Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dylan Dog » 06 nov 2011, 18:49

Pa normalno da ja navijam za svoj lokalni klub,koji je treceligas u BiH :lol:
Ono,pocesto odem na utakmice,a sta je pravi smek pola ekipe poznajes licno :mrgreen:
Ali,ne vidim nista lose o tome kada navijas,ili da kazem simpatises kako bi nekim bilo po volji :P neki strani tim,ono njih mozes gledati na TV-u,mozes stalno citati o njima,mozes ih gledati u duelima sa velikim evropskim timovima.
Ja sam odlucio da navijam za Zenit i to ce uvjek tako ostati,jednostavno taj mi je klup simpatican,drag,ljubav na prvi pogled :mrgreen: ,i ne vidim nista lose u tome zaista.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Devil » 06 nov 2011, 19:04

Treba razgraniciti simpatiziranje i navijanje.Dobro rece neko gore navijanje je kod nas rec koja se ustalila za pojam simpatiziranja stranih klubova sto je pogresno.

Istina mene to i nervira kada se stavlja Mi,Vi,Oni...prilikom komentarisanja nekih utakmica iz inostranstva,ajde sto se to radi na forumu,slazem se i da je donekle lakse da se pise,ali nekidan ja i ortak sedimo u jednom kaficu i popunjavamo kladionicu,kad sedaju likovi 18-19 godina koje znam onako iz fudbala na obliznjim terenima,i rece mi brate jesi video kako smo razvalili Junajted(kad je City dobio Uniteda). :roll: ,meni tacno doslo da izadjem odma' iz kafica.

Dalje,sve ove posledice "navijanja" za neki strani tim koji je hiljadama kilometara udaljen od tebe,je skup nekih rekao bih poremecenih vrednosti sporta,te globalizacije.Pre jeste jbg bilo toga da se navija za strani tim,i u bivsoj Jugi,ali jbg znalo se da je na prvom mestu uvek tim iz tvog kraja bili to Zvezda,Partizan,Sarajevo,Zeljo,Iskra,Velez,Zmaj,Rijeka...nije se gledalo da li je tim u prvoj,drugoj,saveznim ligama ali znalo se da se navija za tim iz tvoga kraja...

Mnogi okrivljuju los status fudbala,evo uzecu Srbiju,kaze igra se los fudbal,nema gledaoca meni se ne isplati davati pare na to.E pa dragi covece,tebi nista nece znaciti tih **** 200-300 dinara po utakmici,nece znaciti nista ni klubu,ali kada dodje dodatnih 1000-2000 onda se vidi razlika u tih 6000 dinara,tako pet utakmica eto te na 30000 RSD,nije malo definitivno. ;)
Dakle dodji na stadion,pogledaj utakmicu,ima se u dosta utakmica sta videti i tako pomozi svome klubu,jer nista nece preko noci doci do privatizacije.Hvala Bogu u Srbiji se pomeraju te granice gledaoca i ima ih dosta vise u odnosu na prosle godine,sto me raduje,ostace tih sto navijaju za strane timove,neka navijaju ne smetaju mi sto navijaju za njih,ali neka dolaze i na domace terene i pomazu napretku fudbala u nasim zemljama.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Plivadon
Postovi: 830
Pridružen/a: 07 jul 2011, 17:45
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Plivadon » 06 nov 2011, 19:08

Šta fali ako ja navijam za Barcelonu?
neko kaže navijač si ako ideš na utakmice?
garantuješ li ti nama navijačima iz bosne da ne bi išli na utakmice da smo milioneri?
Bio sam u Splitu kad je igrala barca i to ne bi bio da nije blizu, sve je u finansijama, da mi je stari ministar iš'o bi redovno pa koliko god to koštalo...jer jednostavno volim klub, grad, stil igre, zvijezde u klubu i sam odnos kluba prema svemu ;)
vjeruj mi...da imam mogucnosti bio bi prvi na tribini Nou Campa ;)

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la RiNo » 06 nov 2011, 19:08

spielführer_21 je napisao/la:Pa hajde zamijeni u tim citatima riječ "mi" ili "nas" sa "tim koji simpatišem/simpatiziram" pa ćeš vidjeti razlog.. Lakše je napisati "mi", jbga..
A hajd probaj te riječi zamjeniti sa imenom kluba (ili skraćenicom) pa ćeš vidjeti koliko ispravnije zvuči.

Lično mi je smiješno kad pročitam kako bi trebali potrošiti minimalno 100 miliona eura na pojačanja (a na drugoj temi se psuje Bog zbog desetak maraka na kladionici); onog ćemo kupiti za 40 miliona; danas nas je pratilo 70 000 ljudi; osvajamo titulu 100%; danas ćemo ih rasuti; i sl...
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 06 nov 2011, 19:10

Ova diskusija se za mene pokazala jako korisnom,jer tek sad vidim kolika smo manjina mi koji se koprcamo protiv globalizacije,cak mislim da smo vec na nivou statisticke greske. Krupni kapital neumoljivo grabi ka svom cilju,unistavanju svega nacionalnog i stvaranju jedinstvenog svjetskog trzista gdje ce postojati samo jedan Bog-NOVAC!

Ne svidja mi se sto je tako,ali bolje i da sad vidim kuda idemo nego da,kao dosad,mislim da te zamjenice MI za Manchester i ostale,koriste samo osnovci ili nizi razredi srednje skole. Iz ove diskusije sam shvatio da MI koriste i ozbiljni,vec profilisani ljudi.

EDIT Sad vidjeh Devilov post u kojem pise da u bivsoj YU skoro da i nije bilo toga. Znaci svega dvadeset godina im je trebalo da nam potpuno isperu mozak.
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la don_burza » 06 nov 2011, 19:13

ja sam pokusavao na sve nacine da se pripojim jednom domacem klubu al neide

evo juce se ja i jarani nalozili ajd da gledamo zeljo sarajevo da vidimo derbi ovo ono

zamislite kako je bilo za nas da nakon dortmunda prebacimo na bht i vidimo onu tugu

pocev od same kamere kojom se snima do kvaliteta igre ( vise kompletnih pasova se vidi na konjickim trkama )
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Tribalian » 06 nov 2011, 19:13

Odlicna tema. 8-) Mada ne moze se ni navijanje za strane klubove posmatrati "crno-belo" . Ja npr. navijam za Zvezdu a simpatisem Millwall,River,Napoli,Borusiju (D)...znaci nisam navijac tih klubova vec simpatizer tj. posmatrac iz fotelje,dok Zvezdu gledam u 95% utakmica u sezoni i smatram sebe navijacem tog kluba. E sad, ima na ovom forumu nekoliko ljudi koji su stvarno navijaci nekih stranih klubova ,primer moj drug @ Stevie :mrgreen: ,nece se on ljutiti sto ga pominjem,nas covek, rodjen u ex yu,ali sticajem okolnosti zivi u zapadnoj evropi ,decko navija za Millwall i ide na utakmice tog kluba i za mene je to ok. Znaci on nije navijac ovog ili onog kluba pa simpatise MFC nego jednostavno navija za taj jedan jedini klub i to je sve. Takve ljude postujem.Postujem i one koji cuvaju pare da bi jednom ili dva puta godisnje otisli na zapad ili istok da gledaju voljeni klub .A sta smatram, slobodno mogu reci perverznom pojavom? To je slucaj maloletnih lelemuda pa cak i nekih starijih koji recimo ako Dzeko igra za MC ,oni danas navijaju za MC,ako on sutra predje u Benfiku oni ce odjednom poceti da navijaju za Benfiku :roll: e to ne mogu da svarim nikako. To nisu ni navijaci ni simpatizeri to su jazavci bez moralnih skrupula :!: I jos jedna stvar koja mi se svidja medju ovim forumasima ovde 8-) ima ljudi koji simpatisu Hull city,Zenit ,Hertu,Spartak Moscow...to mi je dosta pozitivnije od ovih koji navijaju za Barsu ili MC ili Chelsea :roll:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la calcio » 06 nov 2011, 19:19

don_burza je napisao/la:ja sam pokusavao na sve nacine da se pripojim jednom domacem klubu al neide

evo juce se ja i jarani nalozili ajd da gledamo zeljo sarajevo da vidimo derbi ovo ono

zamislite kako je bilo za nas da nakon dortmunda prebacimo na bht i vidimo onu tugu

pocev od same kamere kojom se snima do kvaliteta igre ( vise kompletnih pasova se vidi na konjickim trkama )


Znaci tebi je presudan kvalitet. Takvo razmisljanje unistava fudbal. Ako bi tako svi razmisljali u buducnosti bi postojalo samo 20 klubova, ostali bi se ugasili.

P.S. Nisam siguran da bi tvoj Dortmund bio medju tih 20. ;)
Zadnja izmjena: calcio, dana/u 06 nov 2011, 19:20, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la spielführer_21 » 06 nov 2011, 19:19

RiNo je napisao/la:
spielführer_21 je napisao/la:Pa hajde zamijeni u tim citatima riječ "mi" ili "nas" sa "tim koji simpatišem/simpatiziram" pa ćeš vidjeti razlog.. Lakše je napisati "mi", jbga..
A hajd probaj te riječi zamjeniti sa imenom kluba (ili skraćenicom) pa ćeš vidjeti koliko ispravnije zvuči.
Da, ali onda ne bi mogao znati ko simpatiše koji klub..

@Dule
nema to veze s ispiranjem mozga.. znaš u čemu je razlika između tebe i simpatizera Barce iz BiH? U tome što tebe yebe tvoj čovjek, a njega Katalonac neki. Kad naši klubovi budu dionička društva i navijači budu odlučivali o nečemu, onda možemo pričati..
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la adnan24 » 06 nov 2011, 19:23

calcio je napisao/la:
don_burza je napisao/la:ja sam pokusavao na sve nacine da se pripojim jednom domacem klubu al neide

evo juce se ja i jarani nalozili ajd da gledamo zeljo sarajevo da vidimo derbi ovo ono

zamislite kako je bilo za nas da nakon dortmunda prebacimo na bht i vidimo onu tugu

pocev od same kamere kojom se snima do kvaliteta igre ( vise kompletnih pasova se vidi na konjickim trkama )


Znaci tebi je presudan kvalitet. Takvo razmisljanje unistava fudbal. Ako bi tako svi razmisljali u buducnosti bi postojalo samo 20 klubova, ostali bi se ugasili.


Nije to samo kvalitet vec citava zbrka u nasem fudbalu.Jedna je stvar kad ti izgubis 5-0 zbog lose igre a druga je stvar kad ti unaprijed znas kako ce se neka utakmica zavrsiti...to ti ubije svaku zelju za gledanjem...tu se jednostavno gubi smisao sporta i gledanja fudbala.Svrha bi trebala da bude nadmetaje,adrenalin i uzivanje...to kod nas ne postoji.

Isto tako ja znam dosta ljudi koji za strane klubove govore "Mi" a u isto vrijeme su redovni na utakmicama maticnih klubova...

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Tribalian » 06 nov 2011, 19:25

adnan24 je napisao/la:
Nije to samo kvalitet vec citava zbrka u nasem fudbalu.Jedna je stvar kad ti izgubis 5-0 zbog lose igre a druga je stvar kad ti unaprijed znas kako ce se neka utakmica zavrsiti...to ti ubije svaku zelju za gledanjem...tu se jednostavno gubi smisao sporta i gledanja fudbala.Svrha bi trebala da bude nadmetaje,adrenalin i uzivanje...to kod nas ne postoji.

Isto tako ja znam dosta ljudi koji za strane klubove govore "Mi" a u isto vrijeme su redovni na utakmicama maticnih klubova...
@ Adnane ako aludiras na namestanje tu su Nemci apsolutni sampioni,sta sam sve video 15 godina unazad u nemackom fudbalu to je strasno.Jedina zemlja u svetu u kojoj su zbog namestanja hapseni kompletni fudbalski timovi,pa i pojedinacno igraci,uprave ,treneri,sudije... u tom slucaju su ovi iz ex yu mala deca za njih.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 06 nov 2011, 19:28

Ali ako Devil kaze da prije dvadeset godina (skoro) niko nije navijao za strane timove i za njih govorio MI, a sad ih govori 50%,bar na ovom forumu,onda prostom deduktivnom metodom zakljucujemo da za 20 godina za nase klubove nece navijati (skoro) niko!! :oops:

Znaci Zaric antitalenat,jug na Grbavici se odranja,izmisljaju se penali za Sarajevo i sad ja zbog toga trebam poceti navijati za Manchester City jer se pojavio neki frajer,seik,pokupovao sve sto valja,a uz sve to jos i stadion bljesti!!

Yebo to!!!

Ova televizija je najvece zlo koje se pojavilo u istoriji covjecanstva!!!!!
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Avatar
J.Goerges
Postovi: 227
Pridružen/a: 05 maj 2011, 15:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la J.Goerges » 06 nov 2011, 19:29

Ne navijam ni za koga ,ide mi na živce ono razvalićemo ,jesi gledo kako igramo itd,ali bože moj ;)
"Navijam" za Real ,ali kad oni izgube da ću ja plakati ili sve razbijati ,biti ljut kao neki ma nema šanse jednostavno mi nije briga ,od naših "navijam " za Želja ,ali isto kao i za ovo svejedno mi je . ;) Mislim da se najviše na ovom forumu sa stranim klubom poistovjećuju navijači Barce i poneki Reala (znamo koji) u ostalih je to opet u granicama normale ;) npr ja kad kažem da mi je svejedno što je Real izgubio oni kažu,e da je pobjedio drugačije bi pričao ,ne vjeruju :?

Nekako mi to navijanje najgluplje djeluje u Srbiji ,i ne pojmljivo mi je ono kao u njih ,sve navijači kad dođu Zvezda i Partizan niko ne navija za svoj klub ,meni je to van svake pameti ;) npr prošle sezone u ovoj Jadranskoj ligi u Podgorici igraju Budućnost -Partizan i 80% dvorane navija za Partizan ,a do kolo prije svi navijali za Budućnost :?

Dule vjerovatno bi i kod vas da dođe neko od večitih slična situacija bila ;)

Tribaliana
Ako ima sumnjivije lige kao druga Bundesliga pogotovo utakmice petkom od 18:00 ,sve neki ludi prelazi :roll:

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Devil » 06 nov 2011, 19:30

Dule 078 je napisao/la:Ali ako Devil kaze da prije dvadeset godina (skoro) niko nije navijao za strane timove i za njih govorio MI, a sad ih govori 50%,bar na ovom forumu,onda prostom deduktivnom metodom zakljucujemo da za 20 godina za nase klubove nece navijati (skoro) niko!! :oops:

Znaci Zaric antitalenat,jug na Grbavici se odranja,izmisljaju se penali za Sarajevo i sad ja zbog toga trebam poceti navijati za Manchester City jer se pojavio neki frajer,seik,pokupovao sve sto valja,a uz sve to jos i stadion bljesti!!

Yebo to!!!
Nisam to rekao da niko nije navijao,ako procitas bolje rekao sam da je navijao ali ne u tolikoj meri da nece da dolaze na domace terene.I danas ja uopste ne bih imao nista protiv da posle utakmice svoga kluba iz grada ljudi idu kuci ili u kafice da gledaju i "navijaju" za svoj tim iz inostranstva. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la don_burza » 06 nov 2011, 19:32

@calcio

sta drugo osim kvaliteta ? mislim na kvalitet uopste ne samo igre od tribine koja je na najgorem mogucem nivou pa do comedy footballa na terenu i same organizacije uopste.
Ovaj trend ce se nastaviti i ubuduce jer evo ja prvi nikad necu svog sina odvesiti na neku utakmicu domaceg tima sve dok tamo cujes topovske udare , skandiranja ljudima kojim nebi trebalo i gdje je vece zadovoljsto u uvrijediti nekog skandiranjem nego da taj tvoj tim da pet komada tom drugom

p.s : nisam simpatizer ni navijac dortmunda
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Tribalian » 06 nov 2011, 19:33

Dule 078 je napisao/la:Ali ako Devil kaze da prije dvadeset godina (skoro) niko nije navijao za strane timove i za njih govorio MI, a sad ih govori 50%,bar na ovom forumu,onda prostom deduktivnom metodom zakljucujemo da za 20 godina za nase klubove nece navijati (skoro) niko!! :oops:


Navijace.Zvezda,Partizan,Hajduk,Dinamo,Zeljo,Sarajevo,Velez,Borac ....imace ti klubovi uvek navijace. Ali treba raditi na mentalitetu.Na utakmicama Zvezde u Beogradu poseta je u proseku 15.000,kad se igra protiv Ofke,Rada...a kad se igra sa Partizanom,Vojvodinom...ima dosta vise ljudi.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la calcio » 06 nov 2011, 19:34

adnan24 je napisao/la:
calcio je napisao/la:
don_burza je napisao/la:ja sam pokusavao na sve nacine da se pripojim jednom domacem klubu al neide

evo juce se ja i jarani nalozili ajd da gledamo zeljo sarajevo da vidimo derbi ovo ono

zamislite kako je bilo za nas da nakon dortmunda prebacimo na bht i vidimo onu tugu

pocev od same kamere kojom se snima do kvaliteta igre ( vise kompletnih pasova se vidi na konjickim trkama )


Znaci tebi je presudan kvalitet. Takvo razmisljanje unistava fudbal. Ako bi tako svi razmisljali u buducnosti bi postojalo samo 20 klubova, ostali bi se ugasili.


Nije to samo kvalitet vec citava zbrka u nasem fudbalu.Jedna je stvar kad ti izgubis 5-0 zbog lose igre a druga je stvar kad ti unaprijed znas kako ce se neka utakmica zavrsiti...to ti ubije svaku zelju za gledanjem...tu se jednostavno gubi smisao sporta i gledanja fudbala.Svrha bi trebala da bude nadmetaje,adrenalin i uzivanje...to kod nas ne postoji.

Isto tako ja znam dosta ljudi koji za strane klubove govore "Mi" a u isto vrijeme su redovni na utakmicama maticnih klubova...

Po meni jedna od najvecih cari fudbala su upravo takve stvari. Kad si sjeban nakon neke nepravde, kad si tuzan nakon poraza... To ti je kao i zivot, nekad te neko zajebe, nekad te pokradu, nekad sam sebe sjebes...
Ne znam, meni bi bilo jako dosadno navijati za Barcelonu koja razvali 90% protivnika. Lijepo ih je ponekad pogledati ali me ne privlace bas nesto posebno. Najcesce navijam za protivnicku ekipu. :D

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 06 nov 2011, 19:35

J.Goerges je napisao/la:Ne navijam ni za koga ,ide mi na živce ono razvalićemo ,jesi gledo kako igramo itd,ali bože moj ;)
"Navijam" za Real ,ali kad oni izgube da ću ja plakati ili sve razbijati ,biti ljut kao neki ma nema šanse jednostavno mi nije briga ,od naših "navijam " za Želja ,ali isto kao i za ovo svejedno mi je . ;) Mislim da se najviše na ovom forumu sa stranim klubom poistovjećuju navijači Barce i poneki Reala (znamo koji) u ostalih je to opet u granicama normale ;) npr ja kad kažem da mi je svejedno što je Real izgubio oni kažu,e da je pobjedio drugačije bi pričao ,ne vjeruju :?

Nekako mi to navijanje najgluplje djeluje u Srbiji ,i ne pojmljivo mi je ono kao u njih ,sve navijači kad dođu Zvezda i Partizan niko ne navija za svoj klub ,meni je to van svake pameti ;) npr prošle sezone u ovoj Jadranskoj ligi u Podgorici igraju Budućnost -Partizan i 80% dvorane navija za Partizan ,a do kolo prije svi navijali za Budućnost :?

Dule vjerovatno bi i kod vas da dođe neko od večitih slična situacija bila ;)

Tribaliana
Ako ima sumnjivije lige kao druga Bundesliga pogotovo utakmice petkom od 18:00 ,sve neki ludi prelazi :roll:
Ako je vjerovati starijim,gostovali su Zvezda i Partizan cesto u Banjaluci,ali nikad ni 10% stadiona nije navijalo za njih,vec je uvijek nas Borac imao 90% podrsku.
Ali ja Zvezdu,Hajduk,Partizan i Dinamo i ne smatram nesto stranim klubovima.isti mentalitet,isti jezik kao mi (nemojte mi sad samo on bosanski,hrvtaski srpski jezik)...nisam zbog njih ni otvorio temu.
Zadnja izmjena: Dule 078, dana/u 06 nov 2011, 19:37, ukupno mijenjano 2 puta.
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la sarajlija89 » 06 nov 2011, 19:36

Dobro je hare rekao...
Znaci za nekog ko voli fudbal kao sport za mene je sasvim logicno i da voli neki strani klub a ljubav prema svom maticnom klubu je druga prica koja ne mora biti striktno vezana za sami sport.
ja bih samo nadopunio ovaj "lokalpatriotizam"...

Vidite gdje zivimo, Sarajevo, Željezničar i ostali "veći" klubovi i nekako...ali kako ce neko iz nekog manjeg mjesta navijati za neki klub, koji se uopce ne takmici u nekoj od liga, ne postoji? Zar navijanje za Sarajevu, Želju u tome slučaju nije opet nakaradno, ako već geografijom pokušavate predstavit to ??? Pusti Bgt...to je jednostavno stvar izbora....isto ko sto se zaljubis u neku zenu :mrgreen: tako ti se svidi i neki klub....iz ovoga ili onoga razloga...

Pa eto i ti nasi "veliki" klubovi su toliko zalosni, da jednostavno navijas, volis, ali svjestan si mogućnosti i situacije....ja ne propustam domace utakmice Sarajeva, svjestan da nemam alternativu i da je to najbolje sto imam, a svejedno ne ocekujem neke rezultate u nekim svjetskim okvirima... to je sto se toga tice...u tome dijelu, Sarajevo mi je sve....a globalizacija je normalna stvar u tome smislu, jer je fudbal napopularniji sport, najvaznija sporedna stvar(kod mene bez ovoga sporedna) i logicno je da se ljudi identificiaraju iz odredjenih razloga, koji cak ni sportski ne moraju biti...

Hvala Bogu pa postoje i jača i kvalitetnija takmičenja, pa odabereš neki tim, da simpatišeš ili navijaš ili čak voliš, čisto da bi ti bilo zanimljivije gledat.

E sad, imas ti fanatika, kao ja npr...ne navijam, ne simpatisem..meni je Juve sve u zivotu,volim ga... imam svoje razloge, smatram da je preposeban klub..jednistven....ma dovoljno je Del Piera vidjeti..sta imam vise reci....

Pitali su me cesto, obzirom da znaju koliko volim Juve, za koga bi navijao Sarajevo-Juventus da se sastanu ???

Po prirodi stvari za Sarajevo, upravo zbog toga lokalpatriotizma i jer su "moji", ali ne moze ba meni niko reci da nisam navijac Juventusa....

Volim ga...., kad pobjedi presretan sam, kad izgubi sjeban sam.... zivis od sedmice do sedmice za utakmice i pobjede.... i sta je to onda??? Zivis svaki dan s tim i za to....

Drugo je sto sad to svi ne mogu razumjeti....ali se treba postovati, jer covjek kao individualac ima slobodu i mogucnost vlatitog izbora... nekome mozda nije jasno kako navijas za ovaj jad od nasih timova, a drugome kako za neki Evropski tim....

Logicno je da se ljudi identificiaraju iz odredjenih razloga sa pojedinim klubovima, koji cak ni sportski ne moraju biti... bas kao i svim drugim stvarima u zivotu....a sad je sve relativno i iz individualne perspektive...

Tako da... to su vjecna pitanja, na koja nema odgovora :mrgreen:

@Dule

Pa jbg, globalizacija podrazumijeva veću količinu informacija...tako da..logicno da neko nije mogo znati sve o Juventusu i pratiti ga prije 20-30 godina, kao sto ja sad znam i pratim......

A slazem se da je tehnologija upropastila covjeka, u najmanju ruku koliko mu je i pomogla ;)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la spielführer_21 » 06 nov 2011, 19:36

Dule 078 je napisao/la: Znaci Zaric antitalenat,jug na Grbavici se odranja,izmisljaju se penali za Sarajevo i sad ja zbog toga trebam poceti navijati za Manchester City jer se pojavio neki frajer,seik,pokupovao sve sto valja,a uz sve to jos i stadion bljesti!!
Ne, nedo trebaš odlučiti hoćeš li yebavati prostitutke ili ćeš biti sado-mazohista.. U svakom slučaju i jedno i drugo je perverzno, tako da ne trebaš osuđivati druge zbog toga..
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.