FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo

kolezeljovac
x 222
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 22 maj 2020, 03:36

Ili ono što može biti još gore.. Neće da imaju finansija za to..
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Osim13
x 2739
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 22 maj 2020, 03:40

O čemu pričate vi, nemamo para a vi maštate o marketingu. Nemamo para. Para nemamo.

FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK BAJRAMSKOG TURNIRA SKENDERIJA 2010.

LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

delinjo
x 833
Kontakt:

Post Postao/la delinjo » 22 maj 2020, 03:40

more bit bidne ali sada nema
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

kolezeljovac
x 222
Kontakt:

Post Postao/la kolezeljovac » 22 maj 2020, 03:41

S ovim legendarnim videom cu se i odjaviti. Ln braco, valja ustati za 3-4 sahata.. :D
Zadnja izmjena: kolezeljovac, dana/u 22 maj 2020, 03:42, ukupno mijenjano 1 put.
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

LjoZee
x 927
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 maj 2020, 03:42

Ma ja mislim da one i nisu zaduzene toliko za te stvari. Prije bi rekao da one ganjaju te sponzorske ugovore i to, a da ove stvari rade ljudi koji su zaduzeni za drustvene mreze. Kad se pokrenula ona akcija pred Celik stvarno je Keri Maja odgovorila brzo i rekla da ce sve prenijeti i javiti. I tako je bilo prenijela, tu noc imala Uprava sastanak povodom toga i sljedeci dan cini mi se objavljeno.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

LjoZee
x 927
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 maj 2020, 03:45

Osim13 je napisao/la:
22 maj 2020, 03:40
O čemu pričate vi, nemamo para a vi maštate o marketingu. Nemamo para. Para nemamo.
Sto ste spisakli sve u Dubaiju DuSmAnI?

Btw kakav je to avatar? Napokon si “coming out” ili sta? :think:
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Osim13
x 2739
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 22 maj 2020, 03:47

LjoZee je napisao/la:
22 maj 2020, 03:45
Osim13 je napisao/la:
22 maj 2020, 03:40
Sto ste spisakli sve u Dubaiju DuSmAnI?

Btw kakav je to avatar? Napokon si “coming out” ili sta? :think:
Podrška LGBTIQ populaciji
i vađenje masti solinašu :rol:
Inače da vam saopštim, bliži se kraj irfinom i mom mandatu. Al nas boli briga, pečat je naš i novi kandidati će biti neustavni.

LjoZee
x 927
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 maj 2020, 03:49

Konakovicu, jesil to ti?
Znaci uskoro afera “Pečat II dio”.

Osim13
x 2739
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 22 maj 2020, 03:53

LjoZee je napisao/la:
22 maj 2020, 03:49
Konakovicu, jesil to ti?
Znaci uskoro afera “Pečat II dio”.
Čekamo ko će biti Mirza Čelik. Bibiju Kerlu u vidu delinja imamo već :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:

LjoZee
x 927
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 22 maj 2020, 03:57

Nesto mi Braco u zadnje vrijeme zavro ko Celik da preuzme fotelju. Nije dzaba onaj post danas napisao.

#samokazem

Osim13
x 2739
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 22 maj 2020, 03:58

KANA je Esed Radeljaš, provjeren info.

Nadam se da me neće banovati za otkrivanje identiteta, ali opet kontam javna je ličnost.

Sad mi je jasno zašto mi ne želi halaliti.

Bezideja
x 84
Kontakt:

Post Postao/la Bezideja » 22 maj 2020, 08:01

BosniaBoston je napisao/la:
22 maj 2020, 01:54
Upravu je dela.Ta politika uhljebljivanja bivših igrača je katastrofalna i pogubna za klub,pogotovo što se omladinske škole tiče.Mogu samo zamislit koliko je talenata propalo jer su ih trenirali diletanti. Odvojiti emociju od biznisa.

Da se ja pitam,vrbovao bi stručne ljude ali pod uslovom da im Željo ne bude “sidejob” kao što je neko već rekao.Bilo bi korisno privući i menadžere koji imaju iskustvo sa mnogo kvalitetnijim klubovima
Iskreno se nadam da ovo neko nece ozbiljno shvatiti. Vratimo se nazad i razmislimo koje napravio igrace od Dzeke, Visce, Zukanovica, Cocalica, Zolotica, Bajica, Amira, Hasagica, Sehica i tako dalje i tako dalje. Da se ne vracam na vrijeme prije toga.
Ove igrace su napravili nasi bivsi igraci, nasi bivsi golmani, ljudi koji vole klub.
Nista nije bilo pogubno, niti katastrofalno vec smo zaradili veliki novac za klub od prodaje tih istih igraca.

Kad smo poceli da vrbaju strucne ljude😂 Lesnik, slovenac, krme debelo iz njemacke itd, kad smo urusili omladinski pogon nekim divljim strucnim ljudima tad nastaje problem.
Sreca da je Amar tu,iako dok on nije tu popljuvali smo igraca i igraca, otjeralo igraca i igraca koji su dali svoj doprinos ranije a i poslije toga da osvojimo neki trofej da se radujemo.
Iskreno se nadam da ima malo ljudi koji razmisljaju na ovaj nacin da neko misli da je dovesti bivseg igraca uhljebivanje.

Kakvo crno vrbovanje strucnih ljudi pa nije Isil, nece u siriju na ratovanje.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

KANA
x 181
Kontakt:

Post Postao/la KANA » 22 maj 2020, 08:46

braco je napisao/la:
22 maj 2020, 00:18
Prva stvar što se tiče vođenja jednog kluba je to što to nije nimalo lagan posao. Svi mi realno nekad seremo o vođenju kluba, ali da bilo ko od nas forumaša uđe u klub na heftu dana za glavu bi se ufatili i otišli kad bi vidio s kakvim stvarima se suočavaš. I to ne mislim samo na sadašnju garnituru ljudi, nego i na bilo koju prethodnu garnituru. Pogotovo kad moraš voditi klub gdje u startu već imaš razne dugove koji guše klub. Dakle pričam o vođenju kluba bez investitora.

Druga stvar je kad ti uđeš u klub, a ti pun entuzijazma da nešto pokreneš, promjeniš. Onda vidiš da to nije to baš tako lako i da imaš neke limite i zid s kojim se sudariš kad pokušaš nešto. Na to dodaš potencijalne vanjske opstrukcije. Pa na to dodaš nekad i nerazumjevanje određenih institucija i nakaradna pravila.

Da se čisto razumijemo prije nego nastavim, ovo se ne radi o pravdanju bilo koje upravljačke strukture koja je sad ili koja bila u klubu. Zatim imaš stvari koje te mogu dodatno syebat na terenu pored igračkog kadra ako ga dobro ne selektiraš, a to su namjerne/nenamjerne sudijske greške. Nećemo se sad pravit da nam nisu crtali izmišljene linije ofsajda u Širokom, penal u Bijeljini za Zrinjski, sudijski masakr prošle sezone u brojnim utakmicama. Isto tako treba biti pošten da smo i mi nekad pogurani na terenu ali zašto glumiti moralnu vertikalu kad svi drugi ističu tvoje greške i portali grme o tome, dok drugi šute o svojim greškama na koje se na kraju i zaboravi. Ko još priča o penalu u Bijeljini za Zrinjski, sve se za mjesec zaboravilo.

Zatim nedostatak "mišića" u savezu tj. da nemaš ljude koji će se zalagat za tvoje interese. Naravno ne mislim na to da ti mišići služe da se Želji štimaju pobjede jer pošto govorim u svoje ime to nije ono što mene predstavlja ni kao čovjeka ni kao navijača. Ali mislim na to imaš ljude u savezu koji će utjecati na to da te ne handri svaka šuša.

I u drugim državama/savezima je normalno da veći klubovi imaju jače lobije u savezu. Problem postaje kada ti lobiji počnu utjecati na nefer način na sportske rezultate i to je već druga stvar. A ti možeš samo gledat i plakat jer nemaš svoje ljude u savezu.

Realno ako hoćeš da budeš ozbiljan klub također su ti potrebni i u administraciji ali i upravi ljudi koji su profesionalci i koji će biti plaćeni za to. Lijepo je sve to volonterizam, ljubav prema Želji ali ako hoćemo da se izdignemo nama su potrebni ljudi koji imaju znanje i kojima će Željo biti primarni posao, a ne sidejob uz postojeći posao jer to samo dodatno iscrpljuje čovjeka i njegovu energiju za bavljenje fudbalskim poslom.

Uz sve ovo teško je voditi klub od kojeg se očekuje konstantno borba za oba trofeja, radovi na stadionu, izgradnja trening kampa, rad na marketingu, dovođenje pravih igrača i razvijanje mladih itd. Dakle uz sve to kad dodaš stvari koje sam nabrojao u prvom dijelu posta onda shvatiš da je ovo đavolji posao.

I zato Želji treba skup kvalitetnih ljudi, a ne samo nekoliko pojedinaca na koje spadne sav teret što je sada slučaj, kao što su već napisali neki forumaši jučer. Klub nije samo skup para. Vidjeli smo da kad je Misimović i ekipa bila u klubu, davale su se velike pare na igrače i trenere ali rezultati su ispaštali. Naravno bilo je i lijepih stvarih za vrijeme njihovog mandata i hvala im na tome.

Dakle po mom mišljenju uspješan klub čine ljudi koji ga grade u tom trenutku, od čistačice do predsjednika. Sposobni, lukavi, kreativni, energični i homogeni ali ne i jednoumni.

Dosta je više pojedinaca u upravama koji u posljednjih 25 godina ko blećci posmatraju procese u klubu i ništa konkretno ne rade osim što se pojave na sjednici. Isto ko neki parlamentarci s 0 inicijatava u parlamentu. Ako ništa toga smo se i u našoj politici nagledali.

Dosta je više pojedinaca u posljednjih 25 godina koji dođu tu radi lične promocije.

Dosta je pojedinaca koji će se kriti iza drugih. Dosta je pojedinaca koji će vlastite interese stavljati ispred interesa kluba.

Dosta je pojedinaca koji na određene pozicije u klubu 25 godina dolaze samo zato što su Željovci, a ne radi kompetenosti. I to mislim od OP pa do uprava. Patetiku o ljubavi prema Želji neka ostave za facebook statuse, klubu trebaju oni koji znaju svoj posao, a ne da ti je jedina referenca biti Željovac.
:clap: brate sve u sridu (nije mi zao sto sam ovoliki post procitao ), dok neke postove (Osketov) cista manipulacija,neprovjereno ,cinicno ,sarkasticno

Plavac87
x 220
Kontakt:

Post Postao/la Plavac87 » 22 maj 2020, 09:20

slika
Naprijed Željo, četo plava
Nek se čuje tvoja slava
Nek se čuju sve sirene
Kad mašina tvoja krene

KANA
x 181
Kontakt:

Post Postao/la KANA » 22 maj 2020, 09:23

Plavac87 je napisao/la:
22 maj 2020, 09:20
slika
:rol: :rol: e kakav si ti lik

TeaM87
x 33
Kontakt:

Post Postao/la TeaM87 » 22 maj 2020, 10:48

Plavac87 je napisao/la:
21 maj 2020, 17:49
TeaM87 je napisao/la:
21 maj 2020, 17:43
Koliko sam ja cuo plata nema 2 mjeseca,a i to zadnje sto je isplaceno su Amar i Badzak dali iz svog dzepa,situacija nije ni malo dobra,samo da s ehoce nastaviti liga pa da se malo izvucemo

Koliko sam ja čuo, plata juče bila.

Slažem se, nije bajno. Biće bolje.
Ovo sto sam napisao je informacija od prije 5-6 dana,daj Boze da je bilo juce-prekjuce,oko pola miliona smo trenutno kratki sto igracima sto omladinskom pogonu
Ovaj potpis skidam kada
-se Željo plasira u grupe Europa lige ili Lige prvaka
-Liverpool osvoji Ligu prvaka
-se renovira Grbavica

FKŽ !
YNWA !

UEFA MAFIJA !

KANA
x 181
Kontakt:

Post Postao/la KANA » 22 maj 2020, 10:52

TeaM87 je napisao/la:
22 maj 2020, 10:48
Plavac87 je napisao/la:
21 maj 2020, 17:49
TeaM87 je napisao/la:
21 maj 2020, 17:43
Koliko sam ja cuo plata nema 2 mjeseca,a i to zadnje sto je isplaceno su Amar i Badzak dali iz svog dzepa,situacija nije ni malo dobra,samo da s ehoce nastaviti liga pa da se malo izvucemo

Koliko sam ja čuo, plata juče bila.

Slažem se, nije bajno. Biće bolje.
Ovo sto sam napisao je informacija od prije 5-6 dana,daj Boze da je bilo juce-prekjuce,oko pola miliona smo trenutno kratki sto igracima sto omladinskom pogonu
ma dici cemo kredit :bale: mozemo ovaj pomocni sto je Miske pikirao staviti pod hipoteku :rol:

Bezideja
x 84
Kontakt:

Post Postao/la Bezideja » 22 maj 2020, 10:58

Ma kakav kredit, skupit cemo mi donacije sad ce storm organizovati to brzo
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

KANA
x 181
Kontakt:

Post Postao/la KANA » 22 maj 2020, 11:04

Bezideja je napisao/la:
22 maj 2020, 10:58
Ma kakav kredit, skupit cemo mi donacije sad ce storm organizovati to brzo
:nene: :nene: pa nije vise FKMiske (nije vise to taj Zeljo) ,nema vise donacija sad je to sramota za giganta kao sto je Zeljo :oops:

Dejan1921
x 28
Kontakt:

Post Postao/la Dejan1921 » 22 maj 2020, 11:55

Što se tiče donacija...ja se slažem da tako nešto nije opcija koja će nam donijeti nešto ozbiljno, ali u situaciji u kakvoj jesmo, a to je da smo udruženje građana bez vlasnika, bez investitora, sa, za bh uslove velikom navijačkom bazom, to je prilika za svakoga ko se smatra članom plave porodice da pomogne klubu koji voli. A nije da nemamo igrače koji su prošli našu školu ili koji su igrali za prvi tim i ostali jako vezani za nas, koji su dobro situirani. Dakle ovdje se radi o tome da članovi porodice pomognu svom najmilijem i to je to.
Jasno je meni da model koji uključuje pozajmice, kredite kod banaka i donacije navijača kad baš zagusti nije dobar za pravilan razvoj fudbalskog kluba, ali kad već nemamo drugu opciju što ne bi pomogli. Koliko god ko može. I možda nas ovaj put opameti pa napokon pokrenemo priču u samom klubu. Vrijeme je.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: KANA i 14 gostiju.