Fudbalska reprezentacija Kosova

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
stolica
Postovi: 183
Pridružen/a: 09 maj 2009, 12:23
Kontakt:

Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la stolica » 20 jan 2014, 13:54

Mislim da nema ove teme, a da ista pripada ovdje.
Smatram da je ovo reprezentacija koja će imati simpatije svih nas, posebno znajući kakvu nepravdu je povijesno doživljavao narod Kosova, te će i ovo postati bitna komponenta identiteta ove države na putu ka njenom afirmisanju.
Impuls za otvaranje teme je upravo i bio tekst na ovoj stranici, te neka to i bude uvod u taj sportski dio ove teme...

Pozdrav... ;)
Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju –
pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

Sve što je na Zemlji prolazno je, ostaje samo Gospodar tvoj, Veličanstveni i Plemeniti

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 20 jan 2014, 13:58

Ja mislim da ce ti se ovo zatvoriti nakon 10 postova. Ne znam zasto bi imala necije simpatije ovdje, da napokosti Srbiji, Srbima? Zna se ciji je to povijesni teritorij, no eto, u suprotnom je dovoljno samo napuniti neku regiju Albancima i proglasiti nakon par stoljeca autonomiju.
...Život za Široki...

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la BABADZO » 20 jan 2014, 14:06

Sto bi se zatvaralo ? Jel ljude FIFA prihvatila ? Ako se odazove pola onih igraca imali bi veoma respektabilnu reprezentaciju koji bi mogla biti bare bare sa svima sa balkana.Tema je na mjestu i naravno da ce imati velike nase simpatije kako i prilici.Da necu za srbe navijati mozda ?

Avatar
stolica
Postovi: 183
Pridružen/a: 09 maj 2009, 12:23
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la stolica » 20 jan 2014, 14:18

ŠB_Fidelis je napisao/la:Ja mislim da ce ti se ovo zatvoriti nakon 10 postova. Ne znam zasto bi imala necije simpatije ovdje, da napokosti Srbiji, Srbima? Zna se ciji je to povijesni teritorij, no eto, u suprotnom je dovoljno samo napuniti neku regiju Albancima i proglasiti nakon par stoljeca autonomiju.
Mislim da se ipak neće zatvoriti, jer će ova reprezentacija nadasve biti repsektabilan faktor u fudbalskom smislu i kao takva nesumnjivo ima mjesta za svoju temu ovdje. Sa pravnog stanovišta svaki narod ima pravo na samoopredijeljenje koje na koncu usljed nekih uslova (u slučaju Kosova definitivno i postoje- nereprezentativnost naroda kroz predstavnička tijela i slično kao i višedecenijsko ugnjetavnje kosovskog naroda) vode i do prava na secesiju. Biti na strani ugnjetavanih je ljudski čin i to je zašto će imati moje simpatije, različiti su razlozi zašto će neko simpatizirati ovu ekipu, ali ti razlozi su manje- više nebitni. Bitna je činjenica njihovog priznanja.

Reprezentacija Kosova, ukoliko se ostvare određene pretpostavke će biti izuzetno snažna ekipa koja će imati svoga mjesta i na evropskoj i svjetskoj fudbalskoj sceni.
Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju –
pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

Sve što je na Zemlji prolazno je, ostaje samo Gospodar tvoj, Veličanstveni i Plemeniti

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la phily » 20 jan 2014, 14:22

sad sam procitao clanak na naslovnoj stranici, pa kako ce jaku ekipu Kosovo imati ako svi nabrojani igraci izaberu Kosovo...
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la Blaszczykowski » 20 jan 2014, 14:56

Podrška temi. Kosovo je u regiji, Kosovo je država i Kosovo ima reprezentaciju.

Od poznatih nogometaša, za Kosovo bi mogli igrati Shaqiri, Behrami, braća Xhaka, Cana, Ademi, Mehmedi, Dzemailli, Ujkani, Beqiraj...
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 910
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la NukeR_G1970 » 20 jan 2014, 14:58

Smesna tema od jos smesnijih likova. Slab pokusaj provokacije ;)

I Katalonija ponekad odigra prijateljski mec za sebe ali nije reprezentacija, ne talasajte bez potrebe.

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 20 jan 2014, 15:00

mene zanima sta "MONOLOG, DREAMER, CARTMAN i slicni forumasi" misle o repki Kosova? nesto ih nema u poslednje vrijeme, valjda ih posao previse obavezuje, tako da slabo imaju vremena za komentare....

Avatar
SalePD
Postovi: 464
Pridružen/a: 16 okt 2013, 14:22
Lokacija: Prijedor
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la SalePD » 20 jan 2014, 15:13

ŠB_Fidelis je napisao/la:Ja mislim da ce ti se ovo zatvoriti nakon 10 postova. Ne znam zasto bi imala necije simpatije ovdje, da napokosti Srbiji, Srbima? Zna se ciji je to povijesni teritorij, no eto, u suprotnom je dovoljno samo napuniti neku regiju Albancima i proglasiti nakon par stoljeca autonomiju.
Svaka čast, pogotovo jer po tvom pisanju primjetim da nisi Srbin, a da si svijestan neki prostih istorijskih činjenica. Ova tema je čista provokacija. Nema to veze sa tim ko je koje nacionalne pripadnosti, svaki normalan čovjek zna šta je Kosmet. Naša BiH nije priznala nezavisno Kosovo, a ovi forumaši koji su iz BiH žele da navuku simpatije drugih forumaša prema toj reprezentaciji, samo u cilju ovoga što si već spomenuo, da se prkosi pripadnicima jednog naroda.
Moderatori ako su imalo pametni, izbrisaće temu, jer će biti magnet za fašistička prepucavanja.
RŠD Velež

Marijan Beneš

Stop nacional-šovinizmu!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la Monolog » 20 jan 2014, 15:16

NukeR_G1970 je napisao/la:Smesna tema od jos smesnijih likova. Slab pokusaj provokacije ;)

I Katalonija ponekad odigra prijateljski mec za sebe ali nije reprezentacija, ne talasajte bez potrebe.
Šta tebe ovdje ima provocirati? FIFA je priznala Kosovo i to je više nego dovoljno da se pokrene tema. Budite sigurni da ću svakoga čiji postovi budu "mirisali" na nacionalizam i udarce ispod pojasa - lično banovati za sva vremena.

Dakle, lijepo se ponašajte i nema problema. Ukoliko mislite da ova tema nije za vas - zaobiđite je. I ja zaobilazim određene teme u širokom luku. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 910
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la NukeR_G1970 » 20 jan 2014, 15:22

Nema ja sta da se svadjam ili prepirem sa nekim preko interneta, pogotovo sa likovima poput tebe koji verovatno misle da je uspeh u zivotu biti moderator na forumu :)

Pozdrav svima koji pokusavaju provocirati ovom temom, al' opet kazem, slab pokusaj ;)

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la Monolog » 20 jan 2014, 15:27

NukeR_G1970 je napisao/la:Nema ja sta da se svadjam ili prepirem sa nekim preko interneta, pogotovo sa likovima poput tebe koji verovatno misle da je uspeh u zivotu biti moderator na forumu
Dovoljno si rekao.

Svoje uspjehe i neuspjehe držim za sebe, van okvirova virtualnih stvarnosti. Također, ti (ne)uspjesi nemaju nikakve veze sa ovim forumom. Ovo što ovdje radim je čisto da pomognem, nikako da promovišem samog sebe ili neku svoju ideologiju. :mrgreen:

S druge strane, lijepo je kad se neko ovako "nehotice" otkrije. :D

Eh, kad smo to riješili - ostaje nam samo još da razriješimo pojam "svađe" iliti "prepirke". Ko se ovdje svađa? :mrgreen: Vidim nekoga ko bi mijenjao nešto što mu se ne dopada, ne vidim nikakve argumente. Svoje frustracije ćeš ispoljavati na drugom mjestu -> ovdje sigurno nećeš. :D

Usput, ako se državljani Bosne i Hercegovine (podsjećam te, stranica je sportsport.ba) ne žale na postojanje teme "Fudbalska/košarkaška reprezentacija Srbije", stvarno ne vidim razlog zašto bi se ti žalio na postojanje ove teme. Jednostavno ga ne vidim.

Pozdrav.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 20 jan 2014, 15:40

Imam ja jedan razlog, ako je bitno/relevantno, BiH (kao okvir u kojem djeluje i ss.ba) nije priznala Kosovo. ;) Pa je nekako i neminovno (kao sto vidis iz par komentara) da ce dovesti do rasprave.
Postojanje Srbije (i shodno tome njenih reprezentacija) pak, vjerujem, stoji neosporeno.
...Život za Široki...

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la Monolog » 20 jan 2014, 15:52

Ovdje govorimo o, de da još jednom pročitam (možda sam i ja pogrešno shvatio...ah, nisam), fudbalskoj reprezentaciji Kosova. Dakle, to je ono što nas interesuje. Eh, s obzirom da sam ja jedan od pristalica one, sklonimo politiku od sporta, ovoj temi dajem zeleno svjetlo. Zašto? Zato što ćemo ovdje govoriti ISKLJUČIVO o fudbalu. Ne zanimaju me bojevi, politička previranja, kojekakva podmetanja. Ovo nije forum koji se bavi tim stvarima.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la Tribalian » 20 jan 2014, 15:58

stolica je napisao/la: Smatram da je ovo reprezentacija koja će imati simpatije svih nas

:lol: :lol: :lol:

Uvazavam realnost , Kosovo je ne mogu reci nezavisna, ali neka drzava, protektorat sta vec , sto je i nebitno za ovu temu.FIFA ih priznala, svaka cast . Samo ne znam kako ce ta ista FIFA da natera jedno 10 evropskih reprezentacija ( Srbija, Spanija, Kipar, Rusija, Belorusija, Rumunija...) da igraju na teritoriji samoproglasene drzave Kosovo.Izvolite pisite, vi koji ste odusevljeni ovim priznanjem , o infrastrukturi ( sportskoj) na Kosovu i slicno.I zamolio bih moderaciju da ovo u naslovu teme " KOSOVA" gramaticki ispravi jer se ne pise ceo naziv velikim slovima, u koliko je doslo do neke meni nepoznate reforme u pravopisu , po kojoj bi se sve pisalo velikim slovima, zamolio bih da u naslovu i reprezentacije Hrvatske i Srbije stoje naslovi napisani velikim slovima. Nema nacionalizma , nema sovinizma.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija KOSOVA

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 20 jan 2014, 16:17

Monolog je napisao/la:Ovdje govorimo o, de da još jednom pročitam (možda sam i ja pogrešno shvatio...ah, nisam), fudbalskoj reprezentaciji Kosova. Dakle, to je ono što nas interesuje. Eh, s obzirom da sam ja jedan od pristalica one, sklonimo politiku od sporta, ovoj temi dajem zeleno svjetlo. Zašto? Zato što ćemo ovdje govoriti ISKLJUČIVO o fudbalu. Ne zanimaju me bojevi, politička previranja, kojekakva podmetanja. Ovo nije forum koji se bavi tim stvarima.
Vidis, po meni svjesno granicis, tj. prosirujes malo definicije po volji tu, odnosno zanemarujes par stavki po volji, meni to cesto kazu da radim, pa eto, ne zelis valjda biti slican meni. :) Sve ja to shvacam i sve je to u redu i nikakva, ali bas nikakva argumentirana rasprava o bilo cemu s bilo kim u bilo kojem momentu meni ne smeta kao sto svi znaju, medjutim, kao sto rekoh, smatram da ce ova konkretno tema izazvati i negativne reakcije i komentare od strane srpske populacije na forumu, sto iz BiH, sto iz Srbije, sto bi moglo dovesti do nekonstruktivne rasprave pa iz tog razloga sam dao svoje osobno misljenje koje moze, a ne mora odrazavati ni realnost ni bilo sto drugo, ali je cinjenica da ne mozes ''iscupati'' iz konteksta nogometnu reprezentaciju jedne drzave o kojoj bi distutanti iz druge drzave, konkretno BiH, trebali komentirati i raspravljati, a ta drzava, konkretno BiH, sama nije uopce priznala postojanje te drzave uopce, niti ce u skorijoj buducnosti, pa konsekventno tome je diskutabilno koliko je legitimna u ovom momentu i njena nogometna reprezentacija za raspravu u tom konekstu.
Opet kazem, moje misljenje, moje osobno vidjenje, svejedno meni sustinski, nit imam sta od toga nit mi sta posebno znaci, ali uvjeren sam nekako da je u neki nacin imalo drugacija situacija ili ''obrnute prirode'', da kazem, da bi bila izbrisana, a i nekorektno je malo prema drugim forumasima da se raspravlja o, za mene, jasnim stvarima, kao sto napisah i u prvom postu.

A sto se tice same potencijalne reprezentacije, dobra imena, nema sta, ne bi bili sami vrh u regiji, ali svakako da bi bilo kome predstavljali ozbiljnu prijetnju i potencijalnu nagaznu minu, ali posto ne vidim da ce se u bliskoj buducnosti desiti susret sa bilo kojom od reprezentacija bivse Jugoslavije...
...Život za Široki...

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Lillard0 » 20 jan 2014, 16:31

Evo nesto za pocetak :) ...
slika
RIP CITY!

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Interista » 20 jan 2014, 16:57

Tema nema smisla jer vecina kao sto je spomenuo fidelis podrzava Kosovo u inat Srbima itd.. to se moze vidjeti i na FB gdje svaki drugi komentar o reprezentaciji Kosova je tipa bice jaci od Srbije i sl. jednostavno MI(BIH) nismo priznali Kosovo niti hocemo tako da je suvisno podrzavati nesto sto je oteto zahvaljujuci Bushu i kompaniji al to pokazuje razmisljanje tupog Bosnje Palestincima oteta zemlja Srbima nije.. ali odoh predaleko tema pod kljuc

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Tribalian » 20 jan 2014, 17:07

Valon Behrami je odigrao skoro pa 50 utamica za " a" selekciju Svajcarske . Ne znam kako se on moze smatrati potencijalnim reprezentativcem Kosova ??? Shaqiri takodje, 30 utakmica za reprezentaciju Svajcarske .
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la admin » 20 jan 2014, 17:19

To jesmol MI (BiH) priznali Kosovo ili ne nema nikakve veze sa postojanjem teme o toj reprezentaciji na našem forumu. Nismo priznali ni FK Željezničar kao državu (mada će mnogi reći Država Željo), pa tema opet postoji i ima se o čemu pričati.

Obzirom da je FIFA priznala tu reprezentaciju, te da će se igrati neke utakmice, ne vidim razlog da zabranim priču o toj temi.


Toliko o tome.
E sad, svi oni koji kroz ovu temu budu furali neku politiku, branili jednu, drugu ili treću ideologiju i budu temu shvatili kao temu o državi Kosovo, a ne njenom fudbalskom timu, biće udaljeni, jer mi ne pada na pamet da trošim vrijeme na čišćenje foruma od uvoznih političkih sukoba.

ŠB_Fidelis, naš dežurni politički analitičar i vodeći historiograf desnice prvi je na listi upozorenih.

Zaključano

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.