Veza/brak sa invalidom

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la lumani » 17 nov 2012, 22:47

Svi smo mi ljudi,svi imamo neke mane,niko nije savrsen.Kolica,Stake,Zdrave noge,svi dobiju na kraju ono sto zasluze.Cuvaj se ,prati sport,slusaj muziku tu jedino ima malo optimizma na ovoj planeti.Pozz.

Avatar
TH14
Postovi: 188
Pridružen/a: 12 apr 2012, 00:22
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la TH14 » 17 nov 2012, 22:49

Po tvojim postovima mogu zakljuciti da si ti jedan fino odgojen momak. Ti si vjernik i dragi Allah ce ti poslati onu pravu. Ne treba da te brine to sto si stidan. Nekim djevojkama je to simpaticno. :D
Veliki pozdrav za tebe i sve najbolje u zivotu!

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la 123456 » 17 nov 2012, 22:51

likma23 je napisao/la:Ovu temu sam vec bio otvorio na nekom drugom forumu, pa reko hajd da i ovdje pokusam, naravno, ukoliko admin ne obrise temu a nadam se da nece :D

Sta vi mislite o ovome? Da li bi ste se vi upustili u ovaj oblik veze? Ja sam invalid od rodjenja, u kolicima sam. Vecinu stvari mogu uradit ali mi zato treba dosta vremena... Pa eto sta vi mislite o ovome? Nadam se da ce tema zazivit i da je nece admin izbirisat :mrgreen:
Ljubav ne zna za granice.

Bit cu slobodan pa ukratko ispricati svoj ljubavno-invalidni put :mrgreen: Pocetkom rata sam upoznao djevojku i tokom cijelog rata je to bila veza poluozbiljna kakva u ratu moze i biti.Obostrana je ljubav postojala al ja u tudjem mjetu bez igdje icega nisam ni pokusavao misliti na brak il ozbiljnu vezu.No sudbina je odredila da ja krajem rata stanem na minu i ostanem bez djela noge.Provedem tri-cetiri mjeseca u bolnici a naredni godinu godinu i po na stakama.Negdje 96 godine dok sam jos koristio dvije stake ozenim se.Nakon mjesec dana braka zaglavim mjesec i po u bolnici( nova operacija rane jer je doslo do pogorsanja) pa onda dugotrajno previjanje po dva puta na dan.No sve smo to prosli skupa i danas smo sretna porodica.Ljubav i razumjevanje su jedino vazni u svemu tome.Posto sam invalid poznajem dosta ljudi sa raznim invaliditetima a imaju super brakove i porodice.Neki od nji su invalidnost dobili dok su bili u braku a neki kao i ja u brak su stupili kao invalidi.

Zato prvo moras sa sobom rascistiti dal si spreman na taj korak pa tek traziti srodnu dusi.Kazem ljubav i postovanje su na prvome mjestu sve ostalo se da u hodu regulisati.


Sretno.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Sheyi
Postovi: 12143
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la Sheyi » 17 nov 2012, 22:55

Imam jednog poznanika(iz Zivinica) koji je kao djecak ostao bez noge, ali to ga nije sputalo, nastavii je baviti se sportom, skijanjem, pregrst nekih medalja osvojenih, skoro se ozenio, dobio i dijete, i zivi normalan zivot(koliko-toliko je to moguce.

Covijek bez samopouzdanja k'o kuca bez prozora.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la jasmin10 » 17 nov 2012, 22:58

kralju nista se ti ne brini. Vjeruj mi da ces naci prije ili kasnije neku koja cete voljeti bez obzira na sve. Pozitivan momak, poput tebe, jednostavno je skoro nemoguce da ne nadjes srodnu dusu. Kada nadjes takvu, nikad je ne pustaj. Kada nekoga iskreno volis sve je moguce.

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la raul-zakon » 18 nov 2012, 02:19

Brate, samo pozitivno, hrabro, i sve ćeš stići u životu.

Ne znam jesi li shvatio, ali već sam ranije pisao da sam u sličnoj situaciji, 90% invalid, bolujem hidrocefalus od drugog mjeseca svog života, doktorski zajeb. ;)

Na sreću, nemam otvor na kičmi, tako da mogu hodati, ali samo uz tuđu pomoć(po kući idem sam). :D

No to nije ni bitno...

Ono što hoću da kažem je da sam ja i pored toga imao sasvim normalno djetinjstvo i život, uvijek sam se družio normalno sa ostalima, igre smo prilagođavali, tako da se i ja mogu igrati, normalne škole pozavršavao, našao srodnu dušu koja me voli zbog mene, a ne iz nekog sažaljenja, u sretnoj vezi već 4 godine.

Zato kažem, budi svoj, čuvaj se kompleksa i sve će biti u redu, naći će se već neka.

Jer, ako ti sam sebi daš priliku, i Bog pomogne.

Ali vidim da si ti skroz O.K. momak, pozitivac u životu, tako da ne vidim problem.

Sretno druže ! :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
likma23
Postovi: 1727
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la likma23 » 18 nov 2012, 09:31

Hvala svima na paozitivnim komentarima.

Svakako, da bi covjek uspio mora biti pozitivan, jer ako radis neki projekat, sta god to bilo, moras biti pozitivan jer samo tako mozes da ostvaris svoje zelje. Ako si pesimista i vjerujes da neces uspjeti e pa nda i neces uspjeti :D

I ja sam do 6. razreda osove skole mogao samostalno hodati, noravno uz potskoce ali sam mogao hodati, iako mi nikad nisu radile kocnice, kad hodam nikad nisam mogao stati na sred puta, livade ili cega vec ako nema neke ograde da se mogu saustaviti ili nesto sto je u zemlji a sto se nece slomiti ili iscupati iz zemlje :lol: :lol: :lol:
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Avatar
Senaid L.F.C
Postovi: 3494
Pridružen/a: 15 jul 2011, 10:37
Lokacija: Tu sam
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la Senaid L.F.C » 18 nov 2012, 12:03

Malik drzi se i sretno.Moja preporuka ti je da procitas Alhemicara od Paula Coelha ako nisi i shvatit ces da svako na svijetu dobije ono sto zeli i ono sto trazi ako vjeruje u to i ne odustaje od toga.Slijedi svoj put i uspjet ces.
I procitaj knjigu.
Web,Heysel,Clattenburg say it Scums who else?
20 golova u ss.ba ligi.
Utakmnica 38.
Liverpool we love you

Avatar
Prescritto
Postovi: 755
Pridružen/a: 12 nov 2012, 23:47
Lokacija: Galileo Ferraris 32
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la Prescritto » 18 nov 2012, 12:39

pasice moj dobri, nista se ti ne sikiraj, svako ima svoju nafaku i sudbinu, jos ti ti mlad citav zivot pred tobom

ja sam nedavno izlazio s jednom djevojkom koja ima problema s nogom, iz neke solidarnosti jer me je zvala da izadjemo a ja nisam htio da budem papak i vjerujte da sam se osjecao jako neugodno, svi nekako gledaju u tebe sa svih strana, nisam spreman jos uvijek za nesto tako, neko je vec reko, takva osoba ti bas mora prirasti k srcu da bi s njom nesto pokusavao
E' tornata la squadra più odiata d'Italia!

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la raul-zakon » 18 nov 2012, 14:31

Prescritto je napisao/la:pasice moj dobri, nista se ti ne sikiraj, svako ima svoju nafaku i sudbinu, jos ti ti mlad citav zivot pred tobom

ja sam nedavno izlazio s jednom djevojkom koja ima problema s nogom, iz neke solidarnosti jer me je zvala da izadjemo a ja nisam htio da budem papak i vjerujte da sam se osjecao jako neugodno, svi nekako gledaju u tebe sa svih strana, nisam spreman jos uvijek za nesto tako, neko je vec reko, takva osoba ti bas mora prirasti k srcu da bi s njom nesto pokusavao
Koje razmišljanje, jbt...

Pa znaš li ti da je to stvar od koje invalidna lica najviše bježe? Sažaljenje.

Goru si joj stvar napravio tako...

Stidi se cure... :roll:
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la azTer » 18 nov 2012, 16:27

sve je pretežno rečeno... samo hrabro prijatelju i vjeruj da je tu negdje na ovom svijetu neko ko će te voljet zbog tebe, kome ćeš bit super bitan, samo je potrebno da se nađete. stoga glavu gore (ili bolje rečeno ostavi je gore, pošto si očito pozitivac) i sve će vremenom leć na svoje mjesto i na ljubavnom planu. :)

i ganjaj sjedeću odbojku, mora neko zamijenit sabahudina delalića :D

Avatar
likma23
Postovi: 1727
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la likma23 » 18 nov 2012, 16:31

azTer je napisao/la:sve je pretežno rečeno... samo hrabro prijatelju i vjeruj da je tu negdje na ovom svijetu neko ko će te voljet zbog tebe, kome ćeš bit super bitan, samo je potrebno da se nađete. stoga glavu gore (ili bolje rečeno ostavi je gore, pošto si očito pozitivac) i sve će vremenom leć na svoje mjesto i na ljubavnom planu. :)

i ganjaj sjedeću odbojku, mora neko zamijenit sabahudina delalića :D
Ako ja budem mjenjao delalica, pisi propalo :D, ja bi igrao ali ne mogu zbog ruku i pokreta. Kad pao na ledja vise se ne bi magao ustat :mrgreen: :mrgreen:
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la azTer » 18 nov 2012, 17:20

zato usavršiš potez kojim padajući na leđa uvijek zabiješ poen i onda te na pauzi igrači podignu! :)

Avatar
likma23
Postovi: 1727
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la likma23 » 18 nov 2012, 19:29

azTer je napisao/la:zato usavršiš potez kojim padajući na leđa uvijek zabiješ poen i onda te na pauzi igrači podignu! :)
Dobar :D :D
Gotovo je sad, kasno je za to, okrecem se ja inf. ucim trenutno web programiranje, web dizajn :D
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la Keenan.- » 18 nov 2012, 19:58

Zaista tebi svaka čast na tolikoj vjeri i samopouzdanju, iznenadio si me drama. Jednostavno, na neki način se naljutim sam na sebe kada vidim koliko vjere u sebe imaš, a da ja kao momak koji nema tih problema nemam samopouzdanja i gledam neke stvari na kriv način (npr. vidim drugi su kao popularni u školi a ja nisam-dječije glupo razmišljanje), i dođe mi da se zapitam koji mi to q treba da gledam sve na crn način i da razmišljam kao najveći pesimista. Inače smo slični po pitanju stida, što se tiće raje i cura tu sam stidan drama pa zato i imam problema sa samopouzdanjem. :D

Još jednom svaka ti čast. Što se teme tiće, ne bih to nikada toliko gledao, jer ako je cura normalna ne vidim razloga zašto bi invalidnost postavio kao problem. Niko nije savršen, Bog nikoga nije stvorio bezgrešnog/savršenog, tako da...
FK Željezničar
Chelsea FC

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la el-fighter » 19 nov 2012, 00:34

Veoma zanimljiva tema i moram priznati da nikada nisam razmisljao o tome. Poznajem jednog momka sa kojim sam prakticno odrstao, a koji je od rodjenja u kolicima i ne moze da hoda. Ali svaka nevolje donese neko poboljsanje. Recimo on je morao da gleda nas ostale dok igramo fudbala, ali je on za to vrijeme sto smo mi proveli na ulici ucio i naravno bio je ucenik generacije. Danas pohadja srednju skolu sa puno uspjeha i nadam se da ce sve to lijepo odraditi i naci posao.

Takodjer, licno poznajem i Esada Durmisevica (ko ne zna, on je igrao sjedecu odbojku do prije par godina za reprezentaciju BiH) i svaki put kada ga vidim covjek me iznova fascinira. On je isao zajedno isao u skolu sa mojim dajdzom i na isti dan su stali na minu u ratu, tako da su izgubili jedan dio stopala. Prica se da su tada pred operaciju odlucili da svoj zivot posvete sportu, ali moj dajdza je ipak izabrao kompjutere i tehniku, jer nije nesto volio sport. Esad je poceo trenirati sjedecu odbojku i osvojio je sve zivo sa reprezentacijom. Sada je zavrsio sa karijerom, ali jos uvijek igra nogomet sa nama i to veoma dobro.

Vjera je veoma vazna u zivotu ljudi sa invaliditetom i smatram da je za njih bitno da imaju odredjeni cilj u zivotu. Takodjer, mislim da je @likma23 izabrao dobar put jer racunari, informatika i ostale stvari su pogodne za ove osobe i mogu mu samo poruciti da se ne predaje i da nastavi uciti i raditi na tome.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Veza/brak sa invalidom

Post Postao/la azTer » 19 nov 2012, 17:23

likma23 je napisao/la:
azTer je napisao/la:zato usavršiš potez kojim padajući na leđa uvijek zabiješ poen i onda te na pauzi igrači podignu! :)
Dobar :D :D
Gotovo je sad, kasno je za to, okrecem se ja inf. ucim trenutno web programiranje, web dizajn :D
bravo. odličan izbor :)

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: drzgemboadislic, Jabroni i 12 gostiju.