Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Trasimaco » 06 okt 2011, 23:48

Rekao sam vecina vas. Nisam nikog imenovao. Reagovao sam samo zato sto si bez ikakve potrebe spomenuo United. A i sam znas da ce svi mladi talentovani engleski igraci dobiti dosta medijskog prostora i da ce ih se napuhati. Konkretno ovaj igrac je to dozivio jos u Southamptonu.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelinho » 07 okt 2011, 00:04

Trasimaco je napisao/la:Rekao sam vecina vas. Nisam nikog imenovao. Reagovao sam samo zato sto si bez ikakve potrebe spomenuo United. A i sam znas da ce svi mladi talentovani engleski igraci dobiti dosta medijskog prostora i da ce ih se napuhati. Konkretno ovaj igrac je to dozivio jos u Southamptonu.
Mogao sam spomenuti i Chelsea ili koga god drugog, nije suština "United", suština je u tome da se taj igrač dosta omalovažava jer igra za Arsenal.

Pa samo pogledaj na ovom forumu, u njega sem nas nekoliko navijača Arsenala niko ne vjeruje. Eh, to sam htio reći, a mene je zadivio i mislm da je on (uz Gervinha i Benayouna) i više nego nadoknadio odlazak Nasrija.

Opet ponavljam (a nadam se da ćeš shvatiti) nije poenta u Unitedu.Sry zbog malomarnosti. ;) :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la -Paja » 07 okt 2011, 01:07

SamoZeljo je napisao/la:
-Paja je napisao/la:Joj sto ne mogu klauna kad pocnu pametovati, Real isplatio transfer Ronalda dobivsi bijedni dio od prodaje dresova kojeg dijeli sa istim Ronaldom i adidasom, taj Ronaldo prodao stotine miliona dresova izgleda :lol: Naravno tvoji argumenti u vidu linkova tako uglednih stranica su toliko jaki da cu i ja da povjerujem u to, ako je jedan goal.com to objavio onda mora da je istina. Nacekaces se ti da se desi da RVP ode, ionako on ima sad tri godine ugovora, cak i da ne produzi dalje on je tu jos minimalno dvije godine znaci vec u 30 bi pravio transfer, a nama se nije problem rijesiti igraca od 30 godina bio on Henry, Van Persie ili bilo ko drugi, tako da kako god okrenes ja cu se smijati. Da se vratimo onoj zabludi o raspodjeli novca u Premier ligi, prosle sezone tu je bio omjer od prvog do zadnjeg 1.5:1 za razliku od spanske gdje je omjer 12:1 i italiojanske 10:1. Ti si nama tu podvalio da je rijec o 30 40 miliona vise zarade uniteda u odnosu na posljednji blackpool a tu je zapravo razlika u 20 miliona, 60 miliona United, 40 Blakcpool. Kad si tako pametan i pricas o novcima o tv prava koje bi Arsenal trebao da kao izgubi ukoliko padne ili se podigne na tabeli a to su smijesne i neznatne cifre od 5 miliona gore-dole, dje si filozofe da kritikujes neki drugi klub u ligi npr WBA koji je sa 45 miliona funti zarade mogao da dovede neku zvijezdu mozda Falcaa, Hulka ili nekog slicnog.


Ti nisi kompetentan da pricas o viziji profesora doktora Arsena Wengera, ako ti se ne svidja ne gledaj Arsenal imas ti klubova koji trose stotine milinoa u ovoj ligi u u cijeloj evropi pa fino njih prati i komentarisi mozda naucis nesto o ekonomiji tih klubova i njihovim ugovorima sa sponzorima.
Prvo, ako hoces da diskutujes, NEMOJ DA LAZES I IZMISLJAS. Pogledaj moj komentar i vidjet ces sta sam rekao. Uopste nije receno to sto ti pricas.
Ocigledno da si neki balavac dok se tako ponasas ali ipak ne treba vas pustiti da vodite glavnu rijec. Pogotovo ne kad lazete. Moj komentar je iznad tvog pa pogledaj sta si sve nalagao da sam ja rekao kako bi ispalo da nisam u pravu.
Za Ronalda sam rekao da je bio "jeftin" kad se tih 95 miliona uporedi sa prihodima i spomenuo prodaju dresova, TV prava i sve ostalo sto on privlaci, npr. broj sponzora i tako to. Fino sam rekao da JEDAN DIO od prodaje dresova ide Realu. Cak ti fino i rekao koliko kosta jedan dres.

Dalje, za TV prava si ti izvalio glupost da je razlika izmedju prvog i zadnjeg samo 3 miliona i mene nazvao neznalicom jer ja to nisam znao?! Naravno da ne znam ono sto ne postoji, niko to ne zna.
Ja sam ti FINO OBJASNIO kako i zasto nije 3 nego skoro pa 30. Kad dodas sve, od tih 20 koje si "kasnije" nasao na google se ipak dodje na skoro 30. Moraces jos guglatu da saznas ono sto ja vec znam!
U svakom slucaju si bio mnogo daleko sa tih 3 miliona. Vidim da se popravljas djecace mali. :lol:

Poredis WBA i Arsenal i hoces da kazes kako si pametan? Naravno da necu kritikovati WBA zato sto ne kupuju igrace od 40 miliona jer ljudi nemaju pare. Ne igra samo jedan igrac, moras ih vise kupiti i dati im plate.
Kad smo vec kod Hulka, moram ti reci da sumnjam da ce njega neko kupiti za 45 miliona. Otici ce on za vise jer i vrijedi vise. Porto nije klub koji moze izvuci max ali ipak mislim da ce biti vise.

Nije bolan Arsenal WBA da pola tima kupi za par miliona i ne smije ni biti. Mnogo toga vise nije kao sto je bilo i jednostavno se mora ici s vremenom.
Ja NISAM protiv Wegnera, on je po mom misljenju jedan od jacih strucnjaka ali jesam protiv ove ciganske kupovine igraca. Prodati dva igraca za 70 miliona i onda kupiti skoro pola tima za 60 i misliti da je to OK? Ma nije OK, ne moze ni biti. Nisu ti igraci onako bezze skuplji.
Arsenal je dobro prosao u "funtama" ali je zato kvalitet tima spao jos nize. Nije samo Wegner kriv, kriva je i uprava. Cuo sam (ako je istina) da je Wegner trazio da se Nasriju digne plata iznad max. limita ali uprava kluba je to odbila.
DOBRO ZAPAMTI, prije ili kasnije ce Arsenal morati kesirati za igrace jer u protivnom nece vidjeti Lige Prvaka. Tako je to. Ja bi volio da se to desi sto prije i ne smeta mi da Wegner kupi te "velike igrace" koji Arsenalu nedostaju. ;)

Pogledaj Liverpool, iskesirali su finu cifru ali opet nisu na vrhu. Znas zasto nisu? Zato sto je Abramovic u proteklih nekoliko godina kesirao 690 miliona a City 450. United je svakako bio na samom vrhu i samo se na vrijeme dopunjavaju. Treba malo vise vremena i para da se to stigne, pogotovo zato sto oni nece sjediti skrstenih ruku nego ce nastaviti kupovati.
Sta god da si ti rekao za Ronalda on nikad nije isplatio svoj transfer prodajom dresova i tu je kraj price, da je tebi bar izvor informacija google shvatio bi to kao neki siri pojam jer na googlu mozes naci i sranje i kvalitet ali tvoje je znanje sa goal.coma ekspert si. Razlika izmedju prvog i posljednjeg je kao sto sam rekao 1.5:1 to sto je United marketinski jaci od nejakog Blackpoola za tolike pare stvara tu razliku, a 20 miliona i nije neka astronomska cifra u svijetu fudbala. Wenger nikad nije trazio platu za Nasrija ili bilo kojeg drugog igraca iznad limita kojeg je on odredio tako da i ta tvoja smijesna konstatacija nema nikakvog smisla kao ni ostale. Arsenal niakd nece davati tolike pare za igrace a igrace ligu prvaka ko sto igra i 15 zadnjih godina i to ti trebas da ZAPAMTIS, Arrsenalu velki igraci ne nedostaju Arsenal ih vec ima a jos vise njih ce i dobiti kroz viziju profesora doktora Arsena Wengera. Arsenal ne da ide u korak sa vremenom on ide ispred vremena a upravo to ce vrijeme pokazati koliko smo vizijom i planom daleko ispred svih, to sto limitirani likovi poput tebe to ne razumiju ja shvatam, nisu svi pametni. Arsenal nece sebe spustiti na taj nivo i davati velike sume za igrace pogotovo ne za nekakvog Hulka kloca koji vrijedi 15 miliona a cijeni se na 50, 60 :lol: :lol: za Falcaoa 40? :lol: CAhilla 20? :lol: dati platu Rooneyu 240 hiljada funti sedmicno? :lol: NIKAD!

Arsenal na jednom racunu ima 130 miliona funti, i mi te pare da damo na skupe igrace i njihove astronomske igrace? nema sanse.
Dio Arsenala

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la majestic24 » 07 okt 2011, 01:13

Arsenal na jednom racunu ima 130 miliona funti, i mi te pare da damo na skupe igrace i njihove astronomske igrace? nema sanse.
i sta je tu smisao??? Sta navijaci Arsenala imaju od toga sto KLUB ima 130 mill na racunu??

Mogu gledati kako vlasnici uzivaju u tim parama a trofeje ce vidjeti samo u rukama drugih.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la -Paja » 07 okt 2011, 01:15

Pare ce biti ulozene u nove mlade narastaje, infrastrukturu, i pojacanja placena pristojnim cijenama npr. 15 miliona za edena hazarda.
Dio Arsenala

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la majestic24 » 07 okt 2011, 01:21

-Paja je napisao/la:Pare ce biti ulozene u nove mlade narastaje, infrastrukturu, i pojacanja placena pristojnim cijenama npr. 15 miliona za edena hazarda.
One narastaje u koje cete sve uloziti i koji ce otici kad budu u TOP godinama...jucer Fabregas,Nasri,Toure...sutra Walcot,Van Persie,Chamberlain
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la -Paja » 07 okt 2011, 01:31

Nisu ljudi savrseni, nisu svi isti, ne mozemo mi kreirati nekoga kao covjeka neko se rodi kao supak i izdajica, pricace jedno sutra uraditi drugo taj ce nas zajebati otici ce mi cemo bar ako nista naplatiti. Neko ce ostati zahvalan i osvojice nam trofeje i dati ono najbolje od sebe nama, pa ce na zalasku otici neko ce zavrsiti karijeru i najbolje godine provesti u Arsenalu tako da samo se treba nadati da bude sto vies ovih drugih i trecih a sto manje ovih prvih cigana.
Dio Arsenala

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la SamoZeljo » 07 okt 2011, 03:13

Sto bi neko svoje najbolje godine provodio u Arsenalu a moze npr otici u Barsu ili City i boriti se za titule? I pored toga zaraditi 2-3 puta vise. Ne kontam zasto ocekujes da neko bude vjeran Arsenalu kao da je Arsenal sami vrh svjetskog fudbala i kao da Arsenal svake godine osvoji neki trofej?
Sasvim svejedno jesu li djeca Arsenala ili su dosli mladi u Arsenal. Pametan igrac ce otici negdje drugo gdje ce dobiti SVOJE pare, nece ostati u Arsenalu gdje neko drugi trpa njegove pare u svoje dzepove!

Sta kazes, Hulk KLOC koji vrijedi 15 miliona? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sad mi pade na pamet, Arsenal je poslije one osmice protiv Uniteda zadnji dan prelaznog roka nudio 40 miliona za jednog igraca. Ti znas da je to Gotze i znas da su ljudi iz Dortmunda odbili ponudu. Inace ona panika zadnji dan prelaznog roka je dokazala da su shvatili kako od te politike nema nista. Ti i dalje tvrdis da Arsenal NIKAD nece dati tolike pare za igraca?? Nece jer su ljudi odbili ponudu! ;)

Ti uzivas u nekakvoj zaradi kao da si ti vlasnik Arsenala a ne navijac. CUDNO!?
Sto je najgore, s vremenom ces shvatiti da ni ta zarada nije tolika kolika mislis da jeste jer nije sve tako crno i bijelo.
Prodati dokazanog igraca Nasrija za +/- 25 miliona i kupiti druga dva za te pare i nije bas neka zarada jer ta druga dva treba da se dokazu a pitanje je hoce li biti bolji od Nasrija? Vrlo vjerovatno nece. Pa ti skontaj kolika je zarada i ima li je uopste?! To je po mom misljenju razmjena, jedan Nasri za dva druga. Brojcana dobit ali u kvalitetu ogroman gubitak. ;)

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la -Paja » 07 okt 2011, 09:47

Daj nam neki konkretan dokaz da je Arsenal ponudio za tog svabcica 40 miliona? Ne trebas biti Tesla, Ajnstajn itd. da skontas da Wenger nije poslao bilo kakvu ponudu za tog momka a kamoli onu od 40 miliona :lol: :lol: cuj 40 miliona :lol: :lol: Ali dobro neko kome su izvori goal.com i slicni eminentni web portali mozda je i u stanju da to povjeruje. Cuj ti molim te ne konta on zasto ocekujemo vjernost Arsenalu? Zasto ne bi ocekivao, Arsenal ih je napravio onima sto jesu i bez Arsenala oni bi bili obican prosjek, ako neko od tebe anonimusa i nedokazanog igraca napravi najvecu zvijezdu od tebe se ocekuje lojalnost. Supcima i izdajnicima je bolje u Cityu i barceloni zato su supci, nije bas da su u Arsenalu igrali za prosjecnu Kambodzansku penziju 60, 70, 80, 90 hiljada funti sedmicno je i vise nego dovoljno pogotovo kad uzmes u obzir da preko Arsenala zarade od reklama za razne kompanije i proizvodjace opreme godisnje po nekoliko miliona funti, postali su igraci svjetske klase i milioneri u Arsenalu cak i bez te plate koju im daje Arsenal. Ako su to male pare ako je malo da jedan Fabregas zaradi 80 hiljada funti za 7 dana u Arsenalu a sa strane godisnje dobije 5-6 miliona funti godisnje od reklama onda nek ide sve u racKu. Ali dobro pohlepa za jos vise novca i nezahvalnost i cigan od covjeka u miksu daje za rezultat odlazak Fabregasa. Da ne spominjem ucjenu prema klubu gdje ce Arsenal sa bonusima zaraditi samo 40 miliona funti jer doticni nije htio u City i Real od kojih bi uzeli 60-70 miliona.


Naravno da ce biti bolji od Nasrija i Gervinho i Oxlade, Nasri je sa svojim napretkom zavrsio onog trentka kad je otisao, njemu slijedi stagnacija kao i mnogima prije njega, sad je sve do forme ako bude u dobroj formi kako tako ce opravdati novac, ako ne onda mu slijedi klupa u Cityu.

Sjajne vijesti za topnike je hattrick Oxa za mladu Englesku reprezentaciju. Mali vec dominira i u veoma kratkom roku ce izbaciti Walcotta iz prvog tima.
Dio Arsenala

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la GunnerS » 07 okt 2011, 10:27

Nikad Wenger nije ponudio za nekog igrača preko 20 miliona ( samim time i najskuplji transfer u Arsenal je 17 miliona, onaj Arshavina iz Zenita?! ) Tako što pričaš za tih 40 miliona je da ne kažem glupost. Dortmund bi njega prodao da je došla tolika cifra, ne brini. A btw, da je Wenger htio tolike pare dat onda bi sigurno dao za Hazarda ili Kaku ;)
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Jimmy from the hood
Postovi: 2962
Pridružen/a: 27 apr 2011, 17:28
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jimmy from the hood » 07 okt 2011, 10:39

-Paja je napisao/la:Arsenal nece sebe spustiti na taj nivo i davati velike sume za igrace pogotovo ne za nekakvog Hulka kloca koji vrijedi 15 miliona a cijeni se na 50, 60 :lol: :lol: za Falcaoa 40? :lol: CAhilla 20? :lol: dati platu Rooneyu 240 hiljada funti sedmicno? :lol: NIKAD!
Ali zato Arsenal neće ni dovesti neko veliko pojačanje koje mu je prijeko potrebno.
Liverpool ti je primjer, prodaje se Xabi za 30 i kusur, dovodi povrijeđeni Aquilani za 18 miliona. Prodaje se Mascherano, kasnije dolazi Poulsen... Jednostavno se mora dati više kako bi rezultati bili veći.
Vremenom se to prelomi, još ako imaš Hodgsona na klupi Liverpoola nema ti ni lige prvaka. Sreća pa imate Wengera, ali i on polako gubi konce. Januar mu je jedino rješenje da dovede par odličnih igrača i vrati Arsenal gdje mu je mjesto.

Samo si za Cahilla upravu, ostali vrijede toliko. Takav vakat doš'o.
Jimmy from the hood je lud.
Statictics show that 1 in 20 of us live next door to a convicted paedophile, not me though, I live next door to two stunning 12 year olds... buahaha...

What do you call 2 men getting married? Man United!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Monolog » 07 okt 2011, 10:54

Ne znam da l' je neozbiljnija politika Arsenala ili forumaši koji i dalje vjeruju da ovaj Arsenal može napraviti nešto vrijedno spomena. :mrgreen:

Cesc je dao dosta toga Arsenalu (i obrnuto, da ne bi bilo zabune). Ako je rek'o da želi otići isključivo u Barcelonu, zašto mu to ne bi dopustili? Dakle, ili ostanak u Arsenalu koji će se boriti za izlazak u CL, ili prelazak u Barcelonu koja se bori za titulu i u Primeri i u CL. Pa ovako su Wenger i njegova družina pokazali koliko ustvari cijene svoje najbolje igrače - dopuštaju im da idu za manje novca u tim koji oni žele. ;) Zašto niko to ne vidi?

Eh, što se tiče Hulka, naravno da je precjenjen. Zašto? Zato što su već ostali bez Falcaa. On je otiš'o za 40-ak miliona Eura z Atl. Madrid, a ozbiljan klub kao Porto ne želi ostati sa nekim nedokazanim igračima u napadu. Dakle, ako će već Hulk napustiti klub, onda oni žele biti itekako dobri na njemu (Anzi je skoro pojeo g*vno njegovim dovođenjem za 80 miliona). :mrgreen:

I, ja nisam pročit'o na goal.comu za Gotzea. Ta priča se uopće nije plasirala tamo, da ne bi bilo zabune. ;) To je bio očajnički potez, jer morao se nekako anulirati odlazak Cesca i Nasri-ja. Tja, pa neće se to raditi Artetom, pobogu. :mrgreen:

Ne mora Arsenal ni izdvajati velike novce za dovođenje igrača ili im davati visoke plate, al' jedno je sigurno - tako neće osvojiti Premiership, a kamoli CL. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la GunnerS » 07 okt 2011, 11:05

Monolog je napisao/la: Ne mora Arsenal ni izdvajati velike novce za dovođenje igrača ili im davati visoke plate, al' jedno je sigurno - tako neće osvojiti Premiership, a kamoli CL. :mrgreen:
Što će nama titule ?! Vidiš da smo mi zadovoljni i 4 mjestom :D
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
revoX.
Postovi: 663
Pridružen/a: 26 apr 2011, 16:06
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la revoX. » 07 okt 2011, 11:31

GunnerS je napisao/la:
Monolog je napisao/la: Ne mora Arsenal ni izdvajati velike novce za dovođenje igrača ili im davati visoke plate, al' jedno je sigurno - tako neće osvojiti Premiership, a kamoli CL. :mrgreen:
Što će nama titule ?! Vidiš da smo mi zadovoljni i 4 mjestom :D
Ih da je 4to mjesto ove sezone bilo bi super :lol:
HZ87

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la GunnerS » 07 okt 2011, 12:04

Prezadovoljan :D
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Seahawks Boy
Postovi: 164
Pridružen/a: 06 avg 2011, 16:18
Lokacija: Where thamn girls at! :-D
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Seahawks Boy » 07 okt 2011, 12:27

Se*rem im se na to 4. mjesto, takav klub može i mora bolje!
Arsenal FC <3
Željo 1921 <3

Victoria Concordia Crescit !

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la GunnerS » 07 okt 2011, 12:30

Seahawks Boy je napisao/la:Se*rem im se na to 4. mjesto, takav klub može i mora bolje!
Sada nemože a da mora to je druga priča ;)
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la -Paja » 07 okt 2011, 13:49

jimmy: Naravno da nece, nama i ne treba veliko pojacanje, stvoricemo velika pojacanja.

monolog: Cuj Fabregas ostane u Arsenalu i bori se za 4 mjesto, Arsenal sa Fabregasom i Nasrijem se borio za trofeje na svim frontovima, ostanak Fabregasa znacio bi ostanak Nasrija. Otkud njemu pravo da zeli da predje u Barcelonu? Je li to nesto dao Arsenalu? jel mu to Arsenal duzan? Cuj ti usvojis dijete odskolujesga , napravis covjeka od njega, obezbjedis perfektan zivot i on na kraju ode vrati se starim roditeljima koji su ga napustili davno, jel to normalno? ta prica o borbi za trofeje pada u vodu, cuj otisao u Barcelonu da osvoji dva superkupa :lol: , on nista nije dao Arsenalu i kao takav ce brzo pasti u zaborav. Doticni igrac je ucjenio klub mi nismo htjeli prodati ali kad bi prodavali prodali bi Cityu ili Realu jer logicno oni nude velike svote, ali dogovor izmedju njega i Barcelone bio je da odbija prelazak u te klubove a da Barcelona ne mijenja svoju bijednu cifru koju je ponudila. Wenger na kraju odlucuje, da li ostaviti igraca poput Fabregasa u klubu a on ocigledno zeli da ide ili da ga proda ispod cijene. Na kraju je cigan dao 5 miliona funti dodatno i jos uz to molio Wengera i on ga je pustio iako uprava nikad ne bi prihvatila tu ponudu Barcelone zbog Wengera su ga pustili. Taj cigan nikad niej htio da se sjeti da je 2004 godine dosao iz omladinskog pogona u tada ubjedljivo najbolju ekipu na svijetu, i u toj ekipi je dobio sansu i cast da naslijedi velikog Vieiru, Arsenal nije kupovao novog igraca vec njemu dao sansu, a cigan se oduzio tako sto je u najboljim godinama kad treba najvise da da i kad je najpotrebniji, napustio sve ono sto je Wenger godinama stvarao, razbio koncepciju, povukao neke za sobom i tako narusio cijeli jedan sistem. Na svu srecu on nije glavni dio tog sistema, bio je vazan ali ne glavni, tako da ce se uskoro sve vratiti u normalu.

Za Goetzea nikad nije Arsenal ponudio niti ce, a pogotovo ne 40 miliona, ko god u tu patku vjeruje debelo je naivan. Borusija vec sada pumpa cifru za tog igraca jer valja oguliti Bayerna koji je jedini kupac.
Dio Arsenala

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelinho » 07 okt 2011, 17:32

Ne znam zašto potencirate da je odlazak Nasrija gubitak na kvaliteti Arsenala. :roll:

Posebno tu prednjači @Monolog. Reći da je Nasri nenadonkadiv gubitak za Arsenal ,stavljajući ga u istu rečenicu sa Cescom je isto reći kao da je gubitak Bendtnera i Cesca ili Denilsona i Cesca nenadoknadiv gubitak.

'alo?! Nasri je i više nego nadoknadjen. Došao je igrač njegovog kvaliteta, Gervinho, došao je igrač sa iskustvom u EPL- Benayoun, došao je Alex Chamberlain, koji iz tekme u tekmu, kako za Arsenal tako za Englesku ,pokazuje svoj raskošni talenat, Miyaichi je dobio radnu dozvolu. On je prema tome i više nego nadoknadjen ,i kvalitetom i kvantitetom.

Fabregas je neko ko pravi tu razliku u kvalitetu ovog i onog Arsenala. Ovaj današnji Arsenal bez Nasrija ,a sa Cescom bi bio 3x jači od prošlogodišnjeg, al' ovaj danas Arsenal bez Fabregasa sa Nasrijem bi bio slabiji čak i od ovog kakav je trenutno.

Realno, jedina pozicija koja je unazadjena je Fabregasova, lijevi bek je "na nuli", desni takodje, a krila su jača nego prošlogodišnja.


Što se tiče mog druga @Paje, pričajte šta hoćete al' on je mnogo istine rek'o i napis'o, ima malo gluposti, al' istina je uvijek negdje na pola (bar tako kažu).

Arsenal je sa svojom vizijom ispred ostatka Europe. Ove UEFA-ine sankcije koje slijede će najmanje osjetiti Arsenal, a takvih sankcija će biti još, jer sam uvjeren da UEFA neće dozvoliti da "miševi kolo vode" i Arsenal kao jedan od rijetkih klubova sa zdravim poslovanjem će opstati na vrhu, uprkos kritikama.

Wenger ima par titula o kojima mi možemo samo sanjati i baš se ponekad zapitam ko smo mi da ga kritikujemo? Kritikujemo čovjeka koji je sve što je u prošlosti napravio bilo fenomenalno: od arhitekturnih dostignuća, preko ekonomskih procjena do kupovine i prodaje igrača i najzad vodjena klubova.

Čovjek sa tako bogatim CV-om ne može biti ni glup ni zaostao niti može kaskati za nekim, jedino što može je biti u prednosti.

Arsenal je u mnogim periodima otkako je Wenger na njegovoj klupi prodavao važne igrače i davao prednost mladim i uvijek je uspijevao naći mix koji je ostvario željeni cilj ili bar djelomično-ovo je činjenica, kao što je činjenica i to da je nakon raspada one slavne generacije klub ostao na plećima 18-godišnjeg Fabregasa, nezrelog Robina i nedokazanog Adebayora, pa su ga u nekoliko navrata predstavljali uspješno.

Frustracija može proraditi kod zrelih i dokazanih igrača, al' kod mladića, koji misle da su već dotakli nebo samim time što igraju u tako velikom klubu ne, tek možda poslije, al' Wenger se opet i tu pokazuje kao odličan muljator, prodavajući igrače u trenutku kada im ne ide dobro ili ne mogu konstantno dobre partije pružati ,a nadoknadjivao ih je mladjim igračima, koji su vanserijski talenti, svi do jednog, dijamanti i koji su klubu opet i opet obezbjedjivali ligu prvaka. A jednog dana će pronaći mix koji će Arsenal odvesti na tron Europe i Svijeta. ;)

I da editujem post: Argument koji najbolje potvrdjuje da je Arsene i Arsenal vizijom ispred ostatka Europe je taj da ostatak Europe koristi već provjereni model, a Wenger & co. su napravili svoj. A on se itekako dokazuje, niko ne može osporiti činjenicu da Arsenal iz godine u godinu raste kao institucija i da su već dodobra stabilizovali klub.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Per Ciljan Skjelbred
Postovi: 208
Pridružen/a: 30 jun 2010, 13:03
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Per Ciljan Skjelbred » 07 okt 2011, 17:52

Htjeli to ili ne prihvatiti, previše ga podcjenjujete. Prošle sezone Nasri je bio odmah druge ime Arsenala nakon Fabregasa. Nisu dovedene nikakve konkretne zamjene, Gervinho se tek triba priviknuti na stil igre u Engleskoj, a ove tinejdžere ne treba komentirati.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.