Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Putovanja

Post Postao/la Devil » 31 okt 2011, 22:13

Nesta blejim po netu i naidjoh na jedan forum vezan za razna putovanja sirom sveta,pa mi pade na pamet zasto ne bih i ovde otvorio jednu temu vezano za isto.Dakle pisacemo o putovanjima sirom sveta gde ste bili i kako vam se cine te zemlje i sta je po vasem misljenju zanimljivo za videti u tome gradu ili gradovima.Nije bitno da li je to maturska ekskurzija,da li je to neki poslovan put,nesta samostalno,sa ortacima bitno je da se putovalo. :D Ja sam obisao dosta gradova pa eto nekada i napisem o nekim. :D
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Marseille84
Postovi: 563
Pridružen/a: 13 jan 2010, 21:19
Lokacija: Rajvosa
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Marseille84 » 31 okt 2011, 22:21

slika

Vienna 8-)

Stvarno prelijep grad :D

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 31 okt 2011, 22:24

.
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 20 dec 2013, 19:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Limuntos
Postovi: 1346
Pridružen/a: 29 jun 2011, 10:27
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Limuntos » 31 okt 2011, 22:33

ja sam prije 4 godine bio na ekskurziji u danskoj, znaci prosao sam i vidio dosta zemalja, hrvatsku, sloveniju, austriju, njemacku, dansku...za izlaske ne mogu pricat jer nismo mi mogli izlazit, jer nije ovo obicna ekskurzija gdje budete smjesteni u hotelu i radite sta hocete, neg smo mi bili u danskoj po kucama raznim i danci su nam platili i put i sve, tako da nam je ispalo sjajno, dzaba....recimo, kad smo prolazili kroz hamburg, bilo je divno, dugo je trebalo da ga predjemo, al et...mislio sam da cu mozda naletit na Imtech arenu, stadion HSV-a, al nisam...takodjer, grad u kojem sam stalno bio u danskoj je Vejle, i fin je gradic, malo veci od Jablanice....prije bi vam preporucio njemacku neg dansku, jer je nekako ljepsa drzava :D ...uglavnom, nisam bas puno putovao, ova ekskurzija se izdvaja kao najbolje i najljepse putovanje do sad...
Bez puške više ni na fejs ne smiješ ući koliko ima Mawih loodih swatkih tigricha…

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Devil » 31 okt 2011, 22:46

slika

Za pocetak od mene jedan raj na zemlji kako ga ja volim nazvati.Konstanz,maleni gradi sa svega 80000 stanovnika na samoj granici izmedju Nemacke i Svicarske smesten na obalama Bodenskog jezera.Fakticki iako je u Nemackoj najblizi veci grad je Zurich na oko 70 km,dok u Nemackoj to je Stuttgart na 170 km.Bio sam tri puta ovde jer imam rodbinu.Prvi put "davne" 2002.,pa onda za vreme trajanje SP u Nemackoj smo tu spavali jer smo gledali sve utakmice igrane u Stuttgartu(6 utakmica),i onda poslednji put u februaru 2008.
Ima dosta zanimljivih stvari za videti(Konstanz katedralu,arheologijski muzej,Najderburg...),a KOnstanz je i mesto jednog od najjacih univerziteta u Nemackoj.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Emir ZENICA
Postovi: 5372
Pridružen/a: 27 jul 2011, 19:26
Lokacija: paz' lijevo, eno ga desno
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Emir ZENICA » 31 okt 2011, 22:52

Cuj niste mogli izlazit,jarane dzabe si i isao :lol: Kuca-Autobus-Kuca :lol:

Nego i ja sam obisao dosta gradova u Evropi,napisat cu i ja nekad nesto :D :D
Volim te Celik ! ! !

"Njega vole samo njegovi navijaci. Ostalima nije ni simpatican, naprotiv mrze ga i to najvise zahvaljujuci bas onima koji ga vole!"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la geronimo » 31 okt 2011, 23:06

Zanimljiva tema, mada mi se čini da je ovakva već bila i da je doživjela fijasko. :mrgreen:

Ja sam bivšu nam državu obišao uzduž i poprijeko. :D Lažem, nisam bio nikad na Kosovu i Metohiji.
Dovoljno? :?
Hoćemo li postavljati ljepote iste ili da se proširimo ka zapadu. :mrgreen:

P.S. Imam šuru kojem je životni san obići svaki kutak na planeti. Moram priznati da je do sada stigao na pola puta, iako je relativno mlad.
Prošle godine se popeo na najviši afrički vrh (kilimandžaro), na zimu ide da ljetuje u Australiju, dok na ljeto sprema paklen plan. Dolazak sa biciklom iz Danske do Mostara.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Devil » 31 okt 2011, 23:15

geronimo je napisao/la:Zanimljiva tema, mada mi se čini da je ovakva već bila i da je doživjela fijasko. :mrgreen:

Ja sam bivšu nam državu obišao uzduž i poprijeko. :D Lažem, nisam bio nikad na Kosovu i Metohiji.
Dovoljno? :?
Hoćemo li postavljati ljepote iste ili da se proširimo ka zapadu. :mrgreen:

P.S. Imam šuru kojem je životni san obići svaki kutak na planeti. Moram priznati da je do sada stigao na pola puta, iako je relativno mlad.
Prošle godine se popeo na najviši afrički vrh (kilimandžaro), na zimu ide da ljetuje u Australiju, dok na ljeto sprema paklen plan. Dolazak sa biciklom iz Danske do Mostara.
Moze i to ako imas sta zanimljivo. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Sheyi » 31 okt 2011, 23:24

Evo ja planiram u Kuwait da idem,ali da radim :)

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la don_burza » 31 okt 2011, 23:44

ja u zivotu zavidim samo ljudima koji putuju i nikome vise

Jebote meni najdalje sto sam do Zenice i Sarajeva na tekme iso i nekoliko puta u BG i to je to

Imam rodbine gotovo u svakom drzavi u Evropi i svi me prije zvali da dodjem njima a vize nisam mogo dobiti ni za bubreg , sad kad nema viza moj broj zaboravili
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Sheyi » 31 okt 2011, 23:51

@don b

ovo kao da sam Ja napisao :D

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7879
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la *p!p!t@* » 01 nov 2011, 00:01

Bio ovog ljeta u Instanbulu... :mrgreen:
Prelijep grad,međutim i prebrz način života se vodi u njemu...
Dakle grad samo za posjetit,a nikako živjeti u njemu :mrgreen:
Što se noćnog života tiče on je ovakav:
-noćni barovi
-slastičarne
tako da ako ste poklonici alkohola i dobrih žena idete u prvonavedenu opciju,a ako volite opuštene izlaske bez alkohola imate drugu opciju :D

Što se destinacija po gradu tiče,treba vam dobrih mjesec dana da obiđete bar mali dio bitnijih...
Međutim u zadnje vrijeme se dosta pažnje posvećuje urbanizaciji grada,tako da ćete primjetiti dosta novonastalih građevina.

Evo i nekoliko slika :

slika

slika

Plava džamija pod snježnim pokrivačem...
slika
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Avatar
JetSet_Hantraga
Postovi: 820
Pridružen/a: 30 mar 2010, 11:04
Lokacija: Srebren-grad
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la JetSet_Hantraga » 01 nov 2011, 00:34

Goalgetter je napisao/la:U septembru smo bili na ekskurziji na Malti
Brčanskoj? :lol:
Đipke sa Bara, zakačio se sa nama, Crnim vranama.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Arnelinho » 01 nov 2011, 01:06

Moj zadnji grad (izuzmemo li BiH) je bio taman za skromniji džep. Bio sam u Trstu. :P

Inače zbog privatnih problema sam odgodio da obidjem Bolonju (blizu Bolonje bio koncert Linkin Parka), razloge ne želim otkrivati. Tekuću godinu nisam nigdje mak'o, zbog tih razloga (sem po Bosni). :roll:

No, da ne kvarim temu: MinKen je lijep grad za vidjeti... Bilo nas par. Inače , crkli smo dok nismo našli McDonalds. :mrgreen: To nam je omiljena hrana. A kad smo ušli da naručimo, pita mene i jarana onaj što radi "da nismo topla braća". :mrgreen: Bog dao da smo imali iste dukserice. I tako sva zgodba se dešavala oko Marianneplatza (ili kako već ?). :mrgreen: Velika katedrala, prelijepa. Mene oduševila. Vidio sam i ekipu DSF-a na terenu. :lol: Bio dogovor da odemo na Oktoberfest, al' nikad se nije desilo. :mrgreen: Kod tog glavnog trga (Marianewhatever :D ) je i neka trgovina sportskih rekvizita. Eh tu sam sebi kupio kapu ("kačket") sa grbom Arsenala. :mrgreen:

Split je moj san. :mrgreen: Tamo želim živjeti. :lol: U Splitu sam bio prije hm...4-5 godina , al' onaj grad u noći ne mogu izbrisati iz sjećanja. Nisu neke posebne zgodbe, al' onaj zalazak broda u daljini dok sjediš na klupi pored mora (...) je neopisiv, vjerujte (pod uslovom da ti se spava). :D Ostalo je standardno: Vruće Splićanke, njihov jezik, ona palača Dioklecijana i 2x more + Poljud. :mrgreen: Tu, nedaleko od te palače, je jedan predobar restoran, sa pogledom na more. A ja u restoranima mogu ostati i po cijeli dan.Nisam iš'o u njihov McDonalds jer je odatle bilo 350 metara hoda. :mrgreen:

Bio sam još u nekim gradovima, al' drugom prilikom . Htio sam samo da doprinesem temi. :) Sve mi je ovo relativno blizu, tako da mi nije ni skupo, a većinom smo zajedno u društvu išli (recimo sveukupno ca. 200 eura do Venecije sa vozom).

Inače, da ne napominjem, nigdje mi nije draže otići nego u moje Sarajevo. ;)

Što se tiče planova: Već sada skupljam pare za Ukrajinu/Poljsku na EP da odem (reći ću ako bog da :D ). Pogotovo ako se BH plasira, a iš'o bih i zbog Hrvata, jer mi je drug Hrvat. A dajža me zove da mu dodjem u Moskvu , pa možda odem i do tamo. :)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Reuf
Postovi: 641
Pridružen/a: 28 okt 2011, 15:09
Lokacija: Sicilia ; Siracusa
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Reuf » 01 nov 2011, 01:46

Licno volim metropole koje imaju opseznu historiju.Gradove koji posjeduju znamenitosti i "staru" arhitekturu.

Barcelona je meni licno najljepsi grad u kojem sam ikada bio.Jednostavno savrsenstvo.Toliko toga ima za vidjeti i diviti se.Infrastrukura i one fontane su bukvalno za svrsavanje.Kapele itd
Grad koji se jednostavno mora vidjeti i obici.

Prag genijalan grad.Arhitektura graciozna.Nacin zivota raznovrstan i slojevit.frapantno je sto po izlasku iz metroa te okupiraju dileri i slutterke i cjenkaju se za drogu i prostituciju :mrgreen:
Piva je prakticno prejeftina, njihovo tradicionalno pice Beherovka je meni licno najbolje koje sam pio.Strasan liker koji donekle podsjeca na Jeger ali je meni mnogo bolje i kvalitetnije.

Beč je grad isuvise savrsen, toliko toga za vidit,ali je po mome ukusu mrtav grad.Po prilicno slab nocni zivot i previse je to uredno.Fasicnantni su mi parkovi i urednost grada.Naime na svakih 50 metara imas park koji je cist,uredan i stvoren za relaksaciju.vecina studenata i ljudi koji su na pauzama od posla dolazi tu da bi se relaksiralo.Simpaticne fontanice i dredovi klupica su nesto sto je najuocljivije.

Amsterdam- sta reci o ovom gradu.Mnogim poznato po legalizaciji biljke svima drage.Medjutim nije to jedina zanimljiva stvar u tom gradu.Totalna sloboda i raskos je zastupljen tu.Mnogo toga za vidjeti i popusiti.

LA - grad snova prakticno u kojem imas ono sto pozelis.Plaze,djevojke,diskoteke i mnogo glamura.Prepisaj ti je Hollywood...Fantasticna destinacija za izivljavanje , ali i za velike budzete.Ne tako daleko je i Arizona gdje se mogu vidjeti genijalne stvari , poput Grand Cayon-a koji je cudesan dar prirode.Taj prikaz rijeke Colorado je neopisiv.
Te stjene koje se prostiru Arizonom koje su prakticno bordo boje u raznim oblicima koje je vjetar uz kamenjar stvorio.Genijalno! Fantasticne parkove sam obisao ; prije svega Universal Studio,SeaWorld i Disnyland.
Amerika surovo napucana i prebukirana,zivjeti nikada ne bih mogao.Ritam je i suvise ubrzan pa cak i za nas turiste.Previse toga se mora obici a ne moze ;)

Alanya - ne toliko poznata poput Antalye ali nista manje zanimljiva.
Odlicno mjesto kako za porodicu tako i za partyanere.Odlicne plaze!
Nije uopste skupa cak sta vise isplativije je nego li u Hrvatskoj.
Ja sam boravio 15 dana za 725 km sa avionskom kartom,taksama i polu pansionom.
Hotel je bio sa 4 zvjezdice.

Napisao sam mjesta gdje sam boravio u proteklih 2 godine i mogu vam reci da se nisam pokajao gdje god sam otisao.

8-)
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Avatar
sikirica
Postovi: 1872
Pridružen/a: 27 mar 2010, 19:15
Lokacija: Teatar snova!!!
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la sikirica » 01 nov 2011, 08:55

Ih vi ste dobri sa tim putovanjima kakav sam ja. :D
Ja najdalje otisao u Biograd. Al' dobro,ja imam tek 15 god. (za 19 dana 16). :D
Nemam ni rodbine u inostranstvu,pa takoo da me niko ne zove.
<3 Bosna i Hercegovina <3 Manchester United <3 NK Celik <3

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Devil » 01 nov 2011, 21:33

slika

Linz.Nisam bas neku bolju sliku nasao ali jbg,koga zanima vise slika neka trazi. :mrgreen: Ovde sam bio 2004.godine i dopao mi se gradic pravo.Treci najveci grad u Austriji sa nekih 200000 stanovnika par hiljada gore dole.Jak ekonomski centar kroz istoriju pa sve do danas,upravo u ovome gradu je nastao "Pez",tu je i VoestAlpin industrija celika ako se secam jednog podatka kompanija koja obrne oko 8 milijardi eura godisnje.U Linzu obavezno posetiti centralni trg ili ti ga Hauptplatz,pa onda Lentos muzej na Dunavu,to je muzej umetnosti,ne sumnjam da je sada jos bogatiji i lepsi posto je tada prakticno bio tek otvoren kada sam ja dolazio.Tu je i Neuer Dom ili New Cathedral jedno zaista lepo gradjevinsko zdanje cija je izgradnja pocela sredinom 18 veka.Tu je i BrucknerHaus kongresni centar u Linzu,unutra nisam bio ali izvana je zaista lep,pogotovo po noci sto je mene ocaralo.

Sto se tice sportskih zdanja,tu je Gradski stadion u Linzu(ne znam da li se jos tako zove),kvalitetan stadion ali definitivno ne neko cudo od arhitekture i ne nesta sto izmami uzdahe coveku.Pogled je lep posmatrao sam prijateljsku izmedju LASK-a i nekih amatera na njemu.
Tu su i dve dvorane u kojima nisam bio niti zastajao preterano Ledena dvorana Linz,i Tipsport Arena.


Grad koji svakako ima da ponudi mnogo toga ali za neki dolazak ovako iz turizma samo licno mislim da ima boljih mesta. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Megamon » 01 nov 2011, 21:43

slika

slika

Ulm.grad na jugu Njemacke.Ne pretjerano velik ali grad koji ima sve.Kroz njega protice Dunav a ima i mnogo znamenitosti...
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24479
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 01 nov 2011, 21:53

Malta (Valleta)

Jako lijep grad, odlicni nocni izlasci i plaze, zgrade i sve vec preko 40-50 godina staro, rijetko koja novija zgrada ima, klima u septembru odlicna (oko 25 - 30 C). Kisa zapada jednom do dva put godisnje.

Jedina mana je, saobracaj u Malti, nigdje nisam gori vidio, auta vecinom jako stara, dok su vozaci jako nestrpljvi, na pjesackom (ako ga je uopste negdje bilo) i ne staju :lol:

Sto se tice nocnih izlazaka, ima jako puno opcija, imas cesto posebnu ulicu gdje su diskoteke, kafici itd. ;)

slika

Salzburg (Austrija)

slika

Lignano (Italija)

U okviru ekskurzije u 8. razredu bili tamo, jako lijep grad i plaze.

slika

Avatar
alacious
Postovi: 4306
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:36
Kontakt:

Re: Putovanja

Post Postao/la alacious » 01 nov 2011, 22:03

@Devil-dobra tema ;)

Ja se nisam bas previse naputovao,ali ima i nekih zanimljivih putovanja :D

Is'o sam u Frankfurt da gledam tekmu Njemacka-BiH..
Zaista prelijep grad,pa centar grada koji se sastoji od platoa koji je sa svih strana okrusen starim zgradama(katedralom i cim vec ne :D )

slika

Pa onda najveci neboder u gradu na koji se moze popeti..

slika

Stadion?
Stadion je jedno cudo(barem za nase stadione ;) )

slika

Sve u svemu,jedan prelijep grad :D

I jos jedan grad u kojem sam bio,i zaista mi je ostao u sjecanju kao divan grad!

slika

slika

slika
Šta reci?

Mislim da ce Devil ovaj grad lako prepoznati :D

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIHpatriota i 20 gostiju.