18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Edincapitano
Postovi: 1644
Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Edincapitano » 15 jun 2026, 00:29

Kljukusar je napisao/la:
15 jun 2026, 00:25
Mi smo se citavu utakmicu protiv Kanade branili. Nikakve akcije, sve nam se svodili, odbrani se i opajdari loptu napred da malo odahnemo za novi nalet Kanade. Mi smo u ovoj grupi najlosije rangirana ekipa, mene zanima samo na osnovu cega postoji iole optimizan ovoliki za pobjedu protiv Svicarske.
Realno gledajuci nasa igra je na razini igre Katra, Paname i ostialih nizeragniranih ekipa. Ovdje cemo se boriti sa Katrom ko ce provi dalje. Kanada i Svica su dvije svjetlosne godine ispred nas.
Nemamo nikakve igre i cak i kad bude neka slucajno sansa onda imamo najgoreg napadaca na SPu koji ne zna dati gol.

Tesko igrati onda.

Avatar
rishovski
Postovi: 4999
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la rishovski » 15 jun 2026, 00:43

FerdinandF je napisao/la:
14 jun 2026, 22:42
Da li bi Alajbegovic mogao u vezu, na desetku, umjesto jednog napadača, da poveže to, i da s Benjom i Šunjom drži sredinu, da igramo malo?
Barbarez nece mijenjati nista,ocekuje se ista postava,sve dok ne gubimo tj imamo remi,on ce gurati iste... Ne bi me zacudilo da sve remiziramo do kraja.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Iceplayer
Postovi: 2184
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 15 jun 2026, 00:50

Idemo da stresemo švicu do kraja, baš su hora za toga :mrgreen:

Avatar
rishovski
Postovi: 4999
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la rishovski » 15 jun 2026, 00:51

Marokanci58 je napisao/la:
15 jun 2026, 00:00
Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3489
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la PeppermintSA » 15 jun 2026, 00:53

rishovski je napisao/la:
15 jun 2026, 00:51
Marokanci58 je napisao/la:
15 jun 2026, 00:00
Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
+1

Iceplayer
Postovi: 2184
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 15 jun 2026, 00:56

PeppermintSA je napisao/la:
15 jun 2026, 00:53
rishovski je napisao/la:
15 jun 2026, 00:51
Marokanci58 je napisao/la:
15 jun 2026, 00:00
Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
+1
Ma da, mi smo tek na početku stvaranja ekipe. SS treba podržati i za par godina možemo biti Maroko :bih:

dena24
Postovi: 410
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dena24 » 15 jun 2026, 01:01

kakav stadion


slika

evo malo info s interneta:

- ETFE krov kao štit od vrućine: Krov je napravljen od džinovske membrane providnih ETFE plastičnih panela. Oni su otisnuti posebnim tačkastim uzorkom (Frit Pattern) koji reflektuje i filtrira oko 50 do 65 odsto sunčeve toplote i UV zračenja. Zbog toga sunce ne prži direktno na kožu, iako je krov potpuno propustan za svjetlost.

- Prirodni morski povjetarac umjesto klime: Pošto stadion nema vanjske zidove, vjetar može nesmetano strujati kroz tribine. Objekat je postavljen tako da hvata hladni povjetarac s obližnjeg Tihog okeana. Pored toga, u krov je integrisano 46 mikro-kontrolisanih ventilacionih klapni koje se otvaraju ili zatvaraju zavisno od vremena kako bi topao vazduh izlazio prema gore.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5834
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAGarfia » 15 jun 2026, 01:08

Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.

Iceplayer
Postovi: 2184
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 15 jun 2026, 01:13

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Ma to su sve strani botovi koji rade da unesu pomutnju u narod i reprezentaciju. Na isti način su uništili repku iz 2014...

Appollon
Postovi: 21
Pridružen/a: 22 apr 2026, 23:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Appollon » 15 jun 2026, 01:15

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Hajde stručnjak da od tebe čujemo nešto pozitivno?

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5834
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAGarfia » 15 jun 2026, 01:17

Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:15
CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Hajde stručnjak da od tebe čujemo nešto pozitivno?
Dovoljno je reći da smo nakon 12 godina konačno otišli na veliko takmičenje u fazi rebuildinga reprezentacije. Šta će ti pozitivnije od toga?

Uzeli bod domaćinu i apsolutno sve imamo u svojim rukama za HISTORIJSKI prolazak grupe na Svjetskom prvenstvu. Malo li je, stručnjak?

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la HariTz » 15 jun 2026, 01:17

rishovski je napisao/la:
15 jun 2026, 00:51
Marokanci58 je napisao/la:
15 jun 2026, 00:00
Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
Ma ja, sve je sreća i samo su nas vile nosale. I taj sretni crveni karton, i onaj sretni gol u Rumuniji, pa sretni crveni karton protiv Italije. Užasni smo bili, ljudi imali pet promašenih zicera, mi nijedan. Sve samo na ho-ruk, kompletan ciklus, pa baraž, pa i ovaj bod protiv Kanade je samo plod sreće.

Ja stvarno ne mogu ovih ŠBB KBB pizdarija, a poslije još govoriš da treba biti realan. Kako samo ne vidiš da gledaš jednu stranu medalje i potpuno zanemaruješ toliko stvari da je to za ne povjerovati?

Ili to radiš namjerno, odnosno maliciozno, da stvoriš sebi prostor poslije prvog negativnog rezultata da napišeš: "Eh, jesam li vam rekao?", ili ste jednostavno toliko udaljeni od objektivnosti i kritičkog razmišljanja.

Appollon
Postovi: 21
Pridružen/a: 22 apr 2026, 23:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Appollon » 15 jun 2026, 01:29

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:17
Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:15
CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Hajde stručnjak da od tebe čujemo nešto pozitivno?
Dovoljno je reći da smo nakon 12 godina konačno otišli na veliko takmičenje u fazi rebuildinga reprezentacije. Šta će ti pozitivnije od toga?

Uzeli bod domaćinu i apsolutno sve imamo u svojim rukama za HISTORIJSKI prolazak grupe na Svjetskom prvenstvu. Malo li je, stručnjak?
Odlično, mislim da su svi toga svjesni ali je li to znači da se bez obzira na sve ne smije iznijeti neka konstatacija, konstruktivna kritika ili komentar na utakmicu, postavu, taktiku?

Nemoj me krivo shvatiti razumijem dijelom poentu komenatara s obzirom da smo mi država sa najviše kauč stručnjaka i da se miješamo u sve o čemu veze nemamo pa tako i sportu ali mislim da nije rješenje ni gledati sve rozim naočalama.

Nije sve tako crno bijelo, kao i u životu fora je u balansu.

GIBRA
Postovi: 4069
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la GIBRA » 15 jun 2026, 01:29

To je najjači lik na forumu, ima nik zaključio bi d aje Makedonac, na avataru drži grb Veleža, a u slobodno vrijeme životom brani i voli Bilino Polje dok Grbavicu blati istovremeno

Najjači lik, bot klasični
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
forgempp
Postovi: 6684
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la forgempp » 15 jun 2026, 01:37

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Puno si se ti opustio decko u posljednje vrijeme!
Poceo si da vrijedjas i da se previse pravis pametan za nekog ko je dugo vremena nazivao Barbareza i strucni stab neznalicama.
Mnogi od nas ovdje nisu samo rezultat navijaci, vec se trudimo objektivno sagledati stvari. ;)
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5834
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAGarfia » 15 jun 2026, 01:37

Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:29
CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:17
Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:15


Hajde stručnjak da od tebe čujemo nešto pozitivno?
Dovoljno je reći da smo nakon 12 godina konačno otišli na veliko takmičenje u fazi rebuildinga reprezentacije. Šta će ti pozitivnije od toga?

Uzeli bod domaćinu i apsolutno sve imamo u svojim rukama za HISTORIJSKI prolazak grupe na Svjetskom prvenstvu. Malo li je, stručnjak?
Odlično, mislim da su svi toga svjesni ali je li to znači da se bez obzira na sve ne smije iznijeti neka konstatacija, konstruktivna kritika ili komentar na utakmicu, postavu, taktiku?

Nemoj me krivo shvatiti razumijem dijelom poentu komenatara s obzirom da smo mi država sa najviše kauč stručnjaka i da se miješamo u sve o čemu veze nemamo pa tako i sportu ali mislim da nije rješenje ni gledati sve rozim naočalama.

Nije sve tako crno bijelo, kao i u životu fora je u balansu.
Ne mislim ja da su svi toga svjesni. Tačnije ne žele da budu svjesni. Daleko od toga da sam i ja zadovoljan sa svime oko reprezentacije i izbora igrača za prvu postavu (čitaj Alajbegović najprije), objektivno bilo je dosta stvari u kvalifikacijama koje su morale bolje proći, ali na kraju smo se plasirali što je jedino bitno. Smeta mi što dobar broj ljudi stvara narativ da je sve sreća, pa se indirektno povlači i da smo se na sreću plasirali što je vrijeđanje svih koji su dali doprinos da odemo na SP. Ljudi su ostavili 150% u baražu i kvalifikacijama i otišli na SP iako objektivno kvalitetom smo ispod Italije i Velsa. Golemo je to, pregolemo.

Ovdje ljudi očekuju neku igru, a vezni red nam je za dvije klase ispod odbrane i napada što se kvaliteta tiče. Naravno da je poražavajuće da ne može protiv Kanade niko loptu duže od par sekundi u nogama sačuvati. Zato furaj ovaj haramball dok se ne nađu kvalitetnija rješenja u sredini. Očigledno da nam donosi kakav-takav rezultat.

Živ bio.

Avatar
viKK
Postovi: 3616
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 15 jun 2026, 01:38

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:08
Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.

Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Psihicki poremecaji druze. Gadni kompleksi drmaju neke ljude, mahom raja iz PL podforuma (cast izuzecima), valjda urodjeno. A onda na to imas desetine klonova nekakvih kamikaza (pretpostavljam u sluzbi kojekakvih menadzera kojima je san tjeranje Barbareza i Spahe) koje se javljaju u nekim periodicnim intervalima da napadaju, ponavljam, najbolji i najprofesionalniji strucni stab ove reprezentacije u njenoj historiji, koji je uspio da digne zajednistvo i duh ekipe na nevidjene nivoe. Ova druga kategorija je ustvari jednostavna za ignorisat, ovi prvi su mi veca enigma. Nekad se pitam kako ti ljudi opcenito zive, je li i na sve drugo mimo sporta kroz istu prizmu sivila gledaju i jel vec imaju cireve na zelucu.

Izvinjavam se na digresiji jer ovo na kraju nema veze s temom, sto je utakmica protiv Svicarske.

Sto se same utakmice tice, vec sam pisao, ne ocekujem puno iznenadjenja, Sunjic nazad u prvih 11, sretan bih bio da Dzeko moze poceti ali ne znam koliko je izgledno. Vec sad odbrojavam dane do utakmice. Da mi je neko prije godinu dana rekao da cu imat tu satisfakciju da gledam nasu drzavu na svjetskom prvenstvu.... Klanjam se ovim momcima i cijelom strucnom stabu i Spahi.

Appollon
Postovi: 21
Pridružen/a: 22 apr 2026, 23:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Appollon » 15 jun 2026, 01:53

CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:37
Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:29
CAGarfia je napisao/la:
15 jun 2026, 01:17

Dovoljno je reći da smo nakon 12 godina konačno otišli na veliko takmičenje u fazi rebuildinga reprezentacije. Šta će ti pozitivnije od toga?

Uzeli bod domaćinu i apsolutno sve imamo u svojim rukama za HISTORIJSKI prolazak grupe na Svjetskom prvenstvu. Malo li je, stručnjak?
Odlično, mislim da su svi toga svjesni ali je li to znači da se bez obzira na sve ne smije iznijeti neka konstatacija, konstruktivna kritika ili komentar na utakmicu, postavu, taktiku?

Nemoj me krivo shvatiti razumijem dijelom poentu komenatara s obzirom da smo mi država sa najviše kauč stručnjaka i da se miješamo u sve o čemu veze nemamo pa tako i sportu ali mislim da nije rješenje ni gledati sve rozim naočalama.

Nije sve tako crno bijelo, kao i u životu fora je u balansu.
Ne mislim ja da su svi toga svjesni. Tačnije ne žele da budu svjesni. Daleko od toga da sam i ja zadovoljan sa svime oko reprezentacije i izbora igrača za prvu postavu (čitaj Alajbegović najprije), objektivno bilo je dosta stvari u kvalifikacijama koje su morale bolje proći, ali na kraju smo se plasirali što je jedino bitno. Smeta mi što dobar broj ljudi stvara narativ da je sve sreća, pa se indirektno povlači i da smo se na sreću plasirali što je vrijeđanje svih koji su dali doprinos da odemo na SP. Ljudi su ostavili 150% u baražu i kvalifikacijama i otišli na SP iako objektivno kvalitetom smo ispod Italije i Velsa. Golemo je to, pregolemo.

Ovdje ljudi očekuju neku igru, a vezni red nam je za dvije klase ispod odbrane i napada što se kvaliteta tiče. Naravno da je poražavajuće da ne može protiv Kanade niko loptu duže od par sekundi u nogama sačuvati. Zato furaj ovaj haramball dok se ne nađu kvalitetnija rješenja u sredini. Očigledno da nam donosi kakav-takav rezultat.

Živ bio.
Potpisujem sve ali ja lično ne volim ni da se naša reprezentacija tretira kao Curacao i da trebamo biti sretni jer smo se eto uopšte plasirali i što imamo šansu za prolaz u možda najslabijoj grupi u historiji svjetskog prvenstva.

Realno ekipa i stručni štab rade odličan posao ali svi smo svjesni da to uvijek može bolje. Neko možda vidi neki veći potencijal u našoj reprezentaciji, drugačiju formaciju, taktiku, postavu, bolju izmjenu, rekaciju itd. i ne vidim ništa loše u tome.

To što su uspjeli nadmašiti naša očekivanja (koja su budimo iskreni bila jako mala) ne znači da se sad ta šansa ne treba i iskoristiti na najbolji mogući način.

Avatar
viKK
Postovi: 3616
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 15 jun 2026, 02:11

Appollon je napisao/la:
15 jun 2026, 01:53
Realno ekipa i stručni štab rade odličan posao ali svi smo svjesni da to uvijek može bolje. Neko možda vidi neki veći potencijal u našoj reprezentaciji, drugačiju formaciju, taktiku, postavu, bolju izmjenu, rekaciju itd. i ne vidim ništa loše u tome.
Nije problem u tome, već u skoro pa paničnom zanovijetanju kao da smo izgubili 10 utakmica zaredom od ne znam ni ja kakvih ekipa i kao da su promjene morale da se rade prije ne znam ni ja koliko mjeseci, dok se ekipa i dalje tražila i gradila. Temelji i pravi obrisi današnje ekipe su se, po meni, tek pravo udarili prošlog ljeta, otprilike pred utakmicu sa Austrijom u Zenici i odatle se ušlo u proces sazrijevanja i učenja.

Promijenit formaciju, takticki napadački ili defanzivni pristup, pa čak i samo jednog kljucnog igraca promijenit je GOLEMA stvar koja se mora uigravat. Kod nas se ekipa i dalje nije dovoljno uigrana da recimo, adaptivno promijenimo formaciju sa 4 na 3 (odnosno 5) pozadi u jednom meču, što bi nam mnogo bilo od koristi kada ustvari čuvamo rezultat. To je samo jedan od primjera.
A očekujem da će još novih igrača dolazit u ekipu nakon svjetskog prvenstva. Sve diskusije su OK, ali jbg de treba se nekad ohladit i pokusat uživati u gledanju naše ekipe na prvenstvu i tome što smo napravili i podržavat ih, kakvi god da su trenutno, a kasnije će se štimati stvari. Ne moramo pisat na svakoj temi o tome (kao što to pojedinci rade).

Marokanci58
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Marokanci58 » 15 jun 2026, 02:12

rishovski je napisao/la:
15 jun 2026, 00:51
Marokanci58 je napisao/la:
15 jun 2026, 00:00
Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
Samo ne zaboravi da je Austrija u Zenici najbolje odigrana utakmica zadnjih ihaha godina i pored 1-2. Pričao je i Dzeko nedavno o toj utakmici. Mi smo fulali nemoguće držali kontrolu izjednačili, krenuli po pobjedu ali onakvi odbitci su sreća kakva se dešava jednom u 100 godina. Mi kad bi na tom nivou odigrali protiv Švice 3:0 za nas. Mada je i tada nesretni Demirović fulio nemoguće.
BRATSTVO GRAČANiCA

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: inzomni, LeCoq, MundijalVibes26, tuzlanskinacin i 58 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []