Bivši igrači Želje u inostranstvu

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

fedeltafrotta
Postovi: 4055
Pridružen/a: 01 apr 2013, 00:24
Lokacija: www.fkzeljeznicar.ba
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la fedeltafrotta » 12 jan 2016, 14:58

riiiad bajiiccc
rii aad baa jiiic
17.09.1921. Radnički klub ljudskih vrijednosti !

"Ma, Željo je, bolan, najveći i čast mi je igrati, čast je biti na Željinoj klupi, a ne još kapiten biti…"

Avatar
club21
Postovi: 1746
Pridružen/a: 24 okt 2015, 17:08
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la club21 » 12 jan 2016, 15:04

Koliko je bajic dao golova za konju do sada ?

fedeltafrotta
Postovi: 4055
Pridružen/a: 01 apr 2013, 00:24
Lokacija: www.fkzeljeznicar.ba
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la fedeltafrotta » 12 jan 2016, 16:48

valjda 3 u kupu 3 u ligi
17.09.1921. Radnički klub ljudskih vrijednosti !

"Ma, Željo je, bolan, najveći i čast mi je igrati, čast je biti na Željinoj klupi, a ne još kapiten biti…"

Avatar
Okolele
Postovi: 1725
Pridružen/a: 24 avg 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Okolele » 16 jan 2016, 15:08

Bajić mu u najboljoj formi,taman poceo zabijati golove i levat ga na klupi ostavi..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Avatar
Okolele
Postovi: 1725
Pridružen/a: 24 avg 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Okolele » 16 jan 2016, 21:54

Cocalić strijelac za Mechelen
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la AsharaK » 17 jan 2016, 12:45

Visca strijelac za Istanbul BB
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
Okolele
Postovi: 1725
Pridružen/a: 24 avg 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Okolele » 19 jan 2016, 13:23

U 17:00 na sportklubu ima danas prijenos utakmice Kayserispor-Konyaspor..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Avatar
Okolele
Postovi: 1725
Pridružen/a: 24 avg 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Okolele » 19 jan 2016, 17:01

Baja u pocetnoj postavi..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la dell21 » 19 jan 2016, 17:10

napokon se ima vremena da se pogleda i jedna utakmia bajica.

Avatar
ZZtop10
Postovi: 2509
Pridružen/a: 09 jul 2012, 22:25
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la ZZtop10 » 19 jan 2016, 17:51

Steta sto nije vec dao gol, ona sansa u prvoj minuti je bila odlicna i bilo je blizu bas.

Na onaj drugi sut se morao bolje namjestiti...
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la bagrcavi » 19 jan 2016, 18:28

ja dosadniju utakmicu nisam gledo odavno
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
Merhaba
Postovi: 1521
Pridružen/a: 14 feb 2015, 16:03
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Merhaba » 19 jan 2016, 18:45

Kako dosadna utakmica nevjerovatno...Baja u drugom poluvremenu se ne vidi iskreno ali nez ko bih se vidio u retardiranoj utakmici
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la dell21 » 19 jan 2016, 18:55

Losa ova liga pravo.

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la DooVe » 21 jan 2016, 16:46

Milan Ćulum (31), nekadašnji vezista sarajevskog Željezničara krajem 2015. godine potpisao je ugovor srbijanskom ekipom Rad.

Ćulum je u Rad došao iz Srdulice, a u razgovoru za "Avazov Sport" prisjetio se vremena provedenog u Željezničaru, saradnji sa Amarom Osimom, ali i otkrio zašto je prešao u Rad koji se nalazi na predposljednjem mjestu na tabeli i veoma teškoj situaciji.

- Danas mi je prvi dan (ponedjeljak) u novom klubu i očekuje nas velika borba kako bi došli do cilja, a to je borba za opstanak. Da ne vjerujem u opstanak ne bih ni dolazio. Rad je klub sa bogatom tradicijom, ali se sticajem nesretnih okolnosti nalazi na poziciji na kojoj mu nije realno mjesto. U ovom prelaznom roku doveli su nekoliko provjerenih igrača i mislim da neće biti problem da se ostvari cilj. Što se tiče Surdulice, imao sam odličnu polusezonu gdje sam kao zadnji vezni postigao šest pogodaka i upisao tri asistencije. Ponuda Rada je bila takva da nisam mogao da je odbijem, istakao je Ćulum.

Crvena zvezda u srbijanskog Super ligi od drugoplasiranog Čukaričkog kao i trećeplasiranog Borca ima 15 bodova više, dok je Partizan tek na četvrtom mjestu. Zvezda je tako skoro pa osigurala novu titulu.

- Zvezda je gotovo već šampion iako se bodovi polove kada se liga podijeli na play off i play out. Mislim da je zvezda u ovom trenutku najbolja ekipa u Srbiji i da će lako doći do titule. Partizanu ostaje Kup gdje je Zvezda ispala.

Period proveden na Grbavici ostao mu je u posebnom sjećanju. Stekao se utisak da je naš sagovornik jedva dočekao da krenemo na ovu temu.

- Vrijeme provedeno u Želji je najljepši period u mojoj karijeri. Promijenio sam dosta klubova, ali se nigdje nisam osjećao kao u Sarajevu. Za dvije godine koliko sam bio osvojili smo titulu prvaka, dva puta igrali finale Kupa i jednom smo i osvojili. Igrali smo i kvalifikacije za Ligu prvaka, tako da je taj period bio jako uspješan kako za mene tako i za klub, prisjeća je Novosađanin.

Navijači Želje, popularni „Manijaci" mnogo su cijenili njegovu borbenost, a on o njima priča biranim riječima.

- Veliki doprinos u našim rezultatima dali su i vjerni „Manijaci" koji su svaku utakmicu bili velika podrška i vjetar u leđa. Od prvog dana sam imao odličan odnos, lijepo su me prihvatili i na meni je bilo samo da ostavim srce na terenu. Atmosfera na Grbavici je bila paklena i ni jednoj ekipi nije bilo lako igrati protiv nas. Sličan ambijent je na Marakani, ali su "Manijaci" za nijansu bolji. Kada je kvalitet fudbala u pitanju, mislim da je u Srbiji malo bolji, ali u BiH ima mnogo težih gostovanja jer je liga takva. Tvrdo se igra i ne može svako da igra Premijer ligu.

Ćulum je u Želji nastupao dok je ovaj klub bio pored trenerskom palicom proslavljenog Amara Osima. Ljubimca svih kojima je plava boja u krvi, a i naš sagovornik svjestan je uloge koju je Amar tada imao u ostvarivanju dobrih rezultata.

- Veliki respekt prema njemu kao čovjeku i kao treneru. Mislim da je velika šteta za Želju što više nije na klupi. Mnogo je uradio za klub i znam koliko voli Željezničar. Siguran sam da će se vratiti na Grbavicu, često se čujemo i pratimo karijere svakog iz te generacije. Sreća pa ima dosta društvenih mreža gdje lako možemo da budemo u kontaktu, tako da se čujem sa dosta igrača iz te generacije. Jedino velikog maga Alena Mešanovića nisam dugo vidio ni čuo i evo ako bude ovo čitao neka se javi. Za kraj bih želio da pozdravim sve "Manijake" i da im poželim puno radosti sa Željom. Nadamo se da ćemo se opet sresti, kazao je za kraj razgovora veoma ljubazni nogometaš iz Srbije
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
Omark
Postovi: 2663
Pridružen/a: 15 jun 2015, 15:32
Lokacija: Dolina
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Omark » 21 jan 2016, 17:27

DooVe je napisao/la:Milan Ćulum (31), nekadašnji vezista sarajevskog Željezničara krajem 2015. godine potpisao je ugovor srbijanskom ekipom Rad.

Ćulum je u Rad došao iz Srdulice, a u razgovoru za "Avazov Sport" prisjetio se vremena provedenog u Željezničaru, saradnji sa Amarom Osimom, ali i otkrio zašto je prešao u Rad koji se nalazi na predposljednjem mjestu na tabeli i veoma teškoj situaciji.

- Danas mi je prvi dan (ponedjeljak) u novom klubu i očekuje nas velika borba kako bi došli do cilja, a to je borba za opstanak. Da ne vjerujem u opstanak ne bih ni dolazio. Rad je klub sa bogatom tradicijom, ali se sticajem nesretnih okolnosti nalazi na poziciji na kojoj mu nije realno mjesto. U ovom prelaznom roku doveli su nekoliko provjerenih igrača i mislim da neće biti problem da se ostvari cilj. Što se tiče Surdulice, imao sam odličnu polusezonu gdje sam kao zadnji vezni postigao šest pogodaka i upisao tri asistencije. Ponuda Rada je bila takva da nisam mogao da je odbijem, istakao je Ćulum.

Crvena zvezda u srbijanskog Super ligi od drugoplasiranog Čukaričkog kao i trećeplasiranog Borca ima 15 bodova više, dok je Partizan tek na četvrtom mjestu. Zvezda je tako skoro pa osigurala novu titulu.

- Zvezda je gotovo već šampion iako se bodovi polove kada se liga podijeli na play off i play out. Mislim da je zvezda u ovom trenutku najbolja ekipa u Srbiji i da će lako doći do titule. Partizanu ostaje Kup gdje je Zvezda ispala.

Period proveden na Grbavici ostao mu je u posebnom sjećanju. Stekao se utisak da je naš sagovornik jedva dočekao da krenemo na ovu temu.

- Vrijeme provedeno u Želji je najljepši period u mojoj karijeri. Promijenio sam dosta klubova, ali se nigdje nisam osjećao kao u Sarajevu. Za dvije godine koliko sam bio osvojili smo titulu prvaka, dva puta igrali finale Kupa i jednom smo i osvojili. Igrali smo i kvalifikacije za Ligu prvaka, tako da je taj period bio jako uspješan kako za mene tako i za klub, prisjeća je Novosađanin.

Navijači Želje, popularni „Manijaci" mnogo su cijenili njegovu borbenost, a on o njima priča biranim riječima.

- Veliki doprinos u našim rezultatima dali su i vjerni „Manijaci" koji su svaku utakmicu bili velika podrška i vjetar u leđa. Od prvog dana sam imao odličan odnos, lijepo su me prihvatili i na meni je bilo samo da ostavim srce na terenu. Atmosfera na Grbavici je bila paklena i ni jednoj ekipi nije bilo lako igrati protiv nas. Sličan ambijent je na Marakani, ali su "Manijaci" za nijansu bolji. Kada je kvalitet fudbala u pitanju, mislim da je u Srbiji malo bolji, ali u BiH ima mnogo težih gostovanja jer je liga takva. Tvrdo se igra i ne može svako da igra Premijer ligu.

Ćulum je u Želji nastupao dok je ovaj klub bio pored trenerskom palicom proslavljenog Amara Osima. Ljubimca svih kojima je plava boja u krvi, a i naš sagovornik svjestan je uloge koju je Amar tada imao u ostvarivanju dobrih rezultata.

- Veliki respekt prema njemu kao čovjeku i kao treneru. Mislim da je velika šteta za Želju što više nije na klupi. Mnogo je uradio za klub i znam koliko voli Željezničar. Siguran sam da će se vratiti na Grbavicu, često se čujemo i pratimo karijere svakog iz te generacije. Sreća pa ima dosta društvenih mreža gdje lako možemo da budemo u kontaktu, tako da se čujem sa dosta igrača iz te generacije. Jedino velikog maga Alena Mešanovića nisam dugo vidio ni čuo i evo ako bude ovo čitao neka se javi. Za kraj bih želio da pozdravim sve "Manijake" i da im poželim puno radosti sa Željom. Nadamo se da ćemo se opet sresti, kazao je za kraj razgovora veoma ljubazni nogometaš iz Srbije
:bow:

Avatar
Brkoo
Postovi: 442
Pridružen/a: 14 nov 2015, 19:48
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Brkoo » 21 jan 2016, 17:38

Milan Ćulum :bow: :bow:
"Ko nije spreman da pogine za Želju na terenu, taj je zalutao ovdje"- Mulalic
Širimo sve zastave i šalove, derimo grla i dlanove, i neka naša pjesma odjekuje i nosi plave sve do pobjede!
Aleksandar Kosorić!

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la dell21 » 22 jan 2016, 08:38

Culum jedan od nas.

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la DooVe » 23 jan 2016, 12:55

Baja na klupi.. :roll:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Avatar
KosevskoHill
Postovi: 121
Pridružen/a: 02 sep 2012, 11:41
Lokacija: RajvoSa
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la KosevskoHill » 23 jan 2016, 14:47

DooVe je napisao/la:Baja na klupi.. :roll:
Ušao i izborio penal za pobjedu :)
Željezničar za život cijeli !

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Bivsi igraci Želje u inostranstvu

Post Postao/la Jaozinho22 » 23 jan 2016, 14:55

''Sličan ambijent je na Marakani, ali su "Manijaci" za nijansu bolji.''
:kralj: :bow: :bow:
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.