RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3290
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la mostar_mo » 02 okt 2009, 15:24

ma suvisno je raspravljati sa onima koji se nazivaju Ultrasima tj..klubu navijača Zrinjskog , čiji sastav čine navijači drugih klubova , tačnije 50% Dinama...50%..Hajduka , a zavidan broj tih danas Hajdukovaca i Dinamovaca su bili i navijači Veleža :D
dakle, neka vrsta koktela je to ...pitaj Boga kako mu je ime ...danas Ultrasi , a nikakvo iznenadjenje nece biti ako sutra budu nesto trece ... :D
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

VFC1922MOSTAR
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 avg 2009, 08:07
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la VFC1922MOSTAR » 02 okt 2009, 15:32

sto budes na nasoj stranici

STARA LJUBAV SE NE ZABORAVLJA

Avatar
BRIGATA_ROSSA
Postovi: 84
Pridružen/a: 04 maj 2009, 10:58
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la BRIGATA_ROSSA » 02 okt 2009, 15:34

zaboravio se napisat još i da nijednom niste napunili livadu,od 2700 sjedećih mjesta :mrgreen:[/quote]

ta livada je bila puna kao šipak kada ste vi prvi put nakon 10 godina smogli hrabrosti da dođete na nju , mi smo dolazili pod BB odmah poslije rata kada je to bilo jako opasno po život , kada si mogao očekivati i bombu sa zgrade tako da treba da se poklopite ...[/quote]
svi znamo zašto se nije moglo ići,i nemoj te gluposti da se nikad nije pokušalo ić,svaki derbi bilo je pokušaja da se org odlazak,ali svaki put je onemogućeno..prvi put kad se se išlo u vrapčiće bilo je preko 900 prijava,ali naravno opet je tu velež i odobrena je skelendra od 400 ljudi i toliko je moglo otić..
pretprošle sezone nisamo dobili autobuse,2 smo privatno uzeli i sa stotinu i više auta smo išli tamo...preko 150 ljudi je ostalo u potocima bez prijevoza..do livade..m
prošle sezone iako smo znali da nema nikakve šanse da dođemo do livade otišlo nas je preko 300 na most u potocima i pokušali smo,ali spriječeni policijskim snagama...
a sjetite se koliko vas je bilo ispred ruže pršle sezone kad ste trebali pješke doć iako pod zabrano..ispravi me ako griješim, ni manje ni više od 60 ljudi ;)[/quote]


Da ste picke, znamo svi!!!

I haj ziv ti meni bio idi pamet soli na svom djelu foruma
MOSTAR U SRCU, VELEŽ DO GROBA!!!

Avatar
um vuk
Postovi: 203
Pridružen/a: 03 feb 2009, 21:45
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la um vuk » 02 okt 2009, 15:35

mostar_mo je napisao/la:ma suvisno je raspravljati sa onima koji se nazivaju Ultrasima tj..klubu navijača Zrinjskog , čiji sastav čine navijači drugih klubova , tačnije 50% Dinama...50%..Hajduka , a zavidan broj tih danas Hajdukovaca i Dinamovaca su bili i navijači Veleža :D
dakle, neka vrsta koktela je to ...pitaj Boga kako mu je ime ...danas Ultrasi , a nikakvo iznenadjenje nece biti ako sutra budu nesto trece ... :D
vidiš kad nestane argumenata,uvijek se vraćate na staru priču :roll: ..
ako te to tješi vjeruj i dalje...i još poneki put dođi sa manijacima i hordama pod bb.. :mrgreen:
"Age i begovi su plaćali da im sinovi igraju u tom jedinom gradskom timu HŠK" Zrinjski""

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Boruc » 02 okt 2009, 15:56

um vuk je napisao/la: a sjetite se koliko vas je bilo ispred ruže pršle sezone kad ste trebali pješke doć iako pod zabrano..ispravi me ako griješim, ni manje ni više od 60 ljudi ;)
Evo ja te ispravljam. ;)
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 02 okt 2009, 18:10

slika


MI SMO SPREMNI A VI??
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 02 okt 2009, 18:14

slika

Dragan Markovina

Otvoreno pismo načelniku PU Mostar Tomislavu Čurčiću


Uoči predstojećeg derbija između Zrinjskog i Veleža, koji, po običaju, izlazi iz sportskih okviru, redakcija portala ****.ba primila je, na e-mail adresu, pismo koje je poslao naš sugrađanin mr.sc. Dragan Markovina.
[Otvoreno pismo načelniku PU Mostar Tomislavu Čurčiću]

Pismo objavljujemo u cjelosti.

Poštovani gospodine Čurčić,

čitajući proteklih dana sve brojnije medijske napise, koji se odnose na problematiku predstojećeg gradskog derbija između Zrinjskog i Veleža, koji će se odigrati u nedjelju 4. listopada na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom, te na uvjete dolaska gostujućih navijača na stadion, moram priznat da sam zgrožen moralnim i civilizacijskim dnom koje je grad Mostar dosegao, a čemu ujedno i Vi, kao načelnik Policijske uprave, dajete svoj ne baš zanemarivi doprinos.

Radi se o vrlo jednostavnoj i lako dokazivoj činjenici da vašu ulogu načelnika javne službe zadužene za osiguravanje javnog reda i mira te zaštite građanskih prava svakog pojedinca očigledno, namjerno ili slučajno, doživljavate potpuno suprotno civilizacijskim i zakonskim standardima, te stoga osjećam moralnu obvezu da vam skrenem pozornost na navedenu devijaciju, u nadi da ćete shvatiti što vam želim reći i početi djelovati u skladu s vašim obvezama.

Ja sam građanin ovog grada, u njemu sam se rodio i odrastao, te stekao prva životna iskustva, a ujedno u ovom gradu počivaju i moji najbliži. Iako to smatram nebitnim, vremena su očito takva da je i to postalo bitno, pa ću i to istaknuti, po nacionalnosti, obrazovanju i kulturnoj pripadnosti sam Hrvat. I to s, kako se zadnjih godina uvriježilo, zapadne strane. Ovo sve navedeno, inače bi u normalnim okolnostima bila isključivo privatna stvar s kojom ne treba zamarati javnost, ali, imajući u vidu monstruozno stanje vlasti i duha u Mostaru, dopustite mi da, u cilju razumijevanja situacije, te podatke iznesem u javnost. Jednako tako, na Gradskom stadionu pod Bijelim brijegom bio sam nebrojeno puta, taj stadion čini bitan dio mog djetinstva i identiteta, iako ne smatram da na njega polažem ikakva veća prava od bilo kojeg drugog građanina Mostara.

Odlazeći na taj stadion, praktično od kad sam prohodao, uglavnom sam išao gledati nogometni klub Velež, koji je, po logici stvari također postao neodvojivi dio mog identiteta, a ostao je to i danas.

Nije mi namjera ulaziti u rasprave o pravu korištenja Gradskog stadiona, niti je to tema ovog pisma, jer bi nas to moglo odvesti jako daleko i skrenuti temu s onog što vam želim reći.

Zamolio bih vas, naime da mi objasnite na temelju kojih zakona Vi i javna služba, kojoj ste na čelu, uzimate sebi za pravo da kršite moja osnovna građanska prava i uskraćujete mi slobodno kretanje po vlastitom gradu u majici gradskog kluba, koji u Mostaru egzistira od 1922. godine pod nazivom Radničko Športsko Društvo Velež?

Kako je, istovremeno, moguće da na evropskom tlu i u gradu bogate kulturne povijesti PU Mostar dopušta fašistoidnim agresivnim navijačkim skupinama, za koje opravdano pretpostavljate da imaju motivaciju fizički napadati ljude koji drukčije misle, slobodno kretanje po gradu, dok recimo meni, koji sam cijeli život proveo na Aveniji (Ulici kralja Tomislava) i miran sam i civiliziran građanin zabranjujete kretanje po gradu te me, zajedno sa svim ostalim građanima, koji navijaju za Velež, tjerate da iz svog stana, koji je 200 metara zračne linije udaljen od Gradskog stadiona, odlazim na drugi kraj grada, da bi onda u getoiziranim autobusima i kombijima prolazio kroz špalir mržnje na gradskim ulicama?

Ako vi i dalje ne uočavate da je vaša obveza zaštiti građanska prava svakog pojedinca, među kojima je pravo slobodnog kretanja i slobodnog izbora te hapsiti agresivne skupine, umjesto što želite getoizirati normalne građane, onda se nalazite u velikom nesporazumu sa svojom funkcijom te vas ja kao građanin i intelektualac, molim da napravite jedini preostali moralni i, ako želite kršćanski čin te podnesete neopozivu ostavku na funkciju koju obavljate.

S poštovanjem
mr.sc. Dragan Markovina
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 02 okt 2009, 19:59

slika




Osigurani autobusi za derbi

Petak, 02 Oktobar 2009


- Čini mi se da Gradska uprava i MO Bus zaista „trude“ da što više otegnu ovu situaciju, pa se naprosto prebacuju izjavama i odgovornosti. Od Gradske uprave dobijemo obavijest da je MO Bus komercijalna firma, da ima svoj menadžment i da Velež treba da snosi troškove eventualne štete. S druge strane, iz MO Busa se sad pojavi i Nadzorni odbor. Evidentno je da njima odgovara da prođe vrijeme, rekao je danas Sedin Tanović, prvi operativac „Rođenih“.

No, čini se da ako je možda ranijih sezona Uprava Veleža bila nedorasla pojedinim situacijama, ovaj put radi se mnogo kvalitetnije. Tome u prilog ide i činjenica da je Velež obezbjedio određena vozila za prevoz svojih navijača.

- Ako njima odgovara da samo otežu, mi nećemo pristati na tu „igru“. Ako nam Mostar neće dati autobuse, potražit ćemo ih u Jablanici, Konjicu, Stocu. U svakom slučaju, trenutno mogu potvrditi da imamo na raspolaganju 4 autobusa i nekoliko kombija. Pred nama je još i subota, pa ćemo vidjeti. Od organizatora smo dobili potvrdu za 500 karata, iako mi tražimo 700 karata. Iz policije su rekli da mogu samo osigurati dolazak 500 navijača. I to ćemo vidjeti, pred nama je još jedan dan. Karta za navijače Veleža košta 10 KM. Ni to nije problem platit ćemo. Gradski derbi nije derbi, ako na njemu nisu navijači oba kluba. Naši navijači su naš 12 igrač, dosta odlučno naglasio je Tanović.

Ono što je najvažnije, Red Army dolazi u nedelju na gradski derbi. Čini se da je otezanje inače katastrofalne gradske administracije, samo dodatno motivisalo navijače da pruže podršku voljenom klubu.











Stvarno smjesno cuj samo 500 karata?? Pa koliki je onda kapacitet pod Bijelim Brijegom ako po pravilu pripada 5% gostujucim navijacima?? Ma nista nas nece zaustaviti RED ARMY PRESTATI NECE NIKAD!!!

[youtube][/youtube]
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
tuborg-green
Postovi: 93
Pridružen/a: 16 sep 2009, 12:14
Lokacija: sarajevo
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la tuborg-green » 02 okt 2009, 20:04

pa fino kad budete igrali u vrpčićima izvršite pritisak, yebite im sve redom ako daju više od 150 ulaznica za "navijače" zrinskog
ČUVA BOG ŽELJU SVOG

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Boruc » 02 okt 2009, 20:07

I lične karte se moraju priložiti uz kupovinu karte. :roll:
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la steve-o » 02 okt 2009, 20:17

Boruc je napisao/la:I lične karte se moraju priložiti uz kupovinu karte. :roll:
vec su poceli udarati na engleski sistem...

hara17
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 jan 2009, 22:12
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la hara17 » 02 okt 2009, 20:26

valjda cemo uspjeti naci prijevoz i nekako otici na derbi
Zadnja izmjena: hara17, dana/u 02 okt 2009, 20:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Boruc » 02 okt 2009, 20:32

steve-o je napisao/la:
Boruc je napisao/la:I lične karte se moraju priložiti uz kupovinu karte. :roll:
vec su poceli udarati na engleski sistem...
Samo što su naši cigani.Ako nikog ne uhvate na licu mjesta onda upadaju i biraju imena koja im se sviđaju.
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

hara17
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 jan 2009, 22:12
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la hara17 » 02 okt 2009, 20:39

evo link ko hoce da skime novu pjesmu RA Banda
http://hotfile.com/dl/13996736/01c53de/ ... 9.mp3.html

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Boruc » 02 okt 2009, 21:05

Volio bih da ponovo odigramo neku utakmicu u ovim dresovima.

slika
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 02 okt 2009, 21:08

[youtube][/youtube]
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

vfc1922
Postovi: 257
Pridružen/a: 11 apr 2009, 19:05
Lokacija: mostar
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la vfc1922 » 03 okt 2009, 08:15

Karte se mogu uzetu danas do 12.00 h u mostarskim kvartovima. svaka podruznica je dobila po 100. RA Carina, Luka, Mahala, Brankovac, Cernica. Tako da ne trosite vrijeme ovde, nego nemoj da sutra bude kuknjave za karte.i obavezno ponesite lične. Ko ne bude spreman na sve, neka bezveze ne uzima kartu. Toliko, hvala!!!

VFC1922MOSTAR
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 avg 2009, 08:07
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la VFC1922MOSTAR » 03 okt 2009, 09:17

navodno osigurano 6 buseva iz istocnog sarajeva...
uskoro vise informacija

Avatar
Morecambe
Postovi: 319
Pridružen/a: 13 mar 2009, 18:07
Lokacija: na vrućini gradskog asfalta
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Morecambe » 03 okt 2009, 10:06

hara17 je napisao/la:evo link ko hoce da skime novu pjesmu RA Banda
http://hotfile.com/dl/13996736/01c53de/ ... 9.mp3.html

Imas brate na sluzbenoj stranici RA pjesmu za download:

http://download.redarmy-mostar.ba/audio ... %20krv.mp3
PS: nikada,ali baš nikada ne igraj protiv ekipe druge Engleske lige - ekipe Morećambe,jer samo Morećambe može od 1-3 do 4-3 za 3 minute oooooo Morećambe :)

Avatar
Boruc
Postovi: 105
Pridružen/a: 21 sep 2009, 20:23
Lokacija: Siedlce
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Boruc » 03 okt 2009, 10:25

VFC1922MOSTAR je napisao/la:navodno osigurano 6 buseva iz istocnog sarajeva...
uskoro vise informacija
Ma ništa od tih navoda.

Svoju ličnu neću davati nikome,radije ću ući kao i svaki simpatizer Zrinjskog pa vidjeti nešto kasnije.
''Football is for you and me,not for fucking industry !''

RIP Vedran Puljić-Pulja !

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.