Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klare » 30 mar 2011, 19:27

Pa dobro eto možda sam i pretjerao, sinoć kasno nekakve vruće glave sve napisao. To možda bi bio Hummels i Gotze, a za ovu dvojicu ostajem pri mišljenju da ne zaslužuju poziv u odabranu vrstu. Ima na njihovim pozicijama boljih igrača da se popune sva prazna mjesta. Hummels još nije dostigao iskustvo da igra ispred Mertesackera, Friedriha i Badstubera. Vidite i sami da je dobitna kombinacija Mertesacker-Badstuber djelovala besprijekorno otkako se Low odlučio za njih dvojicu. @Hare, šta sada bi trebao Low nešto eksperimentisati i ubaciti dvojac Howe-Hummy, a tamo Merte-Badstruba razvaljuju. Pa ovaj stoperski tandem je primio samo 1 gol, ako se ne varam. Nije pošteno brate mili, nije ;)
Nešto što mi strašno smeta su uzdizanja Dortmundovih igrača gdje im nije mjesto. Po nekima Schmelzer je u svako doba u stanju da zaustavi Robbena :roll: , Bender da bude bolji od Luiz Gustava ili Tymoshchuka, Barrios od jednog Gomeza, Weidenfeller od Butta. Jednostavno ne može to tako. Ono što ove sezone krasi Borussiu je na prvom mjestu timska igra sa odličnim trenerom, taktikom i disciplinom. Bila je Borussia ove sezone najbolja u Njemačkoj, i ja to priznajem, čestitam na tome, ali da tu ima nekog velikog igračkog kvaliteta, jednostavno nema.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17797
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 30 mar 2011, 19:34

Hummels je fantastican odbrambeni igrac, ali za repku do sada nije nista napravio.
Sjetite se samo tekme protiv Italijana, gde je nakon ulaska Hummya doslo do razdora u odbrani i Nijemci su ponajvise zbog toga ispustili pobjedu.

Da me neko ne shvati pogresno, hocu da kazem da je do sada za repku dosta slabo odigrao, ali to ne znaci da ce i u narednom mecu podbaciti.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Hare_BvB » 30 mar 2011, 20:32

Klare je napisao/la:Pa dobro eto možda sam i pretjerao, sinoć kasno nekakve vruće glave sve napisao. To možda bi bio Hummels i Gotze, a za ovu dvojicu ostajem pri mišljenju da ne zaslužuju poziv u odabranu vrstu. Ima na njihovim pozicijama boljih igrača da se popune sva prazna mjesta. Hummels još nije dostigao iskustvo da igra ispred Mertesackera, Friedriha i Badstubera. Vidite i sami da je dobitna kombinacija Mertesacker-Badstuber djelovala besprijekorno otkako se Low odlučio za njih dvojicu. @Hare, šta sada bi trebao Low nešto eksperimentisati i ubaciti dvojac Howe-Hummy, a tamo Merte-Badstruba razvaljuju. Pa ovaj stoperski tandem je primio samo 1 gol, ako se ne varam. Nije pošteno brate mili, nije ;)
''Hummels vs. Badstuber'' je sažvakana tema i tome nema potrebe više ni slovo napisati, jer manje-više sve se svodi na nametanje mišljenja. Kao simpatizeru Elfa, meni je u interesu da igra najbolje ukomponovan tim, a ako to znači da će Friedrich/Badstuber igrati umjesto Hummelsa, ili Klose umjesto umjesto Gomeza, apsolutno sam za dok rezultati idu u prilog njihovom igranju. Samo uzmeš KloseTa za primjer i sve ti je jasno. ;) Zašto ne uigravanje tandema Howedes-Hummels u prijateljskim mečevima??? ;)
Klare je napisao/la:Nešto što mi strašno smeta su uzdizanja Dortmundovih igrača gdje im nije mjesto. Po nekima Schmelzer je u svako doba u stanju da zaustavi Robbena :roll: , Bender da bude bolji od Luiz Gustava ili Tymoshchuka, Barrios od jednog Gomeza, Weidenfeller od Butta. Jednostavno ne može to tako. Ono što ove sezone krasi Borussiu je na prvom mjestu timska igra sa odličnim trenerom, taktikom i disciplinom. Bila je Borussia ove sezone najbolja u Njemačkoj, i ja to priznajem, čestitam na tome, ali da tu ima nekog velikog igračkog kvaliteta, jednostavno nema.
I ovdje ćemo se vrtiti stalno ukrug, tako da nam jedino ostaje da ona stara :arrow: vrijeme će pokazati (osim u Buttovom slučaju :lol: )!!!
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bilal » 30 mar 2011, 21:16

Klare je napisao/la: Ne može svako onakav gol dati. Još jedan dokaz majstorluka, a ti @Bilale šta ne možeš da vjeruješ? :roll:
Klose :arrow: Šta mu vrijedu što pretrči kada mu je realizacija došla na vrlo niske grane.
Nemogu da vjerujem upravo radi boldirane rijeci koju prisivas Kloseu, a posebno je zabrinjavajuca Gomezova realizacija u Elfu, iako nam je ove sezone pokazao i u Bayernu sta je sve u stanju promasiti. :lol:
Spominjes Kloseovu realizaciju, a covjek skoro svaku priliku iskoristi u reprezentativnom dresu, a u Bayernu nije imao 5 prilika od pocetka sezone. :x

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klare » 30 mar 2011, 21:48

@Bilal, imao je Klose, imao. Šta misliš što preseli na klupu, kada u sezonu uđe kao prvi pik :?:
Izgleda da si zaboravio na koji je način igrao dok je bio Gaalov miljenik. Taj se 90 minuta nije vidio na terenu, a kada bi mu naši servirali, on bi to smotano promašio. Jednostavno Klose je izgubio kvalitet koji je imao. Ovo u repki nešto daje, kako sam živ ne znam. Nije ni sjena onog Klosea iz Werdera. Gomez je agilan većinu utakmice,trči, trudi se, kombinuje, dobiva duele, pa mu se zbog toga može oprostiti što tu i tamo koju profula, ali većinu zabije. Sami golovi govore.
@Hare, to je to. Tu smo negdje ;)

Avatar
suicidesquad
Postovi: 452
Pridružen/a: 12 feb 2011, 00:48
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la suicidesquad » 01 apr 2011, 13:25

mali plavi je napisao/la:Kada Njemačka igra sljedeću utakmicu nevažno jel je prijateljska ili natjecateljska :?: :?:
29.5. igraju prijateljsku utakmicu protiv Urugvaja u Sinsheimu. Ovdje imaš raspored predstojećih utakmica: http://www.dfb.de/index.php?id=11368

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la LBJ MVP » 03 apr 2011, 18:23

mali plavi je napisao/la:
suicidesquad je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:Kada Njemačka igra sljedeću utakmicu nevažno jel je prijateljska ili natjecateljska :?: :?:
29.5. igraju prijateljsku utakmicu protiv Urugvaja u Sinsheimu. Ovdje imaš raspored predstojećih utakmica: http://www.dfb.de/index.php?id=11368
Hvala 8-) 8-) Mislim da tu utakmicu Njemačka će dobiti lagano 8-)
Repriza utakmice za treće mjesto nadam se da će biti približno dobra,a Urugvaj je dobar no Švabe su ipak bolje od njih.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
king10000
Postovi: 208
Pridružen/a: 16 apr 2011, 13:23
Lokacija: El Monumenta
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la king10000 » 27 apr 2011, 10:03

Što reći za reprezentaciju Njemačke za mene je ona jednostavno najbolja europska reprezentacija za koju ću navijati na ep 2012 te da njih nije bilo moja bi Argentina osovojila Svjetsko Prvenstvo 2010 8-)
King Kevin Durant

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 28 apr 2011, 07:27

u 17 repka se prosetala grupom i pobjedila sve 3 tekme,...idemo na euro :D

Avatar
Mesut Ozil
Postovi: 50
Pridružen/a: 29 apr 2011, 12:02
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Mesut Ozil » 29 apr 2011, 13:35

king10000 je napisao/la:Što reći za reprezentaciju Njemačke za mene je ona jednostavno najbolja europska reprezentacija za koju ću navijati na ep 2012 te da njih nije bilo moja bi Argentina osovojila Svjetsko Prvenstvo 2010 8-)
Spanija i Njemacka su meni 2 najbolje repke svijeta. Sto se tice Argentine na WC 2010, nebi osvojili. Nisu oni bili nesto previse superiorni. Barem ne za mene. Nemoj me krivo shvatiti al to je moje misljenje.

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klopp » 29 apr 2011, 16:15

Sammer produzio do 2016. na poziciji sportskog direktora. Dok je ovaj covjek na ovoj poziciji, Njemacka ne treba strahovati za buducnost svog fudbala.
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 09 maj 2011, 20:57

U-17 reprezentacija Njemačke danas se u Smederevu plasirala u 1/2 finale EP pobjedom nad Rumunijom 1-0.Sljedeći protivnik im je Danska koja je u svojoj grupi došla do sve tri pobjede.Jedini gol je postigao Samed Yesil, momak koji u pravilu na svakoj utakmici da bar jedan gol.O ovoj generaciji Njemačke sam ranije pričao.Smatraju je jednom od najboljih generacija njemačkog nogometa i pored toga što su kao drugi završili u grupi i dalje važe za najvećeg favorita prvenstva.Drugo polufinale je Holandija- Engleska.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klopp » 10 maj 2011, 12:06

Nevjerovatno da nije pozvao Marvina Duckscha, momka koji reseta mreze. Nisam gledao ove utakmice ali kazu da upravo fali Ducksch jer je realizacija slaba i da bi s njim to puno bolje izgledalo.
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la spielführer_21 » 10 maj 2011, 12:19

Klopp je napisao/la:Nevjerovatno da nije pozvao Marvina Duckscha, momka koji reseta mreze. Nisam gledao ove utakmice ali kazu da upravo fali Ducksch jer je realizacija slaba i da bi s njim to puno bolje izgledalo.
Ja sam gledao protiv Češke.. Česi vodili do sudijske nedoknade i onda Yesil pogodio za 1:1.. Ali je nevjerovatno koliko su prilika propustili Švabe, golman Češke (mislim da se zove Zyma) je činio čuda, između ostalog i dva penala obranio (Kanu i Yesilu), zadnjih 10 minuta Česi igrali sa igračem manje.. U Njemačkoj se najviše istakli Kan, Yesil i jedan veznjak zaboravio sam ime, čini mi se da je broj 11- uglavnom ima strašan udarac..
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klopp » 10 maj 2011, 12:29

spielführer_21 je napisao/la:
Klopp je napisao/la:Nevjerovatno da nije pozvao Marvina Duckscha, momka koji reseta mreze. Nisam gledao ove utakmice ali kazu da upravo fali Ducksch jer je realizacija slaba i da bi s njim to puno bolje izgledalo.
Ja sam gledao protiv Češke.. Česi vodili do sudijske nedoknade i onda Yesil pogodio za 1:1.. Ali je nevjerovatno koliko su prilika propustili Švabe, golman Češke (mislim da se zove Zyma) je činio čuda, između ostalog i dva penala obranio (Kanu i Yesilu), zadnjih 10 minuta Česi igrali sa igračem manje.. U Njemačkoj se najviše istakli Kan, Yesil i jedan veznjak zaboravio sam ime, čini mi se da je broj 11- uglavnom ima strašan udarac..
Da nije ovaj mali iz Bayerna Patrick Weihrauch?
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la spielführer_21 » 10 maj 2011, 12:43

Moguće, taj i nosi broj 11..Ali gledam sad sastav i čini mi se da je to ipak bio ovaj 18.Schnellhardt..
Zapinje za oko broj igrača turskog prezimena :mrgreen:

Goalkeepers
1 Odisseas Vlachodimos
12 Cedric Wilmes
Defenders
3 Cimo Röcker
4 Koray Günter
5 Nico Perrey
13 Kaan Ayhan
22 Koray Kacinoglu
Midfielders
2 Mitchell Weiser
6 Robin Yalcin
8 Emre Can
10 Levent Aycicek
16 Sven Mende
18 Fabian Schnellhardt
Forwards
9 Samed Yesil
11 Patrick Weihrauch
14 Nils Quaschner
15 Okan Aydin
21 Erich Berko
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 10 maj 2011, 14:24

spielführer_21 je napisao/la:Moguće, taj i nosi broj 11..Ali gledam sad sastav i čini mi se da je to ipak bio ovaj 18.Schnellhardt..
Zapinje za oko broj igrača turskog prezimena :mrgreen:

Goalkeepers
1 Odisseas Vlachodimos
12 Cedric Wilmes
Defenders
3 Cimo Röcker
4 Koray Günter
5 Nico Perrey
13 Kaan Ayhan
22 Koray Kacinoglu
Midfielders
2 Mitchell Weiser
6 Robin Yalcin
8 Emre Can
10 Levent Aycicek
16 Sven Mende
18 Fabian Schnellhardt
Forwards
9 Samed Yesil
11 Patrick Weihrauch
14 Nils Quaschner
15 Okan Aydin
21 Erich Berko
Moguće je da se radi o Ayciceku koji se kasnije povredio.Schnellhardt je sjajan igrač i igra po lijevoj strani i svakako zanimljiv igrač velikog potencijala.Ova generacija je prestrašna počevši od kapitena Kana pa do golmana Vlachodimos koji je prošle godine bio u Engleskoj i zapeo je za oko Man Utd.Meni se lično ističu Yesil,Rocker i Aydin.Što se tiče tekme protiv Češke da su kojim slučajem imali realizaciju ,Česi bi pravo stradali.Ne znam šta je sa Marvinom Duckschom koji je najtalentovaniji igrač u ovoj generaciji.U 26 utakmica ove sezone postigao je 35 golova i imao 7 asistencija.Baš odskače od vršnjaka.Ili je povreda u pitanju ili neki nesporazum.I sad ako sam dobro čuo Yesil zbog dva žuta ne može igrati u 1/2 finalu i Ducksch bi im legao ko budali šamar.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 11 maj 2011, 07:37

ovako...nema ni dukscha ni draxlera sto je zaista zalosno ali hajd...neko rece da je broj igraca turskog prezimena velik,istina jbg kako nece kad svabe imaju po 1 djete po familiji a turci 4-5 i puno ranije stupaju u brak...kad bi uzeli broj svaba ispod 18 godina i broj turaka u njemackoj iste dobi vjerujte mi da bi procentualno izgledalo kao i sastav ovog mladog tima sa 5-6 turaka...samed yesil izgleda da je supertalentovan inace igra za guzen koji ima najbolju omladinsku skolu u njemackoj...kaan ayhan je ove godine za schalkeov u 19 tim odigrao vise od 10 tekmi sto je impresivno uzimajuci u obzir da mu je tek 16 godina i da su svi minimalno 2 godine stariji od njega...

Avatar
Klopp
Postovi: 526
Pridružen/a: 23 maj 2010, 22:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klopp » 12 maj 2011, 16:35

Danas je objavljen kadar za prijateljsku protiv Urugvaja i 2 kvalifikacione protiv Austrije i Azerbejdzana.

Tor: Manuel Neuer (Schalke 04), Rene Adler (Bayer Leverkusen), Tim Wiese (Werder Bremen)

Abwehr: Dennis Aogo (Hamburger SV), Holger Badstuber (Bayern München), Arne Friedrich (VfL Wolfsburg), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Philipp Lahm (Bayern München), Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund), Christian Träsch (VfB Stuttgart)

Mittelfeld: Sven Bender (Borussia Dortmund), Mario Götze (Borussia Dortmund), Sami Khedira (Real Madrid), Toni Kroos (Bayern München), Thomas Müller (Bayern München), Mesut Özil (Real Madrid), Lukas Podolski (1. FC Köln), Marco Reus (Borussia Mönchengladbach), Simon Rolfes (Bayer Leverkusen), Bastian Schweinsteiger (Bayern München)

Angriff: Mario Gomez (Bayern München), Miroslav Klose (Bayern München), Andre Schürrle (FSV Mainz 05)

Mislim da grijesi sto ne zove Howedesa. Momak ima solidnu sezonu i dogurao je do polufinala Lige prvaka. Ovog igraca izuzetno cijenim i mislim da je poslije Hummelsa najbolji stoper lige. Ocekivao sam da ce ga pozvati pogotovo jer su Merte i Boateng povrijeđeni.

Mislim da nema repke u svijetu koja ima ovakvu konkurenciju u veznom redu.
Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 12 maj 2011, 18:21

U-17 reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Ep-a nakon pobjede nad Danskom od 2:0.Iako je Njemačka bila bolja reprezentacija ostaje mrlja zbog gola rukom Quaschner u 70. minuti i nedosuđenog penala za Dansku u prvim minutama drugog poluvremena.Njemačka će u finalu imati priliku za osvetu jer je jedini poraz doživljela od Holandije (2:0).Ranije je Holandija pobjedila Englesku 1:0 i time ostala jedina reprezentacija koja nije primila gol na Ep-u.Ove dvije reprezentacije odigrale su još jedan meč u septembru prošle godine koji je Njemačka dobila 2:1.

Njemačka-Danska 2:0
Ayhan 58'
Quaschner 70'
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.