KK "Gradačac"

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 09 dec 2012, 14:14

Kako ste igrali protiv Odžaka ili je tekma danas?

N5555
Postovi: 264
Pridružen/a: 20 nov 2012, 19:52
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la N5555 » 09 dec 2012, 14:17

ja kako znam utakmica je danas i mislim da pocinje u 3 sata ;)

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 09 dec 2012, 14:35

danas u 15 sati, da.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 09 dec 2012, 14:37

Ajde mnogo sreće i izvjesti nam večeras o rezultatu i tijeku utakmice :)

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 09 dec 2012, 15:38

nažalost, nisam u mogućnosti da prisustvujem utakmici, poslovne obaveze. nezgodno je kad igraju ovako u 15, kad igraju u 19 sati onda je idealno.

EDIT: još jedna grozna partija i poraz 72-91. dobro, ne čudi me toliko, i prošlu sezonu su nas ovi iz odžaka ubili trojkama.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 09 dec 2012, 18:36

Pretpostavljao sam da će dobiti Odžak. Dobra je ono ekipa.. igraju ozbiljno, bez mnogo grešaka.. znaju smiriti, dok npr. ekipa Gradačca se zna baš ispucavati, baš kao i naša. Mi smo se drzali 3 četvrtina s njima, a onda u 4/4 raspad sistema kada nismo znali smiriti igru nego samo trči i pali, a šut te neće..

Koliko je Kovač iz Odžaka zabio? Prvi je strijelac lige.. nama je 24 poena uz nekih 7-8 trica.. gledam dva puta je zabio 44, kolko je vama?

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 16 dec 2012, 10:21

Hoho, pobjeda komšija .. čestitke! :)

Mozes li nam nabacit strijelce i tok meča? :D

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 12:49

hvala! :)

nemam trenutno strijelce, imat ću te informacije krajem dana ili sutra, pa ću postavit. što se tiče samog meča...

dakle, sinoć u dvorani gradačačkog sajma sjajna košarka, koje se ne bi postidjele ni jače lige.

domaćini od samog početka vode, igraju se puni napadi i ekstra pas, većinski se pogađaju otvoreni šutevi. gosti pomalo kaskaju, ali solidno pogađaju. do poluvremena dvocifrena prednost od 10 razlike za domaće košarkaše. činilo se da je jasno kuda vodi ova utakmica, ali nastavak donosi neke promjene. gosti iz tuzle igraju dosta ozbiljnije, odbrana agresivnija, te nas kažnjavaju pod košem, gdje smo često najslabiji. zadnja četvrtina puna preokreta (pretežno 1 do 2 poena razlike), da bi 20 sekundi do kraja pri rezultatu 68:68 gradačac imao šut za pobjedu. no, loše kreirana akcija, najbolji igrač (arapović) je udvojen i mujić iz teške pozicije promašuje (iako je lopta izletjela iz obruča, pih).

produžeci... i tu se mogla gledat dobra košarka sa preokretima. nekoliko sekundi do kraja pri neriješenom rezultatu i napadu za gradačac gosti prave namjeran faul, arapović pogađa jedno bacanje. tuzlaci idu po koševe za pobjedu, gradačačani ne prave faul. zadnjih deset sekundi - prava drama. igrači slobode nakon promašaja hvataju dva ofanzivna skoka, ali iz ukupno tri šuta ne uspijevaju ništa pogodit i gradačačani s(p)retno odnose tijesnu pobjedu.

naravno, najzaslužniji za trijumf je bio arapović, koji je još u prvom poluvremenu, čini mi se, pogodio 4-5 trica. dobri su bili dolarević i bajramović, koji je gradačačane držao u igri tamo u četvrtoj četvrtini kad su svima drhtale ruke.

moram još dodat da je potez utakmice napravio igrač slobode sa brojem 14 - minut do kraja utakmice pri neriješenom rezultatu i kad su svi gledali kako da se riješe lopte jer nisu htjeli preuzet odgovornost, lik od nekih po mojoj slobodnoj procjeni 17-20 godina ulazi na drugi obruč među tri naša igrača i zakucava jednom rukom :o sjajno nešto, pola publike u gradačcu je zanijemilo, pola je u trenutku počelo navijat za tuzlake :lol: taj momak je, doduše, cijelu utakmicu bio dobar, najopasniji uz igrača sa brojem 12. također, momak sa brojem 13 je bio solidan, nekoliko teških šuteva je pogodio kao da to svakodnevno radi.

u svakom slučaju, super utakmica, radujem se novom dvoboju ova dva tima, prvenstveno jer su satkana od dosta mladih igrača.

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 16 dec 2012, 15:52

Znači super zanimljiva utakmica se gledala :D I još sa pozitivnim ishodom :)

Ajd kad vidim strijelce, govorit ćemo o imenima, obzirom da dosta dobro poznajem sastav Slobode.

Arapović još jednom predvodio znači.. Osmanlić? Kako je on odigro? Mujić je najbolje odigrao protiv nas, ima dečko dobru ruku i pogodio je par otvorenih šuteva koje smo mu dopustili..

Mislim da je igrač s potezom utakmice Ahmedić. Zaista dečko fantastičnih fizičkih predispozcija. Sjećam se kada je protiv nas, prošle godine u utakmici juniorske konkurencije zakucao jedan alley-oop iz auta. Da zanijemiš.. :o

Uglavnom, trznuli ste se malo. Sad vam slijedi utakmica u Banovićima.. biće to teška utakmica, ali i jako dobra za gledanje siguran sam. Pošto znam kako i vi i Litva igrate, kratki napadi, jako brza košarka s mnogo šuteva za tri poena.. igram hendikep više koševa Haha :D

S njima se da nadigravati. Imaju Halilbegovića na playu i Đerzića na beku koji najviše zabijaju, pod košem nisu nešto Bog zna ali mogu zadati probleme. BIće to jedna run & gun košarka :D

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 16:01

Brrrm je napisao/la:BIće to jedna run & gun košarka :D
to zasigurno. :D

zanimljiva utakmica svakako, mada sam nekako cijelo vrijeme osjećao da ćemo dobit, iako smo u produžecima 50 sekundi do kraja imali -4.

poznajem i ja strijelce po prezimenu, otprilike znam ko je kvalitetan, ali ne znam ih toliko po izgledu. :)

osmanlić nije nikako igrao, bio na tribinama. ne bih da griješim dušu, ali meni je sinoć izgledalo puno bolje bez njega. mujić je mlad, dijete iz mog kraja, voli košarku, trudi se... samo eto prigovaraju mu da uzima dosta šuteva, često forsira, pa navijači, pogotovo ovi neupućeni, dobacuju neke nebuloze sa tribina. tako je bilo i sinoć, prvu dionicu dobar, kasnije ispodprosječan.

eh, kad bismo mogli uzet pobjedu u banovićima, bio bih nekako i zadovoljan ovim prvim dijelom sezone. :)

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 16 dec 2012, 16:05

Koliko bude raje na utakmicama?

Dosad što smo mi igrali, mogu slobodno reć da kod nas bude najviše. Drago mi je što je kod nas 'zdrava' publika, rijetko kad će se čuti kakav ružan komentar od strane tih kvazi-trenera.

Uglavnom je to čaršijska raja, dođu bodriti djecu iz svog grada.. mislim da zbog toga uglavnom i imamo dosta publike. Sve su to djeca iz čaršije, znači ništa sa strane, od ove godine i ta seniorska košarka, pa se i te košarke valjda svijet zaželio..

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 16:16

sinoć je, otprilike rečeno, bilo maksimalno nekih 100 ljudi. puno više publike je bilo ispočetka kada se bodrilo, očekivali se dobri rezultati, bolji plasman... čak su organizovano dolazili i red dragonsi (navijači zvijezde). ali eto, kad su se zaredali malo lošiji rezultati, na utakmice su nastavili dolazit ljudi koji klub prate bez obzira na rezultate i situaciju u njemu.

kod nas ima svakakve publike. naravno, ovi "zdravi" su zanemarivi kad pet ljudi ustane, počne psovat i galamit... time se naruši cijeli ambijent.

i na utakmice gradačca dolaze pretežno ljudi koji znaju tu djecu, jer je ekipa vrlo mlada... dolazi njihova raja, eventualno roditelji i rodbina.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 16 dec 2012, 22:54

evo i statistike

KK GRADAČAC - OKK SLOBODA TUZLA 77:76
(20:13, 24:19, 11:21, 13:15, 9:8)

Sportska dvorana Gradačački sajam.
Sudije: Lasetović, Kovačević, Kulović (Tuzla). Komesar: Salković (Tuzla).
Tehnička greška: Bajramović (Gradačac). Pet ličnih grešaka: F. Dolarević (Gradačac).

KK GRADAČAC: F. Dolarević 15, Šećkanović, Arapović 20, Mujić 17, Hanić 6, V. Dolarević, Mulahalilović 2, Vuković, Bajramović 17, Bristrić.
Trener: Bungur Edin.

OKK SLOBODA: Hotić, Mešić 2, Salinović 13, Kadić, Vehabović, Ilić, Ćilimković, Čolo 13, Mešetović 9, Đuderija 19, Avdić 11, Muratović 9.
Trener: Petrović Goran.

armintz1997
Postovi: 25
Pridružen/a: 17 mar 2012, 22:11
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la armintz1997 » 17 dec 2012, 07:55

Mali off, buni me što je ovog vikenda Sloboda izgubila dva meča, protiv Sparsa u Mejdanu i protiv Vas u Gradačcu. :)

Fakat, nebi me čudilo da imamo dvije ekipe Slobode a da ja to ne znam. :oops:

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 17 dec 2012, 07:59

da, imate dvije ekipe. oba kluba nose isti naziv (okk sloboda), s tim da se jači i iskusniji tim takmiči u a1, a mlađi tim u a2 ligi. :)

cr1ptowow
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 jan 2009, 11:06
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la cr1ptowow » 24 dec 2012, 22:35

gotovo pola sezone, u februaru nastavak

Brrrm
Postovi: 183
Pridružen/a: 02 feb 2012, 14:50
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la Brrrm » 27 jan 2013, 18:41

Komšija to ste se pojačali dobro pred nastavak sezone? :D

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 28 jan 2013, 01:29

da, čini mi se da je stiglo 4-5 pojačanja, ali ne znam ništa konkretno, već na osnovu principa "rekla-kazala". jedan bivši igrač mi je pričao o tome, kazavši kako su u pitanju manje-više solidni igrači, od kojih se najviše istječe neki iz modriče (vjerovatno je mislio na lukovića). pretežno su to mlađi igrači, koji su prolazili omladinske škole okolnih mjesta. kad saznam nešto više, napisat ću.

usput da kažem da smo jučer na domaćem parketu igrali prijateljsku utakmicu protiv odžaka. zbog obaveza nisam mogao prisustvovat utakmici, ali po pričama drugih - igra konačno liči na nešto. po rezultatu mogu reć da smo ih razbili (83:54). u prvom dijelu su se i nekako držali, dok smo drugi dio dobili 22 razlike. taj novi luković je zabio 22 poena (zato sam i zaključio da je to taj novi, moguće i da griješim), mujić je imao 13.

cr1ptowow
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 jan 2009, 11:06
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la cr1ptowow » 31 jan 2013, 18:19

Vidim u Odžaku Kemo i Kovač ništa skoro u toj tekmi prijateljskoj.. Neki play iz Srebrenika u Gradačcu sad?

Nama je nastup ubrzo Gradačac i Odžak pa vidjecemo :)

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: KK "Gradačac"

Post Postao/la azTer » 11 feb 2013, 17:28

gradačac strašno pokraden u zenici protiv netsa, imali +17, izgubili -4.

suci svirali bezvezne faulove, tehničke i nesportske greške, pa čak i vrijeđali, te psovali našim igračima. sramota da se i u ovakvoj ligi dešavaju ovakva sranja, stvarno sramota.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.