Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

nihco
Postovi: 1223
Pridružen/a: 23 sep 2010, 22:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la nihco » 20 dec 2012, 20:28

legenda reala je napisao/la:Nemojte samo da Safet ide po svijetu i salijeće te talente :roll: nije on za toga, nema priče
A i onaj što je neki dan gostovo na BHT-u, kao neki kordinator(nije Pirić), još gori od Saja, sve nešto tuc-muc, jedva dvije rečenice sastavi.
Pa nisu Seferovic, hajrovic, kolasinac talenti!? Decki igraju na nivou koji vise od pola reprezentacije moze sanjati. to je marterijal za seniorsku reprezentaciju. Ko ce ici drugi nego srelektor ?
Sent from my Commodore 64

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Arnelinho » 20 dec 2012, 20:33

Momci znate li da je posao menadžera (i selektor je menadžer) jedan od najplaćenijih na svijetu, a skromno mislim i da je najplaćeniji? Zašto? Sigurno da ne zbog toga jer svaka baba može o tome trubiti. On zahtijeva formalno znanje i praksu, što ovde ni jedan nema i zato tišu, ne vidim kako bi mogao imati neko pravo da sa novčanikom bez banke u njemu i pogotovo neko ko Bosnu započinje sa malim slovom kritizira nekog ko je završio takvu jednu školu, dobio licencu i pogotovo još dobio povjerenje niz uprava da vodi njihove kolektive uključujući i bosanski.

Koliko god se trudili siguran sam da ne znate bolje od Safeta Sušića šta je strateško važno za BiH, šta dugoročno i šta kratkoročno. Naravno ako pričamo o fudbalu. Einstein je fino rek'o prosječan um sputava ogroman duh u nama. Iliti koliko god htjeli dobro za BiH duboko u sebi svi znate da niste ništa iznad prosjeka i ako ste prosjek onda to znači da postižete i prosječne rezultate. A ja sam siguran da vas kao zidare, krampare, računovodje, sekretare šef može zamjeniti jednako kvalitetnim koliko sutra - to se zove prosjek. Zato pst. ;)

Analizirajte ljudi namjesto da bi kritizirali. Ciniki kritiziraju, a samo pametni ljudi su sposobni analiziranja. ;)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la legenda reala » 20 dec 2012, 20:38

A šta Arnelinhoooooooo
Sajo nam dođe kao neka Svjetska klasa jeli :?: :?:
Pa mi smo prosječna reprezentacija i Safet je prosječan selektor
Pa i Safeta može šef zamjeniti koliko sutra, ali nema para za boljeg pa drži Safeta, isto ti je to kao i kod zidara :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la harishp » 20 dec 2012, 20:42

Arnelinho je napisao/la:Momci znate li da je posao menadžera (i selektor je menadžer) jedan od najplaćenijih na svijetu, a skromno mislim i da je najplaćeniji? Zašto? Sigurno da ne zbog toga jer svaka baba može o tome trubiti. On zahtijeva formalno znanje i praksu, što ovde ni jedan nema i zato tišu, ne vidim kako bi mogao imati neko pravo da sa novčanikom bez banke u njemu i pogotovo neko ko Bosnu započinje sa malim slovom kritizira nekog ko je završio takvu jednu školu, dobio licencu i pogotovo još dobio povjerenje niz uprava da vodi njihove kolektive uključujući i bosanski.

Koliko god se trudili siguran sam da ne znate bolje od Safeta Sušića šta je strateško važno za BiH, šta dugoročno i šta kratkoročno. Naravno ako pričamo o fudbalu. Einstein je fino rek'o prosječan um sputava ogroman duh u nama. Iliti koliko god htjeli dobro za BiH duboko u sebi svi znate da niste ništa iznad prosjeka i ako ste prosjek onda to znači da postižete i prosječne rezultate. A ja sam siguran da vas kao zidare, krampare, računovodje, sekretare šef može zamjeniti jednako kvalitetnim koliko sutra - to se zove prosjek. Zato pst. ;)

Analizirajte ljudi namjesto da bi kritizirali. Ciniki kritiziraju, a samo pametni ljudi su sposobni analiziranja. ;)
Ko cinici,kome cinicima ili ti spada u grupu cinika,zayeban ovaj nas jAzuk :mrgreen:
@nihcudina uopste ''ne treba hraniti postovima''jer definitivno nije sposoban za normalnog analiziranja.
P.S @legenda reala i od prosjecne repke i prosjecnog selektora zahtijevati u punom smislu prvo mjesto u kvalifikacijama ti isto dodze ciniKno :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

nihco
Postovi: 1223
Pridružen/a: 23 sep 2010, 22:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la nihco » 20 dec 2012, 20:46

Momci znate li da je posao menadžera (i selektor je menadžer) jedan od najplaćenijih na svijetu, a skromno mislim i da je najplaćeniji? Zašto? Sigurno da ne zbog toga jer svaka baba može o tome trubiti. On zahtijeva formalno znanje i praksu, što ovde ni jedan nema i zato tišu, ne vidim kako bi mogao imati neko pravo da sa novčanikom bez banke u njemu i pogotovo neko ko Bosnu započinje sa malim slovom kritizira nekog ko je završio takvu jednu školu, dobio licencu i pogotovo još dobio povjerenje niz uprava da vodi njihove kolektive uključujući i bosanski.
Bilo je dosta bankara , psihijatara , istoricara, umjetnika , visoko obrazovnih ljudi koji su u crno zavili region je li im struka alibi protiv kritika ?
Koliko god se trudili siguran sam da ne znate bolje od Safeta Sušića šta je strateško važno za BiH, šta dugoročno i šta kratkoročno. Naravno ako pričamo o fudbalu. Einstein je fino rek'o prosječan um sputava ogroman duh u nama. Iliti koliko god htjeli dobro za BiH duboko u sebi svi znate da niste ništa iznad prosjeka i ako ste prosjek onda to znači da postižete i prosječne rezultate. A ja sam siguran da vas kao zidare, krampare, računovodje, sekretare šef može zamjeniti jednako kvalitetnim koliko sutra - to se zove prosjek. Zato pst. ;)
Susic je daleko ispod prosjeka u kontekstu selektora koji je na celu jedne europske selekcije, to njegova nepostojeca 20ogodisnja karijera dokazuje. Susic je, za razliku od mene i vecine forumasa, DOKAZANO los trener, sto se u nasem slucaju moze tek pretpostavljati, s vise ili manje sigurnosti
Analizirajte ljudi namjesto da bi kritizirali. Ciniki kritiziraju, a samo pametni ljudi su sposobni analiziranja. ;)
nakon trogodisnje analize, dijagnoza je - odron !
Sent from my Commodore 64

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la legenda reala » 20 dec 2012, 20:49

harishp je napisao/la: P.S @legenda reala i od prosjecne repke i prosjecnog selektora zahtijevati u punom smislu prvo mjesto u kvalifikacijama ti isto dodze ciniKno :mrgreen:
podkrijepiće se nešto, jednostavno baxuzi neda se nama, evo kad nam dobro ide najave ovaj smak svijeta :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la harishp » 20 dec 2012, 20:51

legenda reala je napisao/la:
harishp je napisao/la: P.S @legenda reala i od prosjecne repke i prosjecnog selektora zahtijevati u punom smislu prvo mjesto u kvalifikacijama ti isto dodze ciniKno :mrgreen:
podkrijepiće se nešto, jednostavno baxuzi neda se nama, evo kad nam dobro ide najave ovaj smak svijeta :mrgreen:
U prevodu''neda se usranom do potoka''
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la bagrcavi » 20 dec 2012, 20:54

Ako se sad ne plasiramo na SP, onda nećemo nikad.
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la emir79 » 20 dec 2012, 20:59

nihco je napisao/la:Potpuno si u pravu, no kult licnosti Susica je jaci od racionalnog razmisljanja.
Susic i CO su napravili reprezentaciju, cuva se jos par mijesta za igrace koji imaju ledja i to ke to.
Seferovic, Hajrovic, Kolasinac, Cocalic, mahmutovic i drugi su nepozeljni, remetilacki faktor lazne idile.
@Emir 79, Pjanic Begovic , Medunjanin su Cirino..Rahimic , Bolic, Baljic, Kodro , Barbarez itd su Muzurovicevo otkrice ! Je li to hoces da kazes ?
Volim dobru diskusiju, narocito s Susicevim advokatima..
Reprezentativna otkrica svakako. Ne da su ih selektori otkrili kao igrace. Znaci ako je Ciro pozvao Pjanica,Medunjanina,Begovica,svakako da to ide njemu u prilog. Kolasinac je pokrenuo proceduru promjene sportskog drzavljanstva. Mladji Hajrovic ce uskoro stupiti u kontakt sa Susicem i savezom. Za Seferovica ne znam nista. Cocalic je samo gomilanje slicnih igraca,mislim moze se isprobati,ali ne vjerujem da je kvalitet za prvu postavu.
Bicakcic u procesu dobijanja BH pasosa, kao i Anel Hadzic,koji ce dobiti u januaru sledjece godine. Tako da ce biti itekako igraca za buducnost. Problem nije u Susicu,niti u savezu,problem lezi u drzavi,koja koci povratak BH drzavljanstva,tu je i selektor,kao i savez nemocan.Dovoljno je vidjeti da Hadzic proceduru ceka skoro 2 godine. Neki sportista ako je od vaznosti,u normalnim zemljama dobija pasos za 24 sata,posto mi nismo normalna zemlja,kod nas je sve duze i drugacije. Da li se zapitate,koliko je Seferovic spreman,da ceka toliko dugu proceduru,ili neki drugi igrac?U svakom slucaju,nalazimo se na prvom mjestu u kvalifikacionoj grupi,sve dok je tako,pa bilo to i sa igracima iz nase lige,protiv Susica argumenti ne prolaze. Jer po prvi put u zivotu od starta kvalifikacija stojimo na prvom mjestu,docekujemo glavnog konkurenta na domacem terenu,gdje nas tesko neko moze dobiti.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la TMovac » 20 dec 2012, 21:00

Mislim da se pojam otkrivanje koristi kada otkrijes igraca,menadjera,pjevaca....nije bitno.podrazumjeva dok taj isti igrac,pjevac...nije jos uvijek postao neko i nesto.Dok jos on i sam ne vjeruje da ce postati neko i nesto u svom zanimanju.Moglo bi se reci da Barsa otkrila Messija jer je dovela momka dok jos nije mogao haman hodati kako treba.I dosta su ulozili u njega.Jednostavno vidjeli su u njemu kvalitet i potencijal,ili Jirzi Plisek Dzeku,kada su se svi smijali i kontali joj jesu levati utrpali smo im kloca za 50 milja.Eh to se zove otkrivanje,a ne kada dovedes vec dokazano ime.Sto se Lulica tice on nije debitovao kod Susica,nego kod Pirica u onoj tekmi kada su standardni reprezentativci bojkotovalli repku i savez.Susic jednostavno,kao i vecina u savezu ne radi svoj posao.Nije njemu samo posao da objavi listu igraca za tekmu,koji je vec duze vrijeme isti.Jednostavno mora pratiti potencijalne igrace,obilaziti igrace,traziti rjesenja na pozicijama na kojima skripi a ne vjecno krpiti te pozicije sa igracima kojima to nije prirodna pozicija i koji ne znaju igrati tu poziciju.I onda se svaku tekmu moliti Bogu da te posluzi sreca i ovu utakmicu.Ako nije selektoru Brazila ili SAD-a frka doci u europu da obidje svoje igrace,porazgovara sa njima i uvjeri se na licu mjesta o njihovoj formi,onda ne znam zasto bi to trebalo Susicu biti problem.Barem skoknuti u Italiju,Njemacku i Svicarsku.Pa pobogu to nije preko svijeta,barem ne iz Francuske.Mogao bi ih haman i pjeske obilaziti.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Principatus » 20 dec 2012, 21:02

Arnelinho, citao sam pametnih postova od tebe, ovaj zadnji ti ne spada u te.
Arnelinho je napisao/la:duboko u sebi svi znate da niste ništa iznad prosjeka i ako ste prosjek onda to znači da postižete i prosječne rezultate. A ja sam siguran da vas kao zidare, krampare, računovodje, sekretare šef može zamjeniti jednako kvalitetnim koliko sutra - to se zove prosjek. Zato pst. ;)
Veoma lako akceptiras autoritet, jedna licenca je dakle tebi dovoljna, da iskljucis jedan dio zdravog razuma, koji za mene licno podrazumjeva i skepticno razmisljanje. Da li to prenosis i na druge sfere zivota? Naprimjer politiku, gdje svakog politicara zbog kravate, lijepog odijela i clanstva u jednoj partiji, akceptiras kao iznadprosjecno sposobnog i njegove odluke kao svete i nedodirljive? Takav nacin razmisljanja je doveo do mnogih velikih tragedija na ovom svijetu. Slijepo pracenje onoga sta autoritet smatra dobrim. To je kraj svakog slobodnog razmisljanja i slobodnog duha. Sto se tice prosjecnih rezultata, mislim da nije umjereno tako nesto tvrditi prema ljudima koje ne poznajes licno i generalizirati na sve ovdje. Isto tako nema apsolutno nikakve veze sa temom, to je napad je na osobu, a ne na argumente i isto nije dostojno jednog pametnog momka kojim te smatram. Sta su prosjecni rezultati? Kako znas da imam prosjecne rezultate? Koliko moram zaradjivati da budem vise nego prosjek? Kako sam ja tako lako za zamijeniti ili neko drugi?

Imas istu licencu kao Susic i time smatras, da mozes omalozavati znacajnost onoga sto drugi bez te licence kazu o Susicu? Ili si na istom "prosjecnom nivou" kao mi svi? A ako jesi, onda kako mozes vise znati i ocjenjivati rad, koji izgleda mogu samo strucnjaci da ocjenjuju? Jedina razlika je u tome, sto ga ti ocjenjujes pozitivno, a drugi negativno, sa istog nivoa i pozicije. Kako tvoje misljenje onda moze biti nonplus ultra?

Kritikovao sam Susica zbog nekoliko stvari, ne samo ja nego mnogi drugi, pojedine stvari je on kasnije (djelomicno pod pritiskom javnosti) popravio. Ocigledne greske, djelomicno amaterske izjave, pozivi itd. protiv svakog razumnog razmisljanja. I niko mi nemoze zabraniti, da to istaknem. Dakle nema pst, mozda ako Admin kaze. :)
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Arnelinho » 20 dec 2012, 21:05

No sad kad smo utvrdili gdje je Sušić, što mi je jako drago, utvrdite gdje ste još vi?

Ja evo na primjer nisam u toj klasi.
nihco je napisao/la:Bilo je dosta bankara , psihijatara , istoricara, umjetnika , visoko obrazovnih ljudi koji su u crno zavili region je li im struka alibi protiv kritika ?
Kritika nema ništa sa tim. Je li nestruka alibi za kritiku? Tu već postoji veza i što je još gore vodi u odron.
nihco je napisao/la:DOKAZANO los trener, sto se u nasem slucaju moze tek pretpostavljati, s vise ili manje sigurnosti
Ne ide za to gdje ja mogu šta pretpostavljati, u pitanju je istina. Šta vi sami za sebe možete reći. ;)
legenda reala je napisao/la:Pa i Safeta može šef zamjeniti koliko sutra, ali nema para za boljeg pa drži Safeta, isto ti je to kao i kod zidara :lol:
:mrgreen:
Makar neće tebe ya mene postaviti za selektora, doće neko za tol'ko para. :P


Ps. nadam se da ću uskoro vidjeti kakve dobre analize. Potencijala na forumu imamo, ybe nas ono što nas vijekovima ybe, tradicija, običaji...stara praksa... to mislim. Btw. taj će da bude moj prvi pick za forumaša godine. :lol:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

nihco
Postovi: 1223
Pridružen/a: 23 sep 2010, 22:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la nihco » 20 dec 2012, 21:08

emir79 je napisao/la:
nihco je napisao/la:Potpuno si u pravu, no kult licnosti Susica je jaci od racionalnog razmisljanja.
Susic i CO su napravili reprezentaciju, cuva se jos par mijesta za igrace koji imaju ledja i to ke to.
Seferovic, Hajrovic, Kolasinac, Cocalic, mahmutovic i drugi su nepozeljni, remetilacki faktor lazne idile.
@Emir 79, Pjanic Begovic , Medunjanin su Cirino..Rahimic , Bolic, Baljic, Kodro , Barbarez itd su Muzurovicevo otkrice ! Je li to hoces da kazes ?
Volim dobru diskusiju, narocito s Susicevim advokatima..
Reprezentativna otkrica svakako. Ne da su ih selektori otkrili kao igrace. Znaci ako je Ciro pozvao Pjanica,Medunjanina,Begovica,svakako da to ide njemu u prilog. Kolasinac je pokrenuo proceduru promjene sportskog drzavljanstva. Mladji Hajrovic ce uskoro stupiti u kontakt sa Susicem i savezom. Za Seferovica ne znam nista. Cocalic je samo gomilanje slicnih igraca,mislim moze se isprobati,ali ne vjerujem da je kvalitet za prvu postavu.
Bicakcic u procesu dobijanja BH pasosa, kao i Anel Hadzic,koji ce dobiti u januaru sledjece godine. Tako da ce biti itekako igraca za buducnost. Problem nije u Susicu,niti u savezu,problem lezi u drzavi,koja koci povratak BH drzavljanstva,tu je i selektor,kao i savez nemocan.Dovoljno je vidjeti da Hadzic proceduru ceka skoro 2 godine. Neki sportista ako je od vaznosti,u normalnim zemljama dobija pasos za 24 sata,posto mi nismo normalna zemlja,kod nas je sve duze i drugacije. Da li se zapitate,koliko je Seferovic spreman,da ceka toliko dugu proceduru,ili neki drugi igrac?U svakom slucaju,nalazimo se na prvom mjestu u kvalifikacionoj grupi,sve dok je tako,pa bilo to i sa igracima iz nase lige,protiv Susica argumenti ne prolaze. Jer po prvi put u zivotu od starta kvalifikacija stojimo na prvom mjestu,docekujemo glavnog konkurenta na domacem terenu,gdje nas tesko neko moze dobiti.
Tvrdis da je Bicakcic dobio dozvolu za dvojno drzavljanstvo od Njemaca ? Ili da ce se odreci njemackog drzavljanstva ?
Isto tvrdis u slucaju Hadzica ?
Sada je problem u BiH institucijama, jer su sve ostale procedure sredjene ? Drugim rijecima, neprijatelji interesa Bih sporta , u nasoj drzavi, saplicu noge Susicu ?
Zao mi je sto Susic i njegovi advokati toliko potcjenjuju inteligewnciju Bosanaca ! cvaljda u Parizu misle da smo jos vece budele ..
Maladog Hajrovica spominje Piric i Jagodic, Susic ni slucajno, nemoj izvrtati stvari!
Sent from my Commodore 64

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Arnelinho » 20 dec 2012, 21:15

Principatus je napisao/la:Arnelinho, citao sam pametnih postova od tebe, ovaj zadnji ti ne spada u te.
Arnelinho je napisao/la:duboko u sebi svi znate da niste ništa iznad prosjeka i ako ste prosjek onda to znači da postižete i prosječne rezultate. A ja sam siguran da vas kao zidare, krampare, računovodje, sekretare šef može zamjeniti jednako kvalitetnim koliko sutra - to se zove prosjek. Zato pst. ;)
Veoma lako akceptiras autoritet, jedna licenca je dakle tebi dovoljna, da iskljucis jedan dio zdravog razuma, koji za mene licno podrazumjeva i skepticno razmisljanje. Da li to prenosis i na druge sfere zivota? Naprimjer politiku, gdje svakog politicara zbog kravate, lijepog odijela i clanstva u jednoj partiji, akceptiras kao iznadprosjecno sposobnog i njegove odluke kao svete i nedodirljive? Takav nacin razmisljanja je doveo do mnogih velikih tragedija na ovom svijetu. Slijepo pracenje onoga sta autoritet smatra dobrim. To je kraj svakog slobodnog razmisljanja i slobodnog duha. Sto se tice prosjecnih rezultata, mislim da nije umjereno tako nesto tvrditi prema ljudima koje ne poznajes licno i generalizirati na sve ovdje. Isto tako nema apsolutno nikakve veze sa temom, to je napad je na osobu, a ne na argumente i isto nije dostojno jednog pametnog momka kojim te smatram. Sta su prosjecni rezultati? Kako znas da imam prosjecne rezultate? Koliko moram zaradjivati da budem vise nego prosjek? Kako sam ja tako lako za zamijeniti ili neko drugi?

Imas istu licencu kao Susic i time smatras, da mozes omalozavati znacajnost onoga sto drugi bez te licence kazu o Susicu? Ili si na istom "prosjecnom nivou" kao mi svi? A ako jesi, onda kako mozes vise znati i ocjenjivati rad, koji izgleda mogu samo strucnjaci da ocjenjuju? Jedina razlika je u tome, sto ga ti ocjenjujes pozitivno, a drugi negativno, sa istog nivoa i pozicije. Kako tvoje misljenje onda moze biti nonplus ultra?

Kritikovao sam Susica zbog nekoliko stvari, ne samo ja nego mnogi drugi, pojedine stvari je on kasnije (djelomicno pod pritiskom javnosti) popravio. Ocigledne greske, djelomicno amaterske izjave, pozivi itd. protiv svakog razumnog razmisljanja. I niko mi nemoze zabraniti, da to istaknem. Dakle nema pst, mozda ako Admin kaze. :)
Biti skeptik ne znači kritikovati. I ja sam zagovornik skepticizma, al' u kombinaciji sa optimizmom i euforijom. Naravno, šta upotrijebiti zavisi od okolnosti.

Politika ti nije dobar primjer. Politika nije licencirana. Ona je svakidašnja i univerzalna, tiče se svake kuće i svakodnevnih odluka. Menadžer je licencirana struka i zahtijeva posebno odobrenje ograna, ako procijene da si kvalitetom dovoljno sposoban za izvršavanje (pazi) najzahtjevnijih poslova ovog svijeta i najodgovornijih poslova ovoga svijeta.

Medicina bi ti bio bolji primjer. Doktor mi kaže da se operišem, a ja ustrajem da ću kuhati djetelinu i paprat. A bu*** i paprati nikad nestati. Odluke zahtijevaju struku i znanje. :)

I da, ovaj put moram reći kako sam totalno zaboravio na tebe i golluma. I ja vaše postove jako cijenim, nije bitno koliko su suprotni mojim stavima. Bi ovaj izbor za forumaša godine i žao mi je što vas se prije ne sjetih. Koliko god je to glasanje samo igra, ipak je lijepo znati da te neko cijeni. A ja vas dvojcu sigurno. ;)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Principatus » 20 dec 2012, 21:23

Arnelinho je napisao/la:Medicina bi ti bio bolji primjer. Doktor mi kaže da se operišem, a ja ustrajem da ću kuhati djetelinu i paprat. A bu*** i paprati nikad nestati. Odluke zahtijevaju struku i znanje. :)
Divan primjer, svidja mi se. :) Kao neko iz medicinske nauke mogu ti reci, da sam u zivotu sreo mnogo nesposobnih doktora, dakle djelomicno su se granicili sa idiotizmom. No oni koji nisu imali pojma o struci ili koji su bili ubjedjeni u autoritet istog, su mu slijepo vjerovali. Isto tako oni koji vjeruju u autoritet travara i ludaka koji imaju specijalne moci, pa dozvoljavaju da na njima isprobavaju "alternativnu medicinu". Licenca za doktora, diploma i druge stvari covjeka na zalost ne cine dobrim u svojoj struci, to je samo jedna velika iluzija.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la emir79 » 20 dec 2012, 21:36

nihco je napisao/la: Tvrdis da je Bicakcic dobio dozvolu za dvojno drzavljanstvo od Njemaca ? Ili da ce se odreci njemackog drzavljanstva ?
Isto tvrdis u slucaju Hadzica ?
Sada je problem u BiH institucijama, jer su sve ostale procedure sredjene ? Drugim rijecima, neprijatelji interesa Bih sporta , u nasoj drzavi, saplicu noge Susicu ?
Zao mi je sto Susic i njegovi advokati toliko potcjenjuju inteligewnciju Bosanaca ! cvaljda u Parizu misle da smo jos vece budele ..
Maladog Hajrovica spominje Piric i Jagodic, Susic ni slucajno, nemoj izvrtati stvari!
Njemacka nema veze sa tim,da li Bicakcicu BIH zeli dati pasos ili ne. Od septembra ove godine je u BIH novi zakon,po kojem BIH NE TRAZI ispisnicu od zemlje ciji pasos posjedujes.
Ne saplice Bevanda (prije Spiric) samo Susicu noge,nego mnogobrojnim sportistima,umjetnicima etc.
Ne radi se o inteligenciji Bosanaca,jako su Bosanci inteligentni,jer niko u stanju nije toliko pokrasti kao Bosanac. Lopovi su u pitanju.
Procitaj malo bolje tekst o mladjem Hajrovicu ;)
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Arnelinho » 20 dec 2012, 21:46

Principatus je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:Medicina bi ti bio bolji primjer. Doktor mi kaže da se operišem, a ja ustrajem da ću kuhati djetelinu i paprat. A bu*** i paprati nikad nestati. Odluke zahtijevaju struku i znanje. :)
Divan primjer, svidja mi se. :) Kao neko iz medicinske nauke mogu ti reci, da sam u zivotu sreo mnogo nesposobnih doktora, dakle djelomicno su se granicili sa idiotizmom. No oni koji nisu imali pojma o struci ili koji su bili ubjedjeni u autoritet istog, su mu slijepo vjerovali. Isto tako oni koji vjeruju u autoritet travara i ludaka koji imaju specijalne moci, pa dozvoljavaju da na njima isprobavaju "alternativnu medicinu". Licenca za doktora, diploma i druge stvari covjeka na zalost ne cine dobrim u svojoj struci, to je samo jedna velika iluzija.
To onda samo znači da trebaš pažljivije birat doktore. :mrgreen:

Još uvijek je puno pogubnije pitati se djetelinom i paprati, slušati sebe. Ja volim da kažem kako ne postoji nauka, gdje ne bih mogao uspjeti, al' isto tako sam svjestan da za to trebam vremena i onda mi je lakše upotrijebiti znanje drugih ljudi.

Btw, ja kažem da ih licenca čini kompetentnim, kvalificiranim, a ne dobrim.

PS. Budi siguran da ćeš ti biti moj doktor. :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la Principatus » 20 dec 2012, 22:05

Arnelinho je napisao/la: Još uvijek je puno pogubnije pitati se djetelinom i paprati, slušati sebe. Ja volim da kažem kako ne postoji nauka, gdje ne bih mogao uspjeti, al' isto tako sam svjestan da za to trebam vremena i onda mi je lakše upotrijebiti znanje drugih ljudi.
Zavisi o situaciji. Imao sam povredu na ramenu, od sporta. Jedan veoma glup doktor mi je odmah savjetovao tezu operaciju zgloba. Na moje pitanje o MRTu ili necem drugom, kako bi ustanovio, kakva je uopste povreda u pitanju, mi je odgovorio kako ja moram imati povjerenje u njega kao doktora (nije znao iz koje sam struke). Nisam kvalificiran da diskutujem o ortopediji i zglobovima itd. jer sam iz molekularne medicine. Ali sam vidio da u njegovoj izjavi fali jednostavno razum. Jer on nije bio u stanju da sa pogledom ustanovi sta je uopste u pitanju. Kraj price: Jedan poznatiji i bolji doktor kod kojeg sam bio, je uradio MRT, i uhvatio se za glavu, kad sam mu rekao da mi je ovaj preporucio operaciju.

Dakle u tom slucaju bih bolje prosao sa beskorisnim travama i placebo efektom, nego da mi ovaj sa operacijom unisti zglob. Upravo sam ponovo 100% u treningu bez ikakvih problema, a mogao sam zavrsiti kao poluinvalid.
Arnelinho je napisao/la:Btw, ja kažem da ih licenca čini kompetentnim, kvalificiranim, a ne dobrim.
U tome je i stvar. Licenca im je samo dozvola da prakticiraju jedan posao, oni su time iz struke, ispunjaju minimalne potrebe, ali nisu automatski kompetentni, kvalificirani, a sigurno ne i dobri.
Arnelinho je napisao/la: PS. Budi siguran da ćeš ti biti moj doktor. :mrgreen:
Ti si zensko, plava, zgodna i imas velike grudi? Moze. :D
Jer samo takvim pricam da sam doktor u praksi. :mrgreen: Inace radim u nauci.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

nihco
Postovi: 1223
Pridružen/a: 23 sep 2010, 22:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la nihco » 20 dec 2012, 22:09

emir79 je napisao/la:
nihco je napisao/la: Tvrdis da je Bicakcic dobio dozvolu za dvojno drzavljanstvo od Njemaca ? Ili da ce se odreci njemackog drzavljanstva ?
Isto tvrdis u slucaju Hadzica ?
Sada je problem u BiH institucijama, jer su sve ostale procedure sredjene ? Drugim rijecima, neprijatelji interesa Bih sporta , u nasoj drzavi, saplicu noge Susicu ?
Zao mi je sto Susic i njegovi advokati toliko potcjenjuju inteligewnciju Bosanaca ! cvaljda u Parizu misle da smo jos vece budele ..
Maladog Hajrovica spominje Piric i Jagodic, Susic ni slucajno, nemoj izvrtati stvari!
Njemacka nema veze sa tim,da li Bicakcicu BIH zeli dati pasos ili ne. Od septembra ove godine je u BIH novi zakon,po kojem BIH NE TRAZI ispisnicu od zemlje ciji pasos posjedujes.
Ne saplice Bevanda (prije Spiric) samo Susicu noge,nego mnogobrojnim sportistima,umjetnicima etc.
Ne radi se o inteligenciji Bosanaca,jako su Bosanci inteligentni,jer niko u stanju nije toliko pokrasti kao Bosanac. Lopovi su u pitanju.
Procitaj malo bolje tekst o mladjem Hajrovicu ;)
Pazi , ono sto ti, najcesce , tvrdis je bazirano na onome sto tvrdi Susic i njegovi novinari. ono sto ja tvrdim, bar u prici o potencijalnim reprezentativcima, je bazirano na procedurama i pravilima.
Objasnjavao sam ti vec da je proces promjene SPORTSKOG drzavljanstva u nadleznosti saveza koji pristupnicu, s memorandumom saveza, odgovarajucim tekstom, tj, formular, salje ugracu.
Po pitanju Bicakcicevog drzavljanstva, opet cu ti objasniti pravila, odrekao se naseg drzavljanstva u korist njemackog po sili njemackog zakona koji nije dozvoljavao da ima i nase i njihovo. Da bi dobio nase drzavljanstvo i ostao u posjedu njemackog, mora dobiti dfozvolu od njemacke vlade.
Je li dobio tu dozvolu, s obzirom da mu je nisu dali pri izboru ?
Sent from my Commodore 64

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji B

Post Postao/la _dreamer_ » 21 dec 2012, 00:42

Jel to najpozitivnija recenica koju je mogao izgovoriti u ovom trenutku?
Dok Stimac govori kako ga Alen fascinira, ovaj prica kako jos nije za A reprezentaciju. I sve bi to bilo ok da je ovo suplja, da ce on sutra otici u Zagreb, cestitati Alenu na dosadasnjem razvoju, staviti mu do znanja da ozbiljno racuna na njega u buducnosti, i u krajnjem slucaju da ce ga cekati koliko god vremena mu bude trebalo da donese konacnu odluku. Posto znamo da od njegovog putovanja u Zagreb nema nista, ova izjava u mnogome bi mogla dobiti na znacaju.
Nije istina, bilo je itekako pozitivnih komentara na racun Alena, i od strane Safeta, i od Vlade, a i od Denijala. Ti sad selektivno izvukao jednu recenicu iz clanka da tvrdis ono sto nije tacno. Na njega se itekako racuna i to mu je u par navrata dato do znanja, to i corava budala vidi. Pa majka mu stara, nije li dobio poziv za mladu? Ako to nije pokazatelj, onda ne znam sta jeste. Ali isto tako je jasno da momak drzi trenutno distancu i to treba razumijeti.

Mozemo se sloziti da u krajnjem slucaju njegov posao nije da ide na noge svakom igracu. Medjutim, zasto on jasno i glasno odgovornim za tu funkciju ne kaze H. Seferovic mi je potreban, ucinite sve da ga dovodete. I kad ga novinari upitaju sta je sa Seferovicem nek kaze da nije do njega, vec do nekog drugog u savezu. Umjesto toga on sa vecinom potencijalnih igraca pravi sapunicu, i sto je najtuznije pritisak konstantno prebacuje na igrace iako nema nikakvog dokaza za ono sto prica (primjer A. Halilovic ce igrati za Hrvatsku).
Safet je jos prije god i kusur rekao da ce pozvati Seferovica, ne znam da li je to potrebno da se Safet ponavlja kao papagaj u svakom oglasavanju u medijima? Ocigledno nije problem samo u Safetu, vec je savez kao cjelina godinama nefunkcionalan. Uostalom, kako iko moze tvrditi da Safet nesto nije nalozio ljudima u savezu, da se o tome ne prica, osim ako nisi i sam uposlenik saveza pa si dio tih rasprava? Zar to svaka strategija mora da se podijeli sa javnoscu? A da se razumijemo, i Haris se ne oglasava po pitanju igranja za BiH.

Ne mora, ali bi bilo lijepo da se ugleda na Petrovica, te aktivira po tom pitanju. Ako Petrovic koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa BiH moze obici 20-tak potencijalnih reprezentativaca iz svih kategorija kosarkaske reprezenentacije, onda bi mogao i Susic.
Rezultati Petrovica i Mahmutovica su itekako vidljivi, i igrace koje smo vec otpisali cekaju najmanji kiks svog trenutnog saveza, kako bi to iskoristili i igrali za svoju zemlju. A prije Petrovica i Mahmutovica stanju u KSBiH bilo je i vise nego ocajno. Da li je sve to slucajnost prosudite sami.
Sam si sebi dao odgovor. Nije petrovic SAM krenuo hodati po evropi, vec je to sve radjeno uz dogovor i nalog i inicijativu saveza, pretpostavljam da je Harun covjek koji vuce konce. Ocigledno i fudbalski savez treba jednog Haruna koji ce dati te pozitivne impulse.

Ljudi ovdje smatraju da Pape treba ko dzindas da hoda od kuce do kuce svakog ko zna sutati fudbal i vrbuje, ko u mene komsija kad krene dijeliti kifle pred izbore...

Da se razumijemo, ja Papeta takodjer kritikujem za bruku stvari, ali de brate odvadite malo, pa nije Pape savez pa da on bude jedini krivac za sve sto ne funkcionise kako treba.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAZIN, EdinjoBos, Goalgetter i 21 gost.