FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2019, 13:58

irfo je napisao/la:slika

Za stogodisnjicu opet u najdrazem dresu aBd :ljepota: :ljepota: :ljepota:
:ljepota:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 okt 2019, 14:10

slika
Atina
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 16 okt 2019, 14:11

Konačno završile ove reprezentacije, već mi je unaprijed muka kad pomislim da nas čeka još jedna pauza u novembru. Yebem ja ovu reprezentaciju sve dok je trenutna vladajuća garnitura u savezu na pozicijama. Ovo je dno dna šta se radi sa našim fudbalom. Kad mi pričaju neki fudbaleri koji su sada u penziji pa im je malo komfornije pričati o nekim stvarima, a igrali su našu premier ligu i niže lige ja se syebem. Onda se čovjek pita što i pratiti "fudbal" u ovoj žabokrečini. Premier liga, 1. FBIH, 1. RS su slučajevi za SIPU, uključujući i savez.

Pošto vidim da ste pričali jučer o posjeti na Grbavici, evo neko moje mišljenje. Ja mislim da mi imamo sasvim zadovoljavajuću posjetu kad uzmemo u obzir sve. Ne samo ove sezone, nego i prethodnih. Mi jednostavno teško da možemo imati nešto drastičnu veću posjećenost nego sad. Većinu ljudi boli qrac za ovom ligom, ja kad predložim nekoj osobi (mimo ovih s kojim idem na utakmicu) da ide na Želju ljudi mi se počnu smijat u facu, kažu kakav Željo i ova kukuruz liga, nemam pametnija posla. Ili ostanu gledat u toplini doma preko streama Želju ili gledaju sport klubove. I to nije samo kod nas nego u čitavom regionu. Gledam baš posjete ovih jačih klubova iz regiona. Evo npr. DInamo i Zvezda ko 2 najjača kluba. Znači imaju rezultate strašne posljednjih godina, marketing na nivou, stalno objavljuju stvari na društvenim mrežama itd. Ali opet im posjeta u domaćim takmičenjima nije nešto. Pa evo Dinamova najveća posjetu na Maksimiru ove sezone je bila 3000 ljudi. Zvezdine utakmice na Marakani su isto slabo posjećene u odnosu na broj stanovnika Beograda i onolike armije navijača. Protiv Inđije je došlo 4-5 hiljada ljudi, protiv Mladost Lučani 4.500 ljudi, protiv Javora 6000.

Jednostavno u čitavom regionu vlada neka apatija. Ne samo u fudbalu, nego i u drugim aspektima društva/života.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 16 okt 2019, 16:57

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko (33) prije 16 godina odigrao je svoju prvu utakmicu u europskim takmičenjima.

FK Željezničar je 15. oktobra 2003. godine na Koševu ugostio škotski Hearts u utakmici Kupa UEFA. Džeko je priliku dobio u 63. minuti kada je zamijenio Adisa Obada.

Za Željezničar su tada igrali Kenan Hasagić, Haris Alihodžić, (Omer Joldić) Sanel Jahić, Admir Kajtaz, Edis Mulialić, Bulend Bišćević, Almir Gredić, Denis Karić, Dželaludin Muharemović, Sretko Vuksanović (Arben Avdija) i Adis Obad (Edin Džeko). Trener je bio Amar Osim.

Utakmica je završena 0:0, a Željezničar je ispao jer su u prvom meču u Škotskoj izgubili 2:0. Hearts je poslije ispao od Bordeauxa.

Željezničar je prethodno bio izbacio kiparski Anarthosis. U Sarajevu je bilo 1:0, na Kipru 1:3.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 16 okt 2019, 17:49

Bilo je i u nasim utakmicama igraca sa kurcoboljom. Vecinom placenika, ali ono sinoc prvi put u zivotu sam vidio. Toliko je katastrofalno izgledalo da sam se smijao citavo drugo poluvrijeme.

Prijem lopte, dodavanje u aut, terminske fore odbrane sa korak nazad. Fakticki se mogu dobri gifovi naredati iz drugog poluvrijemena.

Jedine svjetle tacke Sehic, donekle Gojak i Hodzic.

Admir74
Postovi: 3443
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 16 okt 2019, 18:26

Jedva čekam subotu, tad naš Željo igra!!!!!



Svi na Grbavicu!!!!!!!!!

Željezničar za život cijeli!!!!!!

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 16 okt 2019, 18:33

braco je napisao/la:Konačno završile ove reprezentacije, već mi je unaprijed muka kad pomislim da nas čeka još jedna pauza u novembru. Yebem ja ovu reprezentaciju sve dok je trenutna vladajuća garnitura u savezu na pozicijama. Ovo je dno dna šta se radi sa našim fudbalom. Kad mi pričaju neki fudbaleri koji su sada u penziji pa im je malo komfornije pričati o nekim stvarima, a igrali su našu premier ligu i niže lige ja se syebem. Onda se čovjek pita što i pratiti "fudbal" u ovoj žabokrečini. Premier liga, 1. FBIH, 1. RS su slučajevi za SIPU, uključujući i savez.

Pošto vidim da ste pričali jučer o posjeti na Grbavici, evo neko moje mišljenje. Ja mislim da mi imamo sasvim zadovoljavajuću posjetu kad uzmemo u obzir sve. Ne samo ove sezone, nego i prethodnih. Mi jednostavno teško da možemo imati nešto drastičnu veću posjećenost nego sad. Većinu ljudi boli qrac za ovom ligom, ja kad predložim nekoj osobi (mimo ovih s kojim idem na utakmicu) da ide na Želju ljudi mi se počnu smijat u facu, kažu kakav Željo i ova kukuruz liga, nemam pametnija posla. Ili ostanu gledat u toplini doma preko streama Želju ili gledaju sport klubove. I to nije samo kod nas nego u čitavom regionu. Gledam baš posjete ovih jačih klubova iz regiona. Evo npr. DInamo i Zvezda ko 2 najjača kluba. Znači imaju rezultate strašne posljednjih godina, marketing na nivou, stalno objavljuju stvari na društvenim mrežama itd. Ali opet im posjeta u domaćim takmičenjima nije nešto. Pa evo Dinamova najveća posjetu na Maksimiru ove sezone je bila 3000 ljudi. Zvezdine utakmice na Marakani su isto slabo posjećene u odnosu na broj stanovnika Beograda i onolike armije navijača. Protiv Inđije je došlo 4-5 hiljada ljudi, protiv Mladost Lučani 4.500 ljudi, protiv Javora 6000.

Jednostavno u čitavom regionu vlada neka apatija. Ne samo u fudbalu, nego i u drugim aspektima društva/života.
I dolazimo do zakljucka da se trebaju ukinuti javni prenos utakmica na tv ili preko neta. Ili opcija da bi gledao moras debelo platiti da im se vise isplati kupiti kartu. Tj natjerati ih da dodju, i svaku tekmu bi bilo garantujem 8k

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 16 okt 2019, 19:30

braco je napisao/la:Konačno završile ove reprezentacije, već mi je unaprijed muka kad pomislim da nas čeka još jedna pauza u novembru. Yebem ja ovu reprezentaciju sve dok je trenutna vladajuća garnitura u savezu na pozicijama. Ovo je dno dna šta se radi sa našim fudbalom. Kad mi pričaju neki fudbaleri koji su sada u penziji pa im je malo komfornije pričati o nekim stvarima, a igrali su našu premier ligu i niže lige ja se syebem. Onda se čovjek pita što i pratiti "fudbal" u ovoj žabokrečini. Premier liga, 1. FBIH, 1. RS su slučajevi za SIPU, uključujući i savez.

Pošto vidim da ste pričali jučer o posjeti na Grbavici, evo neko moje mišljenje. Ja mislim da mi imamo sasvim zadovoljavajuću posjetu kad uzmemo u obzir sve. Ne samo ove sezone, nego i prethodnih. Mi jednostavno teško da možemo imati nešto drastičnu veću posjećenost nego sad. Većinu ljudi boli qrac za ovom ligom, ja kad predložim nekoj osobi (mimo ovih s kojim idem na utakmicu) da ide na Želju ljudi mi se počnu smijat u facu, kažu kakav Željo i ova kukuruz liga, nemam pametnija posla. Ili ostanu gledat u toplini doma preko streama Želju ili gledaju sport klubove. I to nije samo kod nas nego u čitavom regionu. Gledam baš posjete ovih jačih klubova iz regiona. Evo npr. DInamo i Zvezda ko 2 najjača kluba. Znači imaju rezultate strašne posljednjih godina, marketing na nivou, stalno objavljuju stvari na društvenim mrežama itd. Ali opet im posjeta u domaćim takmičenjima nije nešto. Pa evo Dinamova najveća posjetu na Maksimiru ove sezone je bila 3000 ljudi. Zvezdine utakmice na Marakani su isto slabo posjećene u odnosu na broj stanovnika Beograda i onolike armije navijača. Protiv Inđije je došlo 4-5 hiljada ljudi, protiv Mladost Lučani 4.500 ljudi, protiv Javora 6000.

Jednostavno u čitavom regionu vlada neka apatija. Ne samo u fudbalu, nego i u drugim aspektima društva/života.
Fudbal je postao nesto drugo u odnosu na ono kad smo mi poceli pratiti, a taj trend ce se nastaviti. Jednostavno postoji jedna grupa elitnih klubova koji imaju navijace sirom svijeta. 90% raje i ovdje nema problem da navija za Bayern, Juve, Real, Barcelonu...jer im je danas sve dostupno kao i navijacima iz gradova odakle su ti klubovi. Preko neta narucis sal, majicu, kacket, imas svaku utakmicu u direktnom prenosu, postoje danas i okupljanja navijaca nekih stranih klubova sirom svijeta gdje zajedno gledaju utakmice. Imas youtube kanale tih ekipa, gledas treninge i slicno. Nekad nisi imao priliku da toliko pratis strane klubove i da se nekako povezes s njima, pa je raja radije birala da ode na utakmicu kluba koji je tu i s kojim se moze povezati. Danas se moze roditi djecak koji ce navijati za npr. Sedan i imat ce mogucnost da gleda svaku utakmicu jjebenog Sedana.
Isto tako danas zivimo u drugacijem svijetu. Kapitalizam sto bi rekli. Ljudi rade, dobro zaradjuju, spremni su da plate, ali za svoj novac zele najveci moguci kvalitet. Opet taj kvalitet im je dostupan u bilo kojem trenutku i mogu ga dobiti u utakmicama gore nabrojanih klubova.
Mislim da cemo ubrzo dobiti neku verziju NFL-a od europskog fudbala gdje ce se izdvojiti grupa najbogatijih koji ce se jos vise bogatiti, a ostali ce dobijati bukvalno mrvice. Kad se pogleda vrijednost klubova, igraca i slicno NFL je svijet za sebe, a razlog i jeste ta ekskluziva koju imaju. Imas to sto imas izaberi za koga ces navijati i to je to, sve sto vrijedi u tom sportu je medju tom grupom klubova. Vjerujem da krema u fudbalu zeli isto to. Koliko bi cijene karata skocile da cijelu sezonu gledas utakmice Barce, Reala, Liverpoola, Citya, Psga, Bayerna...bez Norwicha, Freiburga, Levantea...

Onda naravno prvi dio tvog posta gdje "strucnjaci" tjeraju i ono malo naroda sto bi rado otislo da pogleda neku utakmicu uzivo. Ja kad god sam slobodan vikendom bacim se do stadiona i pogledam utakmicu kantonalne lige. Bude tu dobrih utakmica s tvojom Vrbanjusom, Moscanicom, Stup, Unis, Vratnik i slicno :lol:
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 20:22

Smjena uprave u Slobodi. Hinjavo sam se nadao gašenju pa da nam vrate ona dva izgubljena boda :mrgreen:

U subotu konacno Željo. Valjda ostane ovo lijepo vrijeme, ocekujem onu finu atmosferu na stadionu kao u kupu i nesto vise ljudi.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 16 okt 2019, 21:06

HongKong je napisao/la:
braco je napisao/la:Konačno završile ove reprezentacije, već mi je unaprijed muka kad pomislim da nas čeka još jedna pauza u novembru. Yebem ja ovu reprezentaciju sve dok je trenutna vladajuća garnitura u savezu na pozicijama. Ovo je dno dna šta se radi sa našim fudbalom. Kad mi pričaju neki fudbaleri koji su sada u penziji pa im je malo komfornije pričati o nekim stvarima, a igrali su našu premier ligu i niže lige ja se syebem. Onda se čovjek pita što i pratiti "fudbal" u ovoj žabokrečini. Premier liga, 1. FBIH, 1. RS su slučajevi za SIPU, uključujući i savez.

Pošto vidim da ste pričali jučer o posjeti na Grbavici, evo neko moje mišljenje. Ja mislim da mi imamo sasvim zadovoljavajuću posjetu kad uzmemo u obzir sve. Ne samo ove sezone, nego i prethodnih. Mi jednostavno teško da možemo imati nešto drastičnu veću posjećenost nego sad. Većinu ljudi boli qrac za ovom ligom, ja kad predložim nekoj osobi (mimo ovih s kojim idem na utakmicu) da ide na Želju ljudi mi se počnu smijat u facu, kažu kakav Željo i ova kukuruz liga, nemam pametnija posla. Ili ostanu gledat u toplini doma preko streama Želju ili gledaju sport klubove. I to nije samo kod nas nego u čitavom regionu. Gledam baš posjete ovih jačih klubova iz regiona. Evo npr. DInamo i Zvezda ko 2 najjača kluba. Znači imaju rezultate strašne posljednjih godina, marketing na nivou, stalno objavljuju stvari na društvenim mrežama itd. Ali opet im posjeta u domaćim takmičenjima nije nešto. Pa evo Dinamova najveća posjetu na Maksimiru ove sezone je bila 3000 ljudi. Zvezdine utakmice na Marakani su isto slabo posjećene u odnosu na broj stanovnika Beograda i onolike armije navijača. Protiv Inđije je došlo 4-5 hiljada ljudi, protiv Mladost Lučani 4.500 ljudi, protiv Javora 6000.

Jednostavno u čitavom regionu vlada neka apatija. Ne samo u fudbalu, nego i u drugim aspektima društva/života.
Fudbal je postao nesto drugo u odnosu na ono kad smo mi poceli pratiti, a taj trend ce se nastaviti. Jednostavno postoji jedna grupa elitnih klubova koji imaju navijace sirom svijeta. 90% raje i ovdje nema problem da navija za Bayern, Juve, Real, Barcelonu...jer im je danas sve dostupno kao i navijacima iz gradova odakle su ti klubovi. Preko neta narucis sal, majicu, kacket, imas svaku utakmicu u direktnom prenosu, postoje danas i okupljanja navijaca nekih stranih klubova sirom svijeta gdje zajedno gledaju utakmice. Imas youtube kanale tih ekipa, gledas treninge i slicno. Nekad nisi imao priliku da toliko pratis strane klubove i da se nekako povezes s njima, pa je raja radije birala da ode na utakmicu kluba koji je tu i s kojim se moze povezati. Danas se moze roditi djecak koji ce navijati za npr. Sedan i imat ce mogucnost da gleda svaku utakmicu jjebenog Sedana.
Isto tako danas zivimo u drugacijem svijetu. Kapitalizam sto bi rekli. Ljudi rade, dobro zaradjuju, spremni su da plate, ali za svoj novac zele najveci moguci kvalitet. Opet taj kvalitet im je dostupan u bilo kojem trenutku i mogu ga dobiti u utakmicama gore nabrojanih klubova.
Mislim da cemo ubrzo dobiti neku verziju NFL-a od europskog fudbala gdje ce se izdvojiti grupa najbogatijih koji ce se jos vise bogatiti, a ostali ce dobijati bukvalno mrvice. Kad se pogleda vrijednost klubova, igraca i slicno NFL je svijet za sebe, a razlog i jeste ta ekskluziva koju imaju. Imas to sto imas izaberi za koga ces navijati i to je to, sve sto vrijedi u tom sportu je medju tom grupom klubova. Vjerujem da krema u fudbalu zeli isto to. Koliko bi cijene karata skocile da cijelu sezonu gledas utakmice Barce, Reala, Liverpoola, Citya, Psga, Bayerna...bez Norwicha, Freiburga, Levantea...

Onda naravno prvi dio tvog posta gdje "strucnjaci" tjeraju i ono malo naroda sto bi rado otislo da pogleda neku utakmicu uzivo. Ja kad god sam slobodan vikendom bacim se do stadiona i pogledam utakmicu kantonalne lige. Bude tu dobrih utakmica s tvojom Vrbanjusom, Moscanicom, Stup, Unis, Vratnik i slicno :lol:
Globalizacija je odradila svoje, ukratko. Kakva budućnost čeka naše klubove što se tiče posjete, ne može niko prognozirat ali da sam malo skeptičan, jesam. Mladi odlaze masovno, koliko će ljudi ovo gledati u budućnosti?

Ta priča oko NFL-a i fudbala je već trenutno na snazi i već godinama se vode ozbiljne rasprave u relevantnim fudbalskim krugovima. Neki dan je baš predsjednik Juventusa, Agnelli, pričao o tome. Primjer isto imaš i kod nas samo naravno na mnogo manjem nivou - regionalna liga. Ne kažem da li sam za ili protiv nje nego samo spominjem ono o čemu se pričalo kako bi ona podigla gledatnost u regionu i klubovi bi dobijali mnogo više novca od naprimjer komercijalnih prava itd.

Što se tiče kantonalne, to je posljednja ostavština fudbalske romantike. :mrgreen:

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 21:21

Ja sam sto posto ubijeđen da Željo ima kapacitete za 10.000 gledalaca po utakmici u prosjeku. Nervira me kako klub godinama slabo radi na tom polju, uz povremene bljeskove sa posjetom koji zavise od pozitivnih desavanja a ne od strategije.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 16 okt 2019, 21:40

Misljenja sam da je ekipa i naboj u borbi za trofeje najbolji poziv za raju, mada i tu nekako kaskamo, bar ja tako mislim. Evo sve je ok sad za sad, da ne kazem odlicno, tu smo, igramo totalno fudbal gdje gledamo da zabijemo go vise nego sto primimo (bukvalno), pa opet se raja necka.

Mada gore jedan kolega dobro rece, zbog korumpiranog saveza i otvorenog stimanja te orkestriranja i usmjeravanja lige svake godine, ljuti te ovdje gledaju ko budalu kad mu kazes da ides na svaku Zeljinu tekmu.
Savez je druga prica, poserem im se na prag zgrade sto su kupili i oprali pare te uhljebili x stranackih botova. Samo da si uradio, kao sto je HNL uradio, 10 terena za svaki stadion u ligi, vidio bi rokenrola. Iovako ima dobrih tekmi i naboja i neocekivanih rezultata, zamisli sta bi sve bilo da imamo prave terene sirom drzave.
Kad mi duduk kaze da se nema sta kod nas u BiH vidjeti na stadionu - samo mu pustim izvjestaj sa proslogodosnjeg derbija na Grbavici (2-2) i ovogodisnjeg klempanja gurbeta (5-2).... e hajde mi nadji izvjestaj kod susjeda i komsija gdje ima vise lijepih akcija, golova, poteza, koškanja i slicno. Ima se kod nas sta vidjeti, itekako.

Ne moze meni Real biti drazi od Zelje nema tih para na planeti.

Cinjenica je da nasu raju ipak treba malo vise animirati. Ljudi hoce spektakl, desavanja, akcije, “nabrijavanje”, hoce da budu dio furke a ne klišeja kao nas par budala. Pa napravite im **** event. Daj dzabe ulaznice djeci, dovedi tifu da zakucamo sa novim klipom kako svi pjevamo Grbavicu, daj promotivne akcije, poklone, nagradne igre. Takav smo mi narod - hljeba i igara.
I na kraju krajeva, daj kojeg kapitalca da raja ima sta vidjeti (mi svakako mozemo gledati i mehremica i husica, nas bolesnike jedan je.bi.vje.tar ne moze odvojiti od stadiona).

Kao sto sam svaku bio na zapadu od prvog do sestog poraza u nizu, tako cu i biti do kraja zivota, ako Bog da.
Zadnja izmjena: kerimatomic1921, dana/u 16 okt 2019, 21:46, ukupno mijenjano 1 put.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 16 okt 2019, 21:44

Ja ipak vjerujem da je jedini spas za nase klubove regionalna liga. Sto kazes braco mladi odlaze tako dodjemo do podatka da ovdje vise nema ni 3 miliona ljudi, posebno jer odlaze mladi tj. oni koji bi isli na utakmice, a ostaju penzioneri. Ne mogu se sjetiti niti jedne drzave s tako malo stanovnika da ima ozbiljnu fudbalsku ligu.
Po uefinom rankingu drzava prva koja ima ispod 10 miliona stanovnika je Austrija na 12.mjestu. Oni imaju nesto manje od 9 miliona. Kad se uvede jos varijabli poput opsteg zivotnog standarda, bdp-a, broja ozbiljnih kompanija koje su potencijalni sponozori bez kojih nema napretka onda tonemo sve dublje. Znamo svi kakvo je stanje u drzavi.
Dok bi regionalna liga imala vec jedno sasvim pristojno trziste i fin broj potencijalnih gledalaca. Posebno kakav bi to boom na pocetku donjelo i koliko starih rivalstava ozivjelo. Vecina stadiona bi bila popunjena do posljednjeg mjesta, te utakmice bi bile tema svih razgovora, medijska popracenost velika, sto bi na kraju i donjelo ono najvaznije, a to su sponozori i novac. Klubovi bi lakse placali igrace, a i mnogim bi bio izazov igrati u takvoj ligi. Nije isto kad Zvezda ponudi dobre pare igracu i jednu veliku utakmicu protiv Partizana te gostovanja u Donjem Sremu, Surdulici i slicno. Kad bi vec u ponudu usla gostovanja u Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Mariboru, Ljubljani, Rijeci, Mostaru...bila bi druga prica.

Ipak to je tesko ostvarivo za sada, tako da nam ostaje da guramo ovako dokle moze. Sto se tice Zelje mi imamo posjetu bolju od ocekivane kada se sve stvari uzmu u obzir i kada se pogleda susjedstvo. Osim Hajduka i Zvezde niko nema bolju posjetu.
Prije par sezona: Zvezda prosjek: 10.758, Hajduk: 9.377, Zeljo: 6.969, Partizan; 6.400 i niko vise iznad 5.000.
Kad se jos uzme u obzir da Hajduk protiv Dinama moze primiti preko 30.000 ljudi, a igra dva puta kuci s njima, dva puta s Rijekom Jadranski derbi, Zvezda 50.000 protiv Partizana, Partizan preko 30.000 protiv Zvezde, dok mi i na derbiju jedva 10.000. Da imamo te dvije utakmice s pitarima pred nekih preko 15.000 ljudi razlika bi bila i manja.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 16 okt 2019, 21:49

mohikanac12 je napisao/la:Ja sam sto posto ubijeđen da Željo ima kapacitete za 10.000 gledalaca po utakmici u prosjeku. Nervira me kako klub godinama slabo radi na tom polju, uz povremene bljeskove sa posjetom koji zavise od pozitivnih desavanja a ne od strategije.
Ja nesto i ne vjerujem u to. Evropske tekme i derbi nisu mjerilo. Ja znam bruku likova koja zove kad je derbi ili Euro tekma ima li karti, ides li, gdje ima uzeti, hocemo ici, nakon 3 sedmice Zeljo izgubi u Prijedoru sretne te liki pocne zajebavat jeste losi, **** te Zeljo, cirkus vako nako. Mislim da je nas kapacitet ova brojka gore, plafon nekih 7.500 uz dobre rezultate, finu atmosferu, pozitivu oko kluba. Po meni je to odlicno za nase uslove i sve ono sto nas fudbal nudi.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 21:55

Iz mog ugla razmisljanja najvise fali konekcija kluba i navijaca u jednom drugacijem tonu. Ako smo Ug i kao takvi funkcionisemo, zasto se ne radi u tom pravcu. Zavisimo od rezultata ili radova na stadionu a kada splasne euforija zavrti se onih par hiljada bolesnika koji stalno dolaze. Sve je nekako stihijski, nema pravog plana koji nece donijeti instant rezultate ali dugorocno bi itekako profitirali. Pokusalo se par puta, cak smo uspijevali dizati standarde posjete, ali nismo uspjeli zadrzati kontinuitet.

I jezim se kada cujem "ne moze". Moze samo jos niko nije nasao pravi nacin. Ako nismo uspjeli par puta, to ne znaci da trebamo prestati pokusavati i prihvatiti trenutno stanje kao cinjenicu, a ne nesto sto se moze i treba promijeniti. Ne mogu i ne zelim da se pomirim sa tim da je "to sto sada imamo, to".

Navijaci su mocan saveznik, samo ih treba povesti pravim putem. Za pocetak marketing i promocija kluba, kriza živa.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 22:12

...Plavo je srce u meni...

slika

Mi smo Željini Željo je naš!

Subota, stadion Grbavica.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gruezi » 16 okt 2019, 22:50

HongKong je napisao/la:Ja ipak vjerujem da je jedini spas za nase klubove regionalna liga. Sto kazes braco mladi odlaze tako dodjemo do podatka da ovdje vise nema ni 3 miliona ljudi, posebno jer odlaze mladi tj. oni koji bi isli na utakmice, a ostaju penzioneri. Ne mogu se sjetiti niti jedne drzave s tako malo stanovnika da ima ozbiljnu fudbalsku ligu.
Po uefinom rankingu drzava prva koja ima ispod 10 miliona stanovnika je Austrija na 12.mjestu. Oni imaju nesto manje od 9 miliona. Kad se uvede jos varijabli poput opsteg zivotnog standarda, bdp-a, broja ozbiljnih kompanija koje su potencijalni sponozori bez kojih nema napretka onda tonemo sve dublje. Znamo svi kakvo je stanje u drzavi.
Dok bi regionalna liga imala vec jedno sasvim pristojno trziste i fin broj potencijalnih gledalaca. Posebno kakav bi to boom na pocetku donjelo i koliko starih rivalstava ozivjelo. Vecina stadiona bi bila popunjena do posljednjeg mjesta, te utakmice bi bile tema svih razgovora, medijska popracenost velika, sto bi na kraju i donjelo ono najvaznije, a to su sponozori i novac. Klubovi bi lakse placali igrace, a i mnogim bi bio izazov igrati u takvoj ligi. Nije isto kad Zvezda ponudi dobre pare igracu i jednu veliku utakmicu protiv Partizana te gostovanja u Donjem Sremu, Surdulici i slicno. Kad bi vec u ponudu usla gostovanja u Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Mariboru, Ljubljani, Rijeci, Mostaru...bila bi druga prica.

Ipak to je tesko ostvarivo za sada, tako da nam ostaje da guramo ovako dokle moze. Sto se tice Zelje mi imamo posjetu bolju od ocekivane kada se sve stvari uzmu u obzir i kada se pogleda susjedstvo. Osim Hajduka i Zvezde niko nema bolju posjetu.
Prije par sezona: Zvezda prosjek: 10.758, Hajduk: 9.377, Zeljo: 6.969, Partizan; 6.400 i niko vise iznad 5.000.
Kad se jos uzme u obzir da Hajduk protiv Dinama moze primiti preko 30.000 ljudi, a igra dva puta kuci s njima, dva puta s Rijekom Jadranski derbi, Zvezda 50.000 protiv Partizana, Partizan preko 30.000 protiv Zvezde, dok mi i na derbiju jedva 10.000. Da imamo te dvije utakmice s pitarima pred nekih preko 15.000 ljudi razlika bi bila i manja.
Ma to bi bilo poput seha lige u rukometu... Igralo bi secsa pola snage ...

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 16 okt 2019, 23:00

Ove subote Mladost igra na stadionu Grbavica. Da li je li to stadion koji ti se najviše sviđa u BiH ili je to neki drugi?

- Da, volim taj stadion, atmosfera je tamo uvijek dobra, a teren je zaista odličan.

#MatthiasFanimo
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 16 okt 2019, 23:12

E blizi se subota i Futboll
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Alipasino
Postovi: 7839
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 17 okt 2019, 07:21

Treba bit oprezen u subotu.Zaboravit onih 6 komada i ozbiljno pristupit utakmici.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.