OI London 2012 - općenito

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la bistrikboy » 13 avg 2012, 10:57

Prekucala ceremoniju zatvaranja!
http://style.mtv.com//wp-content/upload ... -mel-b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
ASUS
Postovi: 170
Pridružen/a: 25 jul 2012, 10:52
Lokacija: & ?
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la ASUS » 13 avg 2012, 12:31

Kontam da će Brazilci 2016. uzeti preko 100 medalja, kad ih ponese ona atmosfera i euforija :lol:
Banjaluka - Novi Sad, jedna dusa - jedan grad!

http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la vivaILchelik » 13 avg 2012, 12:54

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:
vivaILchelik je napisao/la:Nek' su vise i ove Olimpijske igra u Londonu zavrsile da ne moram citati i slusati nase "novinare" i nazovimo ih "komentatore" koji ne znaju da Olimpijada i Olimpijske igre nisu isto!
Stvarno sramota ko se sve bavi sportskom zurnalistikom.
Pretjeruješ. Već dugo vremena se na ovim prostorima "Igre Olimpijade" skraćeno nazivaju "Olimpijada" i to iz razloga što se pojam Olimpijade u izvornom smislu ne koristi skoro nikako, dakle zna se o čemu se govori. To je potpuno isto kao što "Izbor za pjesmu Evrovizije" mnogi nazivaju "Evrovizija", iako to nije to. Al to sad ionako nije bitno, cilj tvog posta je bio da nam se pohvališ kako znaš razliku između OI i Olimpijade. Čestitam ti na tome.
Cilj ovog posta nije, kako ti kazes, da se pohvalim necim banalnim vec da ukazes na nestrucnost nasih novinara. Ako ti kazes da su Olimpijada i OI isto onda se ja nemam s tobom sta dalje raspravljati. Ugodan pozdrav
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la MaGiCa » 13 avg 2012, 14:00

@rio_Ferdy88

Kako su to Rusi podbacili :?: Osvojili su preko 80 medalja, cak 8-9 vise nego u Pekingu i vise zlata nego pre 4 godine, a tu su konacno i zlato u odbojci i medalja u muskoj kosarci.

Britanci su "prebacili" kao sto domacini uvek to rade. Kreirali su rasporede, imali su podrsku (i sudija i publike) sa strane, ulozili dosta u pripreme i to je dalo rezultata.

Glede zemalja u regionu, Madjari su uradili najvise, kao jedina sportska velesila u blizini. Bugari i Grci tesko razocarali. Slovenija kao i uvek dobra, Hrvatska izuzetna sa 6 medalja, Srbija korektno dobra sa 4, Crnogorci izuzetno uspesni sa 2 polufinala u ekipnim sportovima te jednom medaljom. BiH i Makedonija u granici Kubertenove maksime o ucestvovanju.

Malo siri osvrt i na ucinak moje zemlje:

Pre Londona, "zicer" medalje su bile Djokovic, Cavic, Arunovic i vaterpolisti ... Djokovic 4. mesto, Cavic 4. mesto, Arunovic 4. mesto, a vaterpolisti koji su su racunati kao zlato, uzese bronzu. Umesto Arunovic, dva druga strelca uzese medalju. Umesto Noleta, uze zlato ova mala u taekwondou. Cavinu medalju nije imao ko da zameni, ali je Stjepanovic sve odusevio i pokazao da ce srpsko plivanje i dalje nastaviti da zivi na OI.
Pritom su srpski sportisti ucestvovali u 12 finala (5 streljackih, 2 atletska, 2 plivacka, 2 kajakaska i 1 taekwondo finale), sto je duplo vise nego u Pekingu. Jedino su odbojkasi i odbojkasice isli ispod pekinskih rezultata, ali to je bilo ocekivano s obzirom na sastave tih ekipa.

Svi koji spominju da je Vlade Divac ocekivao 10 medalja i samim tim nabio pritisak sportistima - grese.
Covek je rekao da bi "voleo" kada bi svi kandidati za medalju uzeli po jednu, a to bi bilo oko 10tak, jer toliko ih je top3 u svojim disciplinama na rang listama.

Summa summarum: nije toliko lose, ali je moglo i bolje ...


Inace, cestitam ovde navijacima Hrvatske na medaljama u rukometu i vaterpolu.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 avg 2012, 14:47

MaGiCa je napisao/la:@rio_Ferdy88

Kako su to Rusi podbacili :?: Osvojili su preko 80 medalja, cak 8-9 vise nego u Pekingu i vise zlata nego pre 4 godine, a tu su konacno i zlato u odbojci i medalja u muskoj kosarci.
Pa mislio sam na to da su imali najgori plasman na ljestvici medalja (4 mjesto) od kad su '52 ušli na Olimpijske igre kao Sovjetski savez, pa sam u tom smislu i rekao da su podbacili ;)

U Pekingu su bili treći, a prije toga su vječito vodili bitku za prve 2 pozicije sa Amerima naravno ;)

Uspjeli su zadnjih par dana da osvoje dosta medalja u svojim jačim disciplinama tj. borilačkim (judo, hrvanje), atletici, zlato u odbojci, ritmička gimnastika i sinkronizirano plivanje ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
TheVerminator
Postovi: 1153
Pridružen/a: 07 avg 2012, 11:45
Lokacija: Stupine
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la TheVerminator » 13 avg 2012, 18:03

Na kraju na Igrama nije učestvovao David Beckham, ali jeste Victoria :D

slika
Victoria Concordia Crescit

“Play for the name on the front of the shirt and they’ll remember the name on the back”
— Tony Adams.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 avg 2012, 21:09

Zlatna medalja je oduzeta Nadzeyi Ostapchuk zbog dopinga (u urinu nadjeni tragovi metenolona), ona je osvojila zlato u bacanju kugle, ispred Adams sa Novog Zelanda i sada je zlato dodijeljeno Novozelandjanki ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 13 avg 2012, 21:40

rio_Ferdy88 je napisao/la:Zlatna medalja je oduzeta Nadzeyi Ostapchuk zbog dopinga (u urinu nadjeni tragovi metenolona), ona je osvojila zlato u bacanju kugle, ispred Adams sa Novog Zelanda i sada je zlato dodijeljeno Novozelandjanki ;)
hoce li mi sad kladara dodijeliti pare jer sam tad pao na njoj, e sta se sve meni nece desiti :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 14 avg 2012, 03:02

crnogorci izdominirali na doceku olimpijaca, još se dole debelo slavi

dok sam ono sve gledao preko 3 sata non stop mi se vrtila misao hocu li ja za svog ebenog zivota dooziviti nešto slicno kada je BiH u pitanju :oops:
nema potpisa

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la SiamoNoi » 14 avg 2012, 14:26

bistrikboy je napisao/la:Za mene poslije Sydney-a najbolje igre.Dvorane su bile super popunjene,bilo je dosta iznenađenja.Zvijezda igara Bolt i pored toga sto je Phelps postavio rekord koji ce tesko ko oboriti.U timskim sportovima ekipa SAD-a u kosarci zasjenila ostale,iznenađenje napravile crnogorke i hrtvatski vaterpolisti.Sve u svemu jako lijepo je sve izgledalo.
Vaterpolisti iznenađenje?Po čemu to?

max
Postovi: 18
Pridružen/a: 21 okt 2011, 07:40
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la max » 14 avg 2012, 15:33

:lol: i moj kraci osvrt na Igre od 26. do 30. Olimpijade:
prve Igre koje sam detaljno pratio su bile one 1996. u Atlanti koje su mene odusevile. Meni ce te Igre ostat u sjecanju jer je cuveni Georgia Dome u Finalima gimnastickih takmicenja bio popunjen do poslednjeg mjesta i to nevjerovatnih 34.500 gledalaca. Georgia Dome je bio podijeljen na dva dijela tako da je svaki mogao primiti po 34.500 ljudi,,u jednom dijelu je bio basket a u drugom gimnastika i rukomet (nakon gimnastickih takmicenja), a od sportista Michael Johnson, Carl lewis, Alexander Popov, Andre Agassi, Lindsay Davenport, Karch Kirally. O ovim Igrama bi se mnogo toga imalo pricati, ali i drugim treba malo posvetit paznje (Londonu najvise). Sydneyske Igre i prvi olimpijski stadion sa kapacitetom vecim od 100.000 ljudi, savrseno, Ian Thorpe, Pieter Von Hoogenband, Maurice Greene itd. A onda se Igre vracaju kuci, Atina 2004. Grci su to super odradili, pogotovu ceremoniju otvaranja, onako grčki. Santiago Calatrava se pobrinuo da OAKA-u (olimpijski centar sa selom, aquatic center, olympic stadium, velodrome) sredi na najbolji moguci nacin. Odusevljen sam bio jer su se plivacka natjecanja odrzavala na otvorenom, pa ljeto je,,sunce,,Igre u domovini. Iskreno meni se apsolutno ne svidja kada sportiste u vodenim sportovima strpaju pod neke kocke, zatvorene bazene itd, to mi je kao da se skijanje odrzava u dvorani...Peking, eh Peking,,previse zagadjenog zraka, Bird's Nest mi je odličan, ali mislim da su to uzalud baceni novci...Water Cube sjajan ali sam ja za plivanje na otvorenom, ceremonije otvaranja i zatvranja smorile sa mnogo pirotehnike,, Usain Bolt, Rafael Nadal, Michael Phelps, Misty May ...sada LONDON 2012...otvaranje bez komentara, kakvo samo Englezi mogu napraviti, i hvala Bogu bez puno pirotehnike, Agent 007 i Queen, Mr. Bean i David Beckham,,Greenwich Arena (ex Millenium Dome) je zaista nesto posebno, utrke maratona i brzog hodanja kao i ulicnog biciklizma su pokazale najvaznije londonske atrakcije, olimpijski stadion fantastican, cak 4 puta koristeno manje celika u odnosu na Ptičije Gnijezdo a veoma je efektan...Takodjer masonska rasvjeta na samom stadionu je ludnica. Wimbledon, Eton Dorney boriliste za veslanje nevjerovatno popunjeno svaki dan, preko 30.000 ljudi, Horse Guards Parade za beachvolley u centru grada fantasticno, opet Michael Phelps, Alison Felix, Ryan Lochte, Usain Bolt, Gabi Douglas, ceremonija zatvaranja skoro bez pirotehnike,,ma meni je to savrseno, muka mi je od tih ceremonija u kojem vatromet zauzima 20% ili vise cjelokupnog dogadjaja...Meni su ovo bile najbolje Igre... :lol:

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la underPFC » 14 avg 2012, 15:55

Definitivno bih se složio sa svima onima koji će reći da su u nekom sportskom-kvalitativnom značenju ove igre najbolje... Svako vreme i svaka olimpijada je imala svoje zvezde,šampione i asove,ali nekako stiče se utisak da je na ovim nastupilo najviše "velikih". Doduše starije generacije na forumu koje su mogle pratit igre 92,88 se možda neće složiti.

Isto tako definitvno i ove igre će ostati u senci nekih stvari. USA kao najveća sportska nacija ponovo je imala status kraljeva.... Njihovi sportisti su bili povlašćeni u svakom smislu od smeštaja do termina treninga + što veliki broj njih nije uradio doping testove,famozni košarkaši su osvojili zlato i kao što sam i rekao niko od njih nije podlegao doping testu... Da li je to fair play??? Da li je to nešto što bi trebalo promovisati duh olimpizma??? Ali naravno mi mali i obični i nemamo neko pravo na žalbe i neko pravo da zahtevamo pravdu i pravičnost,jer veliki kroje kapu....

p.s. Mali off,gledam sinoć snimak dočeka crnogorki,stekao sam utisak da su celu Crnu Goru prošle onim busem jedno tri puta do konačne odrednice :) :) :) prenos je toliko trajao dugo da ja ono nisam video.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la MaGiCa » 14 avg 2012, 19:31

Negativna kampanja vodi se putem društvenih mreža protiv olimpijskog šampiona u plivačkom maratonu Osame Melulija jer je snimljen kako u satima ramazanskog posta (od izlaska do zalaska sunca) pre trke pije sok.

Meluli je osvojio zlatnu medalju u plivačkom maratonu i bronzanu na hiljadu i po metara slobodnim stilom.

Ekstremisti traže da se državljanstvo oduzme i olimpijskoj vicešampionki, atletičarki Habibi Gribi pošto je, kako se navodi, bila oskudno obučena, odnosno "previše otkrivena" na Igrama u Londonu.

Gribi je odevena kao i ostale atletičarke, osvojila srebrnu medalju u disciplini 3.000 metara stipl (sa preprekama).
-sportske.net


Napredni ovi Tunizani. :roll:

Avatar
ASUS
Postovi: 170
Pridružen/a: 25 jul 2012, 10:52
Lokacija: & ?
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la ASUS » 14 avg 2012, 21:29

Vlada poklanja stan Milici Mandić

Predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić rekao je danas da će na narednoj sednici vlade biti rešeno stambeno pitanje olimpijske šampionke u tekvondou Milice Mandić.
slika
"Milica je osvojila prvo zlato za Srbiju otkako se zemlja takmiči samostalno. Želim da joj kažem da će Vlada već prekosutra na redovnoj sednici doneti odluku da joj bude rešeno stambeno pitanje", rekao je Dačić na prijemu za srpske olimpijce u Palati Srbije.

"Milica će sama da odluči s kim će da živi u tom stanu i vlada se neće u tome mešati", šaljivo je poručio Dačić.

Mandićeva je na Igrama u Londonu osvojila zlatno medalju u kategoriju preko 67 kilograma.

Premijer je priredio danas prijem za srpske olimpijce i zahvalio im što su rezultatima i ponašanjem na Olimpijskim igrama u Londonu Srbiju učinili ponosnom.
...
"Znam da je teško pronaći novac, pogotovo u uslovima ekonomske krize. Ipak, svako ulaganje u vas predstavlja veliku dobit za državu. Vi ste za ovih par nedelja više doprineli za Srbiju nego neki za sva vremena. Srbija je ponosna zbog odnosa koji ste imali prema državi i verujem da je većina građana sa suzama i ponosom gledala kako Milica Mandić peva himnu", rekao je Dačić.

Dačić je rekao i da su sportisti ponos Srbije i da će za osvojenu zlatnu medalju dobiti nagradu od 35.000 evra, za srebrnu 30.000, a za bronzanu 25.000 evra.
E svaka čast za ovo!

slika
Carica Milica, nema dalje!
Banjaluka - Novi Sad, jedna dusa - jedan grad!

http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la DANTES » 14 avg 2012, 22:45

I tako gotove su Olimpijske igre... Počela je Olimpijada... Ja sam zadovoljan učinkom srpskih sportista, bosanskih nisam, ali valjda će jednom da bude bolje... Možda....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la legenda reala » 14 avg 2012, 22:52

Joj jes mi neobično bez igara, tamam sam se bio navikao :x

Nije ova Mandićka sekunde loša :P
Đe onaj under jel našo onu što dobro puca :lol: :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la underPFC » 15 avg 2012, 20:06

legendo ako ti kažem da sam malu jutros sreo na Novom Beogradu,hoćeš li poverovati? :) Sedela je sa neke dve drugarice i ispijala kaficu.... Hteo sam prići i pitati da se slikam,al jbg kontam tražiće i ove dve sliku sa mnom,koji će mi :) :) :)


p.s. Nezvanično,čitam kako bi se moglo desiti da višestruka olimpijska osvajačica medalja kajakašica Nataša Janić koja je predstavljala Mađarsku poslednjih godina u Riu mogla nastupiti za reprezentaciju Srbije,što bi stvarno bilo fantastično,imajući sve u vidu nadam se da nije patka.....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - općenito

Post Postao/la DANTES » 16 avg 2012, 17:53

underPFC je napisao/la:legendo ako ti kažem da sam malu jutros sreo na Novom Beogradu,hoćeš li poverovati? :) Sedela je sa neke dve drugarice i ispijala kaficu.... Hteo sam prići i pitati da se slikam,al jbg kontam tražiće i ove dve sliku sa mnom,koji će mi :) :) :)


p.s. Nezvanično,čitam kako bi se moglo desiti da višestruka olimpijska osvajačica medalja kajakašica Nataša Janić koja je predstavljala Mađarsku poslednjih godina u Riu mogla nastupiti za reprezentaciju Srbije,što bi stvarno bilo fantastično,imajući sve u vidu nadam se da nije patka.....
A koji će nam đavo? Do Rija će biti samo sjenka one šampionske mačke... Uostalom kada jednom odeš povratka nema...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Zaključano

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.