Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
fanatic1991
Postovi: 2293
Pridružen/a: 31 maj 2010, 02:27
Lokacija: Brcko DC
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la fanatic1991 » 04 okt 2013, 20:57

Kakva pomoc u vezi dukata??? to mi je jedini problem :/ Tek sam poceo igram sa BiH (logicno) zauzeo sam zetu i ragusu xD ali mi je problem sto idem u minus pa ako moze neki savjet bio bih zahvalan....sada sam spustio da je minus samo 0.04 :/ ali sve dok nije plus **** ga..... EU IV u pitanju xD
I dont have a singnature:(
Can i have yours?

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 06 okt 2013, 23:14

" onclick="window.open(this.href);return false;
tek je 1678.
Ja sam kreten,al ne mogu sebi pomoć :mrgreen: Savršenu igru pretvaram u 300 overextention :lol:
Jbg vodio rat protiv Austrije i Mameluka i toliko ih razvalio da sam se jedva i na ovom zadržao.7 godina trajao rat,oni od 4. nisu imali vojske :mrgreen:

Ne trebam ni spominjat da su sad svi u koaliciji protiv mene.

Sad nekih 50-ak godina mira pa da konačno i tu Indiju hvatam :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 07 okt 2013, 00:46

Nebeska Bosna ili Bosna do Tokija. Bez toga ne dolazi na temu.

:mrgreen:

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 07 okt 2013, 00:53

DukeOfWellington je napisao/la:Nebeska Bosna ili Bosna do Tokija. Bez toga ne dolazi na temu.

:mrgreen:
To je prelako,daj nešto teže. :mrgreen:

Vodim PU s Rusima i mogu ih integrisat u svoje carstvo,al bi se slomio dok sve njihove provincije uredim.
A imam i ovaj Fidži :mrgreen:
Mada bih Šveđane mogao pripojit,oni nisu toliko veliki. :mrgreen:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 07 okt 2013, 01:03

Pregled'o sam mapu detaljno, vidim da si se razbac'o i na Pacifiku. Nemoj mislit' da ti popujem kao onaj gore, ali ono što si uzeo je grupa Polinezijskih otoka (iako je taj dio mape vrlo neprecizno urađen, ne izgleda to onako ni blizu u stvarnosti).

Hoćeš da kažeš da moje izjave o Bosni do Tokija konotiraju da bi taj dolazak morao doći preko Rusije :mrgreen: Baš sam providan sa ovim svojim izjavama, sreća da nismo na nekoj prometnoj temi :lol:

Sa tolikim oe ne uzimaj ništa, ali nemoj propustiti priliku da do kraja scenaria proširiš svoju imperiju i na nalazišta gasa :mrgreen:

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 07 okt 2013, 01:18

DukeOfWellington je napisao/la:Pregled'o sam mapu detaljno, vidim da si se razbac'o i na Pacifiku. Nemoj mislit' da ti popujem kao onaj gore, ali ono što si uzeo je grupa Polinezijskih otoka (iako je taj dio mape vrlo neprecizno urađen, ne izgleda to onako ni blizu u stvarnosti).

Hoćeš da kažeš da moje izjave o Bosni do Tokija konotiraju da bi taj dolazak morao doći preko Rusije :mrgreen: Baš sam providan sa ovim svojim izjavama, sreća da nismo na nekoj prometnoj temi :lol:

Sa tolikim oe ne uzimaj ništa, ali nemoj propustiti priliku da do kraja scenaria proširiš svoju imperiju i na nalazišta gasa :mrgreen:
Znam i ja da to nije uredu.Zato i kažem ovaj Fidži :mrgreen: To je čisto da se približim Australiji,planiram na svakom kontinentu imati jaku državu.Samo sam pogriješio što nisam kolonizirao malo Afrike,možda mi zafali robova. :mrgreen:

:lol:

Normalno da mi je cilj pokupiti sve energetske resurse na planeti,ali prije toga obnova Justinijanovog carstva(malo sam pretjerao s Mađarima i Poljacima :mrgreen: )i pentarhije :mrgreen: Ne trebam ni spominjati da sam promjenio glavni grad i da je to sada Konstantinopolj :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 07 okt 2013, 15:32

Ma ne znam šta debatirate oko toga gdje da se širi. Neka uzme SVE! Cijelu planetu i kraj priče. I ovako već ima prste u svakoj piti. Legenda, overextension 300. Hehe. Mogu misliti ustanaka i koalicija protiv tebe. :lol:

Sram te bilo za glavni grad. Prodana duša. Umjesto da Bobovac, Visoko ili Sarajevo pretvoriš u centar svijeta ti ideš u tuđi grad. Sram te bilo! :evil: :|
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 08 okt 2013, 16:42

Zinula mu guzica za carigradska zvona.

:mrgreen:

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 08 okt 2013, 17:26

Overextension haman 0 trebam još par provincija coreat,bilo je zanimljivo gušit pobune.Niko me nije smio napast iako su svi u koaliciji protiv mene,al ono vojska nas i braće Rusa 450k+braća Vikinzi izađe na pola miliona što je vjerovatno više nego svi ostali zajedno.A ono i Britanci su mi ostali vjerni saveznici iako sam im svašta radio u prošlosti.

Sveto Pravoslavno Bosansko Kolonijalno Carstvo ima još samo 2 misije.To su vratiti Rim pod okrilje prave crkve i zauzeti bogate prostore Indije,al to ću nastaviti drugi put.

Glavni grad sam premjestio jer je lakše upravljati iz Konstantinopolja,koji je preimenovan u Tvrtkov Grad ili Tvrtkopolis na zajedničkom jeziku.Visoki je previše zapadno i daleko od istočnih provincija carstva.Vladajuća dinastija Trastamara(Izumrli bosanski Kotromanići jbg,pobuni se ponekad neki Hrvatinić,al mu mala vojska.Ja ga ni ne napadnem,al dođu Rusi i sruše ga. :lol: ) i dalje obitava u Visokom,dok zimi idu u ljetnu rezidenciju koja je u Aleksandriji,koja sada nosi ime Matijandrija po Matiji II koji ju je oslobodio od barbarskih Arapa.
:mrgreen:

Inače usput sam počeo novu s Poljskom,krenuo sam od pada Carigrada pa je bilo zanimljivo gledat Austriju kako vraća svoje teritorije. :lol: Mogla bi biti zanimljiva igra jer su sve najvažnije sile dobro krenule,ali ne predobro što je važno.Ja aneksiram Moldavce i Mazoviju.Teutonce sam uzeo pod svoju vlast i sad mi je glavno razvijat administrativnu tehnologiju da mogu brzo formirat Komonvelt.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 08 okt 2013, 18:13

Znači kuća Trastamara iz koje potiče kraljica Isabella I 'Katolkinja' vlada pravoslavnom bosanskom imperijom? Interesantno.

Ja još Engleze silujem. Igram se sa njima. Pustim ih da malo stanu na noge i onda ih ugazim dobro zajedno sa Francuzima. To mi dođe ko razonoda. Jadni non-stop im se javljaju uzurpatori zbog nestabilnosti. Ni jedna dinastije ne vlada duže od dvije generacije prije nego se pokolju. Proširio sam se na istočnu obalu Sjeverne Amerike i Karibe. Uzeo Kubu i sada ganjam Jamajku prije Portugalaca. Onda idem na Flandriju i to nizozemlje. Nisam neki osvajač, ni približno kao ti. Imam finu vojsku, jaku, profesionalnu, modernu sa velikom tradicijom, ne previše veliku (22.000) i veliku mornaricu. Ali zato imam para kamaru. Gledam sada da zavladam Svetom stolicom kroz svoje kardinale. Kod mene je tek 1530. godina
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 08 okt 2013, 18:17

Bacite mape ako vam nije mrsko. Mislim da LBJ ima šanse i za WC ako se potrudi.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LenBias » 12 okt 2013, 15:20

instalirao sam ovu osvajacku igru, izgleda zanimljivo ali treba pohvatati ovo sve, kako, sta, kada, kome, koliko, gdje i ostalo :mrgreen: nadam se da nece proci previse vremena za uhodavanjem u samo igranje :D
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la T-MAC » 14 okt 2013, 20:46

dugo nisam bio ovdje... ja sa osmanlijama jos guram mada mi je infamy presao 80...patim se sa pobunama sad,svako malo..ali evo usao sam u period mira nekih 15 godina,smirio sam se pokusavam sve dovest u red..pruskoj saljem dukate non stop da ih stavim na svoju stranu ali ne zele u savez sa mnom..osjecaju se ugrozeno od mene(kao i ostala evropa) :mrgreen:
vjerovatno ce se rusko carstvo sad nekad formirati pa cu dobiti protivnika za narednih 200 godina :mrgreen: --al do tada,cu se baviti smirivanjem drzave iznutra..
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 14 okt 2013, 22:24

T-MAC je napisao/la:dugo nisam bio ovdje... ja sa osmanlijama jos guram mada mi je infamy presao 80...patim se sa pobunama sad,svako malo..ali evo usao sam u period mira nekih 15 godina,smirio sam se pokusavam sve dovest u red..pruskoj saljem dukate non stop da ih stavim na svoju stranu ali ne zele u savez sa mnom..osjecaju se ugrozeno od mene(kao i ostala evropa) :mrgreen:
vjerovatno ce se rusko carstvo sad nekad formirati pa cu dobiti protivnika za narednih 200 godina :mrgreen: --al do tada,cu se baviti smirivanjem drzave iznutra..
Nema ti ništa od toga sa Prusijom. Različite vjere. Bezveze trošiš pare.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 15 okt 2013, 00:34

" onclick="window.open(this.href);return false;

Komonvelt formiran.
Igrat s Poljskom je prejednostavno.Diplomatski aneksiram sve oko sebe :mrgreen: Evo trebam i Brandenburg vasalizirat,odnosi mi blizu 190,a imam i brak i savez :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Marley
Postovi: 437
Pridružen/a: 13 avg 2011, 00:07
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Marley » 17 okt 2013, 13:26

Instalirao igru, uradio crack, i kad pokrenem, sve ide normalno do trenutka kada treba prikazati onaj meni new game i ostalo i u tom trenutku izbaci EU4 stoped working...koje razocarenje :( Ima li neko mozda ideju do cega je i kako bi se moglo rijesit. Do hardvera sigurno nije jer pokrecem i novije igrice, jedino moze biti do windowsa, koristim win7 64bit SP1 ultimate,cuo sam da je to cest problem sa ovim OS...

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 19 okt 2013, 18:11

Marley je napisao/la:Instalirao igru, uradio crack, i kad pokrenem, sve ide normalno do trenutka kada treba prikazati onaj meni new game i ostalo i u tom trenutku izbaci EU4 stoped working...koje razocarenje :( Ima li neko mozda ideju do cega je i kako bi se moglo rijesit. Do hardvera sigurno nije jer pokrecem i novije igrice, jedino moze biti do windowsa, koristim win7 64bit SP1 ultimate,cuo sam da je to cest problem sa ovim OS...
Ja koristim isti OS i neba problema. Možda ti UAC radi problem. Pokrećeš li igru kao administrator?
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Ethel » 21 okt 2013, 22:47

Moze li mi neko ukratko objasniti osnove ovog Europa Universalisa 4, uzmem Britaniju i vec sam u ratu sa Francuskom i ostalom klapom, ali jednostavno ne mogu shvatiti igru nikako, shvatio sam kako praviti vojsku, kretati je i interface ali ostalo nista :|
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2013, 17:59

Šta ovo niko ne igra?

" onclick="window.open(this.href);return false;
1811. s Komonveltom.Ako se ne varam imam još 10 godina da obrišem Bohemiju i možda još koju od ovih manjih državica.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 10 nov 2013, 18:05

Kawhi je napisao/la:Šta ovo niko ne igra?

" onclick="window.open(this.href);return false;
1811. s Komonveltom.Ako se ne varam imam još 10 godina da obrišem Bohemiju i možda još koju od ovih manjih državica.
Nemoj pričat da je AI napravio ovoliko moćnih država? Nije slučajno multiplayer?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.