MLS (...i sve o fudbalu u Sjevernoj Americi)

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la samovasposmatram » 07 nov 2011, 01:59

Pirke je napisao/la:slika

Jedva cekam. :D :D :D
i ja isto,...bice ludo :)
WHUFC

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 07 nov 2011, 23:04

Galaxy se lako obračunao sa Realom, bilo je 3:1, pa će u finalu MLS Cupa igrati na svom terenu sa Dynamom, obzirom da je osvojio Supporters' Shield... finale je na rasporedu 20.11.2011.
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 08 nov 2011, 00:18

Netočno.

Domaćin finala je određen u svibnju. ;)
Hayley <3

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 08 nov 2011, 00:23

badblueboylivno je napisao/la:Netočno.

Domaćin finala je određen u svibnju. ;)
Ma valjam gluposti, naravno da je tako...
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Bistrik » 17 nov 2011, 13:43

i ja sam nekada pratio ovu ligu i igrao je čak na footbal manageru. nešto mi je drag upravo LA Galxy, vjerovatno što je u košraci LA Lakersi pa onu iz istog su grada.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Heller » 17 nov 2011, 23:16

Tamo simpatirziram Red Bull, ali nekako mi je liga poglupa nema kontinentalnih takmicenja tj ne kontam kako se kvalifikuju a i tamo ih Meksikanci nabijaju, te nema ispadanja, nema mladih timova al dobro to je Amerika
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 17 nov 2011, 23:38

Sjevernoamerička Liga Prvaka - idu osvajač regularnog dijela (Supporters' Shielda), prvak MLS Cupa, osvajač Kupa, i momčad s drugim najboljim omjerom u regularnom dijelu.
Sve jače natjecanje. A i Ameri ga shvaćaju sve ozbiljnije. ;)

Nema ispadanja, ali možda bude. Još nema dovoljno klubova za to.

Imaju akademije svakog kluba.

Ali da, to je Amerika - cilj je samoodrživa liga. Zato i imaju te salary capove i milijun Europljaninu neshvatiljivih stvari. I baš me to privlači. :D
Hayley <3

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Heller » 18 nov 2011, 16:10

Ima klubova, u 2 i 3 ligama ;)
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 19 nov 2011, 02:11

Heller je napisao/la:Ima klubova, u 2 i 3 ligama ;)
Naravno da ima, ima ih na stotine, ali klubova koji mogu podnijeti zahtjeve igranja u takvom sistemu natjecanja (ispadanje, jel) nema dovoljno - mislim da jedan Fort Lauderdale ili Rochester nisu mjesta na koja se MLS želi širiti, a zasad su tim klubovima sasvim dovoljne te njihove lige. A i pokretanje takvog formata bi bio veliki rizik tamo - oni ti ne žele gledati nešto što nije top. Zato su i sve te lige odvojene, svaka ima svoje vlasnike, klubovi su odvojeni od saveza. ;)
Hayley <3

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Heller » 19 nov 2011, 10:33

badblueboylivno je napisao/la:
Heller je napisao/la:Ima klubova, u 2 i 3 ligama ;)
Naravno da ima, ima ih na stotine, ali klubova koji mogu podnijeti zahtjeve igranja u takvom sistemu natjecanja (ispadanje, jel) nema dovoljno - mislim da jedan Fort Lauderdale ili Rochester nisu mjesta na koja se MLS želi širiti, a zasad su tim klubovima sasvim dovoljne te njihove lige. A i pokretanje takvog formata bi bio veliki rizik tamo - oni ti ne žele gledati nešto što nije top. Zato su i sve te lige odvojene, svaka ima svoje vlasnike, klubovi su odvojeni od saveza. ;)
E to upravo, zasto manji gradovi ne mogu osnovati klub i svojim zaslugama doci do 1 ;)
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 19 nov 2011, 12:03

Jer nemaju dovoljno veliko tržište za plasman svog proizvoda. A i jako je vjerojatno da nemaju čovjeka/grupu ljudi koji bi to pogurali financijski. To su mali gradovi, koji ni u kojem sportu nemaju pro tim, pa tako ni u nogometu (pod pro tim mislim tim koji je na najvišem nivou - i članovi NASL-a i USL-a su profići, ali u nekom drugom obimu).
Hayley <3

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Heller » 19 nov 2011, 12:24

badblueboylivno je napisao/la:Jer nemaju dovoljno veliko tržište za plasman svog proizvoda. A i jako je vjerojatno da nemaju čovjeka/grupu ljudi koji bi to pogurali financijski. To su mali gradovi, koji ni u kojem sportu nemaju pro tim, pa tako ni u nogometu (pod pro tim mislim tim koji je na najvišem nivou - i članovi NASL-a i USL-a su profići, ali u nekom drugom obimu).
Znam o cemu pricas, ja kazem da mi se Americki model uopšte ne sviđa jer Villareal, Hoffenheim, Blackburn, Lecce nisu iz nesto velikih gradova od 5 do 100.000 ;)
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 20 nov 2011, 22:33

A čuj, o ukusima se ne raspravlja. :D

Tamo je to tako, da se ne bi desilo da klub odlaskom gazde propadne.


No, dosta o tome. Veečras mi Dynamo igra finale kod Galaxyja... nadam se naslovu i početku obrane istog na novom stadionu.
Hayley <3

Avatar
pintol_TM87
Postovi: 3988
Pridružen/a: 18 maj 2010, 18:42
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la pintol_TM87 » 20 nov 2011, 22:40

badblueboylivno je napisao/la:A čuj, o ukusima se ne raspravlja. :D

Tamo je to tako, da se ne bi desilo da klub odlaskom gazde propadne.


No, dosta o tome. Veečras mi Dynamo igra finale kod Galaxyja... nadam se naslovu i početku obrane istog na novom stadionu.
Jel to i ti za Houston navijas :)
Zaigraj, zaplesi na terenu i zabi tom kretenu da bude ludnica !!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 20 nov 2011, 22:56

Da :D ... još otkad su bili u San Joseu, kad sam tek vidio MLS (nakon pobliže analize Teama USA sa SP-a 2002.) i tu čudnu ligu, i onda još čudnije da klub samo preseli :D
Hayley <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 21 nov 2011, 00:26

U LA-u kiša. Ne odgovara Dynamu, koji je ionako hendikepiran izostankom Brada Davisa, najboljeg asistenta lige.


Također, MLS je objavio raspored za sljedeću sezonu. Ove se godine igralo klasični dvostruki round-robin sa 34 kola. Sljedeće godine se zbog ulaska 19. kluba to mijenja:
-ekipe sa Zapada (9) će igrati svaka sa svakom po tri puta (total 24) i po jednom sa svakom ekipom s Istoka (total 10) što daje 34
-ekipe sa Istoka (10) će igrati svaka sa sedam protivnika po tri puta (total 21) i sa dva protivnika dva puta (total 4) što daje 25, i sa svakom ekipom sa Zapada po jednom, što ukupno daje 34.

Promijenio se i playoff.
-po pet ekipa iz svake konferencije ide u doigravanje, bez obzira na ukupni učinak (dosad je bilo presmiješno gledati New York u zapadnom doigravanju, ili San Jose na istočnom
-4. je domaćin 5. i pobjednik jedne utakmice ide u polufinale
-polufinale i finale konferencija se igra dvostrukim kup-sustavom (dosad samo polufinale)
-finale lige se igra na stadionu sudionika finala koji je imao više bodova u regularnoj sezoni
Hayley <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 21 nov 2011, 11:25

Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo 1-0 (0-0).

Strijelac pogotka za naslov bio je Landon Donovan u 71. minuti.

[youtube][/youtube]

Ništa. Plasman u finale je bio više od očekivanja. Dinamovci kao svoja braća iz Zagreba bacali predmete u teren i upalili koju bakljicu pred kraj utakmice i požurili suca da završi utakmicu. 8-) .
Dogodine probati napraviti slično, na novom stadionu, sa nadam se nekim DP igračem.
Hayley <3

Avatar
Akhenaten
Postovi: 217
Pridružen/a: 18 nov 2011, 01:26
Lokacija: Texas
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Akhenaten » 26 nov 2011, 00:31

@ badblueboylivno jel ti zivis ovamo, il' samo pratis MLS i Dynamo ?

Dynamo je osnovan 2005 pod imenom Houston 1836, da bi kasnije nakon protesta Latinaca promjenio ime u
Houston Dynamo. Razlog je bio sto se 1836 godina odnosila na rat za nezavisnost Teksasa od Meksika.Za kratko vrijeme Dynamo je postao jedan od najjacih klubova u MLS-u, postali su prvaci vec dva puta 2006 i 2007 godine.Najljuci rival FC Dallas je primjera radi osnovan 1996, a tek su jednom bili prvaci.

slika

Ove godine su izgubili u finalu od LA Galaxy, a vec se ovdje pisalo o toj utakmici. Novi stadion bi trebao biti otvoren u Maju sljedece godine, a kostace nesto vise od 100 miliona dolara. Kapacitet ce mu biti oko 25-30.000, i bice jedan od boljih stadiona po mom misljenju :) .

slika

A ove su kraljice ;)

slika

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 30 nov 2011, 20:54

Kraljice slikaslika posebno ove dvije oko crnkinje

Ne, ne živim... a nije da ne bih volio tamo... samo prije fakultet riješit....
Ali sam preko San Josea počeo pratiti taj klub, već sam rekao na prethodnoj strani, poslije SP-a 2002... pa sam ga ostao pratiti i nakon prelaska u Houston, i uživam prateći ga... još sad kad prijeđu na novi stadion slika
...
Hayley <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 30 nov 2011, 20:58

I ne znam zašto, ali obožavam MLS. :D
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.