Football Manager 2013

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
KiaKaha
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 jul 2013, 18:55
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la KiaKaha » 13 jul 2013, 20:35

vlada87 je napisao/la:
KiaKaha je napisao/la:
vlada87 je napisao/la:kako da namjestim treninge ,svaku tekmu igraci ulaze sa 70 % i manje kondicije ??
S kim igras?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Sarajevo
Bit je odigrat solidan broj prijateljskih tekmi(ugl zbog taktike,ali i fitness ratea),te preporucujem da se prve 2 sedmice trening stavi na fitness(very high),zatim tactics,pa tek onda rezim koji planiras igrat.. Naravno rotacije igraca su neophodne,a sad jbg ne znam koliko si u mogucnosti, zbog slabih finansija,imat kvalitetnih igraca za rotacija...

Stavi isto da imaju odmor prije i poslije meca.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
" Vise je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vise. Samo se zli dalje cuju i teze osjecaju. Dobri cute." M. Selimovic

vlada87
Postovi: 89
Pridružen/a: 13 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la vlada87 » 13 jul 2013, 21:04

hvala,ide na bolje igrao sam ranije manager ali danas sam tek skinuo 13

Gusar1995
Postovi: 2265
Pridružen/a: 17 maj 2012, 21:59
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la Gusar1995 » 14 jul 2013, 21:46

uz to treba imati u vidu, da igrači Sarajeva, ne omalovažavam ih jer isto i sa ostalim bh klubovima ali dr u nešto slabijim ligama, nemaju neke fizičke predispozicije, zatim nemaju uslove i trenere koji bi eventualno mogli to fizičko stanje popraviti ... :mrgreen:

Avatar
fanatic1991
Postovi: 2293
Pridružen/a: 31 maj 2010, 02:27
Lokacija: Brcko DC
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la fanatic1991 » 14 jul 2013, 21:56

vlada87 je napisao/la:hvala,ide na bolje igrao sam ranije manager ali danas sam tek skinuo 13
uz sve to dovedi i nekog fitnes trenera ;) i kada vidis da se neki previse umaraju slobdono ih stavi da se odmaraju ;) ja imam problema kada igram zavrnicu evrope da igram meceve svaki drugi dan tako da moram pred kraj sezone da im dajem rest tj da ih odmaram po koji dan ;)
I dont have a singnature:(
Can i have yours?

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 14 jul 2013, 22:01

Koji tim da uzmem da mogu forsirati nešto slično tiki-taka, ono ne mora bit sada igrački kadar veoma jak, al' da imaju para da se sredi to?

Avatar
fanatic1991
Postovi: 2293
Pridružen/a: 31 maj 2010, 02:27
Lokacija: Brcko DC
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la fanatic1991 » 14 jul 2013, 22:40

RMA je napisao/la:Koji tim da uzmem da mogu forsirati nešto slično tiki-taka, ono ne mora bit sada igrački kadar veoma jak, al' da imaju para da se sredi to?
pa znas i sam klasika PSG Monaco :D znas koga drze seici :D
I dont have a singnature:(
Can i have yours?

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 11:02

fanatic1991 je napisao/la:
RMA je napisao/la:Koji tim da uzmem da mogu forsirati nešto slično tiki-taka, ono ne mora bit sada igrački kadar veoma jak, al' da imaju para da se sredi to?
pa znas i sam klasika PSG Monaco :D znas koga drze seici :D
E sad, pa val ni to nije zanimljivo. Neki 'vako klub koji ima solidan budžet da isprobam i to čudo na FM-u.

Avatar
KiaKaha
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 jul 2013, 18:55
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la KiaKaha » 15 jul 2013, 12:46

RMA je napisao/la:
fanatic1991 je napisao/la:
RMA je napisao/la:Koji tim da uzmem da mogu forsirati nešto slično tiki-taka, ono ne mora bit sada igrački kadar veoma jak, al' da imaju para da se sredi to?
pa znas i sam klasika PSG Monaco :D znas koga drze seici :D
E sad, pa val ni to nije zanimljivo. Neki 'vako klub koji ima solidan budžet da isprobam i to čudo na FM-u.
Napoli,Tottenshit,Atletico,Schalke,Dortmund...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
" Vise je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vise. Samo se zli dalje cuju i teze osjecaju. Dobri cute." M. Selimovic

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 13:07

KiaKaha je napisao/la: Napoli,Tottenshit,Atletico,Schalke,Dortmund...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Pa to sam i mislio, kontam Leverkusen no vidjet ću. Nego jel' ima ko da je probao tika-taku na ovom FM-u a da nije skinuo sa neta gotovu taktiku?

Avatar
KiaKaha
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 jul 2013, 18:55
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la KiaKaha » 15 jul 2013, 14:13

Igram ja nesto slicno s Belgijom,derem sve redom,ali nmg postic konstantan posjed preko 60%,ali uvijek imam oko 20 udaraca na gol...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
" Vise je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vise. Samo se zli dalje cuju i teze osjecaju. Dobri cute." M. Selimovic

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la Keenan.- » 15 jul 2013, 14:29

Da vas pitam štone...da li iko od vas skida gotove taktike sa neta i koristi ih, jer je meni to nekako bezveze ali sam morao (treniram ruski Rostov, a taktiku koju sam ja izradio je samo za jače timove - 4-2-3-1 fluid a ova taktika koju sam dl razvaljuje).
Zadnja izmjena: Keenan.-, dana/u 15 jul 2013, 14:29, ukupno mijenjano 1 put.
FK Željezničar
Chelsea FC

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 14:29

Koliko znam svaki igrač mora imati dobre ili u najmanju ruku solidne anticipaciju, odluke, teamwork,work rate,pozicioniraje, kretnju bez lopte, dobru tehniku.

Što se štopera tiče moraš imati dobrog tehničara,sa dobrim čitanjem igre(anticipacija),marking,passing (samo BPD), headingom,snagom , a ostalo za drugog štopera CD.

Također potrebno je imati BWM, jer je to ključna pozicija, kao i DLP, AP.

Dva IF i T kao F9, u dortmundu bi to bio Goetze npr.

Formacija izgleda ovako:

-------GK(SW)-----------
WB(A)------BLP(D)------CD(D)------WB(S)
-------AP(A)---BWM(D)----DLP(S)------
IF(S)----------T(A)--------IF(S)

Postavke:
filozofija fluid, strategija control, more roaming, shorter passing, tempo quick, time wasting little.

Mislim malo mi dosadilo ono standardno uzmi ekipu i slaži kako možeš i umiješ, pa hoću da vidim i ovu taktiku kako funkcioniše na FM-u.
Zadnja izmjena: RMA, dana/u 15 jul 2013, 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
KiaKaha
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 jul 2013, 18:55
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la KiaKaha » 15 jul 2013, 14:42

Sve je uredu osim tempa,ako oces da igras tika-taku onda igru moras max usporit,i to ti omogucava veliki broj pasova i postotka posjeda...

Edit: za bwm dovedi Fellainija(preci ce u Dortmund 100%) ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
" Vise je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vise. Samo se zli dalje cuju i teze osjecaju. Dobri cute." M. Selimovic

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 14:49

Hvala na savjetu. Nego nisam još odlučio koji tim. Preferiram Njemačku ili Španiju i dvoumim se između BVB-a, Leverkusen, Schalke, a iz Španije baš nemam blage koga da uzmem. Pa eto preporuči od ova 3 sa kojim bi bilo najzanimljivije.

Ps.
Kreativnost izražajnija jel' da?

Avatar
xinxee
Postovi: 3407
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la xinxee » 15 jul 2013, 14:52

RMA je napisao/la:Hvala na savjetu. Nego nisam još odlučio koji tim. Preferiram Njemačku ili Španiju i dvoumim se između BVB-a, Leverkusen, Schalke, a iz Španije baš nemam blage koga da uzmem. Pa eto preporuči od ova 3 sa kojim bi bilo najzanimljivije.

Ps.
Kreativnost izražajnija jel' da?
Bolje ti je da uzmes klub iz Njemacke koji nije u top3,probaj s Leverkusenom..vrati im staru slavu :mrgreen:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
KiaKaha
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 jul 2013, 18:55
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la KiaKaha » 15 jul 2013, 14:55

A imas i solidne finansije...Imas Schurlea,Bendera, i sa par ciljanih pojacanja mozes u samu vrh...

A ako zelis sa minimalnim ulaganjima napadat Bundesku i CL onda uzmi dortmund jer su pokriveni sa svim pozicijama savrseno,treba ti samo par back-up igraca u slucaju da zadrzis sve postojece...

Kreativnost ostavi na default,jer se radi o timskoj igri,a eventualno mozes playmakeru stavit na individualnim instrukcijama izrazeniju slobodu i jos Gotzeu i tako igracima koji imaju visoku FLAIR ocjenu...
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Zadnja izmjena: KiaKaha, dana/u 15 jul 2013, 14:57, ukupno mijenjano 1 put.
" Vise je dobrih ljudi na svijetu nego zlih. Mnogo vise. Samo se zli dalje cuju i teze osjecaju. Dobri cute." M. Selimovic

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 14:57

xinxee je napisao/la:
RMA je napisao/la:Hvala na savjetu. Nego nisam još odlučio koji tim. Preferiram Njemačku ili Španiju i dvoumim se između BVB-a, Leverkusen, Schalke, a iz Španije baš nemam blage koga da uzmem. Pa eto preporuči od ova 3 sa kojim bi bilo najzanimljivije.

Ps.
Kreativnost izražajnija jel' da?
Bolje ti je da uzmes klub iz Njemacke koji nije u top3,probaj s Leverkusenom..vrati im staru slavu :mrgreen:
Da ih vratim na 2. mjesto? Zanimljivo....

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 15 jul 2013, 15:00

ma probat ću sa Leverkusenom, jer nema igrača koji bi se mogli uklopiti u tiki-taku sem možda Bendera koi bi poslužio kao BWM. Uz to solidan budžet, kao i slaba kluba, a ne tako bajan 1. sastav kao što sam napisao.

BVB je popunjen fino, iao ne bi svaki prvotimac bio kompaktibilan sa tiki-takom.

Avatar
RMA
Postovi: 265
Pridružen/a: 03 jul 2012, 15:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la RMA » 16 jul 2013, 14:12

Napokon sam počeo novu igru. Wolfsburg je ipak na kraju tim koji sam izabrao. Ekipa očajna, barem za igru koju preferiram, te ih se ne možeš rješiti. Doveo 2 pojačanja, Iličića i Prib-a. Formacija će najvjerovatnije izgledati ovako:

-----Benaglio-------
Fagner------Naldo----?------Rodrigez
-----------Iličić-----Prib-----?-----
Vierinha( ili ako negoga drugog nađem po adekvatnoj cijeni)------Diego---------Pilar( isto kao i za Vierinhu)

Krila i DPL su mi najveći problem, a formacija je bez klašičnog napadača.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4282
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Football Manager 2013

Post Postao/la AjsKjub » 16 jul 2013, 19:56

Belgija

3-5-2 (Tika-Taka v.2)
-----------------------------(Curtois)GK---------------------------
----(verthongen)CB--(kompany)BPCB---(aldenwieder)CB------
------------------(Fellaini)AM/D----(Witsel)AM/D------------
-(R.Nain.)WM/S---------(Hazard)DLP/S--------------(Dembele)WM/S
-----------------(Lukaku) AF/A-----(Benteke) DLF/A-----------

Sa ovime sam osvojio svjetsko i neporazen sam za sad. Rotirao sam Dembelea i Bruynea ali se na kraju odlucio za Dembelea jer je ovaj drugi pravio defanzivno mnogo gresaka. Hazarda svi forsiraju na AMC a covjek kao Deep Lying Play ubija (sa podesenim instrukcijama, ono run with ball i player creativity). Isti slucaj sa Lukakuom koji unistava na AF a tu ga gotovo niko ne igra.
Unico amore sei!
❤️🖤

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.