Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 30 nov 2011, 19:33

amerosm je napisao/la:Bernd Leno - inace posudjen golman Stuttgarta - je potpisao ugovor sa Leverkusenom do ljeta 2017.godine, a vrijednost transfera iznosi izmedju 7 i 8 miliona eura. Ovim transferom je sigrno da ce Adler "napustiti redove "Apotekara" i bit ce zanimljivo vidjeti gdje ce nastaviti karijeru - moja licna prognoza je Werder Bremen koji nece biti u stanju da produzi ugovor sa Wieseom.


Nesto mi puno 7-8 miliona eura...mogli su i bolje proci :?

Avatar
HzBvB
Postovi: 1323
Pridružen/a: 15 okt 2010, 22:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la HzBvB » 30 nov 2011, 19:38

adnan24 je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Bernd Leno - inace posudjen golman Stuttgarta - je potpisao ugovor sa Leverkusenom do ljeta 2017.godine, a vrijednost transfera iznosi izmedju 7 i 8 miliona eura. Ovim transferom je sigrno da ce Adler "napustiti redove "Apotekara" i bit ce zanimljivo vidjeti gdje ce nastaviti karijeru - moja licna prognoza je Werder Bremen koji nece biti u stanju da produzi ugovor sa Wieseom.


Nesto mi puno 7-8 miliona eura...mogli su i bolje proci :?
A zasto su tako olako se rijesili Adlera ? ( kakva je povreda kod njega u pitanju ) ...mislim nisu se rijesili ali sve upucuje na to...

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 30 nov 2011, 19:50

@ adnan24

njegova trzisna vrijednost prema TM-u je 5 miliona eura, ukoliko na to jos dodamo njegove godine i perspektivu koju posjeduje, zatim njegovu i zelju Leverkusena za dugogodisnjim angazmanom, dodjemo do cijene koja je realna i sto potvrdjuje odlican rad omladinske skole Stuttgarta.

@ HzBvB

Adler je u roku godinu dana imao dvije teske povrede i zeli imati ugovor koji je "debelo" placen, a Leverkusen mu je nudio produzenje uz istu placu i da se bori za svoje mjesto na golu na sta ovaj nije pristao.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 30 nov 2011, 21:15

adnan24 je napisao/la: Nesto mi puno 7-8 miliona eura...mogli su i bolje proci :?
Jasta je nego puno. Za dojucerasnjeg anonimusa. Fredi je vidio da su ovi iz grada aspirina pravo trznuli pa do kraja nije popustao. Odlican posao za Svabe, ali isto tako se moze reci za Lever, da je dobio izuzetno talentovanog golmana na kojeg mogu dugo racunati.
Ne vjerujem da ce Adler u Bremen, ali Bayer se mora dobro angazovati da ga bilo gdje utrape u zimskoj pauzi, inace ce dosta na njemu izgubiti...ako vec nisu. Ali njih mi nije zao, i previse malo ulazu s obzirom na mogucnosti.

Veceras Slomkinim momcima odgovara nerjeseno, mada isti kaze da nece igrati na bod.
Mal schauen.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 30 nov 2011, 21:54

Toliko o "velikom majstoru" Schluadraffu. :lol: :lol:

@ gero

nemoj zamjeriti morao sam. ;) ;)
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 30 nov 2011, 22:04

Pa dobro sad, pokusao je vanjskim dijelom... :? Da je lobovao Bolata bio bi erste sahne. :D

Valjda ce doci do remija. Kontrom ili golom iz prekida, zna se.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 30 nov 2011, 22:07

Misljenja sam da je lijevicom raspalio da bi usla u gol. Vidi se da se gube na presing Hannovera i samo je vazno da budu "hladnokrvniji" pred golom.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 30 nov 2011, 22:46

Katastrofa Hannover veceras...nisu zasluzili ni pocasni gol...ali s obzirom da Kopenhagen igra 1-1 ne bi trebalo biti problema oko prolaza...inace cini mi se da je Hannover u laganom padu forme.
geronimo je napisao/la:
adnan24 je napisao/la: Nesto mi puno 7-8 miliona eura...mogli su i bolje proci :?
Jasta je nego puno. Za dojucerasnjeg anonimusa.


Upravo tako...bez obzira koliki je potencijal mislim da je ovo ipak previse...Stuttgart je uzeo 2-3 miliona vise nego sto je trebalo.

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Hare_BvB » 30 nov 2011, 23:00

HanoFa je prosao unatoc vecerasnjem porazu. 8-) U KO rundu ulaze s druge pozicije, kao underdog, bas onako kako im najbolje pase. :mrgreen:

Guzenko se momacki iskiho u poslijednjih par sedmica. "Legli" cca 15 milki prilikom dovodjenja Wolsonje i LenoTa. Pitanje je hoce li ostati ojrica za produzetak saradnje s Balacinom. :?
Zadnja izmjena: Hare_BvB, dana/u 30 nov 2011, 23:03, ukupno mijenjano 1 put.
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 30 nov 2011, 23:02

Hannover nije u padu forme vec su procitana knjiga i protivnici znaju kako treba igrati protiv njih. Glupost protivnika i sreca su njihov glavni adut. Za max. godinu dana ista sudbina slijedi M`Gladbachu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 30 nov 2011, 23:09

Hare_BvB je napisao/la: Pitanje je hoce li ostati ojrica za produzetak saradnje s Balacinom. :?
Imaju oni ojrica i da Ulija podignu sa stolice. :lol:

Nece Micha ostati u Bayeru (prema zadnjim i provjerenim :mrgreen: informacijama). Izgleda da ga Adidas zeli kao manekena u MLS-u.
A on zeli da dogura do cifre od 200 Mio. zaradjenih kao aktivni igrac.
Cestitke Michaelu.

Slomkina Hanka opusteno, vidjelo se da ne izgaraju. Jesu li sicher drugi ili postoji mogucnost za erste platz?
Kao drugi bi cekali protivnika iz CL, jel tako?
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 30 nov 2011, 23:14

geronimo je napisao/la:
Hare_BvB je napisao/la:
Slomkina Hanka opusteno, vidjelo se da ne izgaraju. Jesu li sicher drugi ili postoji mogucnost za erste platz?
Kao drugi bi cekali protivnika iz CL, jel tako?
Posto je Standard bolji u medjusobnim duelima oni su sigurno drugi (u Hannoveru 0:0) - dok je Hannover bolji u medjusobnim duelima protiv Kopenhagena - i kod izvlacenja parova za 1/16 finala prave se dva sesira, gdje se u prvom nalaze sve prvoplasirane ekipe grupa EL i cetiri najbolje ekipe iz LP, dok se u drugom nalaze drugoplasirane ekipe grupa EL i cetiri najlosije ekipe iz LP.
Naravno ekipe iz prvog sesira imaju prednost domaceg terena u revans susretu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 01 dec 2011, 00:28

amerosm je napisao/la:Hannover nije u padu forme vec su procitana knjiga i protivnici znaju kako treba igrati protiv njih. Glupost protivnika i sreca su njihov glavni adut. Za max. godinu dana ista sudbina slijedi M`Gladbachu.
Možda si u pravu da su pročitana knjiga, ali nekako si mi ovde bio previše kritičan prema njima, jer zaista su napravili veliki uspjeh (pogotovo za njihove prilike), jer prvo u pretkolu izbace Sevillu a onda dosta suvereno prođu ovu grupu, gledao sam mislim najmanje 3 njihove utakmice u EL u grupi i onu sa Sevillom i ostavili su u tim utakmicama dobar utisak, osim ove večeras, večeras su bili očajni ali zaslužili su prolaz. Ja sam nekako očekivao da se oni etabliraju među prvih 6 ekipa bundeslige , ali ove sezone će teško do Evrope. Potencijala ipak u toj ekipi ima, Slomka je sjajan trener, a imaju oni i određenih finansijski mogućnosti. Sve u svemu trebala bi biti lijepa budućnost pred ovim klubom. A svaka im čast za šesnaestinu finala, a sada sve što bi dalje došlo bi samo uvečalo ovaj uspjeh.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 dec 2011, 12:05

evo za ove ljubitelje bundeslige ko ima satelitsku moze pratit skysports news de na astri 19.2 na frekvenciji 11720 h 27500 nekodirano ide od danas do 31.12...pa uzivajte :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 01 dec 2011, 20:54

Schalke je drugi njemački šesnaestfinalista. Nakon Hannovera i kraljevsko plavi su nakon večerašnje pobjede nad Stauom iz Bukurešta izborili šesnaestinu finala. Do sada su i bez poraza. Odličan uspjeh njemački klubova u EL, a i cijela evropska sezona za bundesligaše ide sjajno do sad.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 01 dec 2011, 21:12

Evo da i ovjde cestitam Schalke-u na uspjesnom predstavljanju u LE, i misljenja sam da ukoliko budu igrali ozbiljno da mogu konkurisati za 1/2 finale.

@ effe_sa

inace sam kritican prema klubovima koji igraju u Evropi i tu kod mene nema oprastanja. @ geronimo zna koliko sam bio ljut na HSV kada su prije dvije godine izgubili dobivenu utakmicu protiv Anderlechta i PSV-a iako su imali prolaz obezbjedjen. To mozes uostalom sve provjeriti na temi HSV-a. Misljenja sam ukoliko se godinu dana boris da igras LP/LE nemoj onda praviti eksperimente vec igraj max. ozbiljno.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la isakovich » 01 dec 2011, 22:53

da li ce Hoffe proraditi sutra kod Bayera ,ja planiram 2 sta vi mislite,,kakvo je stanje sa rosterom
VOLIM BAYERN

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la geronimo » 01 dec 2011, 23:02

isakovich je napisao/la:da li ce Hoffe proraditi sutra kod Bayera ,ja planiram 2 sta vi mislite,,kakvo je stanje sa rosterom
Potopice ih Bayer. Suspendovani Obasi i Firmino (nedisciplina).
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la isakovich » 01 dec 2011, 23:06

ok sve je moguce,ali ja cu staviti 2 pa kako bude ;)
VOLIM BAYERN

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 02 dec 2011, 00:30

Zadovoljavajući su nastupi Bundesligaša, ali svakako da je dosta lako moglo i bolje. ;) Mainz nas je malo ranio, Dortmund na najboljem putu da ponove njihov neuspjeh, a ostali su sasvim OK, samo eto mogao je Schalke još lakih bodova prikupiti, ali oni su pokazali određenu dozu neozbiljniosti. Bilo kakva pobjeda Dortmunda bi ih ipak učinila solidnim predstavnikom, Lever i Hanover su premašili očekivnaja, tako da je nešto više od njih samo bonus, a od Schalkea i Bayerna očekujemo velike stvari.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.