Odlazak u brazil... (navijači)

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
alemsa
Postovi: 23908
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la alemsa » 16 okt 2013, 23:17

LenBias je napisao/la:sumnjam da ce se bez nekih 2500-3000 maraka moci otici, boraviti, jesti i piti dole :roll:
Sigurno da je vise brate.
mene ce izac 2650$ avio karta, hotel I ulaznice za 4 tekme (u slucaju da prodjemo grupnu fazu), a onda plus alkohol, koke I rekviziti :mrgreen:
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 16 okt 2013, 23:20, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

AMADUDI
Postovi: 347
Pridružen/a: 02 jul 2010, 18:48
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la AMADUDI » 16 okt 2013, 23:20

" onclick="window.open(this.href);return false;

Kad ti neko kartu plati za brazil

Avatar
Sheyi
Postovi: 12154
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Sheyi » 16 okt 2013, 23:27

Nista od sutra pa do Maja ganjat na kladionici iznose preko 5000 ubost ce vala, trebalo bi, mozda, nadam se :mrgreen:

maler1312
Postovi: 43
Pridružen/a: 31 okt 2012, 18:50
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la maler1312 » 16 okt 2013, 23:33

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Consigliere » 17 okt 2013, 00:41

75% dijaspora, 25% odavde. Ocekujem nekih 7-10 hiljada na svakoj utakmici.
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
ArthurBishop
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 jun 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la ArthurBishop » 17 okt 2013, 00:42

Bez 10 milja maraka ni ne pomišljajte da idete, osim u slučaju da ne želite da vas neko nagu.zi k'o karnevalsku plesačicu.
Brazil je je.ben do pič.ke materine tako da bi bilo amaterski ići sa malo keša. Samoubilački.
Željezničar za život cijeli!

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la NoName » 17 okt 2013, 00:56

Preskupo. Jos je problem sto ce sve i dodatno poskupiti, prevozi po Brazilu, onda hrana i piće... Bukvalno će biti nekih 3000 milje maraka po utakmici. Razmišljao sam o varijanti da idem sa suprugom ali trošak je prevelik. Odustajem.

Sent using Tapatalk2
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
AARON16
Postovi: 62
Pridružen/a: 26 avg 2013, 17:15
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la AARON16 » 17 okt 2013, 00:59

sve i da je yebena flasa soka na utakmici 100 dolara, da košta 3 milje po utakmici, de ba ljudi, malo pretjerujete sa tim ciframa :roll:

Avatar
exbabilon
Postovi: 2288
Pridružen/a: 19 feb 2012, 09:34
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la exbabilon » 17 okt 2013, 01:12

Ogromna se lova ovdje vrti, previse za svakog normalnog covjeka u BiH. Prica se o kreditima, cudima, al cisto sumnjam da ce neka znacajna brojka krenuti iz Bosne za Brazil. Iz moje perspektive govorimo o nemogucoj misiji, nazalost.
Navijati za druge klubove je stvar geografije, navijati za Želju je stvar filozofije.

pisac
Postovi: 1370
Pridružen/a: 26 sep 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la pisac » 17 okt 2013, 01:30

Radim kao avio agent pa cu vam napisati par informacija vezano za lezove. Iz Sarajeva je najeftinije Turkishem za Sao Paolo, oko 2000KM povratna karta. Za Rio je najbolja i najeftinija opcija iz ZG air francom isto oko 2000km povratna karta. Narano, ovo je teoretski najeftinija tarifa za koju morate imati dosta srece da je kupite i to minimum pola godine ranije. Jos jedna bitna stvar ovo su nerefundabilne tarife i datumi se nee mogu mijenjati.Znaci kad kupite to je to, ne postoji nikakva mogucnost promjene.
Inace, posto radim u turizmu, vec smo gledali mogucnost aranzmana, ispod 12 000km tesko da ce biti odlazak na tri utakmice, 12 dana.

Avatar
alemsa
Postovi: 23908
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la alemsa » 17 okt 2013, 01:54

Ma sad ako se odradi sve, moze se naci I izac do 5 milja maraka, sa kartom hotelom I kartama za tekme. Trenutno su cijene karata do 100$ grupna faza, hoteli se mogu naci I od 70$ po noci, ne treba ti 5 zvjezdica, mislim ono tus, spavanje I vozdra. Jedino je **** sto se ne zna gdje cemo igrati, sto su blize gradovi to bolje, jer se onda moze putovati autobusom. Nije niko lud da zalazi po nekim Brazislkim sokacima, lagano s turistima I to je to, kesa u svakom slucaju sto manje kod sebe, kartice I ostalo u dure.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Cartman » 17 okt 2013, 01:55

Cijene ce bit lude za hotele i avionske karte unutar Brazila. A grupe se ne igraju u jednom gradu ili uopste u gradovima koji su blizu, nego sa jedno strane Brazila na drugu. A nije to bas kao od Zenice do Sarajeva.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la terabajt » 17 okt 2013, 02:08

Cartman je napisao/la:Cijene ce bit lude za hotele i avionske karte unutar Brazila. A grupe se ne igraju u jednom gradu ili uopste u gradovima koji su blizu, nego sa jedno strane Brazila na drugu. A nije to bas kao od Zenice do Sarajeva.
Rio - manaus preko 3 000 km hehe.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 okt 2013, 02:33

Kad izvuku grupe znat ćemo više, ako nas smjeste u grupu sa Manausom onda ništa...

Mislim, lijepo bi bilo otići u grad gdje smo igrali onu čuvenu prijateljsku prije 16 godina, al' nema nikakve sumnje da će avionske karte biti preskupe, pogotov ove lokalne, pa zato su oni i razbacali istu grupu u različite gradove, valja uzet pare na sve živo. Bogati Englezi, Francuzi (?), Holanđani, Belgijanci, Nijemci, pa onda bogati Japanci i Koreanci, pa opet bogati Australci, valja im uzet pare kako-tako, mi smo tu kolateral.

Avatar
alemsa
Postovi: 23908
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la alemsa » 17 okt 2013, 02:47

DukeOfWellington je napisao/la:Kad izvuku grupe znat ćemo više, ako nas smjeste u grupu sa Manausom onda ništa...

Mislim, lijepo bi bilo otići u grad gdje smo igrali onu čuvenu prijateljsku prije 16 godina, al' nema nikakve sumnje da će avionske karte biti preskupe, pogotov ove lokalne, pa zato su oni i razbacali istu grupu u različite gradove, valja uzet pare na sve živo. Bogati Englezi, Francuzi (?), Holanđani, Belgijanci, Nijemci, pa onda bogati Japanci i Koreanci, pa opet bogati Australci, valja im uzet pare kako-tako, mi smo tu kolateral.
Ma dajte ba, previse zadajte te cifre, pa nisu ni Englezi ni Francuzi, ni Japanci ni Amerikanci milioneri, to su cifre za tipove koji zaraduju preko 200 hiljada godisnje, sto su u manjini, u svim tim drzavama poredeci sa srednjim I siromasnim stalezom. Cito sam I dosta I od likova, koji su bili u Juznoj Africi za 5 milja su likovi prolazili sa svim troskovima.
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 17 okt 2013, 02:51, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 okt 2013, 02:51

alemsa je napisao/la:
Ma dajte ba, previse zadajte te cifre, pa nisu ni Englezi ni Francuzi, ni Japanci ni Amerikanci milioneri, to su cifre za tipove koje zaraduju preko 200 hiljada godisnje, sto su velikim manjinama, u svim tim drzavama poredeci sa srednjom I siromasnim stalezom. Cito sam I dosta I od likova, koji su bili u Juznoj Africi za 5 milja su likova prolazili sa svim troskovima.
Milioner može otić' na prvenstvo da to ni ne osjeti. Ne znam što uopšte spominješ milionere.

Države koje sam ja nabrojao imaju GDP po glavi stanovnika preko 35,000 dolara, a BiH ispod 10,000 dolara.

Pa ti vidi.

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la samson » 17 okt 2013, 03:18

Ko ima nesto lovice, a da mu nije kriza za poslije, sada kupi kartu i ostavi sebi do 500 Eura u dzep.

Sa smjestajem se pretjeruje, sigurno ce se naci povoljnih sobica. Vjerujem da jos uvijek jeftinije od Hrvatske jer su gradovi ipak ogromni.

Cijene karata su mi nekako paprene (ne znam kako je u JAR-u bilo) mada se grupna faza moze solidno financijski proci (isto pravilo kao i za avionsku).

Mislim da su objavljene cijene obicno fatanje na fazon sa euforijom, dijasporom, ... Naravno, tu su i turisticke agencije koje traze svoj komad leba. U vlastitoj reziji to se moze mnogo pametnije odraditi ..

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Pirke » 17 okt 2013, 06:27

alemsa je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:Kad izvuku grupe znat ćemo više, ako nas smjeste u grupu sa Manausom onda ništa...

Mislim, lijepo bi bilo otići u grad gdje smo igrali onu čuvenu prijateljsku prije 16 godina, al' nema nikakve sumnje da će avionske karte biti preskupe, pogotov ove lokalne, pa zato su oni i razbacali istu grupu u različite gradove, valja uzet pare na sve živo. Bogati Englezi, Francuzi (?), Holanđani, Belgijanci, Nijemci, pa onda bogati Japanci i Koreanci, pa opet bogati Australci, valja im uzet pare kako-tako, mi smo tu kolateral.
Ma dajte ba, previse zadajte te cifre, pa nisu ni Englezi ni Francuzi, ni Japanci ni Amerikanci milioneri, to su cifre za tipove koji zaraduju preko 200 hiljada godisnje, sto su u manjini, u svim tim drzavama poredeci sa srednjim I siromasnim stalezom. Cito sam I dosta I od likova, koji su bili u Juznoj Africi za 5 milja su likovi prolazili sa svim troskovima.
JAR je bila farsa od organizacije... Poznajem jednu curu koja se je uvalila u treći red iza klupa za finale besplatno. -_-

Neznam koliko su izgubili na tom prvenstvu... Uglavnom su u Brazilu raja kokuz, i oderat će turiste koliko mogu tokom tih mjesec dana.

Ja ću vidjeti hoću li ići. Ako neću, godišnji odmor ću provesti u Mostar. Između utakmica na Bunu ili na more i to je to. Ta će Brazil.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la MuhamedTM » 17 okt 2013, 06:39

2006 sam bio u Brazilu ,STL-sao P. Tad je bilo jeftino karta povratna bila 990$. Hotel bio solidan 50 $ noc a bilo je i nekih dilova ako ostanes duze onda je jeftinije , hrana jeftina sve jeftino . Eh sad ce za SP biti skuplje sto je i normalno ali misljenja sam da nece biti preskupo, po mojoj nekoj racunici treba 3000-4500 $. Bice nas Bosanaca no sikiriki ,kredit majka :)
Najeftinije ce biti preko agencija i to treba odma trazit ,kako,sta itd.
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Odlazak u brazil... (navijači)

Post Postao/la Unofficialpage » 17 okt 2013, 11:41

Sam skupljat za kartu i prevoz, hranu i pice od kluce pomnjeti. Ponjeti 10-tak kanistera vode, pit samo po potrebi, kupit onih narezaka, salama, sudzuke i suhog mesa. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.