Adnan Šabanović

Moderator/ica: Pasha

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 29 okt 2012, 16:56

Mislim da zaslužuje posebnu temu da prodiskutujemo o ovom velikom trasnferu

slika

Nekadašnji bosanskohercegovački rukometni reprezentativni golman, Adnan Šabanović, karijeru će nastaviti u slavnom Atletico Madridu.

Sada već bivši golman zeničkog Čelika danas je potpisao ugovor sa slavnom španskom momčadi, a isti će vrijediti do kraja aktuelne sezone.

Tako su čelnici Atletico Madrida nakon odlaska Arpada Šterbika u Barcelonu i povrede Javiera Hombradosa riješili golmansko pitanje za ovu sezonu, a Šabanović će večeras biti i zvanično predstavljen.

Podsjetimo, u dosadašnjoj karijeri Šabanović nije nastupao niti za jedan klub van granica naše zemlje. Branio je boje Krivaje, Izviđača, Bosne, Sloge i Čelika.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 29 okt 2012, 19:00

I dalje nemogu da vjerujem... , ako malo bude imao sreće ostat' će on u Atleticu i duže od ove sezone iz prostog razloga što u odbrani ima prave gorostase i bit će mu mnogo lakše braniti sa jakom odbranom ...što se tiče Hombradosa on ionako može u penziju kada se oporavi :mrgreen: , u najgorem slučaju na kraju sezone iz Atletica se može prodati u bilo koji klub u Španiji (osim Barcelone :) ) .


edit: dodao bi još da je igrao i u Gračanici ;)
Zadnja izmjena: no rules, dana/u 29 okt 2012, 19:09, ukupno mijenjano 1 put.

Ultra05
Postovi: 97
Pridružen/a: 14 okt 2012, 22:18
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la Ultra05 » 29 okt 2012, 19:04

Drago mi je zbog momka,zasluzio je.Skoro citava njegova generacija iz Bosne se prodala vani,a on je sad dobio bingo prelaskom u Atletiko.Nadam se da ce opravdati ocekivanja,jos jednom sve najbolje mu zelim.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la zizu1991 » 29 okt 2012, 19:04

Svaka mu čast, čuj čovječe transfera, znači Hamburg, Atletico, Chamberry linija - timovi za koje nastupaju naša 3 golmana, jao konkurencije, još da je Šarić u ekipi :lol:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la Raul_64 » 29 okt 2012, 19:05

Bravo Ado , cestitam mu prvom prilikom kad ga vidim :D

vjerujem da moze sa onim Dancem popolovit minutazu..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 30 okt 2012, 15:59

Evo gospodina iz Atletico de Madrida ...

slika

A ovo je sa današnje pessice (prevedeno poprilično loše google transleterom)
Šabanović: "Svaki igrač sanja dolazak na Atletico Madrid"

Bosanski golman Adnan Šabanović, službeno je uveden u NH Ribera de Manzanares. U pratnji predsjednika Uprave kluba, Luis Miguel Lopez, zahvalio povjerenje koje ste stavili u svojoj potpisnog Atletico.

"Slobodno u bilo koje vrijeme prihvatiti ponudu kada sam dobio poziv iz reprezentacije. Player san dolazi u Atletico Madridu." "Moj jedini požaliti okolnosti koje su mi donijeli i želim poželjeti Jose Javier Hombrados brz oporavak. Sam bio cjeloživotno sportaš i znam što to znači takvu ozljedu."

Bosanski međunarodna je rekao da je 35 godina zna da stigne u susret kapetan španjolske reprezentacije i osjetio "neki pritisak", ali se nada da njegovo iskustvo će vam pomoći da se to prevlada na "ispuniti očekivanja trenera i navijača."

U međuvremenu, klub je generalni menadžer, Luis Miguel Lopez, zahvalio uređaj na brz odgovor kao što je bio hitni poziv da dođe do kraja sezone. "Mi smo sretni da zadovolji ovaj veliki vratara i suočeni smo ga nekoliko puta u različitim strankama u Europi s bivšom momčadi Bosna Sarajevo".

Šabanović mogu igrati u ligi Asobal kada konkurencija nastavlja se, ali ne u Ligi prvaka, što otvara razdoblje za nove enrollees u siječnju. Do drugog kruga ne može debi s Atletico u VELUX EHF Lige prvaka.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 30 okt 2012, 23:59

Šabanović na treningu Atletica

slika
slika

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 31 okt 2012, 01:39

Adnan Šabanović: Ispunio mi se san

Adnan Šabanović, bh. čuvar mreže do kraja sezone, a možda i duže, nosiće dres velikana evropskog i španskog rukometa Atletiko Madrida. Šabanović, koji je 79 puta branio za reprezentaciju BiH, danas je i zvanično predstavljen kao novo pojačanje Madriđana.

"San svakog igrača je da zaigra u klubu poput Atletiko Madrida. Meni se konačno ostvario taj san. Niti jednog trenutka nisam razmišljao kada sam dobio ponudu Atletika. Takva se ponuda ne odbija, posebno u mojim godinama.

Žao mi je zbog okolnosti u kakvim sam došao i želim brz oporavak Havieru Hombradosu. Cijeli život sam sportista i dobro znam šta je teška povreda", rekao je Šabanović za ***.

NN: Ostvarili ste transfer iz Čelika u Atletiko Madrid. Pomalo čudno zvuči za sportske prilike?
ŠABANOVIĆ: Možda se takvo nešto može nazvati i presedanom. U sportu je uvijek sve moguće, što se potvrdilo i u mom slučaju. Dugo sam čekao priliku da zaigram u nekom velikom klubu. Mislim da sam je i ranije zaslužio, ali mi se nije dalo. Evo, sada sam u Atletiko Madridu, jednom od najvećih evropskih klubova, i osjećaj je fenomenalan.
NN: Kako je Atletiko došao na ideju da Vas angažuje?
ŠABANOVIĆ: Preko menadžera. Kao i u ostalim sportskim transferima. Igrao sam protiv njih neliko puta na turniru u Doboju, ali i u Ligi šampiona. Dakle, znali su kakvi su moji kvaliteti i odlučili mi ponuditi saradnju. Potpisao sam ugovor na sedam mjeseci, a poslije ćemo vidjeti šta će biti. Nažalost, do januara imam pravo nastupa samo u španskoj ASOBAL ligi, a potom ću moći igrati i u Ligi šampiona. Sigurno je da ostajem do kraja sezone. Naravno da bih volio ostati i duže, ali o tome ću razmišljati na kraju sezone. Sada sam fokusiran na ovo što se trenutno dešava. Jedva čekam da obavim prvi trening sa novim saigračima. Mada je ovdje u Madridu malo igrača, jer ih je većina sa svojim reprezentacijama, radujem se mom početku u Atletiku.
NN: Vaš zadatak biće da zajedno sa Norvežaninom Magnusom Dalom zamijenite povrijeđenog Havijera Hombradosa, kapitena Atletika i Španije. Plašite li se pomalo tog izazova?
ŠABANOVIĆ: Strah ne postoji. Naravno, neće biti lako. Ipak je Hombrados ovdje ikona i kluba i reprezentacije. Godinama se sve vrti oko njega. Naravno, želim mu brz oporavak, jer znam kako mu je teško. Imao sam i ja u karijeri tešku povredu, ali sam se vratio. Isto želim i njemu. Što se mene tiče, daću sve od sebe da opravdam ukazano povjerenje. Mislim da mi moje veliko iskustvo može puno pomoći u namjeri da ispunim očekivanja trenera, kluba i navijača.
U 35. u elitu
NN: Vaš put do zvijezda definitivno je bio trnovit. Tek u 35. godini dobićete priliku da branite u velikom klubu. Da li je to moglo i ranije?
ŠABANOVIĆ: Prije nekoliko godina sam bio nadomak odlaska u njemački Gumersbah, koji je također veliki klub. Međutim, to se izjalovilo. Cijelu svoju karijeru proveo sam u BiH i ne žalim ni za čim. Uvijek sve dođe na svoje. Nikada nisam odustajao, uvijek sam davao svoj maksimum u kojem god klubu da sam bio i to se na kraju isplatilo. Nadam se da ću iskoristiti priliku koja mi se ukazala u Atletiku. Dosta me ljudi zove i šalje mi čestitke. I to nešto govori. Nažalost, ne mogu svima odgovoriti, jer još je sve svježe.

NN: Da li se nakon odlaska u Atletiko Madrid nadate ponovnom pozivu u reprezentaciju BiH?
ŠABANOVIĆ: Uvijek sam bio na raspolaganju reprezentaciji, tako će i ostati. Bio sam među reprezentativcima u mečevima baraža za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj, ali sada nisam dobio poziv. Mogu razumjeti selektora Dragana Markovića. Ipak, Enid Tahirović i Nebojša Grahovac brane u Hamburgu, odnosno Šamberiju.
Sa druge strane, ja sam bio u Čeliku. Sada će situaciji biti drugačija. Selektor će biti na slatkim mukama, jer će moći birati između golmana koji brane u svjetski poznatim ekipama.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 06 nov 2012, 17:22

Debi za Atletico u nedjelju protiv Globalcaja Cuence

slika

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la Kenonan » 08 nov 2012, 22:01

Nakon ozljede hombradosa, Atletico je kupovao po sistemu "daj sta das".

U pola sezone.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 11 nov 2012, 15:48

Večeras u 17 i 30h debituje , valjda će imati neku minutažu ...

Odličan video kojeg je napravio naš kolega sa foruma ;)
[youtube][/youtube]

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la rkbosna » 11 nov 2012, 17:09

Utaknica je za neki 20 minuta.,Kada krene ja cu staviti link.
Da pratimo naseg Sabana.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 11 nov 2012, 18:01

gledam od 20min. http://www.thefirstrow.eu/watch/152636/ ... uenca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

edit: gledam 2min , već 2 odbrane Šabanovića :) , 3 odbr.

________poluvrijeme 16-12 vodi Atletico

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la rkbosna » 11 nov 2012, 18:16

no rules je napisao/la:gledam od 20min. http://www.thefirstrow.eu/watch/152636/ ... uenca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

edit: gledam 2min , već 2 odbrane Šabanovića :) , 3 odbr.

________poluvrijeme 16-12 vodi Atletico
Hvala care ja se zagledo pa zaboravio stavit link.,dobar Sabana.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 11 nov 2012, 18:22

jesil gledao od početka koliko je odbranio , ja od 20-e počeo gledati ... , evo jbg-a drugo poluvrijeme Dahl na golu .

edit: 32-25 (16-12) završilo , golmani se ni najednoj strani nisu posebno nabranili , ako sam ja dobro skonto' španski 13 odbrana ukopno je imao Atletico , a 10 Cuenca , ako ništa Šabanović je primio manje golova za poluvrijeme - 12 , Dahl 13 :mrgreen:

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 12 nov 2012, 16:03

evo je sa prve utakmice u Atleticu , španci zadovoljni viđenim u prvom poluvremenu ...biće to još bolje kada budu igrali kompletni ... Gojun i Aginagalde odmarali , šteta samo što ga neće biti u LP do januara , već u četvrtak igraju u Rumuniji protiv Constante , a u subotu u ASOBAL-u gostuju Huesci ...

slika

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 19 nov 2012, 00:38

Šabanović u Atleticu zna samo za pobjede :mrgreen: , nakon Cuence Atletico je savladao u gostima Huescu 25:27 , Šabanović je imao 8 odbrana (1 sedmerac) , već u srijedu igraju kod kuće protiv Granollersa .

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la LloriS » 22 nov 2012, 01:24

Atletico pobjedio Granollers 30 - 26 Adnan Sabanovic imao 16 odbrana, svaka cast majstore ;)
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la no rules » 22 nov 2012, 16:18

Šabanović y Cañellas le dan dos puntos al Atleti


BM Atlético de Madrid (30): Sabanovic (20 paradas, 1 penalti); Roberto García (1), Lazarov (1), Ferrer (3), Jurkiewicz (3), Miguel Sánchez (-) y Edu Fernández (1) -equipo inicial- Dahl (ps), Antonio Díez (ps), Romero (4), Markussen (5), Davis (1), Barachet (4), Cañellas (6), Gojun (1) y Masachs (-).

Fraikin Granollers (26): Pérez de Vargas; Blanxart (-), Raúl Campos (6), Grundsten (6), Pujol (1), Adriá Pérez (2) y Félez (4) -equipo inicial- Manel Pérez (ps), Malasinskas (4), Capdevila (-), Solé (1p), Resina (-), Lazic (-) y Salinas (2).

- Koji gospodin ! Šteta sam što Atletico igra sve slabije , par puta je odbranio zicer i bacio kontru i ovi njegovi promeše čiste situacije ...
slika

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Adnan Šabanović

Post Postao/la LloriS » 23 nov 2012, 02:22

no rules je napisao/la:Šabanović y Cañellas le dan dos puntos al Atleti


BM Atlético de Madrid (30): Sabanovic (20 paradas, 1 penalti); Roberto García (1), Lazarov (1), Ferrer (3), Jurkiewicz (3), Miguel Sánchez (-) y Edu Fernández (1) -equipo inicial- Dahl (ps), Antonio Díez (ps), Romero (4), Markussen (5), Davis (1), Barachet (4), Cañellas (6), Gojun (1) y Masachs (-).

Fraikin Granollers (26): Pérez de Vargas; Blanxart (-), Raúl Campos (6), Grundsten (6), Pujol (1), Adriá Pérez (2) y Félez (4) -equipo inicial- Manel Pérez (ps), Malasinskas (4), Capdevila (-), Solé (1p), Resina (-), Lazic (-) y Salinas (2).

- Koji gospodin ! Šteta sam što Atletico igra sve slabije , par puta je odbranio zicer i bacio kontru i ovi njegovi promeše čiste situacije ...
slika
Ne znam gdje nadjose 20, ja gledo tekmu i na kraju pisalo u statistici 16, ali dobro jos bolje da je ovako :D
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.