Dolina ćupova

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Dolina ćupova

Post Postao/la Virtu4l » 14 jan 2015, 14:05

Stadion Grbavica je fudbalski stadion u naselju Grbavica, Sarajevo, BiH. Na njemu svoje domaće utakmice igra FK Željezničar. Stadion je izgrađen 1953. godine i ima kapacitet od oko 12 000 mjesta od čega je 9 000 sjedećih (6 000 natkrivenih). Među navijačima Željezničara stadion je poznat i kao "Dolina Ćupova".

slika

Prva utakmica na novoizgrađenoj Grbavici odigrana je 13. septembra 1953. u okviru Druge lige zapad protiv Šibenika, Željezničar je pobjedio rezultatom 4-1.

U okviru nastupa u kupu UEFA u sezoni 1984/85 Željezničar je na Grbavici dočekivao svoje protivnike a jedna od najvećih posjeta je zabilježena u utakmici polufinala protiv mađarskog Videotona kada je na stadionu bilo 27 000 gledalaca. Željezničar je pobjedio 2-1.

Prvu utakmicu nakon reintegracije Grbavice odigrali su Željezničar i Sarajevo, a prvi pogodak dao je Bulend Biščević, igrač Željezničara.

Prvu evropsku utakmicu nakon rata u BiH na Grbavici odigrali su Željezničar i Pennarossa iz San Marina, u okviru Kupa UEFA. Utakmica je odigrana 29. jula 2004. godine a završena je pobjedom Željezničara 4-0.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AdiFKS » 17 feb 2015, 18:24

Dolazim u miru :mrgreen:

Interesuje me posto sam vidio da ste dobro odradili svlacionice, sta jos fali od tih infrastrukturalnih uslova da dobijete licencu za Grbavicu za ove evropske tekme?
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

Avatar
Schwarz
Postovi: 1430
Pridružen/a: 31 jan 2011, 16:39
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Schwarz » 17 feb 2015, 18:30

Ne mozemo.Potrebno je jos mnogo posla oko stadiona pa da bi mogli igrati evropske tekme.Tu je najveci problem zapadna tribina
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge."

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Željooooo » 17 feb 2015, 18:44

AdiFKS je napisao/la:Dolazim u miru :mrgreen:

Interesuje me posto sam vidio da ste dobro odradili svlacionice, sta jos fali od tih infrastrukturalnih uslova da dobijete licencu za Grbavicu za ove evropske tekme?
Pored svlacionica, renovirali smo i pomoćni teren a postavili smo i prskalice na glavni teren. Onako laicki fale još tri tribine kao što je sjever, bolje novinarske lože, prostor ispred stadiona, tj. parking mjesta, odnosno sam prilaz stadionu mora biti mnogo bolji, itd, mislim da je moguće da i sa nekim manjim ušminkavanjima možemo igrati na Grbavici prva pretkola u evropi..
p.s. i ne dolaziš u miru, priznaj sotono :tralala: :mrgreen:
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la terabajt » 19 feb 2015, 00:23

" onclick="window.open(this.href);return false;

matej187
Postovi: 29
Pridružen/a: 19 feb 2015, 00:05
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la matej187 » 19 feb 2015, 11:20

Schwarz je napisao/la:Ne mozemo.Potrebno je jos mnogo posla oko stadiona pa da bi mogli igrati evropske tekme.Tu je najveci problem zapadna tribina
Politički interesi. Sumnjam da se ne može ali politika mješa prste u sve.

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la lazar » 20 feb 2015, 20:10

slika
slika

15000
25 mil eura

taman

Avatar
champions1921
Postovi: 2872
Pridružen/a: 08 avg 2012, 14:26
Lokacija: SA

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la champions1921 » 20 feb 2015, 20:51

Meni ovaj ostao u sjecanju kada smo nekad pricali o izgradnji Grbavice.. 23700 kapacitet a kostao manje od 7mil eura ako je vjerovati wikipediji.. Ovaj tvoj skup za 25 mil eura..

http://tr.wikipedia.org/wiki/K" onclick="window.open(this.href);return false;âzım_Karabekir_Stadyumu

slika
slika
slika
BUDI ŽELJO !!!

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la lazar » 20 feb 2015, 21:12

Ma nevjerujem da je 7 mil. eura, možda 17. Velik je to stadion. Kako god oba stadiona jednostavna, a opet lijepo izgledaju.

Avatar
champions1921
Postovi: 2872
Pridružen/a: 08 avg 2012, 14:26
Lokacija: SA

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la champions1921 » 20 feb 2015, 23:39

Pise tamo 17 mil turskih lira.. I meni djeluje malo ali drugi podatak nisam mogao naći.. Ja garantujem da bi mi za približnu cifru mogli napraviti još tri tribine kao sto je sjever da budu vrh vrhova i da ispunjavaju sve UEFA uslove.. 7 miliona eura nije malo a još ne moramo davati pare za zemljište.. Ove neke arene od 20-30 miliona eura nije realno očekivati.. Može se stadion i za dosta manje para napraviti.. Sjever se može dovesti u tip top stanje za manje od milion kerma.. Žujo je govorio da za istok ne treba vise od dva miliona maraka a da bi za zapad trebalo oko pet miliona KM-ova.. Neka jug još košta dva miliona, teren milion, semafor i reflektori oko milion i neka svi radovi oko stadiona koštaju milion to izadje 12 miliona KM.. Meni je ta cifra realna i takav stadion kada bi bilo volje i interesa bi i mogli dočekati u nekoj bliskijoj budućnosti.. Ove neke skupe arene su bajke, bar po meni


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
BUDI ŽELJO !!!

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la terabajt » 21 feb 2015, 00:07

Skinite krov i to je odma duplo jeftinije moze on nekad kasnije kad se bude imalo puno para :D

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la lazar » 21 feb 2015, 14:20

champions1921 je napisao/la:Pise tamo 17 mil turskih lira.. I meni djeluje malo ali drugi podatak nisam mogao naći.. Ja garantujem da bi mi za približnu cifru mogli napraviti još tri tribine kao sto je sjever da budu vrh vrhova i da ispunjavaju sve UEFA uslove.. 7 miliona eura nije malo a još ne moramo davati pare za zemljište.. Ove neke arene od 20-30 miliona eura nije realno očekivati.. Može se stadion i za dosta manje para napraviti.. Sjever se može dovesti u tip top stanje za manje od milion kerma.. Žujo je govorio da za istok ne treba vise od dva miliona maraka a da bi za zapad trebalo oko pet miliona KM-ova.. Neka jug još košta dva miliona, teren milion, semafor i reflektori oko milion i neka svi radovi oko stadiona koštaju milion to izadje 12 miliona KM.. Meni je ta cifra realna i takav stadion kada bi bilo volje i interesa bi i mogli dočekati u nekoj bliskijoj budućnosti.. Ove neke skupe arene su bajke, bar po meni


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Sjever sminkanje za 1,5-2 mil. KM realna cifra. Stvarno ima dosta radova, sjever bi bio oguljen ostala bi samo ona betonska konstrukcija.
Istok bez unutrasnjih radova i vanjskog sminkanja bi se mogao izraditi za 2 mil. KM. Pripremanje terena za tribinu i sminkanje bi izaslo sigurno jos 2 mil. KM. Rekonstrukcija terena na BP je ako se sjecam izaslo oko 1 mil. KM i koliko se sjecam nije ugradjeno grijanje. Za kvalitetan teren onakav kakav gledamo kod svaba bi sigurno otislo oko 3-4 mil KM jer bi se od 0 moralo raditi. Zapad i jug bi pojeli najvise. Za pripremanje terena za gradnju Juzne tribine ti samo treba 1-1,5 mil KM + 4 mil tribina sa svim radovima. Zapad ispod 7-8 mil. KM tesko da moze. Ona cifra sto je Koldzo navodio je realna za stadion + okolni radovi.

Avatar
SarajlijaTM
Postovi: 3203
Pridružen/a: 28 jun 2011, 14:32

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la SarajlijaTM » 22 feb 2015, 09:25

Ljudi,ne gledajte cjene vani,pravljanja stadiona. Nije isto graditi bilo sta,kod nas,ili gdje vani. Razlicite su cjene gradjevinskog materijala i radne snage takodjer.

Zaboravite na "sminkanje grbavice" za prvo kolo,niti se isplati,niti ce se desiti. Eventualno buduci ulagac,da nesto pokrene oko gradnje stadiona,drugacije nikako,nazalost

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la sonik24 » 11 mar 2015, 07:01

ma mene neinetersuju nikakve fensi arene, jer znam da je to sad zasad nemoguca misija, samo da se hoce osposobiti istok i zapad novi napravit, ja zadovoljan, malo se potruditi jos toga uraditi da se euro tekme igraju u dolini ćupova i kud ces bolje. Samo od jedne sezone euro tekmi imali bi ogromnu korist, makar to bilo jedno ili eventualno dva pretkola, bila bi senzacija sigurno. Željo je radnicki klub, radnicke klase, prema tome i razmisljam o tome da nam netrebaju fensi arene, sve i da je naprave, sutra da pocnu raditi na njoj, koliko samo para treba za odrzavanje nekog fensi stadion, tipa ovakvih kao sto neki predlazu. Nekima je mozda moje misljenje šega, ali tako je. Grbavica je svakako unikatan stadion sa svim različitim tribinama, jos ih samo osposobiti, kad ih osposobis, vremenom se mogu i šminkat pomalo, zavisno od budžeta, svakako, a samo kad bi se potrudili stadion osposobiti za euro utakmice, kako bi to dalo vjetar u ledja za sve ostalo...

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la lazar » 20 jul 2015, 16:43

slika

Mjera

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la terabajt » 21 jul 2015, 20:21

Ciji je ovo stadion ?

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la lazar » 22 jul 2015, 00:44

Schrewsbury town
new meadow

Avatar
Makanaky
Postovi: 872
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Makanaky » 06 avg 2015, 23:26

Evo nam jedne fine reklame za Grbavicu od strane Cope90 - stadion je uvršten na top 10 must-see stadiona.



I nadam se da će se u ne tako dalekoj budućnosti igrati Evropa na Grbavici. Znam da imaju prioriteti, da se otplaćuju dugovi, da se ide mic po mic. Uradili su svlačionice, prskalice i šta ja znam nakon što su opština i UEFA dali novac. Pominjani su poslovni prostori koji su prodani u nekom momentu, ima se tu šta rješavati. Ja se samo nadam da će to biti što prije.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
Makanaky
Postovi: 872
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Makanaky » 08 avg 2015, 20:36

Ima par dana kako napisah ovo iznad a onda danas pročitam ovo:

"Klub od nečega mora i živjeti. Dobar dio novca već je potrošen na organizacije mečeva i putovanja, a porezi i doprinosi koje nam uzima država su sve veći", rekao je jedan od članova Uprave Željezničara za Klix.ba, objasnivši da odluku o građenju stadiona ne donosi pojedinac već Uprava kluba.

Ja nešto sanjam... kada bi bila neka akcija da se donira u svrhe izgradnje tribina i svega što treba, koliko bi se moglo skupiti? Naravno, da sve i jedna marka ide u tu svrhu. Kada bi neko poznat potegao, recimo naš najveći bivši igrač, pa da ta akcija nosi ime "Džeko i prijatelji"... On neka da nešto (za njega) simbolično, ostali koliko mogu. Onda bi se na web stranici mogla vrtiti cifra koja raste iz dana u dan, znači koliko je skupljeno.

Pri kraju njegove karijere bih volio vidjeti Edina kako zabija gol na Grbavici protiv neke Evropske ekipe. Mislim ako mu se bude igralo lopte a on pristane igrati za kikiriki. Zezam se :mrgreen: (malo).
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
salle86
Postovi: 691
Pridružen/a: 15 feb 2014, 11:33
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la salle86 » 26 avg 2015, 22:25

Zivim za taj dan kad ce se europa igrati na grbavici...opet.
Sve ostalo je nebitno. Zamjenio bih 3 titule prvaka za to.
Ti si mi sve na svijetu, u srcu nosim te ja,
ljubavi što te rodi klasa radnička.
Tebi posvetio život, sve dane, godine,
sa svojom braćom živim za tvoje uspijehe

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.