Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

We are 26
Avatar
invincible1921
Postovi: 11480
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la invincible1921 » 25 jun 2026, 18:37

RajvoSa89 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:22
Kazem ti ja od knjiga procitao čitanku za 4. razred.
Zamisli onda na kom si ti nivou kad ja sa citankom za 4. bolje vidim od tebe
=\_1921_/=

Avatar
invincible1921
Postovi: 11480
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la invincible1921 » 25 jun 2026, 18:44

Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:15
RajvoSa89 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:12


Ne zna ni on sta je htio reci.
Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Tako je mi smo se pitali i sve vodili, policiju, vojsku...Mujo i Alija su bili sefovi policijskih stanica po BG :kafa: a srbi lopatali ugalj i kuhali. Onda smo ih napali oruzjem i vojskom u koju su oni ulagali najvise....how yes no..sta je bilo kad si se probudio?

Kolko smo bitni bili ni baklju nam nisu dali do 70i neke a treci najbrojniji narod...
=\_1921_/=

Avatar
invincible1921
Postovi: 11480
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la invincible1921 » 25 jun 2026, 18:59

antetokounmpo je napisao/la:
25 jun 2026, 17:50
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Sve je to, druze, stvar licne percepcije i osjećaja. Mene je euforija vise tresla te 2014. godine, a to bih pripisao fazama odrastanja. Tada sam bio srednjoskolac, živio sam punim plućima, mislio sam ono sto kazu "da sam najpametniji i najsnažniji na svijetu". Pored toga, odrastao sam gledajući repku kako se većinom pati u ciklusima 2000ih godina, pa onda dva "umalo" ciklusa između 2008. i 2012. godine. Konačno je nekako bilo sve na svom mjestu.

Danas sam sa "druge strane" katedre kao profesor i imam privilegiju iz prve ruke posmatrati svoje učenike koji sada prolaze ono sto sam prolazio ja prije 12 godina. Naravno, da sa istim žarom pratim repku, ali imam osjecaj da mi je tada krv bila mnogo vrelija. Uzivam u ovom svjetskom prvenstvu, jer ponovo nakon 12 godina navijam za svoje, ali u spomenaru mog zivota ljeto 2014. ima posebne redove.
Ja sam te 2014 vec uveliko bio na fakultetu i apsolutno tvrdim da tada i danas euforija se ne mogu poredit...ni blizu znaci. Pocevsi od fan zona, preko slavlja po gradovima pa do samog broja navijaca na utakmicama u Americi..

Od ovih nasih silnih neuspjeha, Danska 2004. neuporedivo ni sa barazima kasnijim niti bilo cim...Pariz je isto bio ludilo ali kad se gelda citava drzava i euforija danska 2004. bez premca
=\_1921_/=

Sensei
Postovi: 1127
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Sensei » 25 jun 2026, 20:16

Sljedeći update FIFA rang liste 20. jula, koliko mjesta bi mogli napredovati?

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Daduli » 25 jun 2026, 20:21

invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 18:44
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:15


Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Šta lupaš ti? Pa ti nemaš pojma fakat. Ni statistika ne ide u prilog. U prva dva poslijeratna popisa Srbi su bili najbrojniji narod u BiH, dok se u popisu iz 1971. godine situacija mijenja, kada Muslimani (Bošnjaci) postaju najbrojnija etnička grupa u republici.
Da ti nije partizana i Jugoslavije bilo , Draža bi ti bio ministar odbrane a drugačije bi skroz etnički sastav bio , pitanje da li bi uopšte bilo Bosne i Hercegovine da su ovi dobili.
Svođenje uloge i položaja Bošnjaka u SFRJ na kafansku dosjetku o „lopatanju i kuhanju” potpuno je istorijski neutemeljeno, jer ignoriše činjenicu da su upravo tokom 1970-ih i 1980-ih kadrovi iz Bosne i Hercegovine držali same poluge savezne vlasti. Dokaz za to su Džemal Bijedić kao dugogodišnji premijer SFRJ (predsjednik SIV-a) koji je krojio savezni budžet, te braća Hamdija i Hakija Pozderac u samom vrhu kolektivnog šefa države koji je komandovao JNA. Mit o „baklji” takođe pada u vodu jer je šesta baklja na grbu SFRJ (uvedena 1963.) predstavljala republike, a ne narode, dok je ustavno priznanje Muslimana 1971. i 1974. godine došlo kao rezultat snažne institucionalne i kulturne emancipacije unutar same BiH. Konačno, JNA nije bila „tuđa” vojska u koju je ulagao samo jedan narod, već oružana sila finansirana iz budžeta svih republika, čiju je privrednu i namjensku kičmu (vojne fabrike u Bugojnu, Konjicu, Mostaru, Novom Travniku) izgradila upravo Bosna i Hercegovina, prije nego što je ta vojska u predvečerje rata nelegalno oteta i zloupotrijebljena kroz državni udar.
Glory Glory Man United

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Daduli » 25 jun 2026, 20:25

313 je napisao/la:
25 jun 2026, 17:23
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:15


Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Čega je to obrnuto? Podanički mentalitet je vjerovatno sinonim za Bošnjake u Jugoslavijama
U prvoj Jugoslaviji, Mehmed Spaho i JMO su kroz borbu za Vidovdanski ustav i čuveni „Turski paragraf” osigurali teritorijalni integritet i istorijske granice BiH uprkos rigidnom centralizmu beogradskog dvora, dok su krajem 1932. kroz „Sarajevske punktacije” otvoreno prkosili kraljevoj diktaturi tražeći autonomiju. U socijalističkoj Jugoslaviji, bošnjački (tada muslimanski) političari su najprije pružili pasivni otpor asimilaciji masovnim izjašnjavanjem kao „neopredijeljeni” na poslijeratnim popisima, da bi nakon pada Aleksandra Rankovića, predvođeni kadrovima poput Džemala Bijedića i braće Pozderac, kroz žestoke unutarpartijske borbe lobirali i izborili ustavno priznanje nacije (1971. i 1974. godine) i puni institucionalni i ekonomski razvoj BiH. Ono što površni posmatrači nazivaju podaništvom zapravo je bila visokoartikulirana politika vještog manevrisanja koja je spriječila komadanje Bosne i asimilaciju naroda, osiguravši da BiH u predvečerje 1992. godine uđe sa jasno definisanim granicama i statusom ravnopravne republike.
Kasnije je došao Alija i februar 1992. gdje su postavljeni temelji za etnoentitetsko uređenje države, a tezu o "Dogovoru naroda" je lansirao upravo on. prvi. HDZ i SDS nacionalisti jedva dočekali.
Glory Glory Man United

Avatar
dariolovrinovic00
Postovi: 12
Pridružen/a: 15 jun 2026, 20:05
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la dariolovrinovic00 » 25 jun 2026, 20:48

O čemu vi nesretnici pišete ? Kakve veze istorija i politika ima sa ovom temom ? BiH je činjenica, država, postoji, ima svoju fudbalsku reprezentaciju, igramo na SP a vi o Mehmedu Spahi. Gdje je administracija ?

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Daduli » 25 jun 2026, 20:58

dariolovrinovic00 je napisao/la:
25 jun 2026, 20:48
Hajde ti lagano na podforum 'Sakupljanje sličica', tamo ti je sve prosto i nema složenih riječi da te glava zaboli.
Glory Glory Man United

Avatar
FKSzuti
Postovi: 2360
Pridružen/a: 22 avg 2023, 21:18
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la FKSzuti » 25 jun 2026, 21:09

Feja odličan u emisiji, lagano odgovori kritičarima :salut:
R.I.P. Edin Avdić (1979. - ∞)

antetokounmpo
Postovi: 64
Pridružen/a: 04 jan 2026, 21:45
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la antetokounmpo » 25 jun 2026, 23:20

invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 18:59
antetokounmpo je napisao/la:
25 jun 2026, 17:50
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Sve je to, druze, stvar licne percepcije i osjećaja. Mene je euforija vise tresla te 2014. godine, a to bih pripisao fazama odrastanja. Tada sam bio srednjoskolac, živio sam punim plućima, mislio sam ono sto kazu "da sam najpametniji i najsnažniji na svijetu". Pored toga, odrastao sam gledajući repku kako se većinom pati u ciklusima 2000ih godina, pa onda dva "umalo" ciklusa između 2008. i 2012. godine. Konačno je nekako bilo sve na svom mjestu.

Danas sam sa "druge strane" katedre kao profesor i imam privilegiju iz prve ruke posmatrati svoje učenike koji sada prolaze ono sto sam prolazio ja prije 12 godina. Naravno, da sa istim žarom pratim repku, ali imam osjecaj da mi je tada krv bila mnogo vrelija. Uzivam u ovom svjetskom prvenstvu, jer ponovo nakon 12 godina navijam za svoje, ali u spomenaru mog zivota ljeto 2014. ima posebne redove.
Ja sam te 2014 vec uveliko bio na fakultetu i apsolutno tvrdim da tada i danas euforija se ne mogu poredit...ni blizu znaci. Pocevsi od fan zona, preko slavlja po gradovima pa do samog broja navijaca na utakmicama u Americi..

Od ovih nasih silnih neuspjeha, Danska 2004. neuporedivo ni sa barazima kasnijim niti bilo cim...Pariz je isto bio ludilo ali kad se gelda citava drzava i euforija danska 2004. bez premca
Zato ti kazem, moj subjektivni osjecaj.
A sto se tice Danske... bas sam bio dijete i kroz maglu se sjecam da su buraz i stari rahmetli vilenili.

Avatar
bromazepam
Postovi: 396
Pridružen/a: 28 sep 2024, 12:21
Lokacija: Partizanska 2
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la bromazepam » 26 jun 2026, 01:11

Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 20:25
313 je napisao/la:
25 jun 2026, 17:23
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19


Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Čega je to obrnuto? Podanički mentalitet je vjerovatno sinonim za Bošnjake u Jugoslavijama
U prvoj Jugoslaviji, Mehmed Spaho i JMO su kroz borbu za Vidovdanski ustav i čuveni „Turski paragraf” osigurali teritorijalni integritet i istorijske granice BiH uprkos rigidnom centralizmu beogradskog dvora, dok su krajem 1932. kroz „Sarajevske punktacije” otvoreno prkosili kraljevoj diktaturi tražeći autonomiju. U socijalističkoj Jugoslaviji, bošnjački (tada muslimanski) političari su najprije pružili pasivni otpor asimilaciji masovnim izjašnjavanjem kao „neopredijeljeni” na poslijeratnim popisima, da bi nakon pada Aleksandra Rankovića, predvođeni kadrovima poput Džemala Bijedića i braće Pozderac, kroz žestoke unutarpartijske borbe lobirali i izborili ustavno priznanje nacije (1971. i 1974. godine) i puni institucionalni i ekonomski razvoj BiH. Ono što površni posmatrači nazivaju podaništvom zapravo je bila visokoartikulirana politika vještog manevrisanja koja je spriječila komadanje Bosne i asimilaciju naroda, osiguravši da BiH u predvečerje 1992. godine uđe sa jasno definisanim granicama i statusom ravnopravne republike.
Kasnije je došao Alija i februar 1992. gdje su postavljeni temelji za etnoentitetsko uređenje države, a tezu o "Dogovoru naroda" je lansirao upravo on. prvi. HDZ i SDS nacionalisti jedva dočekali.
:salut:
Ovo je malkice zahtjevan tekst za bošnjačke gen Z.
Santos sa Tušnja

313
Postovi: 1298
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la 313 » 26 jun 2026, 01:20

Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 20:25
313 je napisao/la:
25 jun 2026, 17:23
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19


Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Čega je to obrnuto? Podanički mentalitet je vjerovatno sinonim za Bošnjake u Jugoslavijama
U prvoj Jugoslaviji, Mehmed Spaho i JMO su kroz borbu za Vidovdanski ustav i čuveni „Turski paragraf” osigurali teritorijalni integritet i istorijske granice BiH uprkos rigidnom centralizmu beogradskog dvora, dok su krajem 1932. kroz „Sarajevske punktacije” otvoreno prkosili kraljevoj diktaturi tražeći autonomiju. U socijalističkoj Jugoslaviji, bošnjački (tada muslimanski) političari su najprije pružili pasivni otpor asimilaciji masovnim izjašnjavanjem kao „neopredijeljeni” na poslijeratnim popisima, da bi nakon pada Aleksandra Rankovića, predvođeni kadrovima poput Džemala Bijedića i braće Pozderac, kroz žestoke unutarpartijske borbe lobirali i izborili ustavno priznanje nacije (1971. i 1974. godine) i puni institucionalni i ekonomski razvoj BiH. Ono što površni posmatrači nazivaju podaništvom zapravo je bila visokoartikulirana politika vještog manevrisanja koja je spriječila komadanje Bosne i asimilaciju naroda, osiguravši da BiH u predvečerje 1992. godine uđe sa jasno definisanim granicama i statusom ravnopravne republike.
Kasnije je došao Alija i februar 1992. gdje su postavljeni temelji za etnoentitetsko uređenje države, a tezu o "Dogovoru naroda" je lansirao upravo on. prvi. HDZ i SDS nacionalisti jedva dočekali.
Ne mislim da su rahmetli Spaho i ostali bili podanici. Ljudi su se vjerovatno maksimalno borili koliko su mogli. Zašto je to bilo maksimalno, to je stvar o kojoj pričam. Generalni narativ države je bio da nas vjerovatno nikad nisu gledali kao ravnopravne, a onda višedecenijskim programiranjem ni mi sebe nismo vidjeli Bog zna kako, ili da kažem nigdje.

@bromazepam - bila, i akoBogda, ne ponovila se
Walk on

Avatar
viKK
Postovi: 3673
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la viKK » 26 jun 2026, 01:28

O čemu se ovdje piše, vi ste na temu zalutali

Telalovic
Postovi: 755
Pridružen/a: 25 feb 2026, 23:11
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Telalovic » 26 jun 2026, 01:33

231983 je napisao/la:
24 jun 2026, 23:21
Telalovic je napisao/la:
24 jun 2026, 13:20
Remi sa postignutim golom bi bio uspjeh sa ovom neznalicom na klupi
Cijeli dan sereš po forumu. Vjerujem da ti je krivo sad, krme
To u mene zena pisala. Otela mi telefon da vidi s kim se dopisujem i kad nije nasla nista da me moze napasti namjerno pisala svasta po forumu. Ona je iz tuzle i mrzi barbareza a ja nisam taki Bogomi.
Mnogi forumasi ce ti to potvrditi

313
Postovi: 1298
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la 313 » 26 jun 2026, 01:35

viKK je napisao/la:
26 jun 2026, 01:28
O čemu se ovdje piše, vi ste na temu zalutali
Pišem isključivo jer vidim relaciju sa našim 'baksuznom' mentalitetom :D Što se mene tiče ja sam tu završio.
Walk on

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9710
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 26 jun 2026, 12:04

hej al ni blizu nema dovoljno komentara o tome sto smo doveli skoro 100.000 ljudi na dvije utakmice, koliko bi bilo da je bilo na jedno 5 na drugoj 2000.

ko da je malo krivo
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Confiance
Postovi: 1353
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Confiance » 26 jun 2026, 12:36

Sensei je napisao/la:
25 jun 2026, 20:16
Sljedeći update FIFA rang liste 20. jula, koliko mjesta bi mogli napredovati?
Na live tabeli smo 62., bili smo 64. Medjutim, ako ispadnemo od USA izgubicemo nesto bodova tako da vjerujem da cemo biti na istom kao prije. Dakle, najvjerovatnije necemo profitirati od SPa po pitanju rankinga


Avatar
kraljttbvb
Postovi: 8549
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la kraljttbvb » 26 jun 2026, 14:41

Shategabri je napisao/la:
26 jun 2026, 12:59
https://www.fifa.com/en/tournaments/men ... vina/stats

Demirović :salut:

Još da uđe jedna za samopouzdanje :pray:
Demirovic ko Mkhitariyan birvaktile.

Svi ga kudili kako ne zabija i ne asistira u Borusiji, a Klop nije dao na njega, kaze ne vidite vi sta on radi u presingu i u defanzivnim zadacima...
U skoli tražio da mu posudim olovku. Pa tražio da prepisuje od mene. Sad traži da glasam za njega. Pa dokle vise...

Odgovori

Natrag na “FIFA WORLD CUP 2026”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1 i 12 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []