FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo

Koju poziciju u ekipi je najvažnije pojačati?

Anketa traje do: 10 jul 2020, 21:23.

Golman
29
28%
Bek
14
14%
Štoper
4
4%
Veznjak
4
4%
Krilo
48
47%
Napadač
4
4%

Ukupno glasova: 103

LjoZee
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2019, 13:25

Ili da dodju neki ljudi koji bas vole Zelju, sposobni za ovu vrstu posla, predani i da iznesu sve sta i kako se radilo u klubu i kad. Mozda bi i morali zrtvovati jednu sezonu, ali da se vrati povjerenje, da se neki najprilagodniji sistem napravi pa polako. Ali, problem je sto ovdje u Bosni nema puno takvih. Misimovic kao poceo pa umislio da je Zeljo njegov samo i bit je kako on kaze. Nema toga ili svi ucestvuju u svojim sferama ili nece niko.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

grbavicka1921
Kontakt:

Post Postao/la grbavicka1921 » 09 jun 2019, 13:31

Izgleda da je pivar i krimos Selimović potegao poteze da se u stanju zavadi pa vladaj domokne svetinje. Mrš lihvaru hostaplerski!!
"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Tristan10
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 09 jun 2019, 13:37

Slazem se sa vama da trebamo da gledamo dugorocno rijesenje sto se tice novih ljudi. Pogubno bi bilo kad bi dosli ljudi sa nekim parama, dobili instant rezultate a dosta uzeli od kluba. To bi bilo pogubno. Bolje je gledati na vise godina, sa skromnijim budzetom, jer konacno imamo prave ljude koji mogu nesto napraviti sto se tice sportskih rezultata.

Bezideja
Kontakt:

Post Postao/la Bezideja » 09 jun 2019, 13:43

Ma nema od ljubavi nista. Ljudi ne vole materu svoju a da vole Zelju. Sve su to interesi, a te price o volontiranju su price za malu djecu. Bio to Senad, Selimovic, Zujo ili neko treci.
Kod nas se ozbiljno mora uloziti pare, a navijaci uopce ne treba da znaju koje pravnik, koje direktor, koje predsjednik i da se petljaju u nesto sto nije nase.

Al mi smo cirkus klub, koji je sve samo ne ozbiljan. Zato navijaci mogu da odlucuju ko ce igrati, koje dobar, igrati se menadzera itd

Sve dok je tako čumurajmo i bavimo se stvarima koje nisu nase.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

Tristan10
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 09 jun 2019, 13:46

LjoZee je napisao/la:Ili da dodju neki ljudi koji bas vole Zelju, sposobni za ovu vrstu posla, predani i da iznesu sve sta i kako se radilo u klubu i kad. Mozda bi i morali zrtvovati jednu sezonu, ali da se vrati povjerenje, da se neki najprilagodniji sistem napravi pa polako. Ali, problem je sto ovdje u Bosni nema puno takvih. Misimovic kao poceo pa umislio da je Zeljo njegov samo i bit je kako on kaze. Nema toga ili svi ucestvuju u svojim sferama ili nece niko.

Misimovic se po mom ponasao kao Kaiser, napravio je stvarno super stvari sto se tice infrastrukture, to nam svaki klub u ligi zavidi, ali covjek se zavadio sa svakim i bio je dosta tvrdoglav. Pojma nema o fudbalu a izabrao je pogresne ljude da se pitaju za sportska pitanja.

Alipasino
Kontakt:

Post Postao/la Alipasino » 09 jun 2019, 13:54

Htjeo nesto napisat ali neznam sta.Nedirajte mi Zelju eto onako nesto Sam nasvrljo jer nemam pojma kako sta kuda.Ima li tih Arapa kojeg smuntat da ulozi lovu jer od ljubavi se ne zivi.

Dokoljenko
Kontakt:

Post Postao/la Dokoljenko » 09 jun 2019, 13:58

Bravo Manijaci!

Jedini ispravan put, Željo spaja Željo ne razdvaja. Svi zajedno kao jedan!

"Pred nama je veoma težak ispit...

U klubu je turbulentno stanje, a mi moramo hladne glave dići svoj glas za dobrobit kluba.
Situacija je samim tim teža što je armija navijača Fudbalskog kluba Željezničar podijeljena na više struja, što automatski slabi naš navijački korpus, a samim time i uticaj na pozitivne promjene unutar kluba.

Grupa je za veoma kratak period uspjela ujediniti i pridobiti povjerenje skoro svih Manijaka koji su ikada kročili na Jug...
Mi ne želimo stati na tome, mi želimo također i sve navijače Želje staviti pod jedan krov! Svim navijačima Želje je nadam se u interesu prosperitet našeg kluba na svim poljima, od sportskog do infrastrukturnog.

Grupa se u minulom periodu informisala, raspitivala, savjetovala na više strana radi dobijanja što šire slike o trenutnoj situaciji u i oko kluba, radi što boljeg planiranja budućih poteza i radi svođenja grešaka na minimum.

Manijaci, kao grupa, koja čini stub kluba, želi biti to vezivno tkivo između svih Željinih navijača, kao neko kome se može vjerovati, jer sve što rade oko tribine i kluba rade iz ljubavi, bez ikakvog interesa!
Ovo su trenuci kada navijači trebaju biti taj potreban korektivni faktor.

U subotu 15.6. navijači će pozvati na odgovornost sve uposlene oko neizvršavanja svojih obaveza na funkcijama koje obnašaju (što će vjerovatno rezultirati i nečijim ostavkama) i da stanu iza svojih riječi koje obećaju u doglednom periodu, zatim će se prezentovati par zahtjeva koje mora ispunjavati svaka uprava koja sjedne na kormilo kluba (uključujući i sportski i administrativni i infrastrukturni segment), nebitno jel' to ova sadašnja ili neka druga. O privatizaciji ne treba trošiti riječi, to će jasno biti podcrtano da od toga nema ništa, kao ni od ulaska 'nekakvih' Selimovića u klub i sličnih sumnjivih biznismena.

Mi želimo biti taj pozitivni impuls, koji će nakon dugo vremena ujediniti sve navijače.
Za dobrobit i tribine i kluba se neke lične nesuglasice i stvari moraju progutati, odnosno preći preko njih. Sada moramo biti trezveni, hladne glave, prestati sa prepucavanjem i podjelama, već sve rasprave usmjeriti ka rješavanju nastalih problema.
Mi to hoćemo, a mi to i možemo, zato ne trebamo u prazno da se trošimo, već da što više iskoristimo potencijal koji posjedujemo.

Mjesto i termin okupljanja navijača u subotu, kao i termin skupštine, će biti naknadno objavljeni.
Da bi se naš glas što bolje čuo, imao što jaču poruku, moramo doći u što većem broju i pokazati koliko nam je stalo do kluba! Mi trebamo biti primjer jedne kompaktne zajednice, baš u ovim trenucima!

Treba dodati još jednu bitnu stvar, odnosno uputiti poziv...

Sve podružnice navijača Željezničara trebaju se maskimalno potruditi da tu subotu također dođu u što je moguće većem broju u Sarajevo (organizovati se ranije kada su obaveze u pitanju).
Ovo je i vaš klub.

Bitno je da smo tog dana svi zajedno na istom mjestu, navijači sa svih tribina stadiona Grbavica, navijači iz svih krajeva glavnoga grada, navijači iz svih gradova naše lijepe Bosne u kojima se navija za Željezničar, te navijači iz dijaspore koji se zateknu u tom periodu u Bosni. Dakle, svi trebamo uskladiti svoje obaveze (koliko je to izvodljivo) na taj dan ili ih prolongirati, kako bi mogli doći",
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2019, 13:59

Pa to je to sto kazem kad umislis da je klub samo tvoj. Koliko god ti pomogao klub da li financijski ili ovako za ove dozvole, sponzore sta znam klub nije tvoj dok ga skroz ne kupis i tako se treba ponasati. Nama trebaju ljudi koji nisu tvrdoglavi i koji nisu u fazonu nema bolji od mene zato ja mogu sve. Sad treba dobro razmisliti sta i kako dalje. Bolje da istrpis sezonu, ali znas da je klub u dobrim rukama hajmo reci. Nismo mi mali klub pa da si ogranicen sa bazom navijaca, medijima i tim stvarima. Imamo dosta prednosti koje se trebaju iskoristiti. Uz dobar marketing, vrhunski privlacis ljude i sponzore. Kod nas taj marketing u k ko i sve. Instagram i fb stranice su jako bitne u danasnje vrijeme, a imamo i tu najvise ljudi u ligi. Ali, to u zadnje vrijeme nit se sta stavlja normalno, samo kopiraj.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Bezideja
Kontakt:

Post Postao/la Bezideja » 09 jun 2019, 14:05

Najbolji marketing i najlaksi je dovodjenje kvalitetnih igraca, s tim odmah dobijas dobre igre, dobre rezultate, raja dolazi na utakmice.

A ostalo je sve upgrade u marketingu, i to ide lakse. Ako nemas ovo prvo, ne postoji marketing koji moze privuci navijace.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2019, 14:12

Ma svakako, ali sve to kao neki lanac povezano. Jedno bez drugog skoro da ne mogu. Zato nam i treba neko sa nekim prijedlogom, ali iskreno sve da kaze. Lakse mi kad mi kaze tipa skromna su nam sredstva koja trenutno imamo nego bajke pa na kraju nista. Samo postenje i plan. Bez toga samo cemo vrtjeti i podjebavati jedni drugi, a navija se kao za Zelju.

Tristan10
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 09 jun 2019, 14:13

LjoZee je napisao/la:Pa to je to sto kazem kad umislis da je klub samo tvoj. Koliko god ti pomogao klub da li financijski ili ovako za ove dozvole, sponzore sta znam klub nije tvoj dok ga skroz ne kupis i tako se treba ponasati. Nama trebaju ljudi koji nisu tvrdoglavi i koji nisu u fazonu nema bolji od mene zato ja mogu sve. Sad treba dobro razmisliti sta i kako dalje. Bolje da istrpis sezonu, ali znas da je klub u dobrim rukama hajmo reci. Nismo mi mali klub pa da si ogranicen sa bazom navijaca, medijima i tim stvarima. Imamo dosta prednosti koje se trebaju iskoristiti. Uz dobar marketing, vrhunski privlacis ljude i sponzore. Kod nas taj marketing u k ko i sve. Instagram i fb stranice su jako bitne u danasnje vrijeme, a imamo i tu najvise ljudi u ligi. Ali, to u zadnje vrijeme nit se sta stavlja normalno, samo kopiraj.

100% se slazem. Treba se gledati dugorocno, pod broj jedan napraviti plan i budzet da se moze dobijati kirija od istocne tribine. Napraviti projekat oko toga. To moze osigurati neku vrstu stabilnost u buducnosti. Mi i sa skromnim igracima a dobrom harmonijom i finom posjetom na stadionu mozemo nesto napraviti. Kad se pogledaju igraci koji su igrali dobro protiv Standard Liege, imao si nekoliko vlastiti talenata, ostali igraci nisu bili nekog individualnog kvaliteta, ali stvarno je zalaganje bilo na nivou. To zajednistvo nekako fali, i mislim da strucni stab sa nekoliko ciljanih pojacanja i da se neke stvari poboljsaju unutar ekipe, moglo bi se nesto napraviti.

Manijaci19871921
Kontakt:

Post Postao/la Manijaci19871921 » 09 jun 2019, 15:00

Ljudi moji jel moguće da u ovakvim trenucima pisete o krilima, veznjacima, potencijalnim pojacanjima u trenutcima kada misevi se igraju sa Zeljinom imovinom.. babuka.. kakav ba vise babuka?

Tristan10
Kontakt:

Post Postao/la Tristan10 » 09 jun 2019, 15:18

Manijaci19871921 je napisao/la:Ljudi moji jel moguće da u ovakvim trenucima pisete o krilima, veznjacima, potencijalnim pojacanjima u trenutcima kada misevi se igraju sa Zeljinom imovinom.. babuka.. kakav ba vise babuka?

Je li Amar Osim kriv sto je prijasnja uprava trosila pare na amatere? Pogledaj molim te listu igraca koji su dosli a koji su otisli zadnjih godina. Kojeg smo mi to igraca stvorili? Realno samo si stvorio Sabanadzovica u periodu od 4-5 godina i to je dosta mrsavo. Ne moras biti zagovornik bilo koje strane, ali to su fakti. Sam Misimovic je rekao da ce klub poslovati od 1) prodaje igraca, 2) sponzora, 3) prodajom karata. Prodajom igraca je totalno zakazao jer nije uspio da afirmise igraca osim Sabanadzovica u periodu od 5 godina, 2) Sponzora ovde jeste uspio, jer je on odrzavao klub svojim sponzorima, cim je vidio da ce izgubiti poziciju povukao se, i ostavio 0 u kasi. Prodaja od karata, 6 poraza zaredom i losi rezultati je rezultat to sto imamo.

braco
Kontakt:

Post Postao/la braco » 09 jun 2019, 15:36

Kakvi smo mi debili, to je za knjigu napisati!

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2019, 15:39

Manijaci19871921 je napisao/la:Ljudi moji jel moguće da u ovakvim trenucima pisete o krilima, veznjacima, potencijalnim pojacanjima u trenutcima kada misevi se igraju sa Zeljinom imovinom.. babuka.. kakav ba vise babuka?

Posto su rekli da su stavili mandate na raspolaganje bez Skupstine ne mogu nista. Bit ce inavijaci ako zauste nesto slicno nek se suprostave.

Manijaci19871921
Kontakt:

Post Postao/la Manijaci19871921 » 09 jun 2019, 15:40

Tristan10 je napisao/la:

Je li Amar Osim kriv sto je prijasnja uprava trosila pare na amatere? Pogledaj molim te listu igraca koji su dosli a koji su otisli zadnjih godina. Kojeg smo mi to igraca stvorili? Realno samo si stvorio Sabanadzovica u periodu od 4-5 godina i to je dosta mrsavo. Ne moras biti zagovornik bilo koje strane, ali to su fakti. Sam Misimovic je rekao da ce klub poslovati od 1) prodaje igraca, 2) sponzora, 3) prodajom karata. Prodajom igraca je totalno zakazao jer nije uspio da afirmise igraca osim Sabanadzovica u periodu od 5 godina, 2) Sponzora ovde jeste uspio, jer je on odrzavao klub svojim sponzorima, cim je vidio da ce izgubiti poziciju povukao se, i ostavio 0 u kasi. Prodaja od karata, 6 poraza zaredom i losi rezultati je rezultat to sto imamo.

Ne znam zbog cega ti meni sad pravis nekakvu komparaciju Senad vs Amar, nigdje Senad nije spomenut...ne znam zasto to uvijek radite ako se jedan prozove od njih, onda ubacujete drugog u pricu i ide glorifikacija. No da se vratimo na ono na sta skrecem paznju i stavljam fokus a to je da se vode ozbiljne igranke sa Zeljinom imovinom, i iskren da budem nisam iznenadjen. Ali nece!!!

plavousrcu
Kontakt:

Post Postao/la plavousrcu » 09 jun 2019, 15:40

Ko se igra sa imovinon? Zasto lazes? **** nam je majku Ublehas po ustaljenim procedurama. Duzni smo i Bogu i narodu, dokumentacija odnesena u Megamix, opstrukcije i dalje traju. Ali izaci cemo jaci iz svega.

irfo
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 09 jun 2019, 15:43

Kakvu internet masineriju ima miske :tokralju:
iskreno kapa dole, mogu vazne lekcije naucit pr firme od ovoga sta je miske uradio, za udzbenike i naucnu literaturu :tokralju:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

kerimatomic1921
Kontakt:

Post Postao/la kerimatomic1921 » 09 jun 2019, 15:48

Babuka, nego sta je nego tajo. Najtrofejniji trener u BiH ikada. Sta treba da se raspravljam oko mandata i skupstine, clanova odbora i picki materina. Nas to ne treba da interesuje jer na to ne smijemo i ne bi trebali uticati (jedino u krajnjem slucaju ako se sprema neka varalica da udje u klub).

Nece ti administracija donijeti stabilizaciju u klub vec jaka imena u ekipi. Dovedite kako znate i umijete 4 majstora, pa ces vidjeti kako se raja bude, kako se puni stadion i kako se polahko problemi rjesavaju. Samo ekipa, igra i tamburanje protivnika.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 09 jun 2019, 15:48

plavousrcu je napisao/la:

Ko se igra sa imovinon? Zasto lazes? **** nam je majku Ublehas po ustaljenim procedurama. Duzni smo i Bogu i narodu, dokumentacija odnesena u Megamix, opstrukcije i dalje traju. Ali izaci cemo jaci iz svega.

Pise na Radio Sarajevo da dio iza istocne tribine valjda treba pripasti SD. Valjda misli na to.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Brkooo, delinjo, Robust i 23 gosta.