Ermedin Demirović
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
Edincapitano
- Postovi: 1658
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
Re: Ermedin Demirović
-
KockarVicin007
- Postovi: 33
- Pridružen/a: 27 mar 2026, 21:30
- Kontakt:
- signalidunapark
- Postovi: 1549
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
-
Edincapitano
- Postovi: 1658
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
Jovosignalidunapark je napisao/la: ↑14 jun 2026, 19:06Pošto znamo da Barbarez neće mijenjati formaciju, ko je nego Baždar logična zamjena Demiroviću?
Re: Ermedin Demirović
Da se razumijemo on nije svjetska klasa, ali ono sto repka radi ne doprinosi da bude isto efikasan ili bolji. Ima razlicitu ulogu i prema toj ulozi ga treba analizirati.
1. Conversion Rate" (Efikasnost)
Klub: U Stuttgartu i Augsburgu, Demirović ima luksuz da bude "target man". Njegov xG (očekivani golovi) je visok jer su akcije dizajnirane da ga nađu u završnici. Njegova stopa realizacije šansi u Bundesligi prelazi 18%, što ga stavlja u gornji dom napadača lige.
Reprezentacija: U BiH on često djeluje kao "distributer". Zbog manjka kreativnosti u veznom redu reprezentacije, on se povlači po loptu u sredinu terena. Brojke pokazuju da on u reprezentaciji gubi ~60% dodira u šesnaestercu u odnosu na klub. On ne dobija šanse, on ih kreira, sto onda golovi trpe.
2. "Heatmap" disbalans (Položaj na terenu)
Klub: Njegov "heatmap" je koncentrisan unutar 16 metara i u polu-prostoru (half-space) gdje prima loptu za završni udarac.
Reprezentacija: Njegov "heatmap" je "razvučen" – ima previše crvenih zona u sredini terena (odbrana/sredina), što statistički znači da troši energiju na tranziciju, a ne na egzekuciju.
3. "Work Rate" (Potrošnja bez učinka)
Statistika pokazuje da Demirović u reprezentaciji BiH ima veći broj oduzetih lopti i dobijenih duela na svojoj polovini nego u klubu.
Zaključak: Reprezentativni sistem ga "koristi" kao defanzivno krilo ili "lažnu devetku" koja mora da trči nazad. To je direktan razlog zašto mu pada ofanzivna statistika – fizički se troši u defanzivi, pa gubi svježinu za onih 0.2-0.3 sekunde reakcije potrebne za gol u šesnaestercu.
**
Da ne govorimo o milion trenera i prijateljskih utakmica od ovih 40, sto ne doprinosi mnogo njegovom ucinku.
-
FerdinandF
- Postovi: 641
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
Ti si najgori čovjek na ovom forumu.
Nije ni to lako u konkurenciji sa fanaticom, diadorom i sličnim dziberima.
Re: Ermedin Demirović
Re: Ermedin Demirović
Re: Ermedin Demirović
To bi bilo ogromno olakšanje za njega.
Re: Ermedin Demirović
- Kaže da se sada može vidjeti uspjeh, ali njegov put sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine bio je vrlo težak. Prošao je kroz svaki nivo (od U15 do U21) i ponekad je bilo potpuno haotično. Rekao je da mu je RB Leipzig rekao da odluka ZA BIH znači i odluku PROTIV Njemačke (usput, u prethodnom intervjuu spomenuo je da je imao problema u Španiji zbog svog pasoša koji nije državljanin EU).
- Spominje da sa Sergejem sada vlada potpuno drugačija atmosfera. Prije toga su također imali trenere koji "nisu imali pojma šta rade" (hehe ne imenuje nikoga, ali svi znamo
- Ispričao je smiješnu priču o tome koliko su igrači bili nervozni prije utakmice s Italijom. Tokom uobičajenog popodnevnog odmora (obično 4-5 sati), 5-6 igrača je bilo toliko nervozno da su proveli... cijelo vrijeme zajedno u jednoj sobi.
- Demirović je rekao da je cijelo vrijeme samo zurio kroz prozor, dok je jedan od momaka crtao po praznom papiru Edding markerom
- Tim bi "prošao kroz vatru" za Sergeja. Demirović je spomenuo da je drugačije kada Spahić ili Sergej nešto kažu (otprilike znate ko su, rekao je "baba/adam" što je kao njemački omladinski sleng za očinsku figuru ili poštovanu osobu, žao mi je, nema pravog prijevoda za to, ali njemački). Vrlo pozitivno je govorio o trenutnom sastavu tima. Esmira, Kerima, Tarika i neke druge nazvao je "die kleinen Jungs" (Mali dječaci) i istakao koliko su bezbrižni i bezbrižni, što donosi lijepu lakoću grupi.
- Također je kratko rekao da (iako poštuju sve) imaju više poštovanja u Walesu. Kod kuće protiv Italije bili su vrlo samouvjereni.
Kopirao sam ovo sa twittera. Sve najbolje momku, valjda ga zabije i skine paucinu. Vjerujem da mu nije lako
Re: Ermedin Demirović
Napusis mi se kurcaSindikat12 je napisao/la: ↑14 jun 2026, 15:08Idiote jedan nekulturni, molim Allaha da ti slomi ledja!
Re: Ermedin Demirović
- signalidunapark
- Postovi: 1549
- Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
Pravi staloženi vjernik siguran u sebe i u svoju vjeru.Sindikat12 je napisao/la: ↑14 jun 2026, 15:08Idiote jedan nekulturni, molim Allaha da ti slomi ledja!
Svaka čast.
Re: Ermedin Demirović
Super intervju.Atlanta je napisao/la: ↑14 jun 2026, 20:31Zaista zanimljiv intervju sa Demirovićem koji je objavljen prije otprilike 2 sata. U ovim intervjuima u stilu "influensera" on govori vrlo otvoreno (vjerovatno zato što je intervjuer Deniz Undavov brat i zato što mu je njemački "materinski jezik" (isti kao i moj, zbog čega sam izdvojio ove najzanimljivije trenutke).
- Kaže da se sada može vidjeti uspjeh, ali njegov put sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine bio je vrlo težak. Prošao je kroz svaki nivo (od U15 do U21) i ponekad je bilo potpuno haotično. Rekao je da mu je RB Leipzig rekao da odluka ZA BIH znači i odluku PROTIV Njemačke (usput, u prethodnom intervjuu spomenuo je da je imao problema u Španiji zbog svog pasoša koji nije državljanin EU).
- Spominje da sa Sergejem sada vlada potpuno drugačija atmosfera. Prije toga su također imali trenere koji "nisu imali pojma šta rade" (hehe ne imenuje nikoga, ali svi znamo).
- Ispričao je smiješnu priču o tome koliko su igrači bili nervozni prije utakmice s Italijom. Tokom uobičajenog popodnevnog odmora (obično 4-5 sati), 5-6 igrača je bilo toliko nervozno da su proveli... cijelo vrijeme zajedno u jednoj sobi.
- Demirović je rekao da je cijelo vrijeme samo zurio kroz prozor, dok je jedan od momaka crtao po praznom papiru Edding markerom. Undav ga je nazvao da mu poželi sreću, a Demirović mu je rekao da ništa ne pita o utakmici.
- Tim bi "prošao kroz vatru" za Sergeja. Demirović je spomenuo da je drugačije kada Spahić ili Sergej nešto kažu (otprilike znate ko su, rekao je "baba/adam" što je kao njemački omladinski sleng za očinsku figuru ili poštovanu osobu, žao mi je, nema pravog prijevoda za to, ali njemački). Vrlo pozitivno je govorio o trenutnom sastavu tima. Esmira, Kerima, Tarika i neke druge nazvao je "die kleinen Jungs" (Mali dječaci) i istakao koliko su bezbrižni i bezbrižni, što donosi lijepu lakoću grupi.
- Također je kratko rekao da (iako poštuju sve) imaju više poštovanja u Walesu. Kod kuće protiv Italije bili su vrlo samouvjereni.
Kopirao sam ovo sa twittera. Sve najbolje momku, valjda ga zabije i skine paucinu. Vjerujem da mu nije lako
Ja mu od srca zelim pagodas protiv Svice.
Mozemo mi pricati do sutra al samo on zna kako mu je sad a nije nimalo lako .
Doslo je dotle da mu Dzekin zet pruza podrsku na IG.
Sigurno ima bolju sliku jer je blizak ekipi i bolje zna kroz sta prolazi.
Hajde Ermedine trzni se
Re: Ermedin Demirović
Re: Ermedin Demirović
Ubuduce zamolit protivnike da mu ne smetaju, golmanu da se skloni, samo ni tada nismo sigurni da bi pogodio prazan gol
A sirotinja nek iscekuje utakmice, trosi zadnju paru, pa valjda doceka 5 gol prije penzionisanja doticnog
- AshburtonG
- Postovi: 6320
- Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
- Kontakt:
Re: Ermedin Demirović
Mene apsolutno nervira i najradije bih da ga zamijeni neki AMF, ali mislim da to ne bi donijelo nista specijalno u nasu korist. Pogotovo ne vjerujem da bi bio pravi momenat za promjenu formacije u ovakvoj grupi, gdje bukvalno svi mogu ici dalje. Od septembra se ipak treba okretat novom rjesenju jer ovakav fudbal nije odrziv na duze staze, a pogotovo ne u "ligaskim" natjecanjima.
Online
Trenutno korisnika/ca: 0oo0, addebisi, adrenaline323, AnelMid, Atlanta, atomac123, Bordo10, Brazzzoo123, dariolovrinovic00, denza, eaglebvb09, Elddar, enobarca, exampLe., fukara87, Goalgetter, haklamas, harko35, Helemnejse, Iniesta12, jasmin10, JayCatwright, JHam, JimmyPage, Kljukusar, kovac, Lavcina, legendarnadruga, linethreader, Majstorinho, Maverick, mirsonetz, MundijalVibes26, omanovski, Paromlinac, Pensioner26, resko1, rishovski, rossonero85, Rule_hz, s4mke, Shevko, Sheyi, smajke, soxx, Sport90, Tracy3McGrady, trunks1946, tutankamon1905, Wilshere10, Wisey i 390 gostiju.




