FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la anonimni » 18 mar 2018, 21:36

Eki Ade na ukrštenici :lol: Pa vi ne gledajte izvještaje :urnebes:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
domorocki1921
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 feb 2018, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la domorocki1921 » 19 mar 2018, 08:42

čitam čalanak na ovom portalu o svemirskom zrinjskom o strašnim krađama protiv njih,kako su šampioni svemira... Ovoj upravi zamjeram samo što ne "laje" kao slišković poslije i najmanjeg faula.. niko ne priča o radniku prošle sezone,pa gošku ove sezone,pa borcu ove sezone..pa ne pričaju kako smo unakaženi prošle sezone u suđenjima... GAZI ŽELJO

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 19 mar 2018, 09:01

domorocki1921 je napisao/la:čitam čalanak na ovom portalu o svemirskom zrinjskom o strašnim krađama protiv njih,kako su šampioni svemira... Ovoj upravi zamjeram samo što ne "laje" kao slišković poslije i najmanjeg faula.. niko ne priča o radniku prošle sezone,pa gošku ove sezone,pa borcu ove sezone..pa ne pričaju kako smo unakaženi prošle sezone u suđenjima... GAZI ŽELJO
Ništa od toga ne treba da nas zanima, imamo svoj cilj, nikakvo 'lajanje', saopštenja, kritike, probali smo to više puta i ostajali kratkih rukava.

Greške nas ne zanimaju, a neka ostali kmeče, uključujući i sportsport.ba. Minimalno tri titule smo izgubili sudijskim krađama, onim direktnim, pa smo preživjeli i nismo kmečali, svaki put smo se vraćali jači.

Jeb'ga, Željina titula znači pucanje čireva, kako mi to volimo reći. Nemam ništa protiv da je osvojimo iz nepostojećeg penala u 95. minuti, ne bi bili prvi u ovoj državi, a ni posljednji. Znaju oni veoma dobro da bi Željina titula značila dominaciju u narednim godinama, svi znaju koliko je ova sezona bitna, a to i mi moramo znati, zato trebamo dati podršku Adi i momcima, sami smo u ovome i moramo stati iza njih.

Ne tako davno je jedan klub poklapao po tri utakmice u jednom kolu, njima se nikada ne bi desila Krupa, već u ponedjeljak bi završili tu utakmicu.

Zamisli da ovaj portal napiše kolumnu o dobrim stvarima koje je Željo uradio posljednjih godina, zamisli da napišu da će Željo mijenjati travnjak, pazi jedan klub mijenja travnjak u ovoj vaterpolo ligi, ali to nije bitno, bitna je podrška našim rivalima, prvo Sarajevu, sad Zrinjskom.

Ali ne, za njih bi bila mnogo bolja opcija da se ta promjena travnjaka ne desi, da bi opet osuli po našoj Upravi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1327
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 19 mar 2018, 10:22

Realniji i objektivniji je počeo biti pitar Sinan od ovih neprofesinalnih i neobjektivnih odron novinara sa ovog portala i urednika koja ga vode.
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 19 mar 2018, 11:15

**** vas bekric i zrinjski.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15108
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 19 mar 2018, 11:22

pa kako prokockasmo tri gola jos mi nece u glavu
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 19 mar 2018, 12:32

bekric platio clanak.

Ovaj portal se milki s zrinjskim, klubom koji da nije rata bilo bi bio zabranjen. Klub zlocinaca i lopova.


samire bekricu misu, trebo si kod kozoyeba ici a ne kod zabranjenih žmigavaca i alkoholicara bake.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 19 mar 2018, 12:36

Sada je najvaznije da se ekipa sto prije oporavi od ove tragedije da se smgne snaga za ovo sto nas ceka nakon pauze.
- Zeljeznicar -

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 19 mar 2018, 12:47

Ma sramotno pisanje portala...čuj "srce šampiona" kupuju gdje stignu. Fakat nas mrze da ne povjeruješ...sramota..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 19 mar 2018, 12:48

Mašinerija je krenula, biće još ovoga do kraja prvenstva, jer nikome osim nama nije u interesu da Željo postane prvak. Lažni mostarci imaju svu moguću logistiku koja im je potrebna, trenera koji se ponaša kao da je na Farmi, to nikome ne smeta, a kamoli da neki medij osudi to primitivno ponašanje, njihova službena lica napadaju sudije i delegate, naravno da ni to nikoga ne zanima.

I pored lakrdije sa GOŠK-om, cirkusa sa Radnikom, i svega što se dešava oko njih, naši objektivni mediji ih predstavljaju kao žrtve, a to neka je njima na čast. Biće Željo šampion, ove, naredne, ili neke druge godine, nebitno je kad, ali će biti, pojest ćete sva g0vna koja serete godinama. Napravićemo i Grbavicu, stvarati šampione kao i do sada, bićemo jedina svijetla tačka ovog sivila, ma kakvo sivilo, crnilo.

Samo podrška drugovi, ovo je mnogo više od titule, trofeja, ovo je borba protiv korumpiranog sistema, protiv onih koji su nam crtali linije protiv Širokog, onih koji se naslađuju našim neuspjesima.

Samo hrabro! Radnik mora pasti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 19 mar 2018, 13:15

Ovo je super što nas napadaju. Probudiće sve koji Želju imaju i nose u srcu, da podržimo klub, ekipu, trenera u narednom periodu jače nego ikada. Da im pokažemo sa kim se zayebaju, da vide ko je najveći, sa najjačom armijom navijača, simpatizera, prijatelja kluba. Mislim da klub za utakmicu sa Radnikom mora poduzeti sve da se stadion napuni, i da do kraja šampionata bude pun. Bez obzira kakav će rezultat ekipa napraviti, podrška ne smije izostati, i mora biti maksimalna. Oni će kako takmičenje bude odmicalo napadati sve više, a mi ćemo biti sve kompaktniji, disati jedan za drugog, i biće nas sve više. Kada proradi inat Manijaka, nayebali ste. Nismo mi djeca, neka znaju, i jako dobro se zna iz čije kuhinje sve ovo ide. I njima treba poslati poruku. Bez nas neće vidjeti Europe ove godine, i neka se ne zayebavaju.

SVI NA GRBAVICU!! RADNIK MORA PASTI!!!

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 19 mar 2018, 13:16

Svaka cast ljudi, svaka cast Virto. SVI NA GRBAVICU PROTIV RADNIKA!!
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 mar 2018, 13:46

Virtu4l je napisao/la:Mašinerija je krenula, biće još ovoga do kraja prvenstva, jer nikome osim nama nije u interesu da Željo postane prvak. Lažni mostarci imaju svu moguću logistiku koja im je potrebna, trenera koji se ponaša kao da je na Farmi, to nikome ne smeta, a kamoli da neki medij osudi to primitivno ponašanje, njihova službena lica napadaju sudije i delegate, naravno da ni to nikoga ne zanima.

I pored lakrdije sa GOŠK-om, cirkusa sa Radnikom, i svega što se dešava oko njih, naši objektivni mediji ih predstavljaju kao žrtve, a to neka je njima na čast. Biće Željo šampion, ove, naredne, ili neke druge godine, nebitno je kad, ali će biti, pojest ćete sva g0vna koja serete godinama. Napravićemo i Grbavicu, stvarati šampione kao i do sada, bićemo jedina svijetla tačka ovog sivila, ma kakvo sivilo, crnilo.

Samo podrška drugovi, ovo je mnogo više od titule, trofeja, ovo je borba protiv korumpiranog sistema, protiv onih koji su nam crtali linije protiv Širokog, onih koji se naslađuju našim neuspjesima.

Samo hrabro! Radnik mora pasti.
Uz to bih dodao kako se već priprema teren u slučaju da Želje bude prvak, tačnije već se počinje pričat da će ovo biti najneregularnija titula kako bi se diskreditovao Željin uspjeh. U suštili zaboli me qrac ne samo zato što mi je bitno da Željo bude prvak, već zato što dolazi od onih koji se godinama služe prljavim radnjama. A kakve će ih muke zadesit ako osvojimo titulu, biće uživanje čitati njihova kmečanje.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 19 mar 2018, 14:41

Ovo što @Braco piše je najbitnije u cijeloj priči. Već se priprema teren za upit o samoj regularnosti prvenstva.
Ako uzme Željo pljačka a ako Zrinjski bude prvak, heroji koji su pored ocite nepravde našli snagu i sportsko znanje da istraju.

Ja sam u više navrata upozoravao na pitarski lobi koji otvoreno radi ne da nam onemogući sportski uspjeh, već da nam naškodi na mnogo većem nivou. Pogledati pod "Dino S i borba protiv korupcije" nakon koje su brutalnom pljačkom uzeli titulu. Po istom šablonu funkcionišu i ovi iz Zrinjskom, mene bi bar bilo stid pa bi šutio nakon svega što rade ili su radili.

Naravno da imaju instrumente kojima se sluze, od svojih ljudi u savezu, pritisaka, dogovora, talova, do novinarskih spadala i potrčaka koji za kafu pišu šta im se naredi.


Zato je jako bitno učiniti sve što je u našoj moći da, prvo uzmemo titulu a tek posle toga krenemo u drugu vrstu borbe koja je evidentno pod moranje. Oba fronta su zamka u koju nas se pokušava uvući i ne smijemo sebi dopustiti da ispadneno naivni, pa da krenemo u neke obračune jer ih trenutno ne mozemo usutkati i izgubili bi fokus sa najbitnije stvari a to je titula!

Ko im yebe mater, kmečali su i prije.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 19 mar 2018, 15:30

braco je napisao/la:A kakve će ih muke zadesit ako osvojimo titulu, biće uživanje čitati njihova kmečanje.
Vjeruj mi da mi je to posljednje na pameti, evo godinama se pišamo po njima, toliko da mi je već dosadilo, a kad je meni dosadilo zamisli onda dokle je došlo.

Međutim ovo pretenciozno pisanje, apsolutno svaki put kad se desi nešto loše kod nas, mi već ide na neku stvar.

2014/15 - Najveći kriminal u istoriji fudbala, naravno da nije popraćen apsolutno niti jednom objavom, čak naprotiv, iskakali su iz paštete u pozitivnom kontekstu. Istraživačkog novinarstva nigdje? Pa to je poslastica za prave novinare, imaš jasnu situaciju, a tvoj je posao samo da sklopiš kockice. Imaš ljude koji otvoreno govore da je titula kupljena, da su se poklapale utakmice po par kola unaprijed, imaš funkcionere klubova koji o tome javno govore. Nakon toga imaš sumnjive transfere, raspad sistema u aktuelnom prvaku, krađu na svim mogućim nivoima, ali ne, to nikad nije bilo važno. Učešće klubova u Evropi? Možemo i o tome, naravno. Ponovo su pojedini iskakali iz paštete, pa čak i kad su poniženi u toj istoj Evropi, a Odina balavurdija je dobijala prostor na kapaljku, kakav crni Ferencvaroš ili Standard, ko su oni.

2015/16 - Razna previranja u Želji. Izvlačenje informacija iz naftalina, svi koji su otjerani iz kluba su bili ugledni sagovornici, od čistačice, igrača, do bivših funkcionera kluba, ratna atmosfera. Sagovornik je bio svako ko je imao i najmanji povod da kritikuje aktuelnu Upravu i Fudbalski Klub Željezničar, da ne kažem - pljuje. Tu smo ipak imali istraživačko novinarstvo, koje je izostalo u pasusu iznad, zamisli? Dvostruki aršini?

2016/17 - Velike promjene na Grbavici, gradnja stadiona, Željo na prvom mjestu... da, ispraćeno je, onoliko koliko se sad prati Krupa. Naravno, mudro se čekalo da vidimo šta će se desiti na kraju, jer gdje ćeš ih pljuvati, a oni budu prvaci, baš ne ide. Dešava se krađa protiv Radnika, naravno da se to počinje pratiti tek onda kada se svaki medij u državi počne baviti sa tim, a onaj koji bi najviše trebao ne pomišlja na to, jer ne daj Bože da se nekome zamjerimo.

2017/18 - Željo smjenjuje trenere, loše se ulazi u sezonu, i opet sve ispočetka. Penali za Želju su sumnjivi, bitni su i oni nedosuđeni protiv Želje, a penali za Zrinjski postaju bitni tek onda kad čitava država počne da bruji o tome, i oni protiv GOŠK-a, onaj nedosuđeni za Borac, kao i ranije onaj protiv Radnika. Kockar na klupi Zrinjskog je postao svakodnevnica na naslovnicama, to što on radi je super, nikome ne pada na pamet da povuče pitanje njegove suspenzije? Naravno da ne pada, bolje je napisati kako plemići imaju veliko srce i sami su u borbi protiv Želje i Saveza. Ipak, nikako da napišu ulogu Ivana Beusa i njegovu vezu sa ljudima u crnom.

Mogao bih ovako do zore, ali nema smisla. Pa ja prvi kritikujem ovu Upravu za sve što mi se ne sviđa, ne štedim ih ni najmanje, ali opet biram trenutke kada ću to da radim. Plus što se jasno vidi koliko se trude da poprave sve ono zbog čega smo ih kritikovali.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 19 mar 2018, 15:46

Samo polako, Beusu će Sipa ubrzo na vrata zakucati, a nekim drugim će se ispitati na koji način je privatni kladioničarsko-kriminalni kineski kapital ušao u klub. Zabaviće se oni svojim jadom, ostavićenas na miru. E tek nam onda preostaje teška borba sa drugoligašima iz Zenice i Tuzle.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 19 mar 2018, 15:52

Ama boli me qrac za njih, neka rade šta im je volja, samo neka Želju ostave na miru ili neka imaju jednak kriterij za sve.

Klub mora reagovati na ovo. Kad kažem reagovati, mislim na to da se uradi sve da se dolina napuni u ove četiri preostale utakmice u ligi za prvaka. Otvori istok, podijeli ulaznice, uradi bilo šta, samo da im se g0vno zaledi i da znaju gdje su došli, posebno kinezi i lažni mostarci.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 mar 2018, 15:55

Virtu4l je napisao/la:
braco je napisao/la:A kakve će ih muke zadesit ako osvojimo titulu, biće uživanje čitati njihova kmečanje.
Vjeruj mi da mi je to posljednje na pameti, evo godinama se pišamo po njima, toliko da mi je već dosadilo, a kad je meni dosadilo zamisli onda dokle je došlo.

Međutim ovo pretenciozno pisanje, apsolutno svaki put kad se desi nešto loše kod nas, mi već ide na neku stvar.

2014/15 - Najveći kriminal u istoriji fudbala, naravno da nije popraćen apsolutno niti jednom objavom, čak naprotiv, iskakali su iz paštete u pozitivnom kontekstu. Istraživačkog novinarstva nigdje? Pa to je poslastica za prave novinare, imaš jasnu situaciju, a tvoj je posao samo da sklopiš kockice. Imaš ljude koji otvoreno govore da je titula kupljena, da su se poklapale utakmice po par kola unaprijed, imaš funkcionere klubova koji o tome javno govore. Nakon toga imaš sumnjive transfere, raspad sistema u aktuelnom prvaku, krađu na svim mogućim nivoima, ali ne, to nikad nije bilo važno. Učešće klubova u Evropi? Možemo i o tome, naravno. Ponovo su pojedini iskakali iz paštete, pa čak i kad su poniženi u toj istoj Evropi, a Odina balavurdija je dobijala prostor na kapaljku, kakav crni Ferencvaroš ili Standard, ko su oni.

2015/16 - Razna previranja u Želji. Izvlačenje informacija iz naftalina, svi koji su otjerani iz kluba su bili ugledni sagovornici, od čistačice, igrača, do bivših funkcionera kluba, ratna atmosfera. Sagovornik je bio svako ko je imao i najmanji povod da kritikuje aktuelnu Upravu i Fudbalski Klub Željezničar, da ne kažem - pljuje. Tu smo ipak imali istraživačko novinarstvo, koje je izostalo u pasusu iznad, zamisli? Dvostruki aršini?

2016/17 - Velike promjene na Grbavici, gradnja stadiona, Željo na prvom mjestu... da, ispraćeno je, onoliko koliko se sad prati Krupa. Naravno, mudro se čekalo da vidimo šta će se desiti na kraju, jer gdje ćeš ih pljuvati, a oni budu prvaci, baš ne ide. Dešava se krađa protiv Radnika, naravno da se to počinje pratiti tek onda kada se svaki medij u državi počne baviti sa tim, a onaj koji bi najviše trebao ne pomišlja na to, jer ne daj Bože da se nekome zamjerimo.

2017/18 - Željo smjenjuje trenere, loše se ulazi u sezonu, i opet sve ispočetka. Penali za Želju su sumnjivi, bitni su i oni nedosuđeni protiv Želje, a penali za Zrinjski postaju bitni tek onda kad čitava država počne da bruji o tome, i oni protiv GOŠK-a, onaj nedosuđeni za Borac, kao i ranije onaj protiv Radnika. Kockar na klupi Zrinjskog je postao svakodnevnica na naslovnicama, to što on radi je super, nikome ne pada na pamet da povuče pitanje njegove suspenzije? Naravno da ne pada, bolje je napisati kako plemići imaju veliko srce i sami su u borbi protiv Želje i Saveza. Ipak, nikako da napišu ulogu Ivana Beusa i njegovu vezu sa ljudima u crnom.

Mogao bih ovako do zore, ali nema smisla. Pa ja prvi kritikujem ovu Upravu za sve što mi se ne sviđa, ne štedim ih ni najmanje, ali opet biram trenutke kada ću to da radim. Plus što se jasno vidi koliko se trude da poprave sve ono zbog čega smo ih kritikovali.
Sve si rekao, nema se šta dodat. A ovo za Beusa je presmiješno postalo, pa evo ja koji sam iz zayebancije malo istraživao o tom frajeru sam našao sve i svašta, a kamoli kad bi se neko ozbiljniji posvetio ovom šta bi sve našao.
Virtu4l je napisao/la:
braco je napisao/la:Sad pročitah ovo sa sportskih za Beusa Ako je ovo tačno, onda je ovo jako ozbiljna stvar. Ne želim da umanjim našu krivicu za izgubljenu titulu, ali ovo znači da je direktno iz saveza "naručeno" suđenje. Zbog toga sam odlučio da malo istražim prošlost Ivana Beusa i naletio sam na zanimljive stvari tako da želim da vam predstavim:
“Tačno da Komisija nije željela da Bandić sudi. Pretpostavili smo da bi utakmica mogla biti “prezahtjevna” za njega. No, Komisija je popustila na lično insistiranje Ivana Beusa, dopredsjednika NS BiH, da baš Bandić sudi. To svi znaju”- izjavio je jedan član Komisije koji je želio biti anoniman.

1.) Rođen je 9. 8. 1969. u Mostaru. Obavljao je funkciju predsjednika HŠK „Zrinjski“ Mostar, a bio je i direktor ovog kluba. 18. 4. 2011. godine imenovan je za člana Komiteta za normalizaciju NS/FS BiH, tijela konstituisanog od strane FIFA. U septembru 2012. godine izabran je za predsjednika Izvršnog odbora NS HNK/Ž Mostar.

Na Skupštini NS/FS BiH, održanoj 13. 12. 2012. godine izabran je za drugog potpredsjednika NS/FS BiH. Za istu funkciju Skupština NS/FS BiH mu je 22. 12. 2016. još jednom izglasala povjerenje za period od 2016. do 2020. godine.

2.) Ovo nije prvi put Beusu da na čudan način određuje ko će suditi, a ko ne:
Nogometni savez Miroslava Rašića kaznio s 1000 maraka

Miroslav Rašić, predsjednik NK Sloga Ljubuški, kažnjen je novčano s 1000 maraka zbog izjava koje je o vodećim ljudima Druge lige Jug i Nogometnog saveza FBiH davao medijima. Prema odluci Disciplinske komisije NS-a FBiH, Sloga je dužna na račun Saveza uplatiti spomenuti iznos u roku osam dana od dana prijema odluke.

Odluka sama po sebi nije čudna, Savez je i ranije kažnjavao zbog 'jezika', ali pozadina priče koja je dovela do kazne je itekako čudna i u biti pokazuje kakav kaos vlada u nižim rangovima bh. nogometa čija je regularnost, u najmanju ruku, upitna. Što je najžalosnije krovni državni savez opijen uspjesima reprezentacije BiH te neregularnosti gura pod tepih vraćajući se na taj način na staze 'stare slave' kada se u kući bh. nogometa nije znalo tko pije, a tko plaća.

Pozadina

Sve je krenulo uoči utakmice odluke u Drugoj ligi Jug u kojoj su jablanička Turbina i ljubuška Sloga u Drežnici odlučivali o putniku u viši rang natjecanja.

Povjerenik za suđenje Mustafa Škoro prvotno je na zahtjev ljubuške Sloge i jablaničke Turbine delegirao prvoligaške suce za derbi prvenstva. Delegirani su bili Tomislav Čuić iz Tomislavgrada, Davor Beljo iz Mostara, te Ljubo Miličević iz Mostara. Odluka da će derbi suditi suci iz višeg ranga bh. nogometa donesena je zbog važnosti utakmice, što je potvrdio i povjerenik za natjecanje Ilija Bagarić.

No, dan uoči utakmice Škoro je odjednom delegirao novu 'trojku', pa su derbi (pre)sudili Mario Mikulić iz Mostara, Vedran Marčinko iz Mostara, te Ivica Mikulić iz Širokog Brijega.

Oni su određeni, kako službeni dopis kaže, "jer je nepoznati organ zabranio suditi sucima iz Premier lige". Doista, u službenom dopisu je pisalo sljedeće: "Zbog zabrane suđenja sucima iz Premier lige od nama nepoznatog organa, povjerenik za suđenje je u skladu sa svojim ovlastima izvršio predelegiranje za utakmicu Turbina - Sloga, koju će suditi suci s liste Druge lige".

Tko je 'nepoznati organ'

Do danas nije razjašnjeno tko je 'nepoznati organ' ni kako je moguće da netko 'imaginaran' mijenja suce kako mu je volja. Jasno, ne postoji ni jedan posto šanse da se to ikada razjasni. Rašić je poslije toga izjavio da je 'nepoznati' organ Ivan Beus, inače dopredsjednik Nogometnog saveza BiH, te je, između ostalog, rekao da ligu vode ljudi koji su bravari, posljednji sekretari partije iz Jara, polupismeni članovi IO-a koji se potpisuju s X, kojekakvi birtijaši, medicinski tehničari, propali nogometaši i ambiciozni političari. Zanimljivo, svi na koje je Rašić aludirao poput Josipa Bevande, Ivana Beusa, Mustafe Škore, Ivana Tabaka... su se 'prepoznali' i našli uvrijeđenima te su predsjednika Sloge promptno prijavili disciplincima, koji su ga kaznili s 1000 maraka.

Rašić je u svom očitovanju pojasnio da je informaciju da je 'nepoznati organ' Ivan Beus dobio u razgovoru s povjerenikom za suđenje Druge lige Jug Mustafom Škorom, a Disciplinska komisija je odlučila da je u pitanju kleveta jer Rašić ničim nije dokumentirao svoje navode o vodećim ljudima saveza i lige. Zanimljivo bi bilo vidjeti životopise prozvanih osoba, pa usporediti s Rašićevim riječima. Možda bi se našla kakva sličnost...

Bilo kako bilo, jasno je da se Savez treba boriti za korektan sportski rječnik, i s te strane je njihova odluka o kažnjavanju pozitivna. Međutim, isto tako trebalo bi se detaljno istražiti kako je moguće da u službenim dopisima 'nepoznati organi' delegiraju i predelegiraju suce. To je puno veći problem od 'rječnika'. Ipak, ako iste garniture ljudi nastave brigu oko nižih rangova natjecanja, dojam je da će se i dalje događati slične situacije koje, s razlogom ili bez, otvaraju prostor manipulacijama.
3.) Bio je i HDZ-ov predsjednik gradskog vijeća Mostara. Konekcija sa Draganom Čovićem je očigledna, a btw Čović je počasni predsjednik Zrinjskog. Šlag na tortu je i trenutni predsjednik Zrinjskog Denis Lasić, koji je HDZ-ov ministar prometa i komunikacija u Vladi Federacije BiH i čije poznanstvo sa Beusom i Čovićem traje dugo godina. Ivan Beus i Denis Lasić su još prije 10 godina bili u sazivu županijskog odbora:

U srijedu, 27.srpnja 2007. godine u Domu HDZBiH u Mostaru održana je VIII. Izborna skupština Županijske organizacije HDZ BiH HNŽ na kojoj je izabran novi saziv Županijskog odbora: dr. Smiljan Vidić, Željko Bonić, Donko Jović, Boris Pavlović, Anđelka Udženija i Mate Nikše iz Čapljine, Stjepan Krasić, Marin Radišić, Ivo Jerkić i Nikola Buhovac iz Čitluka, Ivan Rogić iz Jablanice, Ivan Antić iz Konjica, dr. Živko Matuško i Ivan Krešić iz Neuma, dr.sc. Jerko Pavličević i Dragan Meter iz Rame, Dragan Brajković iz Ravnog, dr. Mladen Bošković, Stjepan Bošković, i Mario Štironja iz Stoca , Ljubo Bešlić, Ivan Beus, Slađan Bevanda, Vjekoslav Bevanda, mr. Miroslav Ćorić, Rafael Gagro, Miro Knezović, Dragan Kolobara, Denis Lasić, Marinko Miljko i Zvonko Vidović iz Mostara.

Trio fantastiko što bi se reklo.

4.) Ivan Beus je namjestio izbore kako bi i dalje ostao na svojoj funkciji:

Ivan Beus, aktuelni „dotpredsjednik“ Fudbalskog saveza BiH čini sve da se i u narednom četverogodišnjem mandatu od 2016. do 2020. godine održi na vlasti u krovnom Savezu, a za to je spreman da prekrši sve dogovore u „hrvatskoj komponenti“ FS Federacije BiH, namjesti izbore, ucijeni ljude, ali i pojedine nagradi obećanjem funkcija samo da prođe on.

Tako je, brže bolje, prije svih, da ne bih morao voditi dijalog reciprociteta sa FS Srednjobosanskog kantona organizovao sa Samirom Pikom Ćemalovićem nelegalnu Skupštinu u Mostaru hercegovačko-neretvanskog kantona. S obzirom da Ćemalović ima „dosje“ on ne može u „državni savez“ jer je to jedan od glavnih „uvijeta“ po članu 19. Statuta FS BiH, pa je Beus sam sebi otvorio širom vrata.

Međutim, Mostar je imao Hrvata člana Izvršnog odbora FS BiH u prethodne četiri godine, a Srednjobosanski kanton muslimana. Sada bi trebalo da bude obrnuto, musliman iz Mostara i Hrvat iz Srednje Bosne, ali Beus je poništio sav taj dogovor i pravilo iz prethodnog perioda samo da se održi na vlasti.

Pored toga pokušava da „skroji“ po svom i Livno, odnosno Goražde, a „svezao je barjake“ i sa Orašjem.

-Beus želi da vrati Ilju Dominkoviću na nogometnu scenu pošto-poto jer bi ovaj njega slušao, a zauzvrat bi imao garanciju da neće biti gonjan za sve ono što je radio u trojnom Predsjedništvu Nogometnog saveza kao član i bavio se duplim ugovorima o TV pravima i kriminalom. Tako Beus ne obrćući se oko sebe želi da poništi Skupćinu NS Srednjobosanskog kantona na kojoj su za državni Savez predloženi Slaven Garić i Ivan Frljić u ime Hrvata, a za NS Federacije Naim Basara i Midhet Sarajčić u ime Bošnjaka – kaže naš izvor koji je želio da ostane anoniman.

Ivan Beus je došao na vlast u FS BiH kao jedan od čestorice članova Komiteta za normalizaciju 2011. godine.

-Možete zamislit, istisnuo je iz svih pora Seada Kajtaza legendu Veleža i Mostara da bi opstao i održao se na mednoj rijeci i položaju. Gdje su danas legende Ivica Osim, Duško Bajević, taj isti Kajtez? Beus je spreman i na rat između hrvatskih nogometnih komponenti, da sruši sve samo da on prođe – dodaje naš izvor.
Nadam se da će se ovim neko ozbiljnije pozabavit, ja sam ovo samo površno "obradio".
Ovo obavezno još jednom pročitati.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 19 mar 2018, 15:57

Ne smiju o tome da pišu, jer znaju šta će im se desiti, a o Želji mogu komotno, jer ih iz Želje niko neće nazvati i pitati ih 'halo jesi li normalan, noge ću ti polomiti'.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 19 mar 2018, 16:01

Virtu4l je napisao/la:Ne smiju o tome da pišu, jer znaju šta će im se desiti, a o Želji mogu komotno, jer ih iz Želje niko neće nazvati i pitati ih 'halo jesi li normalan, noge ću ti polomiti'.

MA jasta ba bas tako :thumbup:
Neku noc smo na drugoj temi o tome pisali malo.

Zato sto smo gospoda uvijek bili.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brkooo i 34 gosta.