Zamrli-zaboravljeni klubovi

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 04 sep 2011, 19:29

harebianconero je napisao/la:Jel se mogu strani klubovi?

Ak mogu ja se sjecam Ancone iz Italije, sada je nigdje nema..

Isto tako Como.
Ancona je bila u prevelikim finansijskim problemima,pa joj nisu dali da udje niti u jedan ligaski sistem pa se klub ugasio nakon 09/10 sezone.Jedan klubic iz Ancone San Lazzaro je preuzeo ime Ancona i dodao 1905 ali administracija ne da da svi trofeji i uspesi stare Ancone budu pripasani tima,tako da je to fakticki novi klub starog imena.

Como je tu,Seria C1/A ako se ne varam uglavnom u sistemu je. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la mighty_reds » 05 sep 2011, 17:05

Extramadura ako se ko sjeća španski klub proveo par sezona u Primeri ne znam sada gdje su :?

Sjećam se Nk Sloga Gornji Vakuf kad su završili sezonu (ne znam koji rang) imali 4 boda a 20 kola možda imali bod. :D
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13137
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Admir_Sa » 05 sep 2011, 17:51

Djerzelez Zenica :roll:
nema potpisa

Avatar
BH Patriot
Postovi: 596
Pridružen/a: 09 jun 2011, 09:26
Lokacija: Sarajevo/Centar
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la BH Patriot » 05 sep 2011, 19:46

Ako mogu strani onda Charlton, Perugia, Ferencváros. :?
Livin' La Vida Loca ;)

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la slogauskoplje » 05 sep 2011, 19:59

BH Patriot je napisao/la:Ako mogu strani onda Charlton, Perugia, Ferencváros. :?
decko007 je napisao/la:Ovdje mozete pisati o klubovima koji su se ugasili, koji su se prije i poslije rata takmicili ...ne znam ih mnogo a volio bi da saznam jos koji klub..
ipak mislim da je autor mislio na naše klubove ;)

Inače sva tri kluba se natječu ;)
Sloga Uskoplje

Avatar
harebianconero
Postovi: 5093
Pridružen/a: 04 sep 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la harebianconero » 05 sep 2011, 20:02

BH Patriot je napisao/la:Ako mogu strani onda Charlton, Perugia, Ferencváros. :?
Perugia je 2 talijanska, Charlton 3 engleska a ferencvaros on je prva sto je on zaboravljen?? :S
Mirko Vučinić #9 & Leonardo Bonucci #19

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
BH Patriot
Postovi: 596
Pridružen/a: 09 jun 2011, 09:26
Lokacija: Sarajevo/Centar
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la BH Patriot » 05 sep 2011, 21:10

Mislim bili su veliki klubovi, a sada su...
Livin' La Vida Loca ;)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1457
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Bistrik » 06 sep 2011, 09:05

da i ja dam mali doprinos. nekada je igrao i Saobračajac a sada ga nigdje nema. pa eto Koševsko brdo isto su se ugasili nakon para sezona u kantonalnoj ligi.

seven
Postovi: 1559
Pridružen/a: 15 jul 2010, 13:24
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la seven » 06 sep 2011, 14:54

temu sam shvatio ovako nekako:

Postojao je fudbalski klub Naša Krila netom poslije drugog svjetskog rata u periodu od 1947. do 1950. FK Naša Krila su osnovana od strane Jugoslovenskog ratnog zrakoplovstva. Igrao je u tadašnjoj drugoj ligi da bi u posljedne dvije sezone svoga kratkog postojanja bio i član elitne fudbalske lige tadašnje Jugoslavije, gdje je zauzeo 5. odnosno 6. mjesto u najvišem rangu takmičenja. Klub je bio i dva puta finalista Kupa Maršala Tita i jednom polufinalista.Klub se rasformirao 1950. godine i prestao sa bitisanjem nakon kratkog ali zapaženog postojanja.

Dakle FK Naša Krila. Ko je znao za njih do sada ?

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la slogauskoplje » 06 sep 2011, 16:58

seven je napisao/la:temu sam shvatio ovako nekako:

Postojao je fudbalski klub Naša Krila netom poslije drugog svjetskog rata u periodu od 1947. do 1950. FK Naša Krila su osnovana od strane Jugoslovenskog ratnog zrakoplovstva. Igrao je u tadašnjoj drugoj ligi da bi u posljedne dvije sezone svoga kratkog postojanja bio i član elitne fudbalske lige tadašnje Jugoslavije, gdje je zauzeo 5. odnosno 6. mjesto u najvišem rangu takmičenja. Klub je bio i dva puta finalista Kupa Maršala Tita i jednom polufinalista.Klub se rasformirao 1950. godine i prestao sa bitisanjem nakon kratkog ali zapaženog postojanja.

Dakle FK Naša Krila. Ko je znao za njih do sada ?
Možda mi nećeš vjerovati, ali čuo sam za taj klub ;)
Sloga Uskoplje

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la tm84 » 06 sep 2011, 18:39

seven je napisao/la:temu sam shvatio ovako nekako:

Postojao je fudbalski klub Naša Krila netom poslije drugog svjetskog rata u periodu od 1947. do 1950. FK Naša Krila su osnovana od strane Jugoslovenskog ratnog zrakoplovstva. Igrao je u tadašnjoj drugoj ligi da bi u posljedne dvije sezone svoga kratkog postojanja bio i član elitne fudbalske lige tadašnje Jugoslavije, gdje je zauzeo 5. odnosno 6. mjesto u najvišem rangu takmičenja. Klub je bio i dva puta finalista Kupa Maršala Tita i jednom polufinalista.Klub se rasformirao 1950. godine i prestao sa bitisanjem nakon kratkog ali zapaženog postojanja.

Dakle FK Naša Krila. Ko je znao za njih do sada ?
isto tako i Mornar Split, osnovan od strane mornarice JNA...

igrao drugu ligu Jugoslavije, ali ugasen 1949. nakon sto su uspjeli da izbore prvu ligu, zasto... ne znam... :?
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
kelner
Postovi: 1009
Pridružen/a: 12 jun 2010, 18:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la kelner » 06 sep 2011, 18:45

kelner je napisao/la:Zlaja i Pero...Ja bio klinac od nekih 13 godina,kada je taj klub postojao,mislim imali su omladinski pogon,zna li neko sta je sad s njima???
Je li neko od Zenickih mangi cuo za ovaj klub?
Svete, vidiš li šta Srbija ima?! Ima Novaka Đokovića, najboljeg svetskog tenisera. Pokori se Rogere, pokori se Rafaele, pokori se Andy! Srbija ima šampiona i zauvek će ga imati!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 06 sep 2011, 19:45

slogauskoplje je napisao/la:
seven je napisao/la:temu sam shvatio ovako nekako:

Postojao je fudbalski klub Naša Krila netom poslije drugog svjetskog rata u periodu od 1947. do 1950. FK Naša Krila su osnovana od strane Jugoslovenskog ratnog zrakoplovstva. Igrao je u tadašnjoj drugoj ligi da bi u posljedne dvije sezone svoga kratkog postojanja bio i član elitne fudbalske lige tadašnje Jugoslavije, gdje je zauzeo 5. odnosno 6. mjesto u najvišem rangu takmičenja. Klub je bio i dva puta finalista Kupa Maršala Tita i jednom polufinalista.Klub se rasformirao 1950. godine i prestao sa bitisanjem nakon kratkog ali zapaženog postojanja.

Dakle FK Naša Krila. Ko je znao za njih do sada ?
Možda mi nećeš vjerovati, ali čuo sam za taj klub ;)
Normalno da ces cuti za taj klub,realno ne bi trebalo da postoji ljubitelj istorije fudbala a da ne zna za ovaj klub.Igrali u Zemunu,mnogi ljubitelji fudbala ce reci da je Zemun nastavio tradiciju Nasih krila iako su u isto vreme osnovani jer je dosta igraca nastavilo da igra fudbal u Zemunu ali to naranvo nije tacno.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

decko007
Postovi: 45
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:53
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la decko007 » 06 sep 2011, 19:57

Na ovom forumu dosta je klubova koji su se prije takmicili ali iz raznih razloga odustajali ili mijenjali ime kao npr:
Alat (Trebinje), Kalinovik (Kalinovik), Partizan (Prokosovići) itd....Drago mi je sto posvecujete paznje ovoj temi, jer sam mislio da ce biti dosadna...ugodno razmjenjivanje misljenja :D

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 06 sep 2011, 20:49

kelner je napisao/la:
kelner je napisao/la:Zlaja i Pero...Ja bio klinac od nekih 13 godina,kada je taj klub postojao,mislim imali su omladinski pogon,zna li neko sta je sad s njima???
Je li neko od Zenickih mangi cuo za ovaj klub?
to su neki od tih u mom postu spomenutih privatnih klubova/školi nogometa koji su kratko trajali i ugasili se...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 06 sep 2011, 23:46

decko007 je napisao/la:Na ovom forumu dosta je klubova koji su se prije takmicili ali iz raznih razloga odustajali ili mijenjali ime kao npr:
Alat (Trebinje), Kalinovik (Kalinovik), Partizan (Prokosovići) itd....Drago mi je sto posvecujete paznje ovoj temi, jer sam mislio da ce biti dosadna...ugodno razmjenjivanje misljenja :D
Alat Trebinje jbt oni mi nikada ne bi pali na pamet.Oni su malo trajali mozda nekih 20-ak godina svega,a nekoliko poznatih igraca/trenera je tamo igralo poput Zdravka Sarabe pa Dragana Spaica jos je neko bio ali ne mogu sada da se setim,steta da su se ugasili jer Trebinje bi mozda imalo jos jednog stabilnog prvoligasa.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Tribalian » 07 sep 2011, 00:42

FK Gosk Jug Dubrovnik.
FK Famos (tako se nekad zvao).
Ankona,Kremoneze.
Red Star (Francuska).
FK Partizan Beograd (mozda ovaj klub postoji negde,ali ima vrlo malo navijaca pa se o njemu i ne prica).
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 07 sep 2011, 00:49

Tribalian je napisao/la:FK Gosk Jug Dubrovnik.
FK Famos (tako se nekad zvao).
Ankona,Kremoneze.
Red Star (Francuska).
FK Partizan Beograd (mozda ovaj klub postoji negde,ali ima vrlo malo navijaca pa se o njemu i ne prica).
-Famosa oba postoje,ako mislis na Vojkovice i Hrasnicu,s tim da ovaj drugi igra pod imenom sada SASK-FAMOS.
-Cremonese je treci rang Italije
-Red Star treci rang Francuske ove sezone usli
- :lol: :lol:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Tribalian » 07 sep 2011, 00:50

@ Kolega hvala na informacijama :)

Sad se setih i onog Vlaznimija sa Kosova a i jel se jos takmici FK Bor :? nekadasnji ex yu prvoligas?
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 07 sep 2011, 00:53

Tribalian je napisao/la:@ Kolega hvala na informacijama :)

Sad se setih i onog Vlaznimija sa Kosova a i jel se jos takmici FK Bor :? nekadasnji ex yu prvoligas?
Prezivljavaju nekako,mislim da su prosle sezone ispali u nizi rang,sto bi znacilo da su sada u Borskom okrugu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.