1. HNL

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Tritolone » 12 jul 2011, 00:48

Ima jedan stadion kojeg niste spomenili, istina bog da na njemu igra drugoligas Dugopolje ali to je uz stadion Istre najnoviji stadion kod nas.

slika

slika

Ovako ce to izgledat kad se sve zavrsi

slika

Nazalost nisam moga naci nesto bolje slike.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Baboon
Postovi: 1295
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Baboon » 12 jul 2011, 01:04

jacky09 je napisao/la:Ne znam baš. Sjećaš se valjda još 97.' i one petarde u pretkolu Lige Prvaka? Dalje, Hajduk je prije 15 godina igrao četvrtfinale Lige Prvaka, nešto što danas svi klubovi zajedno da se spoje mogu samo sanjati. Dinamo je igrao dva puta grupnu fazu LP u tih 15 godina (isto kao Partizan), Zvezda igrala dva puta Kup Uefa od toga jednom bila doslovno kanta za nabijanje. No, mislim da uopće ne treba ići tako daleko u povijest. Pravo stanje se vidi unazad godinu - dvije.
Natjecanje je možda monotono, a možda ne znaš da je u pretprošloj sezoni razlika između prva četiri kluba bila 12 bodova. Prva dva 4 boda. HNL se ubrzo smanjuje na 12, pa na 10 klubova što će sigurno dovesti do povećanja kvalitete same lige. Ne znam kakvo je stanje kod vas, ali vidim da imate sličnih problema s tim tko ispada tko upada. :D
Pa godinu-dvije unazad i Partizan je kanta za napucavanje,u ligi prvaka im skor 0-0-6 :lol: prije toga 2 sezone u EL ništa bolje nisu prošli,a tako će biti i ove.

Dinamo zadnji put u ligi prvaka za vrijeme rahmetli krivoustog (nekadašnjeg predsjednika gore pomenuti ),a imali su onu sjajnu generaciju koja je nažalost naišla na Arsenal,da je ovaj sistem tad bio,prošetali bi se do grupne faze.

Ove sezone ja očekujem tu ligu prvaka,bio bi red više..a možda i budemo gledali obračun Dinamo - Partizan 8-)

I meni je teško reći ko je tu jači,HNL ili JSL,po mom nekom sudu su tu negdje...dominacija Dinama i Partizana,valjda ove sezone bude zanimljvije,u HNL-u sumnjam,ali u JSL očekujem tako nešto.
it's football day

Avatar
28TAGOE
Postovi: 396
Pridružen/a: 21 apr 2011, 16:36
Lokacija: ?
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la 28TAGOE » 12 jul 2011, 10:37

Baboon je napisao/la:
jacky09 je napisao/la:Ne znam baš. Sjećaš se valjda još 97.' i one petarde u pretkolu Lige Prvaka? Dalje, Hajduk je prije 15 godina igrao četvrtfinale Lige Prvaka, nešto što danas svi klubovi zajedno da se spoje mogu samo sanjati. Dinamo je igrao dva puta grupnu fazu LP u tih 15 godina (isto kao Partizan), Zvezda igrala dva puta Kup Uefa od toga jednom bila doslovno kanta za nabijanje. No, mislim da uopće ne treba ići tako daleko u povijest. Pravo stanje se vidi unazad godinu - dvije.
Natjecanje je možda monotono, a možda ne znaš da je u pretprošloj sezoni razlika između prva četiri kluba bila 12 bodova. Prva dva 4 boda. HNL se ubrzo smanjuje na 12, pa na 10 klubova što će sigurno dovesti do povećanja kvalitete same lige. Ne znam kakvo je stanje kod vas, ali vidim da imate sličnih problema s tim tko ispada tko upada. :D
Pa godinu-dvije unazad i Partizan je kanta za napucavanje,u ligi prvaka im skor 0-0-6 :lol: prije toga 2 sezone u EL ništa bolje nisu prošli,a tako će biti i ove.

Dinamo zadnji put u ligi prvaka za vrijeme rahmetli krivoustog (nekadašnjeg predsjednika gore pomenuti ),a imali su onu sjajnu generaciju koja je nažalost naišla na Arsenal,da je ovaj sistem tad bio,prošetali bi se do grupne faze.

Ove sezone ja očekujem tu ligu prvaka,bio bi red više..a možda i budemo gledali obračun Dinamo - Partizan 8-)

I meni je teško reći ko je tu jači,HNL ili JSL,po mom nekom sudu su tu negdje...dominacija Dinama i Partizana,valjda ove sezone bude zanimljvije,u HNL-u sumnjam,ali u JSL očekujem tako nešto.
Ta petarda stoji dakle desila se,medjutim,okolnosti pod kojima se desila nisu za foruma. ;)
Isto tako spominjanjem te petice prećutilo se ono izbacivanje Rijeke od strane Partizana,pobjeda u oba meča,izbacivanje Intera iz Zaprešića. Čini se da se niko ne sjeća da je Partizan prezimio u Evropi,da je klub koji je odigrao najviše utakmica u Evropi od svih klubova iz bivše države.
Nisam baš najupoznatiji sa trenutnim formatom kod vas,16 će igrat?
Što se tiče smanjivanja nisam upratio kakav vam je fudbal bio kad je sistem od 12 bio,kakva posjeta. Ono što je realno na osnovu primjera Srbije takav potez smanjenja broja učesnika,pri tom pola ih je bilo iz BG uslovilo je poražavajuće rezultate kako u Evropi tako i kad su ostali segmenti u pitanju. Nešto se ne nadam da će vaš najveći derbi koji bi se po sistemu od 10 igrao 4 puta biti gledan jednako svaki put,makar i približno.Al dobro možda griješim,mada mislim da su ti sistemi od 10 klubova nikakvi.
Što se ostalog tiče,marketing,medijski prostor,zanimljivost takmičenja,posjeta,kvalitet mladjih kategorija,vječiti derbiji,snaga nižih rangova takmičenja,JSL je jače takmičenje. Naravno HNL-ova prednost trenutna je možda infrastruktura,mada za godinu dana kada Niš dobije novi,Subotica i Čačak se renoviraju i tu će prevlast odnijeti JSL. ;)
LARISSA RIQUELME!

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 12 jul 2011, 10:55

28TAGOE je napisao/la:
Ta petarda stoji dakle desila se,medjutim,okolnosti pod kojima se desila nisu za foruma. ;)
Isto tako spominjanjem te petice prećutilo se ono izbacivanje Rijeke od strane Partizana,pobjeda u oba meča,izbacivanje Intera iz Zaprešića. Čini se da se niko ne sjeća da je Partizan prezimio u Evropi,da je klub koji je odigrao najviše utakmica u Evropi od svih klubova iz bivše države.
Nisam baš najupoznatiji sa trenutnim formatom kod vas,16 će igrat?
Što se tiče smanjivanja nisam upratio kakav vam je fudbal bio kad je sistem od 12 bio,kakva posjeta. Ono što je realno na osnovu primjera Srbije takav potez smanjenja broja učesnika,pri tom pola ih je bilo iz BG uslovilo je poražavajuće rezultate kako u Evropi tako i kad su ostali segmenti u pitanju. Nešto se ne nadam da će vaš najveći derbi koji bi se po sistemu od 10 igrao 4 puta biti gledan jednako svaki put,makar i približno.Al dobro možda griješim,mada mislim da su ti sistemi od 10 klubova nikakvi.
Što se ostalog tiče,marketing,medijski prostor,zanimljivost takmičenja,posjeta,kvalitet mladjih kategorija,vječiti derbiji,snaga nižih rangova takmičenja,JSL je jače takmičenje. Naravno HNL-ova prednost trenutna je možda infrastruktura,mada za godinu dana kada Niš dobije novi,Subotica i Čačak se renoviraju i tu će prevlast odnijeti JSL. ;)
Okolnosti su te da ste zaslužili i desetku realno. :roll: Zaprešić je nakon te sezone vratio sve igrače Dinamu sa posudbe i rasprodali sve što je vrijedilo tako da bi ih vjerovatno svaka ozbiljnija ekipa izbacila.
Igrat će se liga 16, s tim da će se prvo smanjiti na 12 pa na 10 klubova. Posjeta je dosta opala sa proširenjem lige.
Posjeta? U JSL je ako sam dobro pročitao oko 2400 dok je u HNL-u oko 2100. Veća je, ali koliko veća? Zanimljivost natjecanja? Možda samo prošle sezone kao i u HNL-u pretprošle? Kvaliteta mlađih kategorija? Dinamo ima daleko najbolje mlađe kategorije u ovom dijelu Europe. JSL ima Partizan, Zvezdi je bauk proći barem jedno pretkolo. A i Partizan kad je plasira i u EL i u LP redovno je kanta za napucavanje.
Za godinu dana tko živ tko mrtav, a sigurno se ni u HNL-u neće sjediti prekriženih ruku. ;)

Uostalom o kvaliteti same lige najbolje govori koeficijent:
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coeff ... nt_ranking" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
28TAGOE
Postovi: 396
Pridružen/a: 21 apr 2011, 16:36
Lokacija: ?
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la 28TAGOE » 12 jul 2011, 11:14

Okolnosti su te da ste zaslužili i desetku realno. Zaprešić je nakon te sezone vratio sve igrače Dinamu sa posudbe i rasprodali sve što je vrijedilo tako da bi ih vjerovatno svaka ozbiljnija ekipa izbacila.
Igrat će se liga 16, s tim da će se prvo smanjiti na 12 pa na 10 klubova. Posjeta je dosta opala sa proširenjem lige.
Posjeta? U JSL je ako sam dobro pročitao oko 2400 dok je u HNL-u oko 2100. Veća je, ali koliko veća? Zanimljivost natjecanja? Možda samo prošle sezone kao i u HNL-u pretprošle? Kvaliteta mlađih kategorija? Dinamo ima daleko najbolje mlađe kategorije u ovom dijelu Europe. JSL ima Partizan, Zvezdi je bauk proći barem jedno pretkolo. A i Partizan kad je plasira i u EL i u LP redovno je kanta za napucavanje.
Za godinu dana tko živ tko mrtav, a sigurno se ni u HNL-u neće sjediti prekriženih ruku.
Vidi malo realnosti nije na odmet.
Što se sistema tiče kod vas je podnošljiviji taj sa 12 (logično manja teritorija duplo manje stanovnika,manje fudbalske sredine),no to je sad nevažno. Malo me čudi da vam je posjeta opala kroz proširenje,jbg nekako me vuče misao da će uvijek više ljudi gledat Zadar ili Šibenik nego Inter ili Lokomotivu? :roll:
No onda sam se prevario.Zaista sam mislio da je posjeta bolja što u njoj učestvuje više sredina,nešto nevjerujem da će u ligi u kojoj vam je čini mi se 6 klubova iz Zagreba bit veća,čak šta više,doduše čini mi se da su BBB bojkotovali prošlu sezonu?!

Što se tiče poredjenja posjeta (obe su žalosne),ali jedan segment ti mora biti jasan dakle u Srbiji si imao klubove poput OFK,BSK,Čukarički (na čijem stadionu ti je cca 150 ljudi),imao si Metalac kome je posjeta 2000 prosječna(ali ako u tome staviš cifru od 15000 protiv Zvezde i 11000 protiv PFC,sve ti je jasno)pri tom nisu igrali na svom stadionu.
Šta hoću da kažem,u HR se igraju i noćne utakmice,što automatski znači 20% veća posjeta,jer ruku na srce ko će doći od običnih gledalaca na 30 stepeni da gleda slab fudbal?
Što se prosjeka tiče,nzm kako je kod vas,u Srbiji ti je taj prosjek dosta diskutabilan,tim prije što koliko mi je poznato za razliku ostalih liga se uzima broj prodatih karata do 15. minute meča,dakle ne čeka se 80.-ta da bi se pitalo za broj,valjda mrsko novinarima. I tu imaš dosta malverzacija,dakle o čemu se radi? PFC ti je očit primjer,otprilike od 1000-2000 se prikazuje manji broj,jbg radi poreza,nadam se da kontaš. Dakle ta posjeta od 2464,je u nekom realnom omjeru oko 2800-2900. Što je naravno opet malo,ali je posledica prije svega 6 bg klubova,te klubova iz "seoskih naselja" tu mislim na Javor,Hajduk,te klubova koji ne igraju u svom mjestu BSK i Metalac (no ponavljam kako ne volim lagat,Metalac bi u svom mjestu imao manji prosjek,jer na utakmice sa vječitim max bi bio 5000).Uz to ponavljam prednost igranja noćnih termina bi morala značit da HR ima daleko veći prosjek,naravno odigra se i po koja utakmica u JSL u večernjem terminu,ali porediti 10-ak u toku godine sa stotinjak kod vas,je premalo.
No i sa te strane će se to uskoro promjenit,nzm koliko pratiš JSL,ova godina se može nazvati godinom afirmacije JSL u svim segmentima,ali tek ono pravo dolazi od iduće godine.
Kao što rekoh po pitanju gledalaca prije svega,u Srbiji će ti sa ovih sadašnjih,propagandnih 2464 (što je manji broj od realnog,razloge ti rekoh)posjeta porasti na bar 3800,minimum,mada mislim da se može pričati i o 4500 po meču. (Znaš i sam NP će ti posmatrati u prosjeku od 6000-10000,RKG od 5000 ove obične,do onih sa CZ i PAR možda i svih 20000,BSK će igrat kući).
Dinamo nema kvalitetniju školu od Partizanove,to je sigurno,to će ti reći svak živ,Partizanova je odmah iza škola Ajaxa i Lyona trenutno,čak ispred Atalante. Uostalom to ti govore uspjesi mladjih kategorija Partizana na prestižnim turnirima širom svijeta.
Što se ostalih omladinskih kategorija tiče,Zvezdina je puno napredovala ove zadnje dvije godine,OFK konstantno daje bruku mladih momaka,Spartak i Voša o tome da i ne pričam,sam vidiš da im igraju njihova djeca,a i ostali bogami radi,kod vas Dinamo daleko ispred svih.
O kantama ne bih,jer koliko se sjećam neki vaši prvoligaši ispadaše od ekipa iz zemlje Beneluksa. PAOK je izbacio Dinamo,prije toga Šerif,dakle sve je to irelevantno.Hajduk je slabiji od Zvezde,možda čak i Voše.To dovoljno govori.
LARISSA RIQUELME!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la dubrava » 12 jul 2011, 11:29

Bespredmetno je sad raspravljati tko je bolji u kojem pogledu, čiji klub ima više Euro nastupa, tko je prezimio zimu, tko jesen itd itd jer se tako može otići u nedogled i neće se postici ama baš ništa. I HNL-u i JSL-u je zajednička nekvaliteta, u svakom pogledu. Pritom ne mislim samo na igru na terenu nego i na sve drugo što je vezano na posredan ili neposredan način na nogomet. Sumnjive utakmice, korupcija, malverzacije, razna međusobna pogodovanja od strane mešetara i tzv.managera, likovi koji veze nemaju sa nogometom a predstavljaju se kao sportski radnici i imaju odlučujuće funckije u klubovima. To je problem i rak rana u oba natjecanja.
Obje lige bi se trebali ugledati na austrijsku i belgijsku ligu, a do tog nivoa treba zasukati rukave.

Nego, što se tiče HNL-a, prvenstvo počinje 19.07. utakmicom Hajduka i Šibenika na Poljudu. Ostale utakmice prvog kola su u subotu 23.07. i sastaju se : Dinamo-Inter Z., Cibalia-Split, Slaven Belupo-Zagreb, Karlovac-Istra 1961, Osijek-Rijeka, Lučko-Zadar, te Varteks-Lokomotiva.
Ova sezona će biti itekako napeta, budući da dolazi do smanjenja lige na 12, tj.ispast će 5 klubava (jedan ulazi iz druge lige). Međutim, iako očekujem veliku borbu za ostanak u 1.HNL, ne očekujem neko povećanje kvalitete, kako na terenu tako i na tribinama. Sigurno je da će biti i visoke tenzije između pojedinih klubova (opet napominjem, onih koji će se boriti za ostanak), napadi na suce (nadam da će sve ostati na verbalnim kritikama) i naravno pogodovanja u sklopu Udruge određenim klubovima (prije svega Dinamu, a onda i Hajduku, a onda podredno i onim klubovima koji drže pojedinu stranu tog dvojca).
Favorite ne trebam posebno spominjati. Na prvom mjestu je sigurno Dinamo, ali iako se pojačao ove sezone solidnim igračima, najveći im je uteg trener, koji je jak na riječima, kao i njegov patron Maminho, a slab na djelu. Dinamo bi i dalje trebao biti na vrhu, ali mislim da će razlika biti puno puno manja nego u prijašnjim godinama. Naravno da bih volio da hajduk osvoji, ali, bojim se da ćemo čekati i ove godine.
Od ostalih klubova, izdvojio bih Splita, kojeg vode čudnovati poduzentici Žužuli, koji imaju kvalitetnu upravu već dvije godine i koji imaju dovoljno novaca da budu u samom vrhu.
Većina ostalih klubova, kao što su Šibenik, Varteks, Karlovac, Osijek, Zadar su u velikim financijskim gubicima i u debelom minusu. Dovoljno govori podatak da igrači Varteksa nisu primili plaću prošle sezone čak 9 mjeseci.
Uglavnom, bit će zanimljivo ovogodišnje prventsvo i sigurno je da se pojedinci neće ustručavati da svakojakim oružjem dođu do svog cilja.
trenutno nemam više vremena, ali ću se tematikom i problemima HNL-a još baviti i pisati prije samog početka prvesntva, prije svega dotičući se sumnjivih spodoba, a malo manje poznatih ovdašnjoj javnosti i forumašima.

p.s. I dečki, sad kako dolazi sezona i tekme, pripazite da ne odete u politiku ili nacionalna prepucavanja jer to neću tolerirati.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 12 jul 2011, 11:41

Ne znam zašto misliš da će smanjenjem lige ostati samo klubovi iz Zagreba. Jak je Mamićev lobi ali Lokomotiva će sigurno ići u 2. ligu, a s njom i Lučko te neki drugi klubovi. Posjeta je opala jer su ušli klubovi kao npr. Lokomotiva koja uopće nema gledatelja niti navijačku bazu. To je Dinamova filijala gdje se razvijaju Dinamovi igrači, a na utakmice dođe prosječno 200 ljudi. Zadar i Šibenik su bili i u ligi 12.
I u Hrvatskoj imaš takve klubove tipa Lokomotiva, Dragovoljac.. također nisu igrali na svojim stadionima.
O kakvim večernjim terminima pričaš? HNL se skoro kroz cijelu godinu igrao uglavnom oko 15-16h, te jedna utakmica kao derbi u večernjem terminu. Jedino je u prvih pet kola bilo drugačije zbog visokih temperatura.
Dinamo ima odlične rezultate u mladim selekcijama, osvojeno bezbroj trofeja i deklasirani neki od najvećih klubova u Europi. Uz to redovno dobijaju i Partizan. Hajduk ima potencijal, ali jednostavno trebaju napraviti neke rezove i početi kvalitetnije raditi sa mladima.
Hajduk slabiji od Zvezde? :lol: Zvezde koja ne može Bratislavu proći, Zvezde kojoj je Kramarić extra pojačanje? Nemoj molim te..
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
28TAGOE
Postovi: 396
Pridružen/a: 21 apr 2011, 16:36
Lokacija: ?
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la 28TAGOE » 12 jul 2011, 11:58

O kakvim večernjim terminima pričaš? HNL se skoro kroz cijelu godinu igrao uglavnom oko 15-16h, te jedna utakmica kao derbi u večernjem terminu. Jedino je u prvih pet kola bilo drugačije zbog visokih temperatura.
Dinamo ima odlične rezultate u mladim selekcijama, osvojeno bezbroj trofeja i deklasirani neki od najvećih klubova u Europi. Uz to redovno dobijaju i Partizan. Hajduk ima potencijal, ali jednostavno trebaju napraviti neke rezove i početi kvalitetnije raditi sa mladima.
Hajduk slabiji od Zvezde? Zvezde koja ne može Bratislavu proći, Zvezde kojoj je Kramarić extra pojačanje? Nemoj molim te..
Dakle mislim da ova naša diskusija ide u krivom smjeru,nisam došao na temu kako bi rekao da je HNL loš ,a JSL dobra,naprotiv,samo sam iznio argumente koji svjedoće o kvalitetu takmičenja,o tome imaš i na sajtovima UEFA pa vidiš malo,da Bog da pa da obe napreduju.
Što se tiče utakmica u večernjim onda sam ja u krivu,ili ipak ti želiš nešto zanemariti,koliko znam pola lige vam ima reflektore? Upravo sam i pričao o tim visokim temperaturama,dakle tu se naroda najmanje okuplja.No dobro.
Dinamo nema jaču školu od Partizanove,to ti potpisujem sad odmah životom.Dakle to se vidi i po turnirima na ovim domaćim prostorima,gdje pogledaš malo imena turnira i učesnika,gdje djeca Partizana dobijaju u finalu sa po 5-0.To ti se ogleda i na najvećem evro turniru za mladje uzraste koji se igra u Italiji,a gdje se takmiče AJAX,Juve,Milan,tu Partizan slavi,na tom turniru Dinamo i ne učestvuje,ili griješim? A o razbijanju u mladjim kategorijama od strane Dinama nisam baš upoznat,moguće je da je do mene,ili si ipak mislio da te mladje razbijaju u prvenstvu HR?
Hajduk je slabiji od Zvezde to je sigurno. Po svemu,po svim parametrima,od posjete,vrijednosti igrača,visine budžeta,visine plata,imena koja igraju,te marketinga itd,itd. U Evropi je Hajduk bio bolji prošle sezone,prethodnih ga nije nigdje bilo još od onog igranja u LP. Kažem moje je mišljenje da je i Voša jača.No ne vrijedi mi se sada prepirati. Svak ima pravo na mišljenje. Cigane manje volim nego ti,dakle sa te strane,objektivan sam krajnje.Slovan je dakako jedna dobra ekipa,druga je stvar što mi na te Slovake,Čehe gledamo nekako potcjenjivački,a i sam znaš da se u Zvezdi nije znalo ko kosi,a ko vodu nosi. ;)
A što se tiče priče o Kramariću,sam znaš šta mediji mogu uraditi,dakle isto što su od Roberta napravili neku vještačku veličinu u pogledu trenera i navodno rekli kako je to veliki potez,a prije njega radila šest puta veća trenerska imena poput Boškova,Tumbakovića,Petrovića,Mateusa,Zenge,Rebera,Zemana itd.....Dakle ako vjeruješ medijima i toj priči oko Kramarića ok je.Onda pogledaš malo koji igrači dolaze gdje,svaka čast Dinamu na Tonelu,Bećiraju,Sylvestru,šta je sa ostalima? Dinamo ih dovodi jer ima pare.
Dakle i na polju transfera koji dolaze u ove zemlje ti se samo nameće gdje je kvalitet veći. ;)
LARISSA RIQUELME!

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 12 jul 2011, 12:08

28TAGOE je napisao/la: Dakle mislim da ova naša diskusija ide u krivom smjeru,nisam došao na temu kako bi rekao da je HNL loš ,a JSL dobra,naprotiv,samo sam iznio argumente koji svjedoće o kvalitetu takmičenja,o tome imaš i na sajtovima UEFA pa vidiš malo,da Bog da pa da obe napreduju.
Što se tiče utakmica u večernjim onda sam ja u krivu,ili ipak ti želiš nešto zanemariti,koliko znam pola lige vam ima reflektore? Upravo sam i pričao o tim visokim temperaturama,dakle tu se naroda najmanje okuplja.No dobro.
Dinamo nema jaču školu od Partizanove,to ti potpisujem sad odmah životom.Dakle to se vidi i po turnirima na ovim domaćim prostorima,gdje pogledaš malo imena turnira i učesnika,gdje djeca Partizana dobijaju u finalu sa po 5-0.To ti se ogleda i na najvećem evro turniru za mladje uzraste koji se igra u Italiji,a gdje se takmiče AJAX,Juve,Milan,tu Partizan slavi,na tom turniru Dinamo i ne učestvuje,ili griješim? A o razbijanju u mladjim kategorijama od strane Dinama nisam baš upoznat,moguće je da je do mene,ili si ipak mislio da te mladje razbijaju u prvenstvu HR?
Hajduk je slabiji od Zvezde to je sigurno. Po svemu,po svim parametrima,od posjete,vrijednosti igrača,visine budžeta,visine plata,imena koja igraju,te marketinga itd,itd. U Evropi je Hajduk bio bolji prošle sezone,prethodnih ga nije nigdje bilo još od onog igranja u LP. Kažem moje je mišljenje da je i Voša jača.No ne vrijedi mi se sada prepirati. Svak ima pravo na mišljenje. Cigane manje volim nego ti,dakle sa te strane,objektivan sam krajnje.Slovan je dakako jedna dobra ekipa,druga je stvar što mi na te Slovake,Čehe gledamo nekako potcjenjivački,a i sam znaš da se u Zvezdi nije znalo ko kosi,a ko vodu nosi. ;)
A što se tiče priče o Kramariću,sam znaš šta mediji mogu uraditi,dakle isto što su od Roberta napravili neku vještačku veličinu u pogledu trenera i navodno rekli kako je to veliki potez,a prije njega radila šest puta veća trenerska imena poput Boškova,Tumbakovića,Petrovića,Mateusa,Zenge,Rebera,Zemana itd.....Dakle ako vjeruješ medijima i toj priči oko Kramarića ok je.Onda pogledaš malo koji igrači dolaze gdje,svaka čast Dinamu na Tonelu,Bećiraju,Sylvestru,šta je sa ostalima? Dinamo ih dovodi jer ima pare.
Dakle i na polju transfera koji dolaze u ove zemlje ti se samo nameće gdje je kvalitet veći. ;)
Dobro barem se slažemo u jednom, a to je da su obe lige krš što se tiče neke velike kvalitete.
Svi stadioni manje više imaju reflektore, bilo je i prigovora od klubova jer su morali uvesti reflektore a igraju po danu.
Što se tiče škole, ti tvrdiš jedno, ja drugo. Imaš google pa slobodno ukucaj "Dinamo - Partizan mlađe selekcije" što se tiče tih dvoboja o kojima pričam.
Pazi, nećemo ići tako daleko. Mogu i ja napisati da je po meni i Split jači od Zvezde ali ispao bi smješan. Zvezda sigurno nije jača od Hajduka, ako nije slabija onda nije ni jača. Ne znam o kakvom kadru pričaš kad je Prosinečki molio za Kramarića koji u Dinamu skuplja lopte, a u Hajduku bi eventualno grijao klupu. Dalje, koga je to Zvezda dovela? Polovne Brazilce i to na posudbu?
Što se tiče kvalitete mislim da sliku najbolje oslikava koeficijent same lige. 15.624 > 12.625.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Devil » 12 jul 2011, 14:09

Momci ostanite pri temi koja stoji u naslovu,za dalju diskusuju o ovome mogli bi da se preslimo ovde http://sportsport.ba/forum/viewtopic.ph ... &start=120,taman da i aktiviramo tu temu,a i imali bi sta reci !!!
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 12 jul 2011, 15:58

i jedna i druga liga su krs,to je sigurno,
a sad koja je kvalitetnija neznam,ako zanemarimo ove 4 velika kluba iz obe lige,nema tu dobrog kluba u JSL-u Vojvodina je dobra au hrv ga ne vidim bas mozda split sada nadolazi
al sto se tice para znam da je dinamo najaci u citavoj regiji
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 14 jul 2011, 18:42

evo varazdin se drzi 1:1 u moldaviji ,jos poveli

samo hrabro varazdinci
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 14 jul 2011, 19:56

Vrlo dobar rezultat za klub koji je u stanju Varaždina. Varaždin bio bolja momčad, promašili nekoliko mrtvih zicera, i Moldavci su imali svoje šanse.. sve u svemu pametno odigrati u uzvratu i proći u 3. pretkolo. 8-)

Za Varaždin pogodio Tkalčić nakon dobre asistencije Sačera. Za Iskru je izjednačio Denis Ponomar nakon kiksa Krkleca.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 14 jul 2011, 20:42

jacky09 je napisao/la:Vrlo dobar rezultat za klub koji je u stanju Varaždina. Varaždin bio bolja momčad, promašili nekoliko mrtvih zicera, i Moldavci su imali svoje šanse.. sve u svemu pametno odigrati u uzvratu i proći u 3. pretkolo. 8-)

Za Varaždin pogodio Tkalčić nakon dobre asistencije Sačera. Za Iskru je izjednačio Denis Ponomar nakon kiksa Krkleca.
svaka cast varazdincimka,zaradili su place sebi :D :D
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 14 jul 2011, 21:32

split vodi 0--1 protiv domzala bravo splicaniiiii
cop dao gol
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 14 jul 2011, 22:04

domzale izjednacile 1-1
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Tritolone » 14 jul 2011, 22:49

Split dobio Slovence 2:1 drugi gol djelo Ante Vitaica kazu slobodnjak preko 30 metara.

Braca Vitaic su zbilja majstori slobodnjaka, oba imaju izvrstan udarac i pravo je cudo da nijedan iako su Hajdukova djeca nisu igrali za Hajduk.

Dosad odlicni rezultati za nase klubove, koje bi cudo bili kad bi imali 3 kluba u grupnom djelu europskih natjecanja.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 14 jul 2011, 22:58

Split pobjedio 2:1, odličan rezultat za uzvrat. :mrgreen:
Na asistenciju Golubovića Čop išao lobovati Vidmara, ovaj brani, ali iz drugog pokušaja Čop ponovo, ovaj put uspješno lobuje golmana Domžala za 0:1. (41.min)
Već na početku drugog poluvremena, u prvoj akciji Domžala Križanac faulira Vuka i sudac svira penal kojeg Pekič realizira za 1:1. U 76. Slovenci ruše Golubovića na oko 30-tak metara od gola, a Vitaić iz slobodnjaka odlično pogađa za pobjedu Splita.


Izjava trenera Varaždina, Samira Toplaka nakon utakmice u Moldaviji:
- Nezadovoljan sam rezultatom. Imali smo 7-8 stopostotnih šansi i sve je trebalo biti rješeno već u prvoj utakmici.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 14 jul 2011, 23:00

Tritolone je napisao/la:
Dosad odlicni rezultati za nase klubove, koje bi cudo bili kad bi imali 3 kluba u grupnom djelu europskih natjecanja.
Misliš 4? 4 smo imali i u sezoni 09./10 (Dinamo, Hajduk, Rijeku i Belupo).
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Tritolone » 14 jul 2011, 23:02

jacky09 je napisao/la:
Tritolone je napisao/la:
Dosad odlicni rezultati za nase klubove, koje bi cudo bili kad bi imali 3 kluba u grupnom djelu europskih natjecanja.
Misliš 4? 4 smo imali i u sezoni 09./10 (Dinamo, Hajduk, Rijeku i Belupo).
Mislio sam na grupni dio :D

Dinamo LP a Hajduk i Split EL :D
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.