Dolina ćupova

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AnelZ » 23 okt 2015, 18:00

By Nnagib (Skyscraper City forum)

slika

slika

slika

slika

Gator
Postovi: 917
Pridružen/a: 11 sep 2015, 13:55
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Gator » 23 okt 2015, 18:15

Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.

Avatar
black64
Postovi: 700
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:37
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la black64 » 23 okt 2015, 20:38

Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
ja mislim da ide tacno do onog zidica

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: RE: Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Hadzijalagic » 23 okt 2015, 20:43

Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
Sve sto uzmu moraju platiti..
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Elegant » 23 okt 2015, 20:46

Za nadati se da ce ova cesta biti prekretnica i za stadion na neki nacin.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Gator
Postovi: 917
Pridružen/a: 11 sep 2015, 13:55
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Gator » 23 okt 2015, 21:04

black64 je napisao/la:
Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
ja mislim da ide tacno do onog zidica
Jedino ako budu uzeli i na lijevoj strani 1-2 m.
Mora negdje i trotoar bit, oko 7-8 m će uzeti od kraja sadašnje trake. Puno jbt, pomoćni se može i pomjeriti malo, ali ode dosta platou ispred sjevera. Sa ulice na tribinu.
Hadzijalagic je napisao/la:
Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
Sve sto uzmu moraju platiti..
SD-u ili klubu?

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AnelZ » 24 okt 2015, 09:00

Ide do zidica jer svi poslovi oko eksproprijacije su gotovi, a nigdje nije spominjano da se trazi bilo kakvo zemljiste od FK Željezničara (placalo bi se FK jer je on vlasnik, a ne SD). Naravno da ce uzeti i zemlje blize zgradama jer im je to besplatno posto je opcinsko vlasnistvo. Takodjer, na spoju juzne longitudinale i trece transverzale se gradi kruzni tok. Sto se tice platoa sami smo krivi sto nismo nikada poceli da gradimo istok pa da taj isti plato premjestimo, a znalo se da je skoro pola platao vlasnistvo Opcine. Naravno, kada bi bilo novca lagano bi se mogao napraviti i plato preko ceste ali od toga smo svjetlosne godine udaljeni :)

Ono sto klub treba uraditi kada krene izgradnja juzne longitudinale jeste da zabrani upotpunosti parkiranje ispred stadiona. Ova cesta treba da bude katalizator oko promjena kada je rijec o stadionu jer cemo dobiti izvanrednu infrastrukturu besplatno ispred nosa.

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Hadzijalagic » 24 okt 2015, 18:35

Gator je napisao/la:
black64 je napisao/la:
Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
ja mislim da ide tacno do onog zidica
Jedino ako budu uzeli i na lijevoj strani 1-2 m.
Mora negdje i trotoar bit, oko 7-8 m će uzeti od kraja sadašnje trake. Puno jbt, pomoćni se može i pomjeriti malo, ali ode dosta platou ispred sjevera. Sa ulice na tribinu.
Hadzijalagic je napisao/la:
Gator je napisao/la:Izgleda da ce oni uzet nama i dobar dio pomoćnog terena.
Sve sto uzmu moraju platiti..
SD-u ili klubu?
Vlasniku zemlje a vlasnik je klub..
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Virtu4l » 17 dec 2015, 14:24

Sviđa mi se ovaj idejni projekat stadiona. Ove kule su veoma bitne, jer će se na osnovu njih upecati investitor, tj. imaće šta da im se ponudi. Nama stadion, njima stambeno/poslovni prostori, ne svi naravno, samo ono što je ekvivalent obimu investicije.

Ne treba na ovo gledati kao na ublehu i mazanje očiju, jer je realno, daleko ali realno. Vidim da je konačna kvadratura za dvije kule 106 hiljada kvadrata, dakle, to bi bilo ogromno, neka je kvadrat po nekoj minimalnoj cijeni 1,500 KM, time bi se vratilo oko 80% investicije.

Lijepo su oni sve ovo zamislili i sad je najbitnije da kantonalni zavod za planiranje sve ovo usvoji. Sam idejni projekat sigurno nije bio jeftin i oduševljen sam činjenicom da su se tu uložile pare. Bravo za upravu.

Izmjene regulacionog plana i same rasprave će trajati veoma dugo, ali to je posljednja stepenica pred traženje investitora, a do tada ga možda i nađu, to bi sigurno ubrzalo proceduru oko izmjena prostornog plana.

Još jednom, svaka čast.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AnelZ » 17 dec 2015, 14:58

Ja imam podijeljeno misljenje. Razlog zasto odobravam ovaj projekat jeste sto sam svjestan da drugacijeg nacina za novi stadion trenutno nema. 30 miliona jeste zapravo sica i klub bi mogao sam isti graditi pa da ima ogroman slobodan prostor u okolini stadiona da nema dugova jer bi veoma lako mogao dobiti potrebne kredite no znamo kakva je jos uvijek situacija u klubu i pitanje je da li smo spremni cekati jos najmanje 10 godina sa trenutnom infrastrukturom sa minimalnim ulaganjima u odrzavanje prije pocetka bilo kakve gradnje. Podizanje velikih kredita za sobom povlaci i to da moras imati konstantno visokokvalitetnu upravu sto vidimo da kod nas zna oscilirati. Ne svidja mi se sto gubimo pomocni teren no u isto vrijeme trenutno stanje sa pomocnim terenom jeste jedan poslovni poraz nase uprave jer ne generira nikakav prihod, a nalazi se u centru grada. No ocekujem da klub kompenzira gubitak pomocnog terena sa nekom gradnjom trening centra za klub jer sa ovim projetkom nam nebi nista drugo preostalo.

Sto se tice istocne kule, cak smatram da je ona dobar potez iako se gubi prostor ispred istocne tribine no u ovom slucaju mi moramo izgraditi izdignuti plato iznad citave juzne longitudinale, a ne samo dva nadhodnika kao sto se vidi na projektu.

U svemu, solidan projekat koji ima sansu za realizaciju ukoliko se usvoje izmjene regulacionog plana iako mislim da se svi slazemo da bi bilo najbolje da smo u mogucnosti sami izgraditi stadion bez ovih kula. Sto se tice samih kula izgledom, mogu i one mnogo bolje jer je trenutni dizajn cisti prosjek.

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 20 dec 2015, 16:17

AnelZ je napisao/la:Ja imam podijeljeno misljenje. Razlog zasto odobravam ovaj projekat jeste sto sam svjestan da drugacijeg nacina za novi stadion trenutno nema. 30 miliona jeste zapravo sica i klub bi mogao sam isti graditi pa da ima ogroman slobodan prostor u okolini stadiona da nema dugova jer bi veoma lako mogao dobiti potrebne kredite no znamo kakva je jos uvijek situacija u klubu i pitanje je da li smo spremni cekati jos najmanje 10 godina sa trenutnom infrastrukturom sa minimalnim ulaganjima u odrzavanje prije pocetka bilo kakve gradnje. Podizanje velikih kredita za sobom povlaci i to da moras imati konstantno visokokvalitetnu upravu sto vidimo da kod nas zna oscilirati. Ne svidja mi se sto gubimo pomocni teren no u isto vrijeme trenutno stanje sa pomocnim terenom jeste jedan poslovni poraz nase uprave jer ne generira nikakav prihod, a nalazi se u centru grada. No ocekujem da klub kompenzira gubitak pomocnog terena sa nekom gradnjom trening centra za klub jer sa ovim projetkom nam nebi nista drugo preostalo.

Sto se tice istocne kule, cak smatram da je ona dobar potez iako se gubi prostor ispred istocne tribine no u ovom slucaju mi moramo izgraditi izdignuti plato iznad citave juzne longitudinale, a ne samo dva nadhodnika kao sto se vidi na projektu.

U svemu, solidan projekat koji ima sansu za realizaciju ukoliko se usvoje izmjene regulacionog plana iako mislim da se svi slazemo da bi bilo najbolje da smo u mogucnosti sami izgraditi stadion bez ovih kula. Sto se tice samih kula izgledom, mogu i one mnogo bolje jer je trenutni dizajn cisti prosjek.
Nije mi jasno za ove dvije kule. Znači li to ako bi se gradio ovako stadion, da bi se pomoćni tereni, nesagrađena dvorana i crkva morali uništiti?
Životni saputnik! 1921

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Hadzijalagic » 20 dec 2015, 23:54

Ne znači jer ni crkva a ni dvorana nisu na našem zemljištu.. Onaj projekat je više nego čudan i ja bih volio da ga drugačije riješe ako se nekad tome ozbiljno pristupi..
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AnelZ » 21 dec 2015, 02:15

Meni je projekt posve jasan samo sto bi vise volio da mozemo sami izgraditi stadion pa tako da ne moramo nikome ustupati svoje zemljiste. No u trenutnoj situaciji to nece biti moguce po mom misljenju najmanje narednih 10 godina ako se razvoj nastavi ovim tempom.

IvanOsim
Postovi: 264
Pridružen/a: 03 maj 2015, 21:49
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la IvanOsim » 21 dec 2015, 04:11

Anele stvarno cijenim tvoje postove, al u situaciji kad drzava nema sansi da ulozi 30 mil € u stadion a Makedonija duplo vise ulozila, kad nema teorije da neki klub odavde napravi sam sebi stadion bez privatizavije, nasi sve osmislili, dat ce pomocni teren i jos zemlje i dobiti vrhunski stadion, svoj, bez privatizacije i prodaje kluba...
Znas li sta znaci onakav stadion sa svim segmentima, muzej, presss ma sve tip top, evropa na Grbavici, pa u kakvom dijelu sarajeva ce biti, dvije kule, crkva, dvorana, nova saobracajnica..kad bi ovo uspjelo i kad bi nakon nekog vremena Zeljo iso u privatizaciju, bez duga, sa ogromnim potencijalom i takvom imovinom, CIJENA NA TRZISTU BI BILA MIN 100 mil €..

Tako da se sve ovo treba podrzat, samo nek se gradi, a ne razmisljati bilo bi bolje da nam i pomocni ostanu..

Na kraju krajeva vise volim Zelju za 3 god gledati na novoj Grbavici, nego za 10 god pa sve i da pomocni ostanu..
A meni se one kule svakako svidjaju..
Jeste li znali da je Zeljeznicar jedini tim koji je osvojio duplu krunu u BiH, i to je ucinio dva puta.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la AnelZ » 21 dec 2015, 05:10

Pa i ja to govorim, da jednostavno smo primorani zbog situacije prihvatiti ovaj projekat :D ja se uopste ne borim protiv njega i mnogo puta na drugim forumima sam rekao da sam spreman da zazmirim na jedno oko na ispodprosjecan izgled kula ako to znaci da cemo dobiti novi moderan stadion za Zeljeznicar. Svega sam ja svjestan sta donosi moderan stadion ako uprava zna iskoristiti i angazuje sposobne ljude da vode isti.

Samo sa jednom stvari se ne slazem sa tobom, a to je sa "samo nek' se gradi" mentalitetom jer smatram da je to pogresno razmisljanje :)

P.S. Ja se nadam da ce srusiti onu dvoranu na Grbavici jer je zaista ruglo i za 9 miliona KM se mogla i morala mnogo bolja napraviti. Oprema unutar dvorane jeste visokog kvaliteta no spoljni izgled je veoma, veoma los. Znaci jesam za dvoranu na onoj lokaciji ali mnogo boljeg izgleda pa tako se nadam da ce biti neko ludo cudo pa da se pojavi na planeti neka budala koja je spremna srusiti onu dvoranu i napraviti novu :D

IvanOsim
Postovi: 264
Pridružen/a: 03 maj 2015, 21:49
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la IvanOsim » 22 dec 2015, 01:59

Budalu koja ce je srusiti bi se vrlo lako moglo naci, ali onu koja ce je sagraditi ponovo - bolju, nema teorije..
Moje misljenje.
Jeste li znali da je Zeljeznicar jedini tim koji je osvojio duplu krunu u BiH, i to je ucinio dva puta.

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Makanaky » 17 mar 2016, 20:04

Makanaky je napisao/la: Ja nešto sanjam... kada bi bila neka akcija da se donira u svrhe izgradnje tribina i svega što treba, koliko bi se moglo skupiti? Naravno, da sve i jedna marka ide u tu svrhu. Kada bi neko poznat potegao, recimo naš najveći bivši igrač, pa da ta akcija nosi ime "Džeko i prijatelji"... On neka da nešto (za njega) simbolično, ostali koliko mogu. Onda bi se na web stranici mogla vrtiti cifra koja raste iz dana u dan, znači koliko je skupljeno.
Evo sad vidim krenule donacije za evropsku Grbavicu. Džeko donirao novac za 30 stolica (valjda kako je napunio 30), navijači i prijatelji kluba dodali već izvijesnu cifru... Samo nisam siguran da li se odnosi samo na stolice, ili će, ako nadmaši, ulagati i u ostalo. Kada sam pisao ovo gore u avgustu nisam ni slutio da će već u martu ove godine biti aktuelna rekonstrukcija, da će se otvoriti račun za donacije itd.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la gazijabih » 29 mar 2016, 15:43

Evo jedan primjer kako se za solidne novce u kratkom roku može napraviti dobar stadion sa infrastrukturom - kapaciteta 23.700 stolica.
Kâzım Karabekir Stadyumu izgradjen u 2010 godini (za godinu dana) - 17 miliona turskih lira (tada je lira bila 0,95KM) cca 16.5mln KM.

Podaci o stadionu: http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%A2z%C ... r_Stadyumu

Hronologija radova na forumu i finalni izgled: http://www.aslantepe.biz/turkiyedeki-st ... i-(17-000)

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la Razbojnik » 29 mar 2016, 18:08

Ovo je kostalo 6.3 milijona € sve skupa i stadion i ovi trening tereni iza koji imaju i rasvjetu

slika

slika

jos slika:

http://www.nkistra1961.hr/wp-content/up ... tadion.jpg
http://www.nkistra1961.hr/wp-content/up ... dion-A.jpg
http://www.nkistra1961.hr/wp-content/up ... dion-B.jpg
http://www.nkistra1961.hr/wp-content/up ... dion-C.jpg
http://www.nkistra1961.hr/wp-content/up ... dion-D.jpg


slika
Novouređeni stadion Aldo Drosina zadovoljio je sve stroge uvjete UEFA –e i HNS-a za odigravanje međunarodnih utakmica te dobivanje svih potrebnih licenci, priopćeno je iz gradske uprave Pule.
Kompleks se prostire na 37.000 četvornih metara, a vrijednost investicije je 47,5 milijuna kuna. Sastoji se od stadiona sa četiri tribine od kojih je jedna natkrivena. Uključuje prostorije za fitness, svlačionice, prostor za medicinske preglede i doping kontrolu, servisnu zonu, prostorije za medije (konferencijska sala, radni press, tv studio i sala za akreditacije), vip hospitality prostor i uredske prostore. Sportski dio opremljen je sa šest svlačionica i dva pomoćna terena. Rezultati će biti prikazani na suvremenom led semaforu a tu su i potpuno novi video nadzor, rasvjeta, pomoćni generator i razglas.
Pomoćno nogometno igralište podijeljeno je na tri malonogometna igrališta sa svlačionicama pod zapadnom tribinom, sanitarnim čvorovima i tribinama za tristotinjak posjetitelja. Pomoćni tereni s podlogom od umjetne trave posljednje generacije, certificirani FIFA recommended**, s posebnim gumenim amortizacijskim slojem namijenjeni su nogometnim treninzima i rekreaciji.
Grad Pula ovim je stadionom dobila moderan sportski kompleks, koji će svakodnevno koristiti više od 300 djece te mnogobrojni rekreativci, dok će publika moći užživati u noćnim nogometnim utakmicama.
Tako će Pula u srijedu, 9. veljače 2010. i službeno biti ucrtana u kartu europskog nogometa. Na novom pulskom stadionu „Aldo Drosina“ će se s početkom u 17,45 sati odigrati prva službena utakmica na kojoj će snage odmjeriti A reprezentacije Hrvatske i Češke.


Da ima veci krov bio bi dobar, a jeftin

Avatar
GKhan
Postovi: 348
Pridružen/a: 28 feb 2016, 22:32
Kontakt:

Re: Dolina Ćupova

Post Postao/la GKhan » 01 apr 2016, 08:36

moze l neko postavit slika ili video kako radovi napreduju
i imal gdje kakva skica da se moze vidjet kako ce stadion izgledat
"Volim te Zeljo"

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pact1921 i 14 gostiju.