijaci nismo zasluzili ni strajk ni plate,mi hocemo Zelju naseg da gledamo.Kad zavrsi tekma ganjajte se sa Misketom nas nesmijete iznevjerit.Ni pod razno.Dokazite da volite Zelju i nas navijace.Mi nedajemo plate mi vas volimo.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 28 okt 2018, 14:14

Joj kise :shock:
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 28 okt 2018, 14:51

Kjosevski - Stevanović - Pavić - Čurjurić - Zec - Krpić - Blagojević - BOGI - Zajmović - Vranješ - Rodin
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 28 okt 2018, 14:52

E yebo li vas Bogicevic vise
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Njosa1921
Postovi: 59
Pridružen/a: 07 avg 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Njosa1921 » 28 okt 2018, 14:56

Samo da kazem, sinoc sam se cuo sa bratom od malog Anela, istina je da je vec potpisao za AEK, o cifri nije zelio da prica ali je potvrdio da je transfer vec gotov

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.