OI London 2012 - Rukomet

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Tko će biti novi olimpijski pobjednik?

Francuska
36
33%
Danska
16
15%
Hrvatska
38
35%
Španjolska
6
5%
Srbija
9
8%
Island
2
2%
Mađarska
0
Nema glasova.
Švedska
0
Nema glasova.
ostali
3
3%
 
Ukupno glasova: 110

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la dubrava » 10 avg 2012, 23:13

pu, bem.ti i golmana i sreću i obranu...
:(
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 10 avg 2012, 23:13

2 i pol minute do kraja +4 za Francusku 8-)

Ključ svega je ta maestralna odbrana Francuske koja je osvojila sve titule 8-)
Omeyer je najbolji golman svih vremena :mrgreen:

Edit:+5 8-)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
silenT
Postovi: 2149
Pridružen/a: 07 avg 2009, 14:38
Lokacija: Konohagakure
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la silenT » 10 avg 2012, 23:15

zasluženo Francuzi...

Goluža pokazao da pojma o pojmu o svom poslu nema.... Balić na klupi kad se lomila utakmica, igra Duvnjak koji u najbitnijim utakmicama je uvijek najgori na terenu (danas šut 0/8 ako se nevaram)... Vuković nije ni dobio priliku u napadu, ali zato mu je igrao Bićanić koji do ove utakmice nije dobio ni minute :? :? :?
Zadnja izmjena: silenT, dana/u 10 avg 2012, 23:17, ukupno mijenjano 1 put.
Inter, Zrinjski, Hajduk, NY Knicks, Medvešćak, NY Rangers, Andy Murray, Rafael Nadal, Fernando Alonso

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rios » 10 avg 2012, 23:16

Francuska izdominirala 8-)
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la dubrava » 10 avg 2012, 23:18

silenT je napisao/la:zasluženo Francuzi...

Goluža pokazao da pojma o pojmu o svom poslu nema.... Balić na klupi kad se lomila utakmica, igra Duvnjak koji u najbitnijim utakmicama je uvijek najgori na terenu (danas šut 0/10 ako se nevaram)... Vuković nije ni dobio priliku u napadu, ali zato mu je igrao Bićanić koji do ove utakmice nije dobio ni minute :? :? :?
Koliko god da je Goluža dosad na turniru trenerski odradio vrlo dobro, u ovoj je sve u vodu bacio. Ne znam odakle je samo izvadio Bićanića.
Ma, stvar je bilo na početku utakmice.
Mi smo imali 8 napada više od Francuza tijekom čitave utakmice, al kad gađaš pravo u golmana koji je imao 6/7 na početku, onda nema pomoći..
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 10 avg 2012, 23:21

francusko vodstvo nije ni dolazilo u pitanje pogotovo na kraju veoma sigurno jako mocno, ova francuska generacija bez obzira na tu jos jednu utakmicu na turniru je najveca generacija rukometa svih vremena
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 10 avg 2012, 23:23

silenT je napisao/la:zasluženo Francuzi...

Goluža pokazao da pojma o pojmu o svom poslu nema.... Balić na klupi kad se lomila utakmica, igra Duvnjak koji u najbitnijim utakmicama je uvijek najgori na terenu (danas šut 0/8 ako se nevaram)... Vuković nije ni dobio priliku u napadu, ali zato mu je igrao Bićanić koji do ove utakmice nije dobio ni minute :? :? :?

+1
Kako se na hrvatskom kaze Udovicic :?: - Goluza. :mrgreen:
Strasno je kako vasa ekipa nema desnog beka, a da vredi. Najbolji par srednjaka, top pivot, strasna krila, raznovrsni levi bekovi, ali desni bek fali samo tako...
Kad jos trener ne kapira izmene i ne miksuje igru, vec dopusti da sve ide na vodenicu protivnicima.... to se ovako zavrsi.
Zao mi je veceras Hrvata. Bili su najbolji, pokazali su najvise, ali kad treba, uvek im se postave ovi grubijani i izbace ih na tucu. Sto je najgore, veceras uopste nisu bili tako grubi. Samo su iskoristili ponudjeno. :?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 10 avg 2012, 23:29

Lahko je Omeyeru kad ga svi pogađaju evo već godinama po 15+ puta na utakmici :mrgreen: :mrgreen:
Hrvati ponovo igraju sjajno do prve prepreke(Francuza), Španci su namirisali krv, Tunižani još više, i Francuzi su ih po običaju dovršili :P
Dobra odbrana i izgubljene lopte Hrvati padaju, večeras Hrvati 12 izgubljenih, ne znam jesu li na čitavom prvenstvu imali toliko :P


Magica

Pa i Hrvati su do sada koristili ponuđeno, ponudli Srbi,Španci,Tunižani, večeras Francuzi su ponudili isto ko i oni njima :P

Šta Slavko da radi kad mu se igrači boje Francuske i nemaju muda kad igraju protiv njih, bespotrebno je kriviti Slavka, on je radio šta je mislio da je najbolje, tražio tu pravu šestorku ali je nije našao :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 10 avg 2012, 23:35

Duvnjak 0/7
Lacković 4/8
Buntić 1/5
Kopljar 0/2
Čupić 0/2
Bičanić 3/5


E šta Slavko da radi kad su mu ovako neraspoloženi igrači :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la VolimLiverpool » 10 avg 2012, 23:37

legenda reala je napisao/la:Pa znao sam ja da Mađarska ne može dalje, jednostavno oni ne bi ni u polufinale prošli da nije bilo limitirane Islandske odbrane, šta očekivati od tima kojeg Laslo izrešeta :roll:

Nisam gledao danas , ali vjerovatno su Švedi odigrali 5:1 sa Kalmanom na prednjem, koji je stalno vršio pritisak na Lasla koji nije imao šansi, jednostavno dva beka koja se najlakše zaustavljaju su Laslo Nagy i Pascal Hens ;)
Švedi predvođeni Kimom Andersonom koji igra rukomet života(ove sezone) su zaslužili ovu medalju 8-)

Kako je Ekberg odigrao ??
Jeli Csazar bio najbolji Mađar i jeli Mocsai opet pogriješio što je sina ostavio na klupi i stavio Lasla prije njega :?:
Potcjenjuješ malo Mađare legendo. ;)
Odigrali su oni itekako dobro ono 1/4 finale,pa 10 sekundi prije kraja Fazekaš brani sedmerac i onda izjednačenje.

Csazar danas jeste bio najbolji,odmah tu je i Putics.Ali Csazar se povrijedio i nije igrao zadnjih 10-15 minuta.
Mogu ti reći da je Mocsai igrao više od Nagya,ali obojica su bili jako loši.Mocsai 1/5 Nagy 0/6 :roll:
Ekberg nije odigrao ništa posebno ovu utakmicu.Šut 6/11 čak je i sedmerac jedan fulio.

Francuska je zaista večeras bila briljantna.Omeyer je nabio još kompleksa Hrvatima večeras.19 obrana :o
I to pojedine odbrane zaista sjajne.Uz Karabatića i Dinara u odbrani jednostavno Hrvati nisu imali rješenja.U prvom poluvremenu rješenja su bila uglavnom u krilima i to Horvatu i Štrleku.Niko od Hrvata nije bio na nivou.Ne znam zašto Ivano nije više igrao,na njemu se vidjelo koliko želi pobjedu,momak je fantastičan a zna i podvaliti loptu u ključnom trenutku.Bičanića,Kopljara,Buntića jednostavno neću da komentarišem.
Accambray je u ključnim trenucima dao 3 gola. ;) Još jednom sam uvidio da je Abalo zaista fenomen.Kako se taj čovjek olako diže,kako je brz,sve je to zapanjujuće.I onaj Barachet je veliki borac.Zaista kada se oproste Dinar,braća Žil te Fernandez imaće Francuzi i dalje potencijala.

Šta očekivati od naredna dva meča ?
Što se tiče meča za bronzu,ja ću naravno navijati za Mađarsku.Rekao sam već da su oni momci,pogotovo golman pridobili moje simpatije.Eh sad,koliko je realno očekivati da Mađari mogu do bronze u to ne bi da ulazim.No izvjesno je da nas čeka neizvjesna utakmica. :lol: Neće Hrvatima biti lako.

Što se tiča finala,očekujem 5+ razlike za Francusku,Švedska je preslaba.
You'll never walk alone.

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 10 avg 2012, 23:37

1. Omeyeru zabraniti ulaz u Hrvatsku, ako mu ikad bude palo na pamet dolaziti. :oops:
2. Balić pokazao da je najbolji, kako se čovjek poigrava sa onim divovima. Ali svejedno igra 5 minuta po utakmici, iako je Duvnjak bio katastrofa!
3. Čupiću sljedeći put ponesi i muda sa sobom.
4. Pod hitno naći rješenje za desnog vanjskog. Kopljar nema šta tu tražiti.
5. Pitao bih se šta bi bilo da mi imamo Omeyera, a ne Alilovića koji u ovakvim utakmicama ima max. 3 obrane po utakmici. Toliko Omeyer skupi u 3 minute. Losert bolji, ali nedovoljno.

Treba priznati da su bili bolji, ali me grize što će Šveđani uzeti srebro iako to nisu zaslužili i dobili bi ih sigurno bez većih problema.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 10 avg 2012, 23:38

@ledzend of real

Cekaj malo.
Jesu li Hrvati bili dobri u odbrani citavo prvenstvo :?: Jesu. Veceras zilion gluposti u odbrani.
Jesu li Hrvati ubijali kontrama :?: Jesu. Veceras jedna ili dve kontre/polukontre samo.
Mi svi znamo da im pucaci nisu extra, ali da Duvnjak i Balic ostavljaju pivote i krila same u gol sansama, te da olaksavaju ulaze bekovima. Veceras Duvnjak solira, a Balic nije mogao sam.
Jednostavno, Hrvati nemaju top golmana i top desnog beka. Francuzi to imaju (dosuse Accambray nije cist desni bek, vise levi) i znali su da iskoriste. Voleo bih da vidim ovu Hrvatsku pod komandom V.Rivere. To bi bio tim koji je teoretski samo moguce pobediti.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Rukomet do smrti » 10 avg 2012, 23:42

magica pa nemaju francuzi samo sjajne igrace u odbrani jesi vidio sta rade narcisse accambray i abalo

P.S. svaka odbrana pravi greske protiv takvih majstora ne samo hrvatska francuzi ih jednostavno natjeraju na to
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 10 avg 2012, 23:47

Našima je danas trebalo samo malo više muškosti, onog pozitivnog bezobrazluka, inata, želje za osvetom... To im je izbornik trebao usaditi prije utakmice, izvući iz njih 110% snage. Ipak su igrali protiv ekipe koja nas je toliko puta u polufinalima i finalima dobivala...
Da su danas imali glave sa one utakmice protiv Danaca prošli bi siguran sam. Ali kad se oni useru onog Omeyera kao da je bog, pa ga pogode pet puta u prve tri minute, promaše sedmerac, Čupić sa krila puca dva metra iznad gola...
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 10 avg 2012, 23:49

Rukomet do smrti je napisao/la:magica pa nemaju francuzi samo sjajne igrace u odbrani jesi vidio sta rade narcisse accambray i abalo

P.S. svaka odbrana pravi greske protiv takvih majstora ne samo hrvatska francuzi ih jednostavno natjeraju na to
Ne znam. Meni su to klasicni silovatelji. Onaj Abalo pravi korake svako malo, a ovi ostali idu samo na fizicku brutalnu silu. A Karabatic nista nije odigrao veceras, kao ni Barachet i Fernandez. Tu je bila sansa Hrvata. :? Samo 2 raspolozena vanjska igraca Francuske (Narcisse i Accambray). Ali su zato pustili da na crti divlja onaj Afrikanero.

Avatar
reds
Postovi: 8432
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la reds » 10 avg 2012, 23:50

I ponovo su Hrvati sami sebe pobjedili. Već na početku se moglo vidjeti da su se opet prepali. Pa ni Federer nema ovolike kompleke od Nadala, kolike imaju Hrvati protiv Francuske. :mrgreen: I taman kada su hvatali priključak, dolazili na -2/-1, pravili su gluposti. Imali su početkom 2.poluvremena dva napada za poravnanje, ali ih nisu iskoristili. Kasnije kod 19-17 Vuković pravi bespotrebno probijanje. Ide lik sam na kompletnu odbranu Francuske.

Goluža je večeras zakazao. Ivano je izvadio momčad u prvom dijelu, i vidjelo se da može razbiti čvrstu odbranu Francuske, ali samo Goluži je jasno zbog čega ga je ostavio na klupi, a davao šansu Duvnjaku, koji osim jedne bravurozne asistencije nije ništa uradio. Uz to, je imao očajan šut kao i većina ekipe.

Previše puta su pogodili Omeyera, fulili 2 penala, pravili nepotrebne tehničke greške... . To se protiv Francuske ne smije događati. Ipak, treba reći da su Francuzi zasluženo slavili i sasvim sigurno osvajaju novu zlatnu medalju. Hrvatima ostaje ta borba za bronzu, i vjerujem da će uspijeti da je osvoje.
FK Pjetlovi

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 10 avg 2012, 23:53

MaGiCa je napisao/la:Cekaj malo.
Jesu li Hrvati bili dobri u odbrani citavo prvenstvo :?: Jesu. Veceras zilion gluposti u odbrani.
Jesu li Hrvati ubijali kontrama :?:
Pa to ti pričam oni su večeras odigrali kao njihovi protivnici u prethodnim utakmicama, a Francuzi kao oni u prethodnim.Ti kažeš poklonili Hrvati Francuzima, tako su i njima Španci npr :P
MaGiCa je napisao/la:Jesu. Veceras jedna ili dve kontre/polukontre samo.
Mi svi znamo da im pucaci nisu extra, ali da Duvnjak i Balic ostavljaju pivote i krila same u gol sansama, te da olaksavaju ulaze bekovima. Veceras Duvnjak solira, a Balic nije mogao sam.
Pa ja Srbija i Mađarska nisu imali kontre npr, tako i oni večeras :lol:
E nisu Francuzi tako razigravali, ali su bekovi pogađali :P
Balić da je igrao više, tu bi se Nikola umiješa ne brini :P
MaGiCa je napisao/la:Jednostavno, Hrvati nemaju top golmana i top desnog beka. Francuzi to imaju (dosuse Accambray nije cist desni bek, vise levi) i znali su da iskoriste. Voleo bih da vidim ovu Hrvatsku pod komandom V.Rivere. To bi bio tim koji je teoretski samo moguce pobediti.
Nemaju Hrvati puno top stvari, ni jedan bek im nije TOP ;) kad ih poredimo sa samim Evropskim vrhom ;)
A šta bi tek Valero radio sa Francuzima, kad izvlači ovakve stvari od limitirane Španije, Francuzi po deset minuta ne bi mogli primiti gol, kako bi on usavršio odbranu 8-)
Ne znam stvarno šta ljudi vide u ovoj Hrvatskoj ali eto :roll: , podcjenjuje se Goluža, a precjenjuje se ova Hrvatska ekipa, još jednom dokazano, svako prvenstvo ista priča, i ja pogodim prognozu :mrgreen: :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
L-Train
Postovi: 18289
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la L-Train » 10 avg 2012, 23:56

kada Francuzi igraju kako mogu i znaju i kada se Omeyer ovako razbrani onda im jednostavno nema ravnih.Tacno znaju u svakom trenutku sta trebaju da rade na terenu kako bi pobjedili,to je moc kakvu niti jedna rukometna momcad nema,kada treba tada i gaze ;)
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Senaid L.F.C
Postovi: 3494
Pridružen/a: 15 jul 2011, 10:37
Lokacija: Tu sam
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Senaid L.F.C » 10 avg 2012, 23:59

Tacno ovi francuzi ko spanci na EURU sa po snage ga uzese
Web,Heysel,Clattenburg say it Scums who else?
20 golova u ss.ba ligi.
Utakmnica 38.
Liverpool we love you

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 11 avg 2012, 00:02

@leyenda de Royal

Za mene je V.Rivera najveci trener svih vremena, uz Costantinija i Stenzela, ali drzim da bi ovo neki bolji trener na klupi Hrvata dobio. Nemoj me loziti da Hrvati nisu trenutno igracki jaci od Francuza, kad jesu. ;)

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.