OK Kakanj

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 11 jun 2012, 23:49

CEV Challenge Cup

14-12-2010 18:00 SK Posojilnica - OK Kakanj 3-2
08-12-2010 17:00 OK Kakanj - SK Posojilnica 0-3
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la Kuko » 12 jun 2012, 00:05

L' Imperator je napisao/la:CEV Challenge Cup

14-12-2010 18:00 SK Posojilnica - OK Kakanj 3-2
08-12-2010 17:00 OK Kakanj - SK Posojilnica 0-3
:lol: :lol: Kad si postavio te rezultate nadolazi mi taj drugi mec, kojeg sam pratio preko livescorea cini mi se da je peti set bas bio egal, a mec u Kaknju nisam gledao, vjerovatno se zato i ne sjecam.

Bio sam 1000% siguran da nikad nismo igrali s njima. :lol:

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 12 jun 2012, 00:32

Kuko je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la:CEV Challenge Cup

14-12-2010 18:00 SK Posojilnica - OK Kakanj 3-2
08-12-2010 17:00 OK Kakanj - SK Posojilnica 0-3
:lol: :lol: Kad si postavio te rezultate nadolazi mi taj drugi mec, kojeg sam pratio preko livescorea cini mi se da je peti set bas bio egal, a mec u Kaknju nisam gledao, vjerovatno se zato i ne sjecam.

Bio sam 1000% siguran da nikad nismo igrali s njima. :lol:
hehe, ma da..peti set 17:15 :) gled'o sam ja u Kaknju utakmicu, mi smo sami sebe pobjedili, milion gresaka :? neuigrani smo bili, da je se utakmica kojim slucajem igrala mjesec-dva poslije siguran sam da bi ih pobjedili i tamo i vamo :D
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 13 jun 2012, 21:23

ŽOK Kakanj
Almir Begić trener odbojkašica Kaknja

Almir Begić novi je trener Ženskog odbojkaškog kluba Kakanj.

Begić, koji je ranije vodio i mušku ekipu OK Kakanj, predstavljen je danas na pres-konferenciji kluba, javio je Radio Kakanj.

"Ovo je za mene veliki izazov jer nas čeka težak zadatak. Drago mi je što su sve igračice ostale na okupu i dale mi podršku. Sigurno neće biti lako, čeka nas dosta posla. Ekipa je fizički zapuštena i na tom segmentu moramo mnogo više raditi, kao i na tehničko-taktičkom planu", kazao je Begić na pres-konferenciji.

"Mislim da ekipa ima kvaliteta, mnoge igračice su već igrale u Premijer ligi, a tu je i nekoliko mlađih talentiranih odbojkašica. Pokušati ćemo napraviti respektabilan tim koji će ostvariti cilj, a to je prevashodno opstanak u ligi", istakao je novi trener ŽOK Kakanj.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 18 jul 2012, 13:47

Federalna vlada donijela je Odluku o dodjeli nagrada prvacima BiH i pobjednicima kupa naše zemlje u sezoni 2011./2012. Tako su s po 15.000 KM nagrađeni Fudbalski klub Željezničar, Odbojkaški klub Kakanj i Košarkaški klub Čelik.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 20 jul 2012, 01:44

Odmah po završetku sezone, u kojoj su po peti put zaredom osvojili duplu krunu, igrači i trener Nenad Kovačević otišli su na zasluženi odmor. I dok igrači odmaraju širom BiH, a neki poput reprezentativca Armina Mustedanovića traže inozemni angažman, čelnici kluba rješavaju kadrovsku križaljku. S obzirom da je treneru Nenadu Kovačeviću istekao jednogodišnji ugovor, prioritet je dat na dovođenje novog kormilara.

Tesko ce naci zamjenu za Arcija :/
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la Kuko » 21 jul 2012, 00:14

L' Imperator je napisao/la:Odmah po završetku sezone, u kojoj su po peti put zaredom osvojili duplu krunu, igrači i trener Nenad Kovačević otišli su na zasluženi odmor. I dok igrači odmaraju širom BiH, a neki poput reprezentativca Armina Mustedanovića traže inozemni angažman, čelnici kluba rješavaju kadrovsku križaljku. S obzirom da je treneru Nenadu Kovačeviću istekao jednogodišnji ugovor, prioritet je dat na dovođenje novog kormilara.

Tesko ce naci zamjenu za Arcija :/
Vec je potpisao ugovor u Turskoj..

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 21 jul 2012, 00:58

Kuko je napisao/la:
Vec je potpisao ugovor u Turskoj..
Nek' mu je sa srecom.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 22 jul 2012, 23:09

Jakub Ganić novi trener
Jakub Ganić (1959) novi je trener odbojkaša Kaknja. Pored vođenja prvog tima Ganić će biti i rukovodilac škole odbojke našeg najtrofejnijeg kluba, koji dolaskom Brune Bojića na mjesto predsjednika ima novu viziju i strategiju

Jakub Ganić trenersku karijeru započeo je u rodnoj Brezi. U više navrata vodio je mušku i žensku ekipu Breze, zatim odbojkašice Dobrinje, Pola (Kalesija) i ilidžanskog Igmana s kojima je ostvario zapažene rezultate. Bio je i selektor ženske kadetske reprezentacije BiH.

Ganić je potpisao ugovor na dvije godine i kako kaže, nastojat će nastaviti bogatu tradiciju koju je prije desetak godina započeo njegov trener, veliki prijatelj i sugrađanin rahmetli Izedin Lukačević.

-Počašćen sam pozivom čelnika Kaknja i bez dvojbe sam prihvatio ponudu da preuzmem vođenje našeg najtrofejnijeg kluba. Ovo je za mene velika čast, ali i dvosjekli mač jer sam svjestan da me čeka težak zadatak. Nije lako preuzeti ekipu koja je pet puta zaredom osvojila duplu krunu, ali ja se ne plašim izazova. Vjerujem u svoj rad, neću nespreman ući u trenažni proces i mogu obećati da ću učiniti sve da opravdam ukazano povjerenje, riječi su novog trenera odbojkaša Kaknja Jakuba Ganića.

Tokom naredne sedmice Ganić će imati konsultativni razgovor s čelnicima kluba oko rješavanja igračke križaljke u kojoj se takođe očekuju određene promjene.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la Kuko » 23 jul 2012, 18:59

L' Imperator je napisao/la:Jakub Ganić novi trener

Jakub Ganić trenersku karijeru započeo je u rodnoj Brezi. U više navrata vodio je mušku i žensku ekipu Breze, zatim odbojkašice Dobrinje, Pola (Kalesija) i ilidžanskog Igmana s kojima je ostvario zapažene rezultate. Bio je i selektor ženske kadetske reprezentacije BiH.

:lol: :lol: :lol:

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la Kuko » 23 jul 2012, 19:01

Ekskluzivno za naš portal kakanj-x com Armin Mustedanović nam otkriva kako ga je vukla želja da se nakon dvije posljednje godine koje je proveo u Kaknju, okuša u jačoj odbojkaškoj ligi. U tome je i uspio. Turska liga je jedna od tri najjače lige u svijetu.

Armin Mustedanović više nije igrač šampionske ekipe OK"Kakanj". Igrač na poziciji primača koji je u posljednje dvije sezone briljirao u prvenstvu za odbojkaše je novu sredinu našao u Turskoj i narednu sezonu će nositi dres ekipe Turk Telekom Kolejliler iz Ankare (bivši naziv TED Ankara Kolejliler) koja se takmiči u prvoj Turskoj superligi.



Ekskluzivno za naš portal kakanj-x com Armin nam otkriva kako ga je vukla želja da se nakon dvije posljednje godine koje je proveo u Kaknju, okuša u jačoj odbojkaškoj ligi. U tome je i uspio. Turska liga je jedna od tri najjače lige u svijetu.

Armine, prije svega ti se zahvaljujemo na vremenu koje si izdvojio za intervju za naš portal jer znamo da je vrijeme godišnjih odmora. U BiH si osvojio sve što si mogao osvojiti. Bilo je priče, koja se ispostavila kao tačna, da ove godine napuštaš Kakanj?

Po završetku ove sezone i osvajanja duple krune sa OK "Kakanj", odlučio sam da krenem korak dalje. Imao sam ponuda da promjenim sredinu. Nisam ja dugo tražio klub uopšte. Nakom uspješno završene sezone u Kaknju, otišao sam kući na pauzu, odnosno odmor ljetni kao i svake godine koji traje do polovine augusta kada počinju pripreme uglavnom za sljedecu sezonu, ali s tim da se više nisam vidio u Kaknju niti u našoj BiH ligi, jer sam prevazišao taj nivo odbojke.

Za očekivati je bilo da dobiješ ponudu iz inostranstva jer si u posljednje dvije godine bio vodeći igrač tima.

Trebao sam i znao sam da ću da odem negdje vani da igram i evo napokon mi se otvorila vrata za Tursku. To mi je i bila jedna od želja, jer Turska liga je jedna od tri najjače na svijetu. Da napomenem samo da tamo trenutno igraju, hajde recimo dva najbolja igrača današnjice Ivan Miljkovic i Leonell Marshall ( Fenerbahce ) tako sama pomisao da ću igrati protiv njih dovoljno govori o kakvoj se ligi radi. Uglavnom imao sam još jednu jaku ponudu iz Francuske ( Nice ) i bio sam u dilemi šta da radim i gdje da idem.Međutim, posložio sam malo kockice i izabrao bolju ligi i bolji klub za sebe, trenutno taj klub Turk Telekom Kolejliler bivši naziv TED Ankara Kolejliler koji se takmiči u Prvoj ligi, Super ligi u Turskoj koja je mnogo jača od naše lige i gdje su uslovi fantastični.

Da li si već bio u Turskoj, odnosno, da li je ugovor ozvaničen?

Ja sam već proveo tri dana u Ankari nedavno kada sam i potpisao ugovor, imao sam jedan trening, probni recimo, ali više da vide da li sam zdrav nego da li znam da igram, jer već sam provjeren igrač, nisam kadet ili junior . Oni su bili zadovoljni, a ja prezadovoljan i očaran ljepotom grada kluba i uslova tako da nisam mogao odbiti. Evo me sad sam već njihov igrač, ali trenutno boravim u Bosni u rodnom gradu Brčko gdje se individualno pripremam za sljedeću sezonu koju jedva čekam da počne jer je ostalo još 10 dana odprilike kada treba da se javim u klub i nestrpljivo čekam i brojim dane.


Uskoro postaješ kakanjski zet?

Planiram se ako Bog da uskoro oženiti mojom ljepšom polovicom Nailom Smaka koja je kakanjka i planiramo se preseliti u Tursku. Mi smo u vezi nepune dvije godine i logičan slijed je kada se dvoje vole da se i uzmu.

Da li ćemo te opet viđati u Kaknju?

Pa naravno da ću dolaziti u Kakanj. Meni je Kakanj dosta pomogao u životu i kroz odbojku i inače, tako da ću tu dolaziti kad god budem imao vremena

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 23 jul 2012, 23:33

Kuko je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la:Jakub Ganić novi trener

Jakub Ganić trenersku karijeru započeo je u rodnoj Brezi. U više navrata vodio je mušku i žensku ekipu Breze, zatim odbojkašice Dobrinje, Pola (Kalesija) i ilidžanskog Igmana s kojima je ostvario zapažene rezultate. Bio je i selektor ženske kadetske reprezentacije BiH.

:lol: :lol: :lol:
Svaka im cast na izboru trenera :mrgreen:
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la Kuko » 25 jul 2012, 16:47

L' Imperator je napisao/la: Svaka im cast na izboru trenera :mrgreen:
Pametni ljudi. :lol: Mogu s njim upravljat kako hoce, dovest ce igrace masine za nase standarde kojima trener i ne treba da bi osvojili duplu krunu, a CEV i Challenge kup ko *ebe.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 24 avg 2012, 00:40

Bez Mustedanovića i Dangubića

Predvođeni novim trenerom Jakubom Ganićem, odbojkaši Kaknja , aktualni prvaci i osvojači Kupa BiH, počeli su pripreme za novu sezonu. U odnosu na prošlu sezonu, kada su po peti put zaredom osvojili duplu krunu, Kakanjci su slabiji za korektora Milenka Dangubića i reprezentativnog primača-pucača Armina Mustedanovića, koji je potpisao ugovor sa ekipom Turk Telekom Kolijliler iz Ankare,koja se takmiči u prvoj turskoj Super ligi. Novih imena, bar zasad, nema što ne znači da ih neće biti.Sve će biti jasnije poslije turnira na Palama na kojem će novi trener Ganić testirati raspoloživi kadar, posebno kadetske i juniorske reprezentativce Adnana Bjelopoljaka, Sejdina Mustafića, Esada Đakovca, Murisa Krivokapu i Adnana Alića, koji su još prošle sezone promovirani u prvotimce.

-Stav rukovodstva kluba je da se ide na podmlađivanje ekipe i u novu sezonu ulazimo s novim ciljevima. Odbrana duple krune nije imperativ, ali ako se ukaže prilika nećemo je propustiti. Imamo kostur ekipe jer su izuzev Mustedanovića i Dangubića ostali prvotimci na okupu, a znatno veću minutažu dobit će naši talentirani mladići koji imaju veliki potencijal i na njima je da se nametnu i iskažu jer konačno moramo mijenjati kurs i proizvoditi kadar, kaže novi kormilar Kaknja Jakub Ganić.

Odbojkaši Kaknja kompletne pripreme obavit će u sali OŠ "Hamdija Kreševljaković". Treninzi se održavaju u ranim jutarnjim i kasnim večernjim satima. Nakon bazičnih priprema, u kojima je akcenat stavljen na podizanje motoričkih sposobnosti na viši nivo, iduće sedmice slijedi učešće na turniru na Palama (28. i 29.avgust/kolovoz,op.a)

-Učešće na jakom turniru na Palama dobro će nam doći jer ćemo odigrati prve dvije kontrlolne utakmice. Međutim, problem je što u daljem toku priprema nemamo adekvatnih protivnika jer klubovi iz bližeg okruženja nisu u trenažnom procesu ili su znatno slabijeg kvaliteta i to će nam biti najveći problem, ističe Jakub Ganić, koji upravo insistira na odigravanju što većeg broja test utakmica kako bi pronašao startnu postavu i uigrao novu, redizajniranu ekipu.

Igrački kadar: Almir Aganović, Vladan Čeremidžić, Danilo Ružić, Azur Eminović, Luka Šormaz, Blagoj Ginov, Adnan Bjelopoljak, Esad Đakovac, Muris Krivokapa, Sejdin Mustafić, Adnan Alić.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 28 avg 2012, 23:27

Mustedanović u Turskoj
Očaran sam ljepotom Ankare
Armin Mustedanović više nije član našeg najtrofejnijeg odbojkaškog kluba. Nakon tri godine provede u redovima Kaknja, s kojim je osvojio tri naslova prvaka BiH i isto toliko trofeja pobjednika Kupa, karijeru nastavlja u Turskoj gdje će braniti boje ekipe Turk Telekom Kolejliler iz Ankare, koja se natječe u prvoj turskoj Super ligi

Odlične igre u domaćem prvenstvu, te nastupi u CEV Kupu i Čelendžer Kupu, kao i u dresu državne reprezentacije Bosne i Hercegovine nisu ostale nezapažene.

KL: Stizale su ponude sa svih strana?

Armin Mustendanović: Da budem iskren, i ja sam iznenađen brojnim ponudama, kako domaćih tako i inozemnih klubova. Svakako, najprivlačnije se bile od Nice (Francuska) i turskog Superligaša iz Ankare Turk Telekom Kolejlilera.

KL: Izgleda da se nisi dugo dvoumio?

Armin Mustendanović: Pa,iskren da budem i nisam. Odabrao sam ponudu Turk Telekom Kolejlilera jer je bila znatno povoljnija, a i Turska liga je mnogo jača. Tri dana sam boravio u Ankari kada sam i potpisao ugovor. Imao samo jedan probni trening, koji je više bio da se vidi da li sam zdrav nego kako igram jer su me pratili kroz nastupe u CEV Kupu i utakmicama protiv Galatasaraya u kojima sam, bez lažne skromnosti, bio najbolji pojedinac u redovima Kaknja.

Oni su bili zadovoljni, a ja prezadovoljan uvjetima i organizacijom kluba. Posebno sam zadivljen i impresioniran, rekao bih očaran ljepotom Ankare i s nestrpljenjem očekujem početak priprema i odlazak u ovaj prelijepi grad.

KL: Jesi li se nadao ovako povoljnom inozemnom angažmanu?

Armin Mustendanović: Zašto kriti - jesam ! Dvije godine sam igrao u Francuskoj ( A.S. Cannes 2008/2009. i CABCL Brive 2009/2010.op.a.), imam inozemnog iskustva, a ne treba zanemariti činjenicu da sam reprezentativac BiH, te da sam punu afirmaciju doživio u posljednje dvije godine u Kaknju s kojim sam osvojio čak šest trofeja. Osjetio sam trenutak da se okušam u jačoj ligi i mislim da sam odlaskom u Tursku, čija je Super liga jedna od tri najjače na svijetu, povukao pravi potez. To mi je bila velika želja i na moju sreću stigao je poziv iz Ankare koji sam mogao samo poželjeti.

KL: Kakve su ambicije novog kluba?

Armin Mustendanović: Ekipa Turk Telekom Kolejliler ima bogatu tradiciju. Klub je veoma dobro organiziran, ima jakog sponzora i normalno da će nastojati zauzeti što bolje mjesto na tabeli. Čak se razmišlja i o nastupima na evrosceni. Konkurencija je veoma jaka, ima nekoliko vrhunskih ekipa i neće biti baš tako lako izboriti mjesto u samom vrhu. Još je prerano davati neke određenije prognoze jer nisam baš najupućeniji u kompletnu klupsku situaciju, ali nakon priprema mnogo toga ću više znati.

KL: Kakve su tvoje lične ambicije?

Armin Mustendanović: Želja mi je da izborim mjesto u startnoj postavi i da opravdam očekivanja čelnika kluba koji su me angažirali. Naravno, cilj mi je da kroz jake utakmice u turskom prvenstvu steknem formu koja će zadovoljiti i selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine Nikolu Matijaševića , čijem ću se pozivu uvijek rado odazvati jer mi je,kao i svakom igraču, najveća čast igrati u državnom dresu.

KL: Kakve uspomene nosiš iz Kaknja?

Armin Mustendanović: Iako sam karijeru započeo u rodnom Brčkom , tri godine provedene u Kaknju nikad neću zaboraviti, jer sam u njemu doživio najljepše trenutke i stekao punu sportsku afirmaciju. Kakanj je pravi sportski grad i ne treba se čuditi što ima pet premijerligaša i što je OK Kakanj najtrofejniji bh. sportski kolektiv. Meni je Kakanj dosta dao, a ja mislim da sam se na najbolji način odužio i dao veliki doprinos u osvojenim titulama, kaže Armin Mustedanović, popularni Arči, koji je, nema dvojbe, poslije Kubanca Luisa Hernandeza, najbolji "stranac" koji je u historiji ovog kluba igrao u "gradu rudara".

Pored potpisa ugovora sa ekipom Turk Telekom Kolejliler iz Ankare, Armin Mustedanović je nedavno postao kakanjski zet. Nakon dvogodišnje veze sa Nailom Smakom, mlađom sestrom poznate manekenke Irne Smaka-Imamović, ovaj mladi bračni par izrekao je sudbonosno "da" i zajedno otputovali u Ankaru, gdje će provesti medeni mjesec i nastaviti zajedno uživati u čarima ljepote ovog prekrasnog turskog grada.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 30 avg 2012, 21:59

Crvena Zvezda bolja od Kaknja
Na 4. međunarodnom odbojkaškom turniru Pale 2012. koji je organiziran povodom Dana opštine Pale i otvaranja Sportsko - poslovnog centra "Peki", u finalnom susretu Crvena Zvezda porazila Kakanj sa 3:0 i zasluženo osvojila pobjednički pehar

U polufinalnim mečevima Crvena Zvezda bila je uspješnija od Austrijskog prvoligaša Ura Abesbaha (3:0), dok su odbojkaši Kaknja tek u tajbreku savladali domaću ekipu Studenta sa 3:2 (25:20, 20:25,17:25, 25:12, 15:13).

U susretu za treće mjesto domaćin turnira OK Student je izgubio je od ekipe Ura Abesbaha sa 3:1. U Austrijskom prvoligašu nastupila su i dva dosadašnja igrača Mladosti iz Brčko Distrikta: Nemanja Tomić i Saša Zimonjić.

U finalnom meču Crvena Zvezda je bila bolja od podmlađene ekipe Kaknja i slavila sa 3:0 (25:21, 25:14, 25:19).

Za ekipu Kaknja igrali su: Vladan Čeremidžić, Muris Krivokapa, Almir Aganović, Adnan Alić, Luka Šormaz, Azur Eminović, Esad Đakovac, Adnan Bjelopoljak, Ismet Delibašić, Armin Pajić i Sejdin Mustafić.

U prvoj postavi na obe utakmice bili su korektor Muris Krivokapa, primač Armin Pajić i libero Sejdin Mustafić jer su, kao što je poznato Kakanj napustili Milenko Dangubić i Armin Mustedanović, dok se libero Blagoj Ginov još nije priključio pripremama zbog reprezentativnih obaveza u Makedoniji.

Učešće na ovom dosta jakom međunarodnom turnira na Palama poslužilo je novom treneru Jakubu Ganiću da skenira sve kandidate za prvi tim, posebno mlade igrače, od kojih su najbolji utsak ostavili korektor Muris Krivokapa i libero Sejdin Mustafić.

Trener Ganić insistira na što češćem igranju kontrolnih utakmica. Međutim, kako kaže sekretar OK Kakanj Kazimir Ivić, teško je pronaći adekvatne protivnike. Obnovljena je suradnja sa OK Mladost iz Zagreba čiji je trener Noić dao pristanak za odigravanje jedne utakmice. S obzirom da su Zagrebčani već dva puta gostovali u Kaknju, naredni susret ova dva prijateljska kluba će se najvjerovatnije odigrati u glavnom gradu Hrvatske.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 30 avg 2012, 22:09

[youtube][/youtube]
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 04 sep 2012, 14:05

Ružić otišao, stigao Samir Salihović
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 04 sep 2012, 23:11

slika
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: OK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 10 sep 2012, 23:26

Derbi na startu
U prvom kolu Premijer lige odbojkaša, koje počinje 28/29. septembra/rujna, u Brčko Distriktu igraju MOK"Brčko - Jedinstvo" - OK Kakanj, po mnogima, dva najozbiljnija pretedenta za naslov prvaka

slika
Prošlosezonska šampionska ekipa odbojkaša Kaknja

U petak je u prostorijama Odbojkaškog Saveza Bosne i Hercegovine izvršeno žrijebanje parova za takmičarsku sezonu 2012/2013. U prvom kolu, koje je na programu 28/29. septembra/rujna, u Brčko Distriktu igraju MOK "Brčko-Jedinstvo" - OK Kakanj, po mnogima, dva najozbiljnija pretedenta za naslov prvaka.

U ostalim susretima prvog kola igraju: OK"7.Lukavac" –Mladost (Ražljevo), HOK"Čapljina"- OK Gacko, OK"Modriča-Optima"-OK"Student BO"(Pale) i OK Napredak(Odžak) - HOK"Domaljevac".

Odbojkaški klub Kakanj nije bio na vrijeme ispunio uvjete potrebne za licenciranje, odnosno nisu u potpunosti izmirili financijske obaveze prema OS BiH i njihovo učešće bilo je dovedeno u pitanje. Međutim, učinili su to naknadno, u popodnevnim satima u petak 7.09.2012. godine i izbjegli eliminaciju iz premijerligaškog natjecanja.

-Tačno je da nismo na vrijeme ispunili sve obaveze, ali smo to učinili naknadno i telefonski izvijestili OS Federacije BiH koji je obavijestio OS BiH čiji je Upravni odbor obustavio proceduru popune Premijer lige i OK Kakanj nastavlja takmičenje u premijerligaškom društvu u sezoni 2012/2013. godine, istakao je sekretar kluba Kazimir Ivić.

Vijest o mogućoj eliminaciji našeg najtrofejnijeg kluba iz Premijer lige primljena je sa konsternacijom u odbojkaškim krugovima BiH, a posebno u Kaknju. Zaista je neshvatljiva odluka čelnika OS BiH da zbog izvjesnog kašnjenja izmirenja financijskih obaveza iz najelitnijeg natjecanja eliminiraju najtrofejniji klub, čijim bi izostankom ionakao slaba i nekvalitetna liga još više devalvirala.

Ne želimo da štitimo OK Kakanj, koji je,nažalost, kao i ostali kakanjski klubovi u teškom financijskom stanju, ali moramo reći da birokratizmu nema kraja i da "sportski radnici" koji vode pojedine Saveze doista nemaju sluha i kao da im nije stalo da o(p)stanu i najbolji klubovi.
#samoRudar #zauvijek

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.