Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 07 jan 2012, 14:57

Jarolim bio ponudjen "Clubu" koji su istog odbili i nalaze se pred angazmanom Balitscha koji je raskinuo svoj ugovor sa "Apotekarima". Sto se napada tice Balitsch je kvalitetnije rjesenje, ali u situaciji u kojoj se nalazi "Club" vise bi koristi imali od Jarolima, no Hecking je mislio drugacije.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 07 jan 2012, 18:13

neka, treba Favre da malo stisne upravu, da bi se klub popeo na viši nivo, da se dovedu prava pojačanja... za sad sam jako zadovoljan sa cigercijem i ringom, ali trebalo bi još neko da se kupi.... spominje se Oussama Assaidi ( " onclick="window.open(this.href);return false; ) ovo bi bilo predobro kad bi se realiziralo 8-) ....


što se Dante tiče nek ide za tih 5 mil ako hoće, ne trebaju nam igrači u klubu koji će biti nezadovoljni i narušavati atmosferu... za te pare se može dovesti solidan stoper može i mali nordveit na stogpera a tu su još i Browers i Stranzl, također i Daems može igrati stopera a u tom slučaju Wendt ide na lijevog beka ( volio bi ovog igrača malo češće vidjeti u prvih 11, Favre mu rijetko daje šansu, a također se spominje Bastians na lijevog beka u nekim kombinacijama) ....


evo, upravo je sad i pristigao rezultat prijateljske utakmice sa Nurnbergom..... dobili smo 3:2 .... mladi Ring je u svojoj prvoj tekmi za Gladbach dao 2 gola 8-) ( hebote koje će ovo pojačanje biti ako mali nastavi ovako, imam velika očekivanja od njega, govorio sam o njemu i ranije) , i jedan je gol dao Dante iz penala.... trba naglasiti da je ovdje Favre izveo kombinovan sastav, igrali su u prvoj Ring, Cigerci, Brouwers, Korb, Otsu, Zimmerman, Marx....
Agieren statt reagieren

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Semir bvb » 07 jan 2012, 18:58

Alexandar Ring odmah 2 komada dao Nurnbergu ;).Izgleda da je momak pravo pojačanje za BMG. Dobar posao Eberla.


1. FC Nürnberg - Borussia Mönchengladbach 2:3 (1:2)
FC Ingolstadt - FC Augsburg 1:1 (0:0)
SC Verl - SC Paderborn 2:2 (1:1)
1. FC Magdeburg - Eintracht Braunschweig 2:3 (2:1)
Borussia Dortmund - Standard Lüttich 3:0 (1:0)
SC Freiburg - KV Mechelen 1:0 (0:0)
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17792
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 08 jan 2012, 16:08

Stvarno je ovaj zimski rok za transfere vrlo zanimljiv sto se tice Bundeske.
Svaki dan novi transfer, nevjerovatno zvuci, ali Magath danas nikog nije odveo. :D

Balitsch u Nurnberg presao bez odstete, dok je Freiburg doveo Diagnea iz Metza za pola miliona.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 08 jan 2012, 16:10

Omerbavarac je napisao/la:Stvarno je ovaj zimski rok za transfere vrlo zanimljiv sto se tice Bundeske.
Svaki dan novi transfer, nevjerovatno zvuci, ali Magath danas nikog nije odveo. :D

Balitsch u Nurnberg presao bez odstete, dok je Freiburg doveo Diagnea iz Metza za pola miliona.
Slazem se dosta iznenadjujucih transfera, a takodjer Felix Bastians je potpisao ugovor sa Herthom i bit ce za njih odlicno pojacanje, i za mene su u Freiburgu uradili GLUP potez sto se njega tice.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Monolog » 08 jan 2012, 19:44

Leverkuzen 1/2, a HSV 2/1. :lol:
Mogla se uzeti dobra para danas. Šteta što sam vjerovao njemačkom poštenju. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 08 jan 2012, 20:42

Bastians dolazi tek na ljeto.

Rasprodaja (?) Gladbacha se nastavlja? Sljedeca meta: Nordtveit :arrow: Liverpool?

Naldo ostaje u Bremenu, dok je Töre otputovao sa priprema HSV-a na preglede u Hamburg. Sumnja se o povredi meniskusa.
Vom Jäger zum Gejagten

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 08 jan 2012, 22:26

spominjalo se da postoji interes redsa za nordveita ali mislim da od toga nema ništa.... navodno za njega Borussia traži 6 mil eura
Agieren statt reagieren

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 09 jan 2012, 00:41

svaka cast clubu za dovodzenje balitscha ovim su definitivno obezbjedili svoj opstanak....balitsc je i u guzenu igrao pristojno i nerijetko je bio i u prvoj postavi....prije toga je u hanofi bio 6 godina standardan plus je u najzrelijim godinama tako da se vise nemoraju oslanjat na oronulog simmonsa....aferim club...freiburg izgleda polahko pakuje kofere za cvajtu....ovo za nordveita je sramota cuj 6 miliona...jbt momak vec godinu i po igra super u jednoj od najjacih liga na svijetu i da neko iz prosjecne belgijske lige(defour, witsel) budu skuplji od njega....to je retardiranost,,,bundesligasi jos nisu naucili da nafuravaju svoje igrace kako bi iz interesanata iscrpili vise para kao sto su to italijani uradili sa pastoreom i sanchezom...

Avatar
Papilon20
Postovi: 809
Pridružen/a: 25 dec 2008, 16:14
Lokacija: Sarajevo-Kosevsko Brdo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Papilon20 » 09 jan 2012, 17:48

Monolog je napisao/la:Leverkuzen 1/2, a HSV 2/1. :lol:
Mogla se uzeti dobra para danas. Šteta što sam vjerovao njemačkom poštenju. :mrgreen:
Jos na ovo dodaj danas Werder iz 1 u 2 i bogati bi bili :D

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 10 jan 2012, 17:36

Prema tvrdnjama "Spiegel-a" Gladbach će na ljeto na raspolaganju imati između 27-30 mil eura za pojačanja.Taj iznos će biti i veći u slučaju ulaska u Lp.Gladbach pokusava naći dva vezna igrača i jednog kvalitetnog napadača.SPiegel spominje da kao zamjenu za Reusa vide Saqirija iz BAsela, a odlazak Neustädtera trebao bi nadomjestiti još jedan igrač BAsela Granit Xhaka.KAo napadači spominju se :Cacau, Helmes i LAkić


Iza Gladbacha je sjajna finansijska godina.Nedavno je i sam direktor Eberl najavio da će od uprave tražiti značajna sredstva kako bi tim zadržao postojeću kvalitetu.Dese li se ova ulaganja oni bi na ljeto mogli biti i jači.INače Gladbach ove godine ima sjajnu posjećenost koja mu je donijela puno više novca nego prošle, pozicija na tabeli pruža puno veće prihode od tv prava, a i bonusi sponzora u slučaju ulaska u LP ili Euroligu nisu zanemarivi.Plasman u LP donosi 15 mil eura što za ova klubmoze značiti povratak u vrh njemačkog nogometa.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 10 jan 2012, 18:02

to mi reci :D


ovo ako se ostvari to bi bilo nešto nevjerovatno !!!! povratak DIVA tamo gdje mu je i mjesto !!!! Bit će Sexa na Borussia parku !!!
Agieren statt reagieren

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Hare_BvB » 10 jan 2012, 19:26

Iskreno se nadam da ima barem malo istine u ovome sto @Frank napisa. Nek' Eberl & Co uloze barem pola od "najavljenog" iznosa, ima da zapevamo k'o slavuji. :D

Inace, malo me nervira sveprisutnija halabuka oko Fohlena po svapskim zutilima. Okidac je naravno bio Reusov transfer. Misljenja sam da je tu napravljena greska, i da se ovaj transfer trebao drzati i dalje u tajnosti. Svaki dan im "seljakaju" igrace, dovodi se u pitanje Favreova buducnost, a danas cak procitah da se Babbel spominje kao opcija B u slucaju Napoloenovog odlaska. :roll: Imam osjecaj da mnoge "bodu u oci" sjajni rezultati ovog velikana, te da svim silama nastoje poremetiti odnose u, i oko kluba. Vajda dusmani ne uspiju u svom naumu. 8-)

Gladbach je jedan od najvecih i najpoznatijih njemackih klubova, te kao takav zasluzuje mnogo vise respekta. Nadam se da ce nastaviti u ovom ritmu i tako izboriti dugo cekani plasman u CL. Kvragu i BuLi koeficijent. :lol:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 10 jan 2012, 21:14

Hare_BvB je napisao/la: Gladbach je jedan od najvecih i najpoznatijih njemackih klubova, te kao takav zasluzuje mnogo vise respekta. Nadam se da ce nastaviti u ovom ritmu i tako izboriti dugo cekani plasman u CL. Kvragu i BuLi koeficijent. :lol:
Naravno. Ali, korak po korak. Uspjeh bi bio i EL. Sasvim dovoljno za ovu ekipu da prikupi malo internacionalnog iskustva. Za BuLi bi bilo idealno da Bayern, BvB, S04 i Lever/Bremen zauzmu mjesta koja vode u najelitnije takmicenje. Ne smije se tako lako kvragu tjerati ono za sto se godinama borilo. 8-)

@Pale, gdje ti je Companion? :?
Vom Jäger zum Gejagten

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 10 jan 2012, 23:23

drago mi je kad vidim da ima ljudi koji simpatišu Gladbach i žele im uspjeh, svaka čast.....

Geronimo, Pale Companion znači Blijedi saputnik,i to sam uzeo iz jedne pjesme benda Agalloch i nema nikakve veze sa mjestom po imenu Pale :) .... inače zovem se Amel i iz Zenice sam....
Agieren statt reagieren

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 11 jan 2012, 00:41

Pale_Companion je napisao/la:drago mi je kad vidim da ima ljudi koji simpatišu Gladbach i žele im uspjeh, svaka čast.....

Geronimo, Pale Companion znači Blijedi saputnik,i to sam uzeo iz jedne pjesme benda Agalloch i nema nikakve veze sa mjestom po imenu Pale :) .... inače zovem se Amel i iz Zenice sam....
Bilo je nas par koji smo drhtali (uslovno receno) da Gladbach zadrzi prvoligaski status. I kada su ih svi otpisali bilo nas je nekoliko koji su vjerovali da moze doci do cuda, jer je samo cudo moglo spasiti BMG od ispadanja. Nisi bio tu, ali nije ti problem da provjeris (ima sve u arhivi).
Sto se tice drugog dijela posta, nadam se da se nisi uvrijedio. Neki su te vec oslovljavali sa "Pale", nisi reagovao, pa sam mislio da ti ne smeta. Dakako da ne mislim na Pale :mrgreen: a ovo kompanjon sam mislio na onog drugog tipa, sto je pored tebe imao na avataru grb Borussije i kao simpatisao ovu ekipu.
Drago mi je Amele, mada se nisi morao predstavljati. 8-)

Gerald Asamoah novi clan Greuther Fürtha.
Povreda Mohammed Abdellaoue je lakse prirode nego sto se u prvi mah mislilo.
Khedira se izgleda povrijedio (ovo je opet tema za Elf :) ) na kup utakmici protiv Malage.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 11 jan 2012, 01:13

Kada je M`Gladbach u pitanju mislim da nema osobe na ovom forumu kojoj nije drago sto su u vrhu Njemackog fudbala, iako bi trebali ici stepenicu po stepenicu i prvo igrati u LE.

Eh sada da se ukljucim u diskusiju oko clanka u Spiegelu. Uli Hoeness je nekad davno rekao sljedece:

"Prije sam 80% svog vremena provodio sa igracima, a sada 80% svog vremena provodim u kancelariji i pokusavam nabaviti novac kako bi mogao platiti te igrace".

Istina je da ce M`Gladbach imati novac da plati odstetu za odredjenog igraca, ali se postavlja pitanje hoce li imati novac za dugogodisnji ugovor za nekog igraca. Ja mislim da ce biti u stanju platiti jednog kvalitetnog igraca, a za vise nemaju sredstva.
Ovo je ujedno i jedan od problema Bundeslige sto je vecina klubova smjestena u malim sredinama koje nisu privredno razvijene. Ukoliko izuzmemo "izrode" Bundeslige kao sto Watzke kaze, onda jedino Hamburg i Berlin su u stanju zivjeti iznad svojih mogucnosti iako nisu izborili Evropu.

Nije problem dovesti vrhunskog igraca, vec je problem kako obezbjediti sredstva za placu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 11 jan 2012, 06:55

''Ovo je ujedno i jedan od problema Bundeslige sto je vecina klubova smjestena u malim sredinama koje nisu privredno razvijene. Ukoliko izuzmemo "izrode" Bundeslige kao sto Watzke kaze, onda jedino Hamburg i Berlin su u stanju zivjeti iznad svojih mogucnosti iako nisu izborili Evropu''.

e jbg sad...sta je keln hannover bremen frankfurt munchen dresden,,,jbg istina je da najvise klubova ima iz north rhine westfalia ali tamo je i najjaca ekonomija i najnaseljeniji dio njemacke...pa gradovi su doslovice povezani cuj ekonomski nerazvijeni gradovi,,,a svasta,,,od velike je vaznosti za njemacki fudbal da i dresden udze sto prije u bundesku i da se stabilizuje a nadam se da ce za par godina i magdebug dogurat makar do cvajte...tv prava su rak rana bundeslige ali i to ce se promjenit za 2 godine kad istice ovaj usrani ugovor sto imaju...i jos jedna rak rana bundeslige je potpisivanje talenata na 4 godine ...to se mora promjenit jer igrac u prvoj se navikava u drugoj pokaze klasu u 3coj je potvrdi i onda mu ostane samo godina ugovora i na kraju bundesligasi dodzu u situaciju 'daj sta das'(ozil ,khedira,sahin)...meni nevjerovatno zvuci cinjenica da jedan pastore vrijedi 3 puta vise od jednog reusa iako je reus bolji igrac od njeg,,,,isto vrijedi i za schurlea

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 11 jan 2012, 16:36

@ gruezi

istina je da je NRW najmnogljudnija pokrajina u Njemackoj, ali sto se tice privrede na niskim su granama. Ovaj sljedeci link ti pokazuje razvoj privrede po pokrajinama u Njemackoj:

http://www.bundeslaenderranking.de/2011 ... esamt.html

Ovaj link ti pokazuje razvoj privrede u velikim gradovima u Njemackoj:

http://www.spiegel.de/wirtschaft/sozial ... 75,00.html

Iapk je ovo sportski forum, a ne ekonomski i primjetno je da su samo cetiri grada iz Bundeslige u top 10, a iznanedjenje predstavlja sto Berlin nije medju njima.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 12 jan 2012, 09:57

jel se oporavio barnetta iz guzena znal ko? lik je povrijedzen od avgusta mislim

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.