RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
silenT
Postovi: 2149
Pridružen/a: 07 avg 2009, 14:38
Lokacija: Konohagakure
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la silenT » 06 okt 2009, 09:25

vfc1922 je napisao/la:HALO MAMLAZE.... Šta bola rušit. Ja izlazim na demonstracije protiv takvih što si ti, i rušenja. Isti si kao oni. Dogovorite se debilčine jedne ****, pa se pobijte negdje na livadi, a ne da nedužan svijet i djeca stradaju. Kako te samo stid nije. **** navijačke. Mrš stoko..................Sve vas treba negdje u internat u Zimbabve poslati. U Širokom se dogodilo ubistvo i riješit će se. I ne govorite da je ovo ubistvo gore od ubistva malog Mrnjavca u tramvaju. Ako to budemo tako definisali, a vidim da definišemo, ne valja nam to nimalo. I nikad više neću doći na ovaj forum, što vas ovi ne banuju na sto godina, kad pozivate na gore od onog u Širokom. Fuj.
svaka čast....
Inter, Zrinjski, Hajduk, NY Knicks, Medvešćak, NY Rangers, Andy Murray, Rafael Nadal, Fernando Alonso

VFC1922MOSTAR
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 avg 2009, 08:07
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la VFC1922MOSTAR » 06 okt 2009, 09:58

HALO MAMLAZE.... Šta bola rušit. Ja izlazim na demonstracije protiv takvih što si ti, i rušenja. Isti si kao oni. Dogovorite se debilčine jedne ****, pa se pobijte negdje na livadi, a ne da nedužan svijet i djeca stradaju. Kako te samo stid nije. **** navijačke. Mrš stoko..................Sve vas treba negdje u internat u Zimbabve poslati. U Širokom se dogodilo ubistvo i riješit će se. I ne govorite da je ovo ubistvo gore od ubistva malog Mrnjavca u tramvaju. Ako to budemo tako definisali, a vidim da definišemo, ne valja nam to nimalo. I nikad više neću doći na ovaj forum, što vas ovi ne banuju na sto godina, kad pozivate na gore od onog u Širokom. Fuj.

OVO SE NAMA SPREMALO KRETENU JEDAN SAMO STO SMO MI NAKON NAPADA USLI NA STADION.SRECA PA NISMO ISLI KA GRADU JER I NA NAS BI PUCALI
A STA KAZES NA OVO?



Oliver Knezović, osumnjičenik za ubojstvo navijača FK Sarajevo, pobjegao je sinoć iz pritvora. Ovu informaciju u izjavio za Fenu potvrdio je glasnogovornik MUP-a Zapadnohercegovačke županije Damir Čutura.

VFC1922MOSTAR
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 avg 2009, 08:07
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la VFC1922MOSTAR » 06 okt 2009, 11:22

BRATE A KO JE UHAVTIO ONOG STO JE TOPOVSKIM UDAROM MALOM ILIJI PRSTE ZAMAL OTKINUO,ULTRASE STO SKORO SVAKI VIKEND CEKAJU NASE MOMKE KOJE ZIVE NA DESNOJ OBALI I NAPADJU IH,ONE ISTE STO SU ZAPALILE BUS FUKARA IZ TUZLE,IVANA ZADRU KOJI JE PRIJATELJA MI KAD SE VRACO SA UTAKMICE SACEKAO NA BALINOVCU SA JOS 10 ULTRASA I AUTO MU RAZBILI.SRECA PA SU USPJELI POBJEC JER VJEROVATNO BI TADA BIO KAO DANAS SLUCAJ VEDRAN.
NA ZALOST.
NISAM NACIONALISTA NITI HULIGAN OVE GODINE SAM ISAO SVAKU UTAKMICU VELEZA KAKO U MOSTARU TAKO I VANI.
IMALI SMO DOBAR DOCEK U TREBINJU GDJE SMO ULICOM ISLI KROT CJELI GRAD PJESKE DO STADIONA.GRAĐANI TREBINJA TRAZE DRESOVE SALOVE VELEZA JER JE TO SIMBOL HERCEGOVINE.
LIJEPO SMO PRIMLJENI I U SARAJEVU,

A NE TAKO LIJEPO POD B.BRIJEGOM I SIROKOM GDJE SMO DOBILI DEGENEK OD POLICIJIE.GADJANI SMO KAMENJIMA OD TIH ISTIH GRAĐANA SIROKOG,SAMO JE SRECA STO SMO NA STADIONU BILI DA SMO NA ULICU KRENULI BIO BI VJEROVATNO PRIJE VEDRANA JEDAN VEDRAN IZ RED ARMY....
ZATO TREBA MALO SPUSSTIT NA ZEMLJU KOMSIJE NAM...
PA SAMO POGLEDAJTE PLAKAT ZA TEKMU SIROKI VELEZ KAKO SE SKRIPARI POZIVAJU I SVE CE VAM BITI JASNOOOO


POZDRAV OD NAVIJACA KOJI NE NAVIJA NEGO ZIVI ZA VELEZ

Avatar
vucko
Postovi: 154
Pridružen/a: 10 mar 2008, 13:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la vucko » 06 okt 2009, 11:30

Molim vas da se ovdje drzite teme
Najbolje od najboljeg je uvijek najbolje

Avatar
Madafaka
Postovi: 3294
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Madafaka » 06 okt 2009, 12:17

Jos nisam dosao sebi poslije svega sto nam se desilo dole, al' evo iskoristio bih priliku da se zahvalim Red Armyu na svemu sto su nam pruzili u Mostaru.

VFC1922MOSTAR
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 avg 2009, 08:07
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la VFC1922MOSTAR » 06 okt 2009, 12:48

MI NAVIJACI VELEZA SMO prosli kroz sve to i znajte da smo u malim selendrama poput gruda,ljubuskog,citluka,gabele bili napadnuti od strane ovakvih kao sto su ubili vedrana.ovo nisu navijaci ovo su domobrani....
AL ZNAJTE DA SU VRATA MOSTARA UVIJEK OTVORENA ZA SVE NAVIJACE KOJI VOLE ODNOSNO NAVIJAJU ZA SVOJ KLUB.TAKO SU OVDJE BILI I BORCA NAVIJACI I NEK KAZU KAKO SU DOCEKANI
JELI IM IKO REKAO RUZNU RIJEC??

A BRATE NE TREBAS SE NAMA ZAHVALJIVAT MI SMO UVIJEK SPREMNI NA POMOC.

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Stone Island » 06 okt 2009, 13:30

miky_hz je napisao/la: Znali neko od vas nesto o ovome mozda,imali FKS navijaca po Mostaru :?:
Naravno da ima.

Respektiva
Postovi: 331
Pridružen/a: 25 sep 2009, 10:18

Re: FK Velež

Post Postao/la Respektiva » 06 okt 2009, 21:03

Ono sto ste ucinili za naseg brata u bolnici Horde zla nikad nece zaboravit.

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4327
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Mirza_Hordas » 06 okt 2009, 21:32

ZA NAVIJAČE VELEŽA: HVALA VAM ZA SVE ŠTO STE URADILI ZA NAS....
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
The_Target
Postovi: 724
Pridružen/a: 13 jan 2009, 14:30
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la The_Target » 06 okt 2009, 22:22

RA to nije uradio da bi dobio neku slavu, na nečijoj muci, nego zato što prije svega treba biti čovjek pa onda doktor, nastavnik, zidar, navijac...kad sam procitao ovu tuznu vijest molio sam Boga da nije istina...da Bog da se ovo nikada, nikome ne ponovilo.

Molim Vas da u ovim momentima budete dostojanstveni, glupo je da napisem da se drzite teme kad nikome ne naumpada uopste utakmica, rezultat ili bilo sta, naspram jednog ljudskog zivota.
Rođeni brato

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la el-fighter » 06 okt 2009, 22:31

Ko je naš sljedeći protivnik.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la Stone Island » 06 okt 2009, 22:49

el-fighter je napisao/la:Ko je naš sljedeći protivnik.
Slavija.

Avatar
senoRA
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 avg 2009, 23:29
Lokacija: Most@r
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la senoRA » 07 okt 2009, 16:19

Ovnovi i vukovi
Veležov trijumf nad Derbi Kauntijem u Kupu UEFA 1974 izazvao je buru oduševljenja svuda, na adresu kluba stizale su telegrafske i druge čestitke.
„Ako su oni „ovnovi“ iz Derbija, vi ste „vukovi „ sa Neretve“ – glasila je poruka Roka Markovine. Slične sadržine bila je čestitka književnika Jevrema Brkovića: „ Vukoju i vukovima sa Neretve od srca čestitam junačku igru i pobjedu!
Tadašnji trener Reala iz Madrida, docnije i reprezentativni selektor Miljan Miljanić se oglasio: „Alal vam vjera rođeni Vaš trijumf odjeknuo je u Madridu kao bomba. A, zatim se, telefonom javio Redakciji JSL „Sport“ iz Beograda: „Nisam vas zvao zbog Reala i sebe, već prije svega da čestitam prvo Veležu kao klubu i timu, a posebno Suli Repcu, kao drugu i bratu“.
Dejli miror javlja...
Profesija – Navijači
Još jedna caka vezana je za nezaboravni meč Kupa UEFA, decembra 1974, Velež – Derbi Kaunti 4:1
„Javljam se iz Mostara, grada s nekih stotinjak hiljada stanovnika u kojem su polovina po profesiji navijači Veleža“
Tako je svoj raport započeo specijalni izvještač londonskog „Dejli mirora“.
I te riječi, očigledno, svjedoče o fantastičnoj atmosferi i gromoglasnoj podršci Veležovih drukera u utakmici „svih vremena“
Veležov spomenar, Dragan Miladinović 2009
stvar koja treba da nas raduje...ovo je navijanje,a ne "skriparsko" hinjsko.........

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 08 okt 2009, 08:26

slika
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 08 okt 2009, 08:32

U Mostaru se više ne igra "lopte"!

slika

Nekada je Mostar imao jak Velež , Mostarske kiše i niz drugih manjih ekipa gdje su igrala djeca iz Mostarskih mahala. Danas, deceniju i pol poslje rata, Velež prvi put staje na čvrste noge a Mostarske kiše i druge manje ekipe „preživljavaju“ ili ih je „progutalo“ vrijeme, ali više od toga brine činjenica da se u našem gradu, po mostarskim mahalama, više ne igra „lopte“...

Svi smo slušali priče kako su naši idoli u „crvenom dresu“ karijeru počeli na ulici, na mahalskim turnirima i utakmicama, kako su mahale bile nepresušan izvor talenata, kako je rahmetli Sula Rebac „birvaktile“ radio ono što danas u Evropi zovu skauting, kako…
A šta danas?

Danas više ništa nije isto, nešto se u „havi“ promijenilo i ugasilo volju za „loptom“. Je li to zbog mentaliteta naših novih sugrađana ? Možda što je nedostatak parking prostora „oteo“ mostarskoj djeci mjesta za igru , pa su se uvukli u internet klubove ili nešto treće ?

Nema više mahala, nema više ni Sule, a ne igra se ni „lopte“.

Ne tako davno sjećam se da je Velež imao toliko djece u omladinskom pogonu da je jedan od trenera sinu jednog mog poznanika rekao da nema mjesta za nove članove, a danas mi juniori Veleža govore kako su nedavno nesretno izgubili jer im je falilo igrača. Pa onda vidim i plakat na klupskim prostorijama „Poziv svim zainteresovanim juniorima na test utakmicu“... Nešto nije kako treba i to je očito !

Fali igrača...

Čudno, kažu da najviše siromašni igraju nogometa. Znam da smo mi „XXL“ siromašni, a evo danas „muhajem“ napravim krug po gradu da vidim ima li raje , igraju li nogometa/fudbala , prođem tako : Centar 2 , Rudnik , Bijeli Brijeg , Omladinsku , Aveniju , Staro Veležovo , Panjevinu , Đikovinu , Mahalu , Tekiju , Luku , Šehovinu , Cernicu , Šantićevu , Carinu , Zalik... i od nekih petnaestak naselja i duplo više igrališta (a nekad se igralo na svakoj ulici, parkingu) zateknem samo dva dječaka na terenu iza Desete Osnovne škole.

Nikad više igrališta a nikad manje igrača. Od zapuštenog „Partizanovog“ do novog igrališta na Limanu, u Mahali, na Šehovini (umjetna trava), solidnog Kantarevca i više stadiona u Sjevernom logoru, ova mlađa raja više se ne furaju se na to. „Đuturumi“ iznajmljuju sale i privatna igrališta, jer je danas „cool“ reći : „Imamo termin“ ! Čini se da „lopta“ u Mostaru polako izumire.

Tužno, samo sva dva dječaka igraju lopte, a u gradu imamo dva premijerligaša. Treba stvarati mlade nade. Smeta nam kad u Veležu igraju igrači „sa strane“, a ne radimo ništa da na igrališta privučemo našu djecu.

Stanje je alarmantno , u Mostaru se više ne igra „lopte“!
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la mostar_mo » 08 okt 2009, 17:13

miky_hz je napisao/la:Misteriozni kombi iz Mostara

Tvrdnje iz Širokog Brijega da su navijači Sarajeva došli naoružani, padaju u vodu ako se zna da je sve njih policija dva puta pretresala. Prvi put je to bilo na Bradini, drugi put u Mostaru. Tada su autobusi i kombiji u kojima su navijači putovali, kako se to kaže policijskim riječnikom zatvoreni, i njima je zabranejno da ih napuštaju. Prema nekim informacijama do kojih je jučer došao "San", koloni navijača Sarajeva odmah po izlasku iz Mostara pridružio se jedan kombi sa putnicima koji su bili u dresovima Sarajeva. Navodno, niko od navijača koji su u Široki putovali iz Sarajeva nije znao ko su momci iz kombija, a nisu ih vidjeli ni nakon krvavih i tragičnih nereda u Širokom Brijegu.
:roll: :roll:


Znali neko od vas nesto o ovome mozda,imali FKS navijaca po Mostaru :?:


moguće je da je neko od ovih što studiraju u Mostaru bio sa tim kombijem ...ima mnogo tu studenata iz Vakufa , Bugojna itd, a neke poznajem i znam da navijaju za Sarajevo ...
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Respektiva
Postovi: 331
Pridružen/a: 25 sep 2009, 10:18

Re: FK Velež

Post Postao/la Respektiva » 08 okt 2009, 17:17

Svaka cast momci za danasnji dolazak RA u Sarajevo bilo vas je dosta :D

Sarajevo-Mostar zajednica bratska !

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la mostar_mo » 08 okt 2009, 17:27

Respektiva je napisao/la:Svaka cast momci za danasnji dolazak RA u Sarajevo bilo vas je dosta :D

Sarajevo-Mostar zajednica bratska !
to smo pjevali i prije rata par puta pod B.B. , jednom braća ...uvijek braća ...!
poslije ovoga što se desilo ništa više neće biti isto sa ovom gamadi iz zap.hercegovine...velika je stvar što su BBB došli na sahranu i pokazali ovim primitivcima da ne stoje iza njihovog ˝rvatstva˝te da su normalan i kulturan narod za razliku od njih ...
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la TaRgEt_ » 08 okt 2009, 17:33

stvarno bilo je pretuzno a bilo je i predobro i nadam se da nece vise nikad sranja biti osim sa ovim i SB i jaoo kako je bio danas gledati svi dosli i lesinari bili i sve svaka cast ... a pogotovo REd ARmy bilo je pretuzno ali ovakav tuzan dogadjaj nadam se da ce proizvesti neceg dobro .... ma vjerujem da hoceee Pozdrav Red Army i veliki respect
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: FK Velež

Post Postao/la el-fighter » 08 okt 2009, 21:32

Danas smo još jednom pokazali da smo prava navijačka grupa.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: nekazivimostarr i 14 gostiju.