FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 01:51

MocMahale444 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:To nam se stalno dešava, ima i do kluba zato što ne uđu na vrijeme u pregovore al' ima i do igrača koji ovdje dođu odigrati jednu sezonu da se dozovu i već unaprijed znaju da neće ostati u klubu i zato neće da potpišu novi ugovor i lakše će naći angažman kao slobodni igrači.
Klub previse "mazi" igrace, mi smo klub koji ih oživi i mozda proda za sitno ili odu za veliku 0.
Igraci nemaju postovanja a traze da ih se postuje.
Tako je sa svakim klubom u BiH, yebiga, kvalitet odnosno nekvalitet diktira takav odnos igrača spram klubova i ove lige.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 02:05

Raonffa je napisao/la:
Monci je napisao/la:Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
Griješiš, ugovor je bio 1+1 (pitaj acu ili neymara ako su upoznati a vjerujem da jesu), zna se kakav je ugovor stigao u kantonalni savez, imas u predhodnim postovima detaljnije oko toga, ima tu lopovluka na finjaka kako kluba tako i Lendrića, zato ultra brotherhood njega i Misketa ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 02:20

Predzadnji uletili u nosioce ...

Daj nam Ferenc, Buducnost ili Grbalj, blizina, mogucnost pizdarija, mogucnost prolaska ... :thumbup:

slika
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
HAKENPUC
Postovi: 69
Pridružen/a: 29 jan 2016, 14:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HAKENPUC » 10 jun 2018, 02:36

Raonffa je napisao/la:
Monci je napisao/la:Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
Ako je vjerovati zvanicnoj on je ptopisao na zimskom prelaznom roku na 1,5 godinu i odmah na ljeto produžio ugovor na 2 godine. Evo ti linkovi

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-n ... car/17896/

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-o ... esu/21011/

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 10 jun 2018, 03:43

Kad smo kod transfer mislim da je glavna greška kako se klub postavi prema igraču. Evo ako uzmemo primjer Zakarića. Klub je trebao davno obaviti razgovor sa njim i dogovoriti produženje ugovora pošto je klub uložio napore i dao mu prostor da se digne iz pepela postao reprezentativac Itd. Pa ako vide da neće on da produži ugovor onda ga staviš na klupu neka se hladi pola godine a daš šansu junioru koji želi da se dokazuje i ima važeći ugovor na 2-2,5 god. A ovaj neka ide onda u Krupu ili Borac pa neka tamo igra. Fudbal je biznis. Zato kada praviš ugovor treba da postoji dodatak u klauzuli ako taj igrač napreduje kao sto je u ovom slučaju Zakarić na pola godine prije nego istekne ugovor mora produžiti na još godinu a ljudi u klubu da uzmu sebi za obavezu da mu do isteka prvobitnog ugovora nadju novi angažman sa solidnom zaradom. Niko ne očekuje transfer od 5 milja eura ali realno gledajte Duljević koji ode u Njemačku Sarajevo je moglo dobiti 1 milju eura za njega od Dinama isto tako velim da mi možemo dobiti i za Zakarića barem 700 000 eura da je klub u biznisu. Kontaktiraj 100 skauta ako treba neka prate igrače koje misliš da imaju težinu kada je transfer u pitanju. Evo recimo imamo dvojac Hajdar i Šaban. Tu je trebalo već kamata skauta da su ih vidjeli kako u repki tako i u klubu ako hoćeš biznis. Pa Dinamo proda malog Halilovića za 5 milja eura jer je udarao dobru reklamu. Mali sada Neznam ni gdje je ali Dinamo odradio posao. Dok mi ganjamo problem da riješimo kad ga vise i nemamo pa onda i bude da ne možeš prodati igrača za vise novca jer nije pod ugovorom i onda bude daj šta daš. Ovo je moje laičko gledanje i razmišljanje kada je u pitanju angažiranje igrača i njihovo reklamiranje.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 10 jun 2018, 10:17

Pojedinci uopste nisu svjesni da smo mi klub sa tradicijom, pa skoro 100 godina, i da imamo veze i konekcije sirom Europe. Na zalost nemamo mnogo toga za ponuditi. Lendric je jedan od rijetkih koji je savrsenu statistiku , ali i solidnu igru imao, i otisao je na zapad. Sta se desilo? Nije 10 tekmi sastavio. Tu smo gdje smo, na zalost.
Sto se Zubana tice, on i haver mu su kao manageri smjesni, i danas mislim isto. To sto su oni prodali u Tursku bi i moj sin prodao, jer momci su u tom momentu imali kvalitet. Upravo onakav za koje su pare otisli. Rijad se nakon toga nadogradjuje stalno, a Mireta yebu povrede. A ne znam sta su to spektakularno napravili, i za neku cifru prodali nekoga.
Evo sada je najaktuelnija prica za Hajdara. Dolazilo je mnogo skauta i gledali su ga. Ja znam za Shalke. Medjutim, nije se njegova igra poklopila u tim momentima kada su ga gledali. Jbg, i faktor srece je jako bitan u svemu. A nama je itekako fali u zadnje vrijeme.
Neuporedivi smo sa Mamicem, ili nekim drugim managerima iz okruzenja. Prodali su mnogo kvalitetnih igraca, djece, talenata. Mnogi su milione uzeli u tim trasferima, i izgradjeno je povjerenje medju njima. I tu su seme uhodane. Nasi manageri su na zalost izvan tih "voda" i ne mogu im niti prici. Dakle nemamo veze i konekcije, nemamo izgradjen sistem razvoja mladih igraca, i samim tim nema ni milionskih transfera. Niti ih bar ja ocekujem u bliskoj buducnosti.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 10 jun 2018, 12:20

Monci je napisao/la:Pojedinci uopste nisu svjesni da smo mi klub sa tradicijom, pa skoro 100 godina, i da imamo veze i konekcije sirom Europe. Na zalost nemamo mnogo toga za ponuditi. Lendric je jedan od rijetkih koji je savrsenu statistiku , ali i solidnu igru imao, i otisao je na zapad. Sta se desilo? Nije 10 tekmi sastavio. Tu smo gdje smo, na zalost.
Sto se Zubana tice, on i haver mu su kao manageri smjesni, i danas mislim isto. To sto su oni prodali u Tursku bi i moj sin prodao, jer momci su u tom momentu imali kvalitet. Upravo onakav za koje su pare otisli. Rijad se nakon toga nadogradjuje stalno, a Mireta yebu povrede. A ne znam sta su to spektakularno napravili, i za neku cifru prodali nekoga.
Evo sada je najaktuelnija prica za Hajdara. Dolazilo je mnogo skauta i gledali su ga. Ja znam za Shalke. Medjutim, nije se njegova igra poklopila u tim momentima kada su ga gledali. Jbg, i faktor srece je jako bitan u svemu. A nama je itekako fali u zadnje vrijeme.
Neuporedivi smo sa Mamicem, ili nekim drugim managerima iz okruzenja. Prodali su mnogo kvalitetnih igraca, djece, talenata. Mnogi su milione uzeli u tim trasferima, i izgradjeno je povjerenje medju njima. I tu su seme uhodane. Nasi manageri su na zalost izvan tih "voda" i ne mogu im niti prici. Dakle nemamo veze i konekcije, nemamo izgradjen sistem razvoja mladih igraca, i samim tim nema ni milionskih transfera. Niti ih bar ja ocekujem u bliskoj buducnosti.
Ti ili vi u klubu se trebate dogovoriti prilikom spinovanja. Na pocetku pises da imamo veze u Evropi da bi kraj posta zacinio da nemamo veze i konekcije. :thumbdown: . Kako to Misimovic nije izgradio sistem razvoja mladih igraca. Moguce da mu je Tica kriv? Dok se rostiljalo bilo je sistema i prodaje, sad kad gradimo klub koji ce izgraditi tim nema nista. To su cinjenice, a kolegama u Upravi reci da konacno pronadju boljeg od Zubana. Ne ide im od ruke. Kako ste samo bijedni i ofirni.

Vojo
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 maj 2018, 17:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Vojo » 10 jun 2018, 12:42

Hrasno87 je napisao/la:Predzadnji uletili u nosioce ...

Daj nam Ferenc, Buducnost ili Grbalj, blizina, mogucnost pizdarija, mogucnost prolaska ... :thumbup:

slika
Nemoj Ferenc zivota ti, gledao sam ih dva puta ove godine, mislim da bi nam sanse bile 30%. Daj kakve Luxemburžane, Maltežane ... I ovi irci/sjeverni nezz kakvi su, a i daleko je.
Dok imaš mene nisi sam !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 12:56

Hrasno87 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Monci je napisao/la:Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
Griješiš, ugovor je bio 1+1 (pitaj acu ili neymara ako su upoznati a vjerujem da jesu), zna se kakav je ugovor stigao u kantonalni savez, imas u predhodnim postovima detaljnije oko toga, ima tu lopovluka na finjaka kako kluba tako i Lendrića, zato ultra brotherhood njega i Misketa ...
Znam da je na zvaničnoj pisalo da je potpisan ugovor 1,5+1, a takvi ugovori valjda u suštini znače da je to ugovor faktički potpisan na 2,5 godine (u Lendrićevom slučaju) sa tim što je ta jedna godina na proizvoljnom izboru kluba da li da je aktivira ili ne, tu se mislim igrač ništa ne pita.

Sad, moguće je da griješim, al' uglavnom nije ni bitno, poenta mojih zadnjih postova je da neće nijedan od njih da se zadrži u ovoj ligi koliko god da im dobru platu dadneš.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 13:00

HAKENPUC je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Monci je napisao/la:Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
Ako je vjerovati zvanicnoj on je ptopisao na zimskom prelaznom roku na 1,5 godinu i odmah na ljeto produžio ugovor na 2 godine. Evo ti linkovi

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-n ... car/17896/

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-o ... esu/21011/
Potpisao je u januaru na 1,5 plus opcija produženja na još jednu godinu, što bi ga maksimalno vezalo do jula 2018-te, onda je u junu produžio ugovor kao na dvije godine do jula 2018-te al' mislim da je to ustvari aktivirana ova opcija produženja na jednu godinu, jer faktički dođe na isto, u oba slučaja ga je ugovor vezao do ljeta '18-te.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 13:18

e nek i Crnov ode, ostat ce upamcen kao jedna od najvecih igrackih ubleha zadnjih godina
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 13:22

Kad je ovo izvlačenje parova za prvo pretkolo?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 13:29

Prica se da smo daleko od dogovora sa Graovcem
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
HAKENPUC
Postovi: 69
Pridružen/a: 29 jan 2016, 14:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HAKENPUC » 10 jun 2018, 13:31

Raonffa je napisao/la:
HAKENPUC je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
Ako je vjerovati zvanicnoj on je ptopisao na zimskom prelaznom roku na 1,5 godinu i odmah na ljeto produžio ugovor na 2 godine. Evo ti linkovi

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-n ... car/17896/

https://fkzeljeznicar.ba/ivan-lendric-o ... esu/21011/
Potpisao je u januaru na 1,5 plus opcija produženja na još jednu godinu, što bi ga maksimalno vezalo do jula 2018-te, onda je u junu produžio ugovor kao na dvije godine do jula 2018-te al' mislim da je to ustvari aktivirana ova opcija produženja na jednu godinu, jer faktički dođe na isto, u oba slučaja ga je ugovor vezao do ljeta '18-te.
Ne znam ja nisam neki stručnjak za to, ali ako mi može neko objasniti šta znači opcija produženja na još jednu godinu. Jel pod istim uslovima produžuje ili su već unaprijed dogovoreni uslovi, jer znam da je Lendrić izjavio da je radio za najmanji ugovor u životu prije nego što je produžio ugovor, što znači da je poslije produženja imao dosta veću platu.

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hlive » 10 jun 2018, 13:41

Raonffa je napisao/la:Kad je ovo izvlačenje parova za prvo pretkolo?
20.6.2018.
It's better when it's live

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 10 jun 2018, 13:42

Ne znam ja nisam neki stručnjak za to, ali ako mi može neko objasniti šta znači opcija produženja na još jednu godinu. Jel pod istim uslovima produžuje ili su već unaprijed dogovoreni uslovi, jer znam da je Lendrić izjavio da je radio za najmanji ugovor u životu prije nego što je produžio ugovor, što znači da je poslije produženja imao dosta veću platu.[/quote]
Iskreno receno ne znam kako se sklapaju ovi ugovori ali klauzula se moze staviti u svaki ugovor kako od strane kluba tako i od strane igraca. Ali ako nekome ozivis karijeru onda je to ono minimum da odes kao prodat igrac a ne kao neki sto su odlazili. Sto se Lendrica tice imao je nesuglasica sa trenerom u francuskoj a kada god je dobio priliku i zabijao je. Da je bio prva opcija kroz sezonu mislim da bi zabijo preko 10 golova u ligi sto je sasvim ok za debitantsku sezonu ali sta je tu je.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 13:45

NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 13:49

HAKENPUC je napisao/la:
Ne znam ja nisam neki stručnjak za to, ali ako mi može neko objasniti šta znači opcija produženja na još jednu godinu. Jel pod istim uslovima produžuje ili su već unaprijed dogovoreni uslovi, jer znam da je Lendrić izjavio da je radio za najmanji ugovor u životu prije nego što je produžio ugovor, što znači da je poslije produženja imao dosta veću platu.
Ja mislim da su uslovi unaprijed dogovoreni i da se to samo aktivira, eventualno ako klub želi poboljšati uslove samom igraču onda se to može promijeniti, a igrač mislim da nema nikakva 'prava' što se tiče tog produženja, on je to bukvalno ranije potpisao a na klubu je da li će i kada to aktivirati.

Mislim da se to tako gleda.

@hlive

Hvala :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hlive » 10 jun 2018, 13:58

Raonffa je napisao/la:
HAKENPUC je napisao/la:
Ne znam ja nisam neki stručnjak za to, ali ako mi može neko objasniti šta znači opcija produženja na još jednu godinu. Jel pod istim uslovima produžuje ili su već unaprijed dogovoreni uslovi, jer znam da je Lendrić izjavio da je radio za najmanji ugovor u životu prije nego što je produžio ugovor, što znači da je poslije produženja imao dosta veću platu.
Ja mislim da su uslovi unaprijed dogovoreni i da se to samo aktivira, eventualno ako klub želi poboljšati uslove samom igraču onda se to može promijeniti, a igrač mislim da nema nikakva 'prava' što se tiče tog produženja, on je to bukvalno ranije potpisao a na klubu je da li će i kada to aktivirati.

Mislim da se to tako gleda.

@hlive

Hvala :thumbup:
Ne mora se nista aktivirat sa opcijom ugovora +
To moze biti i ograđivanje kluba ali i igraca, sve ovisi sta pise unutra. Npr 1+1 klub ima pravo raskinuti ugovor nakon jedne godine iako je ugovor na dvije, a ukoliko igrac dobije ponudu bolju u tom i tom periodu ide fiksna odsteta xx KM.. Itd itd Moze biti sto varijanti i sve ovisi o dogovoru
It's better when it's live

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 14:00

irfo je napisao/la:Prica se da smo daleko od dogovora sa Graovcem
Oženio se jadnik, sve ti je jasno :lol:

Ima puno cuka, rupa po zgradama, PARK ne kosi redovno travu, a i nema gdje kupiti La Cuve kada joj dodju jaranice iz Hercegovine, to je vjerovatno osnovni i glavni razlog ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kamaga11 i 36 gostiju.