Mirza Delibasic

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la Mirza_Hordas » 08 dec 2009, 12:01

MIRZA, HVALA TI
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

fera
Postovi: 12800
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la fera » 08 dec 2009, 12:46

Mislim da ne bi ubilo ove sa portala da odaju pocast na danasnji dan nasim najvecem sportisti svih vremena.
Mirza hvala ti... nikad neces biti zaboravljen!!!
You are someone else I am still right here

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la TaRgEt_ » 08 dec 2009, 13:24

Kup bi se definitivno trebao zvati kup Mirze Delibašića jer zasluzio je to moj sugradjanin to i mnogo vise .. Hvala mu za sve
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Avatar
cappy
Postovi: 409
Pridružen/a: 03 avg 2009, 21:02
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la cappy » 08 dec 2009, 15:13

Na današnji dan otišao je Kinđe
Na današnji dan prije osam godina preminuo je najbolji bosanskohercegovački sportista, košarkaški virtuoz, i veliki čovjek Mirza Delibašić Kinđe.

Bio je ikona bosanskohercegovačke ali i evropske košarke, kraljicu svih igara igrao je klizeći terenom, kao da pleše s njom, a da je zaista bio košarkaški as potvrđeno je i samim time što je uvršten među 50 najboljih evropskih košarkaša svih vremena.

Rođen je u Tuzli 9. januara 1954. godine. Mirni i tihi dječak, kako su ga opisivali njegovi vršnjaci, najprije je počeo trenirati tenis i sa samo dvanaest godina postao republički prvak u tom sportu.

Bijelim sportom se prestao baviti kada je umjesto njega na neko takmičenje otišao 'neki guzonjin sin', ispričao je jednom za bh. magazin 'Dani' Besim Smajlović, Mirzin prijatelj iz djetinjstva.

I tada je Mirza izabrao novi sport – košarku, kraljicu svih igara i postao njen kralj.

Prve utakmice igrao je za tuzlansku Slobodu, a nakon dvije odigrane sezone za taj klub prelazi u 'Bosnu' s kojom će stići do samog vrha Evrope.

Za studente je odigrao 700 utakmica i postigao 14 hiljada koševa. Bio je prvak, Jugoslavije, Balkana, prvak Evrope, ali i olimpijski pobjednik.

Najveći svih vremena ostao je zapamćen i po nastupima u dresu Reala, kraljevskom klubu u kojem ga i danas smatraju jednim od najboljih igrača koji su ikada nosili dres ovog madridskog kluba. A, nakon njegove smrti španski mediji su za njega najčešće koristili pridjev 'mitico'.

Prve znake teške bolesti bosanskohercegovački velikan je osjetio u Manili 1978. godine. No, borio se s njom godinama, prkosio joj vedrinom svojih očiju i toplotom velikog srca koje je posjedovao.

Smrt ga je sustigla u Casretu. Doživio je moždani udar. I otišao je... No, iz srca građana Bosne i Hercegovine, ali i šire nikada nije uspio otići. O njemu su ispričane mnoge priče, roditelji i danas djeci pričaju priče o kuštravom, plavookom dječaku koji je osvajao srca svih koji bi ga ikada vidjeli, o dječaku koji je za kratko vrijeme zasjeo na tron Evrope postavši kralj kraljice igara.

I nakon svega što je podario Bosni i Hercegovini, Evropi i svijetu, ljudi nisu uspjeli pronaći riječi kojima bi mu se zahvalili, jer nema ih, zakovane su u nekim neprevodivim dubinama...

Mirza, hvala ti...

Avatar
miky_hz
Postovi: 23012
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la miky_hz » 08 dec 2009, 15:26

BORDO SU ZASTAVE, SALOVI, KAPE, BORDO SU HASE, KINĐE I PAPE


MIRZA HVALA TI

P.S. ime sam dobio po njemu ;)
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la The Game » 08 dec 2009, 17:05

[youtube][/youtube]

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la sarajlija89 » 08 dec 2009, 17:24

Kinđe hvala ti

Sjecam se da sam gledo jednu prijeratnu emisiju sa njim...i osto sam fasciniran kakav je to bio covjek i kosarkas...ja ga ne pamtim naravno kao kosarkasa ali cuo sam sve najbolje o njemu kao o covjeku i igracu....i dan danas volim pogledat finale iz 79te Bosna -Emerson....posebne su to emocije
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
košarkaš
Postovi: 260
Pridružen/a: 08 mar 2009, 19:59
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la košarkaš » 08 dec 2009, 17:42

uz dražena jedan od najboljih, svaka čast :)

bosnas_
Postovi: 4018
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la bosnas_ » 08 dec 2009, 17:47

Mirza je bio prije svega covjek,patriota i veliki kosakras,jedan od najvecih u Evropi!
Steta sto danasnja Bosna svoje utakmice ne igra u svom domu Mirza Delibasic! To je definitivno najveca greska ljudi u nasoj upravi,i kriminalca kakav je Dzindo(nazalost takav jedan neprijatelj sporta je prvi covjek KSC Skenderij)!
Dzindu u zatvor a Bosnu u Skenderiju!

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la TaRgEt_ » 08 dec 2009, 18:01

pa i danas dan ko pogleda veliko finale sa Emersonom vidi koliko su tada utakmice bile nabijene emocijama kako se navijalo i uzivalo kako se igrala vrhunska kosarka , a naravno virouz sa loptom bio je Mirza Delibašić tužno što ga više nema da prenosi znanje nekim novim klincima .. jedostavno KRALJ mada je i to malo kada se spomene jedna gromada od covjeka kakav je bio Mirza DElibasić, ko košarkaša ga nisam znao ali gledao sam emisije njegove i sve a i danas dan ono čuveno finale uživam pogledati Mirza Delibašić 30 poena , Žarko Varajić 44 poena to su bila vremena kada se igrala košarka za raju ...
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la ipsa » 08 dec 2009, 18:48

HVALA TI ZA SVE MIRZA!!!!
I feel devotion!!

tropico
Postovi: 125
Pridružen/a: 24 jan 2009, 16:57
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la tropico » 08 dec 2009, 19:00

Posljednji put sam se ono iskreno naježio do suza, ono kad vas trnci prođu a suze same poteku je kada je Mirza (neču reći preminuo) otišao u LEGENDU a u Mejdanu je igrala sloboda dita pred punom dvoranom i pustili su pjesmu Mirza Hvala ti...
E da bogdo mi imamo takvu svijest i da nam se danas vrti na TV par Mirzinih utakmica, da su nam forumi puni postova o Mirzi...
Mirza hvala Ti za sve makar te možda mi nismo ni zaslužili ali to je još jedna tvoja velićina da si uvijek Davao a nisi ništa tražio za uzvrat...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la KK_Bosna » 08 dec 2009, 23:49

Kindje je bio neponovljiv!

U pravu je neko kad kaze da o Ciri se pisu stotine stranica a o Mirzi jedva dvije...

Pogan smo mi narod...

MIRZA HVALA TI!

[youtube][/youtube]
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

njofra
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 16:07
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la njofra » 08 dec 2009, 23:54

veliki sportista,humanist i covjek

MIRZA HVALA TI
19TM87 to sam ja

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la T-MAC » 08 dec 2009, 23:58

RođeniMostar je napisao/la:Rahmet mu duši ! jedan od najvećih košarkaša koje je BiH dala
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la Omerbavarac » 09 dec 2009, 00:04

Neka mu je vjecni rahmet i lahka zemlja. Da mu dragi Allah podari Dzenet.

Mirza hvala ti.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la High » 06 sep 2012, 17:53

Citat sa drugog foruma, nadam se da se autor istog neće ljutiti što ću ga postaviti ovdje:
Legendo!
Kad sam tuzan i kad mi je pun **** svega odem na you tube i pogledam Bosna-Emmersson 96:93 i moram ti rec malo koji put nisam plako! Imo sam 14 godina a pobjego sam iz skole da vas docekam na Butmiru. Nikad ni jedna utakmica nije prosla da vas u Sarajevu nisam gledo a isao sam tri puta u Beograd! Hvala ti care za sve!
Nek ti je laka zemlja, sigurno si se naso tamo sa jos jednom legendom iz FIS-a i moram vam rec da vam je tamo bolje nego nama ovamo! Ovdje vladaju neka nova pravila, vise se ne dijelimo na navijace neke Cibone, nekog Partizana ili Sibenke. Sad su neke druge podjele. Sad se mrzimo i bez utakmica! Sad su nam neki drugi uzori. Neki sto nikad nisu mogli igrat ni za raju a ne da osvoje sa svojom BOSNOM sve sto ziv covjek moze osvojit i sa SVOJOM JUGOSLAVIJOM da bije Ruse 4 godine za redom, Italijane Spance Meksikance.. Vanzemaljce i ostale!
Legendo!
Dok sam ziv bit cu ti zahvalan za sve a posebno za onaj rolling protiv Veyna Brabendera! Sanjam ga!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la High » 14 sep 2012, 14:37

Pred otvaranje memorijalnog turnira "Mirza Delibašić"



slika

Položeno cvijeće na grob Mirze Delibašića
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la Trigger » 14 sep 2012, 22:10

O LEGENDI je haman sve rečeno, napisano, viđeno...neponovljivo!
Rijetko majka rađa takve ljude, sportiste....

Mirza je našao svoj MIR, ali mene duša boli i povraća mi se zbog toga šta danas rade "ljudi od sporta i vlasti" kad je u pitanju uspomena na našeg Velikana, i zvanično priznatog za 20. vijek, a za mene i nadalje!

Znam da je danas smiješno pozivati se na moral, svijest, savjest i ostale ljudske vrline, ali ne mogu shvatiti situaciju koja je dovedena do apsurda sa ovim tzv. Memorijalnim turnirom u čast Najvećeg Sportiste Bosne i Hercegovine, ikad!

- Memorijalni turnir "Mirza Delibašić" će se igrati u dvorani Mojmilo, pored "žive" dvorane "Mirza Delibašić" !!!! :evil:
- ekipe učesnice ispod svakog kvalitativnog nivoa za takvog Velikana, na bruku države, Kantona, grada, opštine, sportskih saveza, kluba koji se još zove 'Bosna'...
Pa ona 'novokomponovana legija stranaca' iz sela Bos. Aleksandrovac okupila je kvalitetnije i poznatije ekipe za 'nikakav' turnir!? :shock:
- Počelo je lijepo, sa Realom (nekad i njegovim) i iz godine u godinu tonulo dok nije došlo do današnjeg DNA (ne DNK)!
- Iz poštovanja prema VELIKANU - MOLIM sve kojI to mogu da ZABRANE ove tzv. "memorijalne turnire" da ne kaljamo obraz naše LEGENDE koja više nije među nama, nažalost, ali i nas sviju koji ga poštujemo, volimo...

Jedan je Kinđe (ili Kindže) i neka tako i ostane - ne lomite nam bagrenje mediokriteti aktuelni... :cry:
Bosno moja poharana....

vlada u sjeni
Postovi: 287
Pridružen/a: 16 jun 2010, 16:58
Kontakt:

Re: Mirza Delibasic

Post Postao/la vlada u sjeni » 16 sep 2012, 09:04

Ni riječi o rezultatima sa turnira.Fuj,fuj,fuj...kakav smo mi narod da ne povjeruješ :oops:
04. 09. 2011 - Alytus

Bosna i Hercegovina 92-80 Hrvatska

Henry Domercant > Chester Mason + Dontaye Draper + Stanko Barac + Bojan Bogdanovic + Damir Omerhodzic!!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.