FK Sloga Doboj

Avatar
nazrnusoli
Postovi: 37
Pridružen/a: 28 jan 2013, 17:44
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la nazrnusoli » 31 jan 2013, 11:42

bb05 je napisao/la:
nazrnusoli je napisao/la:Pa hajdi onda budi iskren do kraja pa kaži : u Starom gradu Srbi navijaju za Zvezdu i Partizan a Bošnjaci za Želju i Sarajevo. Popisom u oktobru ove godine znaćemo ko ima kolko tu navijača. Grafiti ništa ne znače, sjećam se dobro kad sam bio na Marakani velikim slovima na zidu tribine ispisano Hajduk. Jel to sad znači da pola Beograda su Torcidaši ?
Ne znam samo kako ce ti popis pomoci oko toga al ajde :lol:
Ja ne znam ljude iz SG koji navijaju za Želju i Sarajevo, ako mislis na Carsiju to je onda druga prica ;)

@po'marke Vjerujem da si dobro upucen da u gradu imaju organizovani i Grobari Doboj kao i Delije Doboj
Onda ti neznaš čitati između redova. To je bio odgovor na tezu da svi Srbi u jedan tor a Bošnjaci u drugi. Hoćeš da kažeš da u Doboju, pogotovo Starom gradu i čaršiji nema Bošnjaka povratnika ? Popis normalno neće pokazati ko navija za koga ali će reći koga ima u kojem broju u Starom gradu pa onda ti zaključi sam ko za koga navija. Ili bi ti volio da se niko nije vratio pa da samo Delije i Grobari budu :evil: Ipak smo tu :D

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 31 jan 2013, 18:46

nazrnusoli je napisao/la: Onda ti neznaš čitati između redova. To je bio odgovor na tezu da svi Srbi u jedan tor a Bošnjaci u drugi. Hoćeš da kažeš da u Doboju, pogotovo Starom gradu i čaršiji nema Bošnjaka povratnika ? Popis normalno neće pokazati ko navija za koga ali će reći koga ima u kojem broju u Starom gradu pa onda ti zaključi sam ko za koga navija. Ili bi ti volio da se niko nije vratio pa da samo Delije i Grobari budu :evil: Ipak smo tu :D
Ti sam postavi i tezu i odgovor... :roll:

Ovo je tema FK Sloga Doboj, a ne tema o navijacima i koliko se Bosnjaka vratilo u grad i za koga navijaju!

Avatar
Zoom088
Postovi: 2705
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la Zoom088 » 02 feb 2013, 15:16

Da ne lutam puno po temi, može li mi neko napisati koje mjesto trenutno zauzima Sloga na tabeli, je li bilo promjena u igračkom kadru i tako to.

Igramo (FK Radnički Lukavac) kontrolnu utakmicu s vama u srijedu u Tesliću :).

Pozz.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 03 feb 2013, 18:57

Trenutno smo 4. na tabeli. Otisao nam je kapiten, najbolji igrac i strijelac kluba u Austriju, B. Lukic! Stigla su neka pojacanja.
Poraz Sloge od Prijedorčana
Fudbaleri dobojske Sloge poraženi su u prvoj kontrolnoj utakmici od premijerligaša Rudar Prijedora 2:3. Dobojlije su u prvom poluvremenu kada je igrala najjača postava, pružili odličnu igru i bili su znatno bolji protivnik od Prijedorčana kada su imali vođstvo 1:0. U drugom poluvremenu rezervisti su nesrećno primili dva gola u jednoj minuti.

U 23. minutu dosuđen je jedanaesterac za Slogu kada je u šesnaestercu oboren novajlija Ermin Vehabović. Loptu na 11 metara namjestio je Đorić, međutim, njegov udarac brani golman Rudara Boriša Bodiroga. Igrao se 28. minut kada bilježimo odličan šut Miloša Dujkovića iz slobodnog udarca koji je ukrotio Bodiroga. Tekao je 32. minut kada Đorić postiže gol za vođstvo Sloge 1:0 i tako je se iskupio za promašeni jedanaesterac. U 37. minutu Eldin Mašić odlično šutira ali njegov udarac ponovo brani Bodiroga. Jedinu pravu priliku ''gosti'' su imali u 45. minutu preko Pejića koji je odbranio Emir Hadžiđulbić.

U nastavku obje ekipe igrale su u izmjenjenim sastavima. Igrao se 60. minut kada Rudar preko Rastka Rokvića izjednačuje na 1:1. Samo minut kasnije Đorić svojim drugim golom ponovo dovodi Slogu u vođstvo 2:1. A onda kada se očekivalo da će Sloga sačuvati vođstvo, Prijedorčani nisu mislili tako i za nepun minut postižu dva gola prvo u 85. Jovičić poravnava na 2:2, a minut docnije Vranešević im donosi pobjedu od 3:2.

Sloga je igrala bez Branka Aleksića koji je povrijeđen, dok kapiten Borislav Lukić napušta redove Sloge jer karijeru nastavlja u Austriji, dok je Rudar Prijedor nastupao bez Handžića, Mikića i Srndovića.

- Zadovoljan sam utakmicom posebno u prvom poluvremenu kada smo postigli gol i promašili penal. Ima i igre za ovu fazu priprema što me raduje,a vidi se i želja igrača da se pokažu protiv dobre ekipe. Drugo poluvrijeme igrali su novi igrači kao i juniori i kadeti. Rezultat je manje važan bitan je odnos prema igri – rekao je trener Sloge Zoran Ćurguz.

Sloga – Rudar Prijedor 2:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Đorić (32), 1:1 Rokvić (60), 2:1 Đorić (61), 2:2 Jovičić (85), 2:3 Vranešević (86).
Stadion: Teren sa vještačkom travom u Banja Vrućici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Duško Joškić (Prijedor).
Pomoćnici: Sreten Udovičić i Nedžad Žerić (Prijedor).
Žuti karton: Mujčić (Sloga).

Sloga: Hadžiđulbić, Janković, D. Panić, Mujčić, Filipović, Sprečo, Mašić, Dujković, Kujundžić, Đorić, Vehabović. Igrali su još: Trogrlić, Galijašević, Avdić, Joksimović, Marić, Pezer, Kršić, Skulić, Zelenković, N. Panić i Mišurić.

Rudar Prijedor: Bodiroga, Acevedo Kruz, Puljić, Gigović, Savić, Pejić, Kokanović, Radulović, Rastoka, Lemondžava, Vuković. Igrali su još: Milanović, Bajalica, Kotaran, Ramić, Krička, Hamzić, Ivanović, Hodžić, Jovičić, Rokvić i Vranešević.

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la astra1922 » 04 feb 2013, 08:40

u slogi 4 bivsa igraca zvijezde.dobra vam je ekipa kao i trener nadam se vasem ulasku u premijer ligu
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

ministar
Postovi: 18
Pridružen/a: 26 jan 2013, 00:05
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la ministar » 04 feb 2013, 11:14

astra1922 je napisao/la:u slogi 4 bivsa igraca zvijezde.dobra vam je ekipa kao i trener nadam se vasem ulasku u premijer ligu
ovaj vehabovic je pravo dobar igrac..gledao sam ga protiv Rudara..nisu ga mogli uhvatiti..pravo pojacanje..ne znam kakav je kod vas bio..mada i ostala 3 su dosta dobri..ako svi ostanu biti ce nosioci igre Sloge

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la astra1922 » 04 feb 2013, 17:29

ministar je napisao/la:
astra1922 je napisao/la:u slogi 4 bivsa igraca zvijezde.dobra vam je ekipa kao i trener nadam se vasem ulasku u premijer ligu
ovaj vehabovic je pravo dobar igrac..gledao sam ga protiv Rudara..nisu ga mogli uhvatiti..pravo pojacanje..ne znam kakav je kod vas bio..mada i ostala 3 su dosta dobri..ako svi ostanu biti ce nosioci igre Sloge
meni je zao sto je otisao od nas ,ali zelim mu srecu u novom klubu.mislim da ce on dosta utakmica rijesiti
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

SempreJuve
Postovi: 226
Pridružen/a: 12 feb 2012, 10:57
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la SempreJuve » 04 feb 2013, 17:56

Vehabovic je odlican igrac mislim da je Zvijezda napravila gresku sto je njega i Masica olako pustila..Poozzzz
Nadam se vasem ulasku u PL i da ce vam Vehab biti veliko pojacanje

Avatar
Maniaacs
Postovi: 409
Pridružen/a: 06 okt 2012, 22:15
Lokacija: 75300
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la Maniaacs » 06 feb 2013, 13:40

Sad nekad pocinje utakmica Sloge Doboj i Radnickog iz Lukavca u Teslicu..Ako neko od vas zeli pratit bit ce tekstualni prenos
http://www.facebook.com/fkradnickilukav ... ge?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 09 feb 2013, 18:33

Sloga je ostvarila prvu pobjedu u kontrolnim utakmicama pred pocetak drugog djela sezone. U Tuzli, na pomocnom terenu ekipe Slobode Tuzle na plasticnoj travi odigrana je utakmica protiv Premijerligasa Gradine iz Srebrenika.
Rezultat je glasio 4:3 za Dobojlije.

Strijelci :
- Dado Panić
- Miloš Dujković
- Vladan Kujundžić
- Eldin Mašić

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 13 feb 2013, 17:58

U katastrofalnim uslovima na stadionu Vučijaka u Majevcu Sloga je uknjižila uvjerljivu pobjedu protiv komsija iz Modriče rezultatom 5:1 !

Strijelci :
- Dujković
- Kršić
- Djorić
- Mašić
- Kujundžić

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la katalinski » 14 feb 2013, 02:17

Ma kako se uglavnom o 1 ligi po novinama I portalima samo pise o slogi,uz ove dobre igre stvoren je ambijent kao da je sloga buduci premijerligas.jedino sto u konkurenciji slobode,kozare I modrice imate najlosiju infrastrukturu.ostali klubovi u vrhu (mg,v,obarska,drina,) ce vjerovatno zaostajati jer su stvorili solidan bodovni saldo za siguran opstanak
Ajvatar

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 14 feb 2013, 10:28

Samo da ne prodju kao rukometasi koji su usli u SEHA ligu pa igraju u Teslicu... A fudbaleri bi mogli u Modrici! Zamisli grad, 2 kluba igraju u najjacoj ligi al' u drugom gradu. :mrgreen:

Avatar
Maniaacs
Postovi: 409
Pridružen/a: 06 okt 2012, 22:15
Lokacija: 75300
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la Maniaacs » 14 feb 2013, 10:55

po'marke je napisao/la:Samo da ne prodju kao rukometasi koji su usli u SEHA ligu pa igraju u Teslicu... A fudbaleri bi mogli u Modrici! Zamisli grad, 2 kluba igraju u najjacoj ligi al' u drugom gradu. :mrgreen:
Doboj, tako lijep grad, nije bas mal, a ne moze napravit stadion?

Dobojlije sta mislite kakva bi vam posjeta bila u PL? Da li su ljudi pozelili dobrog fudbala? :)

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la katalinski » 14 feb 2013, 12:08

opet mi neshvaljivo kako je rk sloga u teslicu igrao gotovo bez publike ,bez obzira na sve.pa makar par simpatizera iz doboja da je dolazilo prije nego sto je sve krenulo nizbrdo,ali ni to.
dolazili su ljudi iz teslica malo zbog rukometa i malo zbog Sijakovica ,i jos mozda samo rodbina nekih igraca iz Doboja.

A ovo sto se tic publike ,ko ce ga znati...u ovom regionu bukvalno su Vojvode i Leadersi jedine aktivne grupe ,Atomci i jalijasi hajde k'o da se aktiviraju povremeno ( stvarno im bude dobra atmosfera pred mec borac -tosk).
iz ova 3-4 grada nikako da neki klub napravi uspjeh, a ljudi su ludi za fudbalom.
Slogu bi makar u pocetku pratilo 200-300 navijaca,i pa eto 1000-1500 posmatraca protiv leotara,rudara,olimpica,ali bi protiv Zelje ,Sarajeva ,stadion bio krcati jer bi dosli ljudi iz Tesnje,Gracanice,Doboj istoka ...cak bi bilo zanimljivo sa Zvijezdom G.,jer opstine granice.
.U odnosu na ove klubove koji su se u skorije vrijeme kvalifikovali iz RS u skorije u PL ,Doboj je granicna opstina sto se entiteta tice ,uz to je zeljeznicka raskrsnica -pa bi to za navijace iz Sarajeva,Zenice,ali i BL boli zanimljivo gostovanje-ako NE BUDE ZABRANA.
Vremenom bi to zainteresovanost splasnulo,prva sezona je uvijek najbolja,ali ko moze i pomisliti da sloga moze opstati 2 sezone.Vjerovatno da se pojave neke pare ,sve bi islo uzlaznom putanjom.
ovo je neki moj sud ,bez neke prevelike hvale i ali i bez kritika- 0,5KM mozda bolje to moze docarati.
Ajvatar

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 14 feb 2013, 15:09

Pa nema sumnje da bi stadion bio pun protiv jacih klubova, dok bi slabijih bilo jedno 1500 gledalaca... Sve zavisi i od jacine Sloge i kako bi poceli tu ligu ako bi uopste i usli u nju, i sve opet ako bi se igralo u Doboju! Mozemo samo da nagadjamo, sigurno bi prve sezone vladala neka euforija... Eto vidjet cemo sada u 1/2 kupa koliko ce ljudi biti, kod nas je problem cim gostuje neki jaci klub odma se digne cijena ulaznice, pa protiv GOSK-a je bila 5km! :roll:

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la katalinski » 14 feb 2013, 15:48

Navikli ljudi na dzaba- eto zeljo ima najbolju posjetu u ligi a imaju I najskuplje karte-ali kako je pozitivna atmosfera u klibu I kako klub nize uspjehe nije ljudima zao ni dati 5km ili vise( sjever. Problem je sto cijene naglo skoce,cim je nivo vise ili ako gostuje jaci klub.los marketing zar nije bolje naplatiti marku ,dvije a napuniti stadion nego staviti eto petaka-za ionako los fudbal.ili neke jeftine godisnje karte bi bile dobro rjesenje.eto r.k.slogu u teslicu prati 50 ljudi 1.tekmu ,2km ulaz...nakon svih poraza ,protiv lovcenakm 20 ljudi (sa osobljem dvorane) a karte digli na 3.
Ajvatar

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 14 feb 2013, 16:33

I ja sam uvjek govorio bolje 1000 ljudi po 1km nego 500 po 2km...

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la 7aprildomemoj » 14 feb 2013, 16:52

Kad odrede cijenu 5 km znaju da će doći tih 200 vjernih navijača a kad bi spustili na 1 km pitanje je bil došlo tih 1000 gledalaca. Ko voli fudbal nije mu puno izdvojit 5 km dvaput mjesečno. Ko nevoli puno mu i marku dvije dat :D
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 14 feb 2013, 17:11

Pusti tu pricu... :roll: Ko se jos pali na to! Kad krenes od kvaliteta lige, uslova na stadionima i cega vec ne, puno je dati i 3km za ovu ligu.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: kogmagie46, mosarajvosa83 i 21 gost.