Manchester City FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Da l' će Manchester City uzeti ligašku titulu pod Guardiolinim vodstvom?

1. Da
89
49%
2. Ne
28
15%
3. Kakav Guardiola, Mourinho je za njeg izmislio trenerski posao
30
16%
5. Gdje je opcija broj 4?
10
5%
4. Evo je.
25
14%
 
Ukupno glasova: 182

Avatar
tevezito
Postovi: 1977
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 26 dec 2011, 22:37

Steta zbog toga sto nije bilo pobjede ali i dalje je City prvi.Slijedi gostovanje Sunderlandu koje se jednostavno mora dobiti.Uopste nije rijec o krizi nego u rasporedu koji u ovom dijelu godine ide na ruku unitedu.Krajem januara stvari se mijenjaju drasticno kada je u pitanju raspored ali vidit cemo borba za naslov je duga i puna uspona i padova.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
el_ninho_torres
Postovi: 435
Pridružen/a: 01 feb 2011, 23:56
Lokacija: Fulham Road London SW6 1HS Stamford Bridge
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la el_ninho_torres » 26 dec 2011, 22:43

Narin je napisao/la:Baš..
Eno Chelsea ce dobiti od Abramovica 180M eura za pojacanja,pa ta dva tima mi nimalo nisu jasna (city i chelsea),al sta ces...
A i ti bukvalac pa sve vijerujes...
Zadnja izmjena: el_ninho_torres, dana/u 28 dec 2011, 15:09, ukupno mijenjano 1 put.
Jedan je Joye Barton!
Paul Gascoigne,suvremeni simbol autodestrukcije na bazi alkohola i teških droga.
Mark Bosnich„Droga mi je oduzela sve“

C'MON CHELSEA!

Avatar
nafrI82
Postovi: 414
Pridružen/a: 27 mar 2009, 23:22
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la nafrI82 » 26 dec 2011, 22:44

Valencia je napisao/la:
bosnas_ je napisao/la:Mislim da ce City u januaru dovesti lijevog beka,spominje se Adriano iz Barcelone,i jednog igraca na sredini terena,De Rosi ili Eden Hazard iz Lilla! Savic ide na pozajmicu,kao i jos neki igraci..Kolarov vjerovatno odlazi.. ali najveci problem za City mogao bi biti odlazak J.Tourea na AKN 9 januara,poslije utakmice u Fa Cupu protiv Mancester.Uniteda! njegov odlazak tesko mogu nadomjestiti,a tad se mozda i odlucuje prvenstvo! u svakom slucaju City i United do kraja ce se ravnomjerno boriti za titulu!
Ja sam davao i dajem male sanse za titulu. Istina, pozitivno sam iznenadjen njihovom igrom i rezultatima. Nisam ocekivao da ce Aguero toliko oplemeniti njihovu igru.

Al' mora se priznati da imaju dosta srece sa povredama,.. Mogu racunati na sve najbolje igrace, gotovo da nisu imali nikakve probleme sa povredama. Sa druge strane Junajted ima uzasne probleme sa povredama, a opet pobjedjuju na samo njima znan nacin :mrgreen: . Da je Siti igrao onako lose kroz veci dio sezone sada bi imali 10-15 bodova manje. To je ta velika prednost Junajteda u odnosu na Siti. Siti odigra jednu tekmu traljavo i ne moze racunati na pobjedu, dok Junajted uglavnom dobija takve utakmice. Iskustvo i pobjednicki mentalitet su uveliko na strani Junajteda.

Po meni, moralo bi se desiti svojevrsno cudo da Junajted prepusti titulu Sitiju. Morali bi pobjediti sami sebe. Junajted obicno igra najbolje u trenutcima kada se lomi sezona. Bas sada treba ocekivati njihov pobjednicki niz. Sa druge strane Siti se nikada nije nalazio u poziciji da se od njih ocekuje titula. Suocit ce se sa pritiskom na koji nisu navikli. Istina, neki od njih su u svojim bivsim klubovima osvajali titule, al' nikada zajedno. To je jako vazno. Bice zanimljivo vidjeti kako ce odigrati naredna dva meca. Bice to izuzetno psiholoski teske utakmice.
Potpisujem, nikada necu voljeti United, ali fascinira njihov pobjednicki mentalitet, pa i sa ovako losom ekipom kakva im je ove godine oni jednostavno nizu pobjede, mozda im je i trebao samar u vidu ispadanja iz CL-a kako bi se malo dozvali, dok City pada gdje nebi trebao ako zeli biti prvak, dzaba pobjeda od 6-2 protiv Uniteda ako im na kraju budu gledali u ledja...

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Trasimaco » 26 dec 2011, 23:45

Valencia je napisao/la:Ja sam davao i dajem male sanse za titulu. Istina, pozitivno sam iznenadjen njihovom igrom i rezultatima. Nisam ocekivao da ce Aguero toliko oplemeniti njihovu igru.

Al' mora se priznati da imaju dosta srece sa povredama,.. Mogu racunati na sve najbolje igrace, gotovo da nisu imali nikakve probleme sa povredama. Sa druge strane Junajted ima uzasne probleme sa povredama, a opet pobjedjuju na samo njima znan nacin :mrgreen: . Da je Siti igrao onako lose kroz veci dio sezone sada bi imali 10-15 bodova manje. To je ta velika prednost Junajteda u odnosu na Siti. Siti odigra jednu tekmu traljavo i ne moze racunati na pobjedu, dok Junajted uglavnom dobija takve utakmice. Iskustvo i pobjednicki mentalitet su uveliko na strani Junajteda.

Po meni, moralo bi se desiti svojevrsno cudo da Junajted prepusti titulu Sitiju. Morali bi pobjediti sami sebe. Junajted obicno igra najbolje u trenutcima kada se lomi sezona. Bas sada treba ocekivati njihov pobjednicki niz. Sa druge strane Siti se nikada nije nalazio u poziciji da se od njih ocekuje titula. Suocit ce se sa pritiskom na koji nisu navikli. Istina, neki od njih su u svojim bivsim klubovima osvajali titule, al' nikada zajedno. To je jako vazno. Bice zanimljivo vidjeti kako ce odigrati naredna dva meca. Bice to izuzetno psiholoski teske utakmice.
A ja sam subjektivan kad kazem apsolutno identicne stvari. :lol:
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Nimla_RZ » 27 dec 2011, 08:54

tevezito je napisao/la:Steta zbog toga sto nije bilo pobjede ali i dalje je City prvi.Slijedi gostovanje Sunderlandu koje se jednostavno mora dobiti.Uopste nije rijec o krizi nego u rasporedu koji u ovom dijelu godine ide na ruku unitedu.Krajem januara stvari se mijenjaju drasticno kada je u pitanju raspored ali vidit cemo borba za naslov je duga i puna uspona i padova.
Ja kad kažem da United ima lakši raspored u idućih 5 utakmica, onaj meni nešto priča...
Čelik Zenica 1945

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la SamoZeljo » 27 dec 2011, 11:33

Ja ne mislim da je do rasporeda. Evo ti pet utakmica za koje si govorio. Mislim da nije neka razlika. Jeste da United igra vise kuci ali zato ima teska gostovanja. City kuci ima dva teska ali zato tri laksa u gostima.

City:
West Bromwich - Manchester City
Sunderland - Manchester City
Manchester City - Liverpool
Wigan Athletic - Manchester City
Manchester City - Tottenham Hotspur

United:
Manchester United - Wigan Athletic
Manchester United - Blackburn Rovers
Newcastle United - Manchester United
Manchester United - Bolton Wanderers
Arsenal - Manchester United

Moglo/trebalo/moralo se sinoc pobijediti kod WBA. United ih je ove sezone pobijedio u gostima ali nije jedini, pobijedio ih je i Stoke i Liverpool i Tottenham i Wigan.
Znaci da taj WBA nije toliko strasno gostovanje jer ako su ove sezone vec 5 utakmica kod kuce izgubili, onda to za City NE SMIJE biti tesko gostovanje!

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Nimla_RZ » 27 dec 2011, 11:50

Ma manje više domaće tekme, to u Engleskoj i ne pije puno vode...

Ti si WBA svrst'o u lahko gostovanje, a to uopšte nije tako, i na kraju se i pokazalo tako... City ima igrati s Liverpoolom i Tottehamom, te Sunderlandom i ni u jednoj od ovih ne možeš garantovat 3 boda, a United ima još kući Blackburn i Bolton i sve će dobiti siguran sam, malo teže sa Newcastleom i Arsenalom...

Opet, ovaj dio sezone je jako bitan, ovdje se sezona prelama... Tako je i Chelsea meščini prošle godine do kraja decembra bio prvi i onda ga nigdje nije bilo...
Čelik Zenica 1945

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la SamoZeljo » 27 dec 2011, 12:29

Ne, ja nisam WBA svrstao u toliko lahko gostovanje ali ne moze biti ni najteze. :mrgreen:
Pa ako je vec 5 timova uspjelo pobijediti taj WBA kod kuce, onda to nije bas protivnik za strahovati, pogotovo ne za City koji je u stanju pobijediti mnogo jace protivnike i kod kuce i u gostima.
Ko hoce titulu, ovakve tekme mora dobivati i kod kuce i na strani, inace se mora nadati da ce i konkurent kiksati jer ovo je KIKS a ne tesko gostovanje.

Ne kazem da je u pitanju kriza ali kad Silva ne igra na nivou, City nije isti tim. Pored toga su i ostali zakazali (takticki zatvoreni, kako vec hoces) i nisu se stvarale sanse za gol. Silva u prvom i Aguero u drugom su mogli malo bolje reagovati ali to je premalo prilika da se ugrozi protivik.

City je snoc lose igrao i to je razlog sto se nisu uzeli bodovi tamo gdje ih skoro svako drugi uzima. Ne znam jesi li gledao tekmu? Pa protivnik je postavio taktiku na koju Mancini nije imao nikakav odgovor. Bezidejno valjanje lopte je igra koju je pokazao City. Jednostavno lose odigrali utakmicu i to je to.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Nimla_RZ » 27 dec 2011, 12:35

Dobro, City je bio bolji, al nije išlo, nema veze, mora biti i malo padova... Baš me zanima kako će izgledati City kad ode Yaya Toure na Afrički kup nacija, jer realno on je najbolji igrač ove ekipe i da njega nema... :?
Čelik Zenica 1945

Avatar
tevezito
Postovi: 1977
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 27 dec 2011, 13:27

SamoZeljo je napisao/la:Ja ne mislim da je do rasporeda. Evo ti pet utakmica za koje si govorio. Mislim da nije neka razlika. Jeste da United igra vise kuci ali zato ima teska gostovanja. City kuci ima dva teska ali zato tri laksa u gostima.

City:
West Bromwich - Manchester City
Sunderland - Manchester City
Manchester City - Liverpool
Wigan Athletic - Manchester City
Manchester City - Tottenham Hotspur

United:
Manchester United - Wigan Athletic
Manchester United - Blackburn Rovers
Newcastle United - Manchester United
Manchester United - Bolton Wanderers
Arsenal - Manchester United

Moglo/trebalo/moralo se sinoc pobijediti kod WBA. United ih je ove sezone pobijedio u gostima ali nije jedini, pobijedio ih je i Stoke i Liverpool i Tottenham i Wigan.
Znaci da taj WBA nije toliko strasno gostovanje jer ako su ove sezone vec 5 utakmica kod kuce izgubili, onda to za City NE SMIJE biti tesko gostovanje!
Ja ne pricam o utakmicama koje slijede nego o par zadnjih kola kada je Mutd stigao City na tabeli dakle mislim na utakmice protiv Arsenala,Chelsea.I sve do utakmice sa Arsenalom Mutd ima bolji raspored.A evo i ovo sto si napisao za sledeca kola je takodje bolje za united.Po meni je lakse igrati sa Wiganom Blackburnom i Boltonom kuci citaj sa 3 najlosije ekipe lige.Nego ici u goste WBA-u,Sunderlandu i Wiganu koji ipak malo bolje igra kuci nego na strani.Valjda je to logicno.Ali od gostovanja Arsenalu pocinje pravi pakao od rasporeda za Mutd.Uglavnom borba ce se voditi do zadnjeg kola.Ne vjerujem da ce neko napraviti neku prednost i uci mirno u zavrsetak sezone.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la SamoZeljo » 28 dec 2011, 01:01

Ma on je govorio o narednih 5 utakmica. Meni ovo nije laksi raspored a nije ni nesto tezi, tu je to negdje.
Uglavnom, nije raspored za prosipanje bodova.

Bas me zanima kako ce proci dvije tekme u 48 sati, Sunderland pa Liverpool. Nije posteno sto City odmara samo dva dana a neko cetiri!

Ako ovako nastavi, i Tottenham se ukljucuje u borbu za titulu i to zaoprave :shock: a u tom slucaju Chelsea, Arsenal i Liverpool ce da se bodre za jedno mjesto koje (indirektno) vodi u LP.

Avatar
Yugo45
Postovi: 32
Pridružen/a: 20 dec 2011, 17:25
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Yugo45 » 28 dec 2011, 01:06

Fakat ko jos misli da ce kosonja ostati na klupi City ako ne osvj. PL :?:

Avatar
Saurman
Postovi: 29485
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Saurman » 28 dec 2011, 01:09

Priprema se teren za Mourinha.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la SamoZeljo » 28 dec 2011, 01:12

Vjerovatno ostaje, poceli su pregovori o produzenju ugovora do 2015. Kako sada stvari stoje, zarada mu se povecava na 6 miliona godisnje i bice najplaceniji trener u Engleskoj.

Avatar
tevezito
Postovi: 1977
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 28 dec 2011, 16:05

Da li ce od ovoga sta biti vidjet cemo ali sve su prilike da ce Eden Hazard postati novi clan Manchester Cityja.
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Tr ... 46824.html
Izvor i nije bas neki toliko pouzdan ali kod njih sam prvo procitao da ce Nasri doci u Man City i to nekih 20-ak dana prije nego sto se transfer realizirao.Hazard je dobar igrac ali mislim da u ovom trenutku nije toliko potreban a nemam nista protiv da dodje.Jos jednu vijest sam procitao a to je da Pogbi i Morisonu istice ugovor na ljeto te da ce City pokusati uzeti ova dva nebrusena dijamanta iz skole ljutog gradskog rivala.Cisto sumnjam da ce od toga sta biti ali tako se pise.Ovo sam procitao u Daily Mailu
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... rison.html
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41205
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 dec 2011, 17:43

tevezito je napisao/la:Da li ce od ovoga sta biti vidjet cemo ali sve su prilike da ce Eden Hazard postati novi clan Manchester Cityja.
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Tr ... 46824.html
Izvor i nije bas neki toliko pouzdan ali kod njih sam prvo procitao da ce Nasri doci u Man City i to nekih 20-ak dana prije nego sto se transfer realizirao.Hazard je dobar igrac ali mislim da u ovom trenutku nije toliko potreban a nemam nista protiv da dodje.Jos jednu vijest sam procitao a to je da Pogbi i Morisonu istice ugovor na ljeto te da ce City pokusati uzeti ova dva nebrusena dijamanta iz skole ljutog gradskog rivala.Cisto sumnjam da ce od toga sta biti ali tako se pise.Ovo sam procitao u Daily Mailu
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... rison.html
reko mancini fali mu jos 10 igraca pa ce poslat ponude za messija, ronalda, xavija i iniestu u paketu za milijardu :lol: :lol: :lol: :lol:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
tevezito
Postovi: 1977
Pridružen/a: 04 jan 2011, 15:32
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la tevezito » 28 dec 2011, 17:59

rio_Ferdy88 je napisao/la:
tevezito je napisao/la:Da li ce od ovoga sta biti vidjet cemo ali sve su prilike da ce Eden Hazard postati novi clan Manchester Cityja.
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Tr ... 46824.html
Izvor i nije bas neki toliko pouzdan ali kod njih sam prvo procitao da ce Nasri doci u Man City i to nekih 20-ak dana prije nego sto se transfer realizirao.Hazard je dobar igrac ali mislim da u ovom trenutku nije toliko potreban a nemam nista protiv da dodje.Jos jednu vijest sam procitao a to je da Pogbi i Morisonu istice ugovor na ljeto te da ce City pokusati uzeti ova dva nebrusena dijamanta iz skole ljutog gradskog rivala.Cisto sumnjam da ce od toga sta biti ali tako se pise.Ovo sam procitao u Daily Mailu
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... rison.html
reko mancini fali mu jos 10 igraca pa ce poslat ponude za messija, ronalda, xavija i iniestu u paketu za milijardu :lol: :lol: :lol: :lol:
Ako si mislio reci nesto smijesno nisi uspio ni malo da me nasmijes.
UEFA MAFIA. 93:20 Agueroooo.

Avatar
el_ninho_torres
Postovi: 435
Pridružen/a: 01 feb 2011, 23:56
Lokacija: Fulham Road London SW6 1HS Stamford Bridge
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la el_ninho_torres » 28 dec 2011, 18:06

tevezito je napisao/la:Da li ce od ovoga sta biti vidjet cemo ali sve su prilike da ce Eden Hazard postati novi clan Manchester Cityja.
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Tr ... 46824.html
Izvor i nije bas neki toliko pouzdan ali kod njih sam prvo procitao da ce Nasri doci u Man City i to nekih 20-ak dana prije nego sto se transfer realizirao.Hazard je dobar igrac ali mislim da u ovom trenutku nije toliko potreban a nemam nista protiv da dodje.Jos jednu vijest sam procitao a to je da Pogbi i Morisonu istice ugovor na ljeto te da ce City pokusati uzeti ova dva nebrusena dijamanta iz skole ljutog gradskog rivala.Cisto sumnjam da ce od toga sta biti ali tako se pise.Ovo sam procitao u Daily Mailu
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... rison.html
Fakat nije potreban,to samo Mancini moze da to trazi ima trenutno najbolji roster i opet zeli kupovati. :?
Smijesan lik !
Jedan je Joye Barton!
Paul Gascoigne,suvremeni simbol autodestrukcije na bazi alkohola i teških droga.
Mark Bosnich„Droga mi je oduzela sve“

C'MON CHELSEA!

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la SamoZeljo » 28 dec 2011, 23:29

City hoce da u sto kracem vremenskom periodu dovede sto vise zvucnijih imena. Jednostavno, ljudi zele da naprave ime. Naravno da to nije jedini ni najveci razlog, ti igraci ce koliko toliko igrati ali i to je bitno.
Kad na sve to dodas sponzore, prodaju dresova, karata.... Jedan dio para se vrati vrlo brzo a ostatak mozda kasnije nekad. ;) Sto se toga tice, podrzavam gomilanje igraca ali naravno, ne treba pustiti da igraci propadaju. Steta je za ljude koji vole fudbal da velika svjetska imena sjede na klupi.

City ce prije ili kasnije postati jedan od najjacih timova Evrope. Mislim da ce u roku od 3 godine biti medju favoritima za osvajanje LP.
Arapi su tu i Arapi ce tu ostati jos duugo godina. Etihad je pored sponzorskog ugovora koji vec imaju potpisao i ugovor na 10 godina za ime stadiona. To je 45 miliona godisnje i plus +/- 250 miliona za izgradnju Fudbalske Akademije (skole, teretane, 10-15 terena za treniranje od cega jedan manji stadion.... i jos svasta nesta).
U skoroj buducnosti treba ocekivati neki novi i jos cudniji ugovor. Sve u cilju da se sto vise moze trositi kad na snagu stupi ovaj Finansijski Fer Play.

UEFA je rekla da ce istraziti kako je moglo doci do tako velikog sponzorskog ugovora ali, ne mogu im nista! Sve regularno, sve legalno, ljudi platili reklamu i vozdra. 700 miliona za 10 godina su platili samo za ime stadiona :shock: i sad da puste da City ne bude veliko Evropsko ime? Nece sigurno. :mrgreen:
Ooh da, zaboravih reci da se prosirenje stadiona planira, ali ne znam kada ce to poceti. Uglavnom, preko 70000 bi trebao primati taj novi (obnovljeni) stadion, a sad je nesto manje od 50000 kako mi se cini.

Avatar
Saurman
Postovi: 29485
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Manchester City FC

Post Postao/la Saurman » 29 dec 2011, 00:30

Šta će im proširenje stadiona kad ni ovaj ne mogu da ispune.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.