FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 09 jun 2018, 16:41

Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 09 jun 2018, 16:50

Monci je napisao/la:Pa jbt Lendric je produzio, i Zeljo je zaradio....fkt lupamo bezze...ccc
Ugovor potpisao 30.06.2016. na 1+1, u maju/junu 2017. aktivirana klauzula o produzenju na jos godinu, a 10.07.2017. vec potpisao za Lens (pocetkom juna stigla ponuda Lensa - Dnevni Avaz), vjerovatno uradjeno da nebi otisao za dzaba, i hvala mu na tome, ali narodski receno pet do dvanaest sve, neplanski i nelogicno kako god da okrenes da imas takvu situaciju sa najboljim igracem kako kluba tako i lige ...

Za koju cifru je otisao najbolji igrac i najbolji strijelac lige? cifra mizerna u odnosu na njegov kvalitet i +30 postignutih golova, a u najboljim igrackim godinama bio kada je otisao - 26.
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19315
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 09 jun 2018, 17:24

Raonffa je napisao/la:To nam se stalno dešava, ima i do kluba zato što ne uđu na vrijeme u pregovore al' ima i do igrača koji ovdje dođu odigrati jednu sezonu da se dozovu i već unaprijed znaju da neće ostati u klubu i zato neće da potpišu novi ugovor i lakše će naći angažman kao slobodni igrači.
Klub previse "mazi" igrace, mi smo klub koji ih oživi i mozda proda za sitno ili odu za veliku 0.
Igraci nemaju postovanja a traze da ih se postuje.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jiestifo » 09 jun 2018, 19:02

I s tim sam se složio, ali napominjem da iz BiH redovno igrači odlaze bez obeštećenja iako spadaju među najbolje u ligi.

"Pa to se meni ne može dogoditi. Gledajte, pojedinac raste. Dovedete najbolje trenere i napravite najbolju infrastrukturu, onda stvorite ekipu koja drma prvenstvom i onda ti igrači kroz igre uđu u mladu reprezentaciju. Zatim kroz igre u klubu i reprezentaciji skrenu pažnju na sebe. A onda ja to dobro ispregovaram. Kako? Dok oni dobro igraju ja ih preporučujem klubovima putem svojih kanala, potom ih njihovi skauti dođu gledati. Znači, morate skrenuti pažnju, jer ko će doći u Hrvatsku i gledati igrača, posebno u to vrijeme. A nakon što ih pogledaju i vide da se radi o pravim igračima, onda ja stupim na scenu gdje dovoljno puta kažem 'ne' i ta cijena raste. Naprimjer, on ti kaže da će ti dati milion eura i da će igrača platiti dva miliona eura, a ja kažem da će platiti 12 ili 15 miliona i da će tek tada dobiti igrača. Tako sam štitio interese Dinama, ali na način da napravim dobar imidž igraču i da onda to dobro ispregovaram", opisuje.

AirMike
Postovi: 641
Pridružen/a: 31 dec 2017, 00:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AirMike » 09 jun 2018, 19:29

Ma kakvih 700k e ljudi pa mi smo Bajica koji je imo 20 godian prodali za 500k a bio je top igrac.Maximalno sto mozemo uzet za Zakarica je 300k e
Ako ne mozes pobjediti protivnika,pridruzi mu se - Kevin Durant -

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jiestifo » 09 jun 2018, 19:36

AirMike je napisao/la:Ma kakvih 700k e ljudi pa mi smo Bajica koji je imo 20 godian prodali za 500k a bio je top igrac.Maximalno sto mozemo uzet za Zakarica je 300k e
Da imamo osobe koje znaju mogli bi ga prodati za 2 miliona eura a sad sta bi bilo kad bi bilo...

xxh2o
Postovi: 736
Pridružen/a: 16 mar 2013, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la xxh2o » 09 jun 2018, 19:41

Jiestifo je napisao/la:
AirMike je napisao/la:Ma kakvih 700k e ljudi pa mi smo Bajica koji je imo 20 godian prodali za 500k a bio je top igrac.Maximalno sto mozemo uzet za Zakarica je 300k e
Da imamo osobe koje znaju mogli bi ga prodati za 2 miliona eura a sad sta bi bilo kad bi bilo...
Eto pajdo ponudi se ti upravi da ga unovčiš za 2 mi,l vjerujem da će odmah pristati da ti daju proviziju od 50 % transfera. Naravno, pretpostavljam da znanje imaš ;)
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kompromis » 09 jun 2018, 19:50

Veliki fm strucnjaci koji uzimaju ogromne provizije na transferima... majstore on ima pola godine ugovora a ne zeli produziti... sta god da se uzme u tom slucaju super je... sve preko 200.000 eura je za lupanje u guzic.u.... i taj klub koji dogovori za Zakaricem da je pametan pa da ga uzme u januaru kad mu istekne ugovor da ne placa nista bezveze, ionako malo gubi s obzirom da ce imati manjak igraca do januara.... za drugi dio sezone gratis dobijas poprilicno solidnog igraca ako je u pitanju neka bolja, ali ne toliko bolja, liga od nase....

Bez 2mil eura ova uprava je nista :lol: oj tugo, a rekord nam 550.000 eura i to za igraca koji je imao skoro 2 god ugovor...

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 09 jun 2018, 20:08

xxh2o je napisao/la:
Jiestifo je napisao/la:
AirMike je napisao/la:Ma kakvih 700k e ljudi pa mi smo Bajica koji je imo 20 godian prodali za 500k a bio je top igrac.Maximalno sto mozemo uzet za Zakarica je 300k e
Da imamo osobe koje znaju mogli bi ga prodati za 2 miliona eura a sad sta bi bilo kad bi bilo...
Eto pajdo ponudi se ti upravi da ga unovčiš za 2 mi,l vjerujem da će odmah pristati da ti daju proviziju od 50 % transfera. Naravno, pretpostavljam da znanje imaš ;)
I da imas znanje ne mozes od neznalice Misimovica nista :kafa: Uzivio se ko da je Football Manager 2018 :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 09 jun 2018, 20:22

Dobro, navijači razmisljaju glupavo navijački, samo sto je problem kada to čine i ljudi koji vode klub ...

Nije isto preprodavati deterdzent Persil, Heinze kečap i Molfix pelene i recimo igrače na fudbalskom trzistu, prosta logika nalaže da si škrt u poslovnom smislu i da se drzis iskljucivo poslovanja sa menadzerom igraca i klubovima koji su zainteresovani za kupovinu igraca, nema saradnje ni poslovne širine sa drugim menadzerima, Luku Zahoviča je "prodavalo" pet menadzera i na kraju mu nadjose Herenven, Mariboru 700.000 eura a menadzeru koji je uspio za najvise para ga prodati pripade 300.000 eura (ukupan transfer milion eura), nama je to naravno naucna fantastika i neshvatljivo, gdje ces menadzeru davati toliko, nama je uspjeh kada igraca prodamo za tu cifru ...

Proci ce jos dugo vremena dok se u klubu ne pojavi vrhunski menadzer i taktičar sto se tice transfera, do tada plafon pola miliona eura za mladog igraca a pola manje ili malo vise za najbolje igrace lige (Lendric, Zakaric !?), na žalost tako je kako je prije svega iz vlastitog ne znanja pa onda svega ostalog ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
predsjednik
Postovi: 124
Pridružen/a: 31 maj 2018, 19:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la predsjednik » 09 jun 2018, 20:53

Neozbiljnost je ovdje velika zaista . Neshvatljivo mi je to .
ima posla ko hoce da radi

Vojo
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 maj 2018, 17:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Vojo » 09 jun 2018, 21:24

Kompromis je napisao/la:Veliki fm strucnjaci koji uzimaju ogromne provizije na transferima... majstore on ima pola godine ugovora a ne zeli produziti... sta god da se uzme u tom slucaju super je... sve preko 200.000 eura je za lupanje u guzic.u.... i taj klub koji dogovori za Zakaricem da je pametan pa da ga uzme u januaru kad mu istekne ugovor da ne placa nista bezveze, ionako malo gubi s obzirom da ce imati manjak igraca do januara.... za drugi dio sezone gratis dobijas poprilicno solidnog igraca ako je u pitanju neka bolja, ali ne toliko bolja, liga od nase....

Bez 2mil eura ova uprava je nista :lol: oj tugo, a rekord nam 550.000 eura i to za igraca koji je imao skoro 2 god ugovor...
Ako prihvati ponudu nekog kluba a odluci otici u Januaru na tribine paša. Grijao je klupu u Slaven Belupu, imo 14 kila viška, došao u Želju, postao najbolji igrac lige, hvala ti Zakara, ali nemoj biti smrad molim te, daj da čvaknemo nešto majka mu stara.
Dok imaš mene nisi sam !

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 09 jun 2018, 22:35

A inace se iz PL igraci prodaju za strasne cifre. Uozbiljite se ba. Naveo sam ranije, Amar je pokusao podici ljestvicu, ali najjacem eksponatu ( Kvesic) stradase ligamenti.A sa druge strane ne mozes kao pojedinac nista. Sve dok i drugi budu prodavali za sicu, necemo niti mi praviti neke "vau" iskorake. A nije i da imamo vanserijskih talenata. Neko spominje Mamica. Pogledajte gdje igraju ta njegova djeca, a gdje nasa. I niko ne spominje koliko je potrosio para na tu omladinu dok nije naletio jedan Luka Modric, ili Corluka, ili neko od ovih mladjih...

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 09 jun 2018, 22:39

Monci je napisao/la:A inace se iz PL igraci prodaju za strasne cifre. Uozbiljite se ba. Naveo sam ranije, Amar je pokusao podici ljestvicu, ali najjacem eksponatu ( Kvesic) stradase ligamenti.A sa druge strane ne mozes kao pojedinac nista. Sve dok i drugi budu prodavali za sicu, necemo niti mi praviti neke "vau" iskorake. A nije i da imamo vanserijskih talenata. Neko spominje Mamica. Pogledajte gdje igraju ta njegova djeca, a gdje nasa. I niko ne spominje koliko je potrosio para na tu omladinu dok nije naletio jedan Luka Modric, ili Corluka, ili neko od ovih mladjih...
Da Hasagic nije pogrijesio kad su dosli da ga gledaju iz Arsenala i da je ostvario transfer tamo to bi otvorilo vrata svim buducim generacijama
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 09 jun 2018, 23:24

Ma realno nije Hasagic bio taj potencijal. Napravio bi jacu karijeru poslije. Bio je prvi golman reprezentacije godinama, pa nigdje nekog vrhunskog transfera. Precjenjujemo se i to debelo. Mislim uopste na igrace iz nase lige.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 00:19

Monci je napisao/la:A inace se iz PL igraci prodaju za strasne cifre. Uozbiljite se ba. Naveo sam ranije, Amar je pokusao podici ljestvicu, ali najjacem eksponatu ( Kvesic) stradase ligamenti.A sa druge strane ne mozes kao pojedinac nista. Sve dok i drugi budu prodavali za sicu, necemo niti mi praviti neke "vau" iskorake. A nije i da imamo vanserijskih talenata. Neko spominje Mamica. Pogledajte gdje igraju ta njegova djeca, a gdje nasa. I niko ne spominje koliko je potrosio para na tu omladinu dok nije naletio jedan Luka Modric, ili Corluka, ili neko od ovih mladjih...
Ne tako davno pisao si kako je Zuban smiješan, njegovi transferi mizerni i ubjeđivao nas da menageri u redu čekaju te da ćemo ostvarivati transfere na "zapad".

Ispravi me ako griješim a ako ne, šta se to promijenilo od tada?

A slažem se kako je iz naše lige jako teško prodati igrača kao što sam uostalom i prije govorio.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kompromis » 10 jun 2018, 00:31

Vojo je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:Veliki fm strucnjaci koji uzimaju ogromne provizije na transferima... majstore on ima pola godine ugovora a ne zeli produziti... sta god da se uzme u tom slucaju super je... sve preko 200.000 eura je za lupanje u guzic.u.... i taj klub koji dogovori za Zakaricem da je pametan pa da ga uzme u januaru kad mu istekne ugovor da ne placa nista bezveze, ionako malo gubi s obzirom da ce imati manjak igraca do januara.... za drugi dio sezone gratis dobijas poprilicno solidnog igraca ako je u pitanju neka bolja, ali ne toliko bolja, liga od nase....

Bez 2mil eura ova uprava je nista :lol: oj tugo, a rekord nam 550.000 eura i to za igraca koji je imao skoro 2 god ugovor...
Ako prihvati ponudu nekog kluba a odluci otici u Januaru na tribine paša. Grijao je klupu u Slaven Belupu, imo 14 kila viška, došao u Želju, postao najbolji igrac lige, hvala ti Zakara, ali nemoj biti smrad molim te, daj da čvaknemo nešto majka mu stara.
Ne znam u tim situacijama nisam pametan, to je na treneru... imamo slucaj Tomica i gubitka para (i coce mada je tad zeljo dobio neki sitnis), a imamo slucaj i stevanovica gdje je on igrao ali isto tako gubitak para... u tom slucaju sam za slucaj stevanovic ako se radi bas o kvalitetnom igracu... a ako ces ti klupirati ili "trebinirati" nekog proajecnog igraca onda da i dati sansu igracu iz svog pogona...

Zakaric nece nikog izigrati... ide sad 99,99%, a ako mu bas sve propadn3, a ima nekih 7-8 ponuda potpisuje novi ugovor na godinu dana (partizanova je najkonkrwtnija zbog nekih uslova tipa blizine, medjutim ponuda sa bliskog istoka je najbolja finansijska).... ne zeli ispasti nekorektan jer ga je Zeljo vratio u zivot i gurnuo u repku... neko obestecenje od 200.000 eura je fer i korektno...

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Manijakdolopate » 10 jun 2018, 01:19

Ova uprava sve i da dobije tih 200 000 € od transfera, nece napravit nista sto se igraca tice i uopsteno sportskog segmenta.

Ukoliko naši konkurenti mogu zadržavat godinama Bilbiju i igrace njegovog kalibra a mi bas nijednog onda se treba zapitat da li uopste zasluzujemo ocekivati nesto.

PLATI MISKE, PA DA IGRAJU

Al bolje je dovest Mehremica, Projica, Hadzica, Vranjesa itd nego Miru zadrzat ili Lendrica.

Izvali im Miske platu od 20 000 pa da vidis kako se potpisuju ugovori i dolaze titule, a ne ulaganje u sportski segment kao u Famosu a titulu ocekujes.

Momcima halalim prosle sezone sve, jer realno kvalitet nemamo za njih, pa bar kad bi Simeone dosao a kamoli ovaj Konobar ili sta vec.

Čak se i TOŠK uključio u dovođenje igrača prije nas.

U čemu je stvar davati pare u stadion ako imas svega 2 hiljade na njemu.

Uostalom ko je trenutno odgovoran za transfere, nit imamo sportskog direktora nit ista, al imamo doprinose i porez.
I tako svaki put kad neko postavi pitanje u vezi igraca, on odgovara "trebate znati da je Željezničar klub koji placa poreze i doprinose"

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jasta » 10 jun 2018, 01:41

Malo je problem prodavat igrace u lige gdje se drugi igraci iz tima ili lige nisu pokazali. Npr. Lendric / Lens 0 bodova. I kako ces sad nekog u Francusku prodat. Ovo sto je ispalo relativno dobro je Turska, zbog Bajica, Hadziahmetovica, Sehica, i tu bi se trebalo svake godine dizati ljestvicu u visini odstete pa ako je jedne godine otisao Bajic za npr. 500, ganjaj naredne godine dizat cijenu npr. Hajdarevicu na 800, da bi se mozda neke trece godine prodao neko za milion. Nisu povezana ova imena, poenta je u ciframa. Naravno da nije sve ovako pravolinijski ali bitno je naci neko trziste gdje bi i mi mogli postavljat neke uslove.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 01:49

Monci je napisao/la:Obaveza ili ne. Potpisao je i mi uzeli pare. Za razliku od Mire, ili Zakarica sada. Samo cinjenice...
Imao je obavezu da ga potpiše po prvonastalom ugovoru, da nije imao obavezu ne bi ga ni potpisao, to je poenta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 34 gosta.