Newcastle United F.C.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Jeste li zadovoljni dosadasnjim transferima?

1. Da
20
71%
2. Ne
8
29%
 
Ukupno glasova: 28

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 26 dec 2013, 18:18

Opet Cabaye strijelac. 8-)

Dobar meč (istina, gledao sam na preskok, nervirao sam se u prvom poluvremenu), što jest jest. Penal čist (drugi nisam ni vidio, al' isti je pao kod rezultata 4:1), crveni također. HBA u elementu (nije zabio), Remy prekinuo post, a šta tek reći za Cissea. Mislim da ni on sam ne zna kad je posljednji put zabio. No, danas je to uradio (nebitno što je sa bijele tačke), a Goufro i Moussa su uradili svoj dio posla.

Tri boda su tu, Njukaš je zabio 5 golova (u prošlom kolu 3), a u narednom kolu je prava poslastica - Svrake dočekuju Arsenala. Ne vjerujem da će tu biti upisana 3 boda, al' sam ubijeđen da će biti dobra utakmica. :D

No, o tom meču kad dođe vrijeme za to.

Newcastle je na -6 u odnosu na Arsenal ( :shock: ) i ova sezona dobrano podsjeća na pretprošlu. 8-)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
__EmIr__
Postovi: 550
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:11
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la __EmIr__ » 26 dec 2013, 19:34

Monolog je napisao/la:Opet Cabaye strijelac. 8-)

Dobar meč (istina, gledao sam na preskok, nervirao sam se u prvom poluvremenu), što jest jest. Penal čist (drugi nisam ni vidio, al' isti je pao kod rezultata 4:1), crveni također. HBA u elementu (nije zabio), Remy prekinuo post, a šta tek reći za Cissea. Mislim da ni on sam ne zna kad je posljednji put zabio. No, danas je to uradio (nebitno što je sa bijele tačke), a Goufro i Moussa su uradili svoj dio posla.

Tri boda su tu, Njukaš je zabio 5 golova (u prošlom kolu 3), a u narednom kolu je prava poslastica - Svrake dočekuju Arsenala. Ne vjerujem da će tu biti upisana 3 boda, al' sam ubijeđen da će biti dobra utakmica. :D

No, o tom meču kad dođe vrijeme za to.

Newcastle je na -6 u odnosu na Arsenal ( :shock: ) i ova sezona dobrano podsjeća na pretprošlu. 8-)
Još 2 penala čista nije svirao i crveni još jedan za stoke :lol: :lol: . I ben arfa precka i stativa :D . Mada sam misljenja i dalje da bolje igraju bez njega mislim da će opet na klupu protiv arsenala tj.nadam se. Monoloze promijeni anketu ovu molim te hocu opciju za prvo mjesto da se ubaci ! :lol:
Od malih nogu veliki navijac Anzija, Malage i Man CIty-a

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 30 dec 2013, 09:16

Poraz od Arsenala. Utakmica i nije bila lijepa za oko, gosti su u prvom poluvremenu (ili barem prvih 25 minuta) vršili takav presing da igrači Newcastlea nisu mogli prenijeti loptu na suptornu polovinu. Poslije se to malo stabilizovalo, da bi na kraju 1. poluvremena Newcastle mogao doći u vodstvo. Udarac Sissokoa brani Szczesny, da bi nakon kornera Debuchy pogodio stativu.

U drugom poluvremenu opet nikakva igra. Arsenal imao prilike preko Walcotta i Girouda ( :roll: ), a zabio preko Girouda nakon slobodnjaka.

Njukaš se nije oporavio nakon toga i poslije su stihijski napadali i to je to. Prilika nešto i nije bilo. Najbolju je promašio Debuchy, a u drugom poluvremenu je Wojo napucao Remyja i lopta je prošla malo pored desne stative. :mrgreen:

HBA po ulasku pokazao koliko je brz, prodoran, dobar dribler i ograničen u glavi. Sebičnost na nivou. Al' eto.

Suđenje dobro. Obje ekipe su "oštećene" za nekoliko faulova i to je to. Nije bilo krupnih grešaka, puštala se muška igra.


U narednom kolu Njukaš gostuje kod WBA i valjda se tu upišu tri boda. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 02 jan 2014, 16:08

Poraz od WBA + gubitak Coloccinija. Katastrofalan ulazak u 2014. godinu. Evo, mediji sada špekulišu da je Heitinga na putu za Newcastle i da će potpisati ugovor, a skoro da je sve završio sa West Hamom. Ne znam, Heitinga je ispuhao, tako da fakat ne znam šta da mislim o ovom (eventualnom) transferu.

Saylor je i dalje van stroja, Mbiwa i Williamson i ne ulijevaju povjerenje (Francuz nije nikakva konstanta), a Dummet je isuviše mlad i mlak (svakako mu pozicija stopera i nije prirodna pozicija), tako da je pojačanje potrebno. Al', pitanje je da l' je to Heitinga. :?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 13 jan 2014, 09:09

Poraz koji će biti gledan kroz prizmu nepravedno poništenog gola Tiotea. Ono uopće nije bio ofsajd, Hart nije bio zaklonjen, a Gouffran je "bježao" od lopte kako bi ista išla prema golu. Da ga je napucala lopta - bio bi ofsajd. Ovako to ipak nije bio slučaj. No, sudije su bile drugačijeg mišljenja i to je na kraju odvelo utakmicu u drugi smjer.

City je najkvalitetnija ekipa i nema nikakve potrebe da ovakvim guranjem dođu do 3 boda. No, treba biti iskren i reći kako su jučer opasno plesali kod rezultata 0:1. Newcastle je kombinovao, stvarao višak, a pred sami kraj poluvremena je i zabio gol.

Što se tiče drugog poluvremena, sjetimo se stopostotne prilike Remyja (također kod rezultata 0:1), zatim nekoliko dalekometnih pokušaja Cabayea, pa Saylorovim prilikama...

Dakako, City je također prijetio (Kompany izblokiran, prečka Fernandinha, Silvin udarac koji je završio tik pored gola, Negredova prilika...).

Ne volim Nasrija, ali ne volim ni povrede. Nadam se da nije ozbiljnije povrijeđen, no ono nije izgledalo dobro. Mbiwa je krkanski startovao (prvo ga je vukao, a zatim 2x udario po koljenu) i da sam ja sudija - dao bih mu crveni zbog dželatskog starta.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Adit
Postovi: 349
Pridružen/a: 17 dec 2013, 12:21
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Adit » 13 jan 2014, 10:20

Newcastle mi je inace simpatican klub, ali ono ponasanje jucer... :roll:
I would rather kick my daughter out of the house then let her go and support Manchester United.” - Noel Gallagher

Champions of England.

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la vm22 » 14 jan 2014, 12:48

Adit je napisao/la:Newcastle mi je inace simpatican klub, ali ono ponasanje jucer... :roll:
Newcastle je pokraden.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 19 jan 2014, 10:05

Cabaye (2x) i Remy za pobjedu protiv West Hama od 1:3. 8-)

slika

Remek-djelo. 8-)

Inače, još jedan Remy se dovodi u kontekst prelaska u Newcastle, Montpellierov Remy Cabella. Jučer je procurila vijest da je njegov otac izjavio kako će Remy do kraja prijelaznog roka preći u Newcastle i kako je to skoro pa gotova stvar. Spominje se cifra od 12 miliona funti (ne znam da l' treba povjerovati u ovo :? ). Inače, gledao sam ga par puta ove sezone i moram priznati da je momak odličan igrač. Sigurno da bi bio pravo pojačanje, ali postavlja se pitanje koliko je istinita ova vijest. :?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Claus » 19 jan 2014, 11:49

[youtube][/youtube]
8-)

Kako sam pratio Montpellier u više navrata, prvenstveno zbog Nianga (koji je tu na posudbi iz Milana :mrgreen: ), primijetio sam da je pomenuti Cabella jedan od najboljih pojedinaca u ekipi. Veznjak koji igra dosta ofanzivno (u par navrata mi se činilo da je u ulozi napadača), ima odličan pregled igre (pogledati klip), solidne dribling sposobnosti i efikasan je. Newcastle bi mogao i te kako profitirati ispostavi li se da su glasine istinite. 12 miliona nije ništa za ovakvog igrača, koji bi sigurno mogao postati još bolji pod Pardewovom palicom.

Vidim da su se malo smirile glasine oko Cabayeovog odlaska. Arsenal i posebno PSG su bili pravo zagrijani za Francuza, a čini mi se da sam negdje pročitao (Mirror!?) kako ipak od toga nema ništa. Zanima me je li transfer još uvijek realna opcija ili...? :?

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Bertrand » 20 jan 2014, 23:00

http://www1.skysports.com/football/news ... my-cabella" onclick="window.open(this.href);return false;

Opa, pao dogovor za Cabellu. Medutim, dolazi tek na ljeto. To sada i sigurno potvrduje Cabayeov odlazak, da li sada ili na ljeto.
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 21 jan 2014, 10:07

Bertrand je napisao/la:To sada i sigurno potvrduje Cabayeov odlazak, da li sada ili na ljeto.
Tipujem da ćemo Cabayea gledati do ljeta. Što zbog SP-a, što zbog činjenice da ga ni Ashley neće tek tako prodati u ovih 10-ak dana, a zna da nema zamjene za njega.

Cabaye je sigurno jedno od najboljih pojačanja Newcastlea u posljednjih x godina. Sigurno da se mogu izvući dobre pare za njega, jer je i ove godine pokazao klasu. Nadam se samo da će preći u klub koji će mu pružiti konstantno igranje u LP-u, jer Cabaye to definitivno zaslužuje. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 28 jan 2014, 09:59

Ipak Kebab ode put PSG-a. Zaslužio je igrati LP, što jest jest. Mada sam očekivao da će ga Ashley zadržati do ljetnog prijelaznog roka, al' haman se nije moglo. Što se tiče cijene - po meni je realna. Ipak je riječ o jednom od najboljih klasičnih veznjaka na Ostrvu, u najboljim je godinama, nezamjenjivi je član francuske reprezentacije i logično je da će biti na cijeni.

Sreća pa se skupilo dovoljno bodova, jer da je Newcastle na recimo 7-8 bodova manje - sumnjam da bi se ovaj potez mogao svrstati u "normalne".

Sretno Cabaye, pokazao je kako se igra za klub. U 79 odigranih mečeva u Premiershipu, skupio je 17 golova i 15 asistencija. Više nego dobra statistika za veznjaka.

Uglavnom, Cabella se mora dovesti (makar se pištoljem tjerao predsjednik Montpelliera), jer je on u stanju zamijeniti Cabayea (kako-tako). Ovih 20-ak miliona funti će biti dovoljno da se dovede Cabella i da se "iščupaju" još 2 igrača koja će Carr pronaći. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
francobaresi
Postovi: 5181
Pridružen/a: 26 maj 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la francobaresi » 28 jan 2014, 11:27

Borussia Monchengladbach say forward Luuk De Jong is travelling to Newcastle for a medical.
"Once Milan flows through your veins. It'll flow forever in your blood."
-Rui Costa-

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Kaunas » 28 jan 2014, 11:44

francobaresi je napisao/la:Borussia Monchengladbach say forward Luuk De Jong is travelling to Newcastle for a medical.
odlično pojačanje, još ako sačuvaju cabayea mogli bi dosta napraviti ove sezone 8-)
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la vm22 » 28 jan 2014, 13:17

Još jedna posudba....

Sent from my C1505 using Tapatalk

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Bertrand » 29 jan 2014, 11:12

http://www1.skysports.com/football/news ... nt-grenier" onclick="window.open(this.href);return false;

Clement Grenier je najizglednija zamjena za Cabayea, kako navodi SS. Poslata je visoka ponuda (sigurno preko 12m funti), a Aulas je vec ranije izjavio da je spreman prihvatiti dobre ponude. Grenier je nesto ofanzivniji od prirodnog Cabayea ali se uklapa u stil kakav je Pardew forsirao ove sezone, sa Cabayeom iza Remya. On i de Jong... Njukas ponovo dobar u zimskom prijelaznom roku. 8-)
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 29 jan 2014, 11:16

Ma mora se nadomjestiti odlazak Cabayea. Ukoliko bude sve gotovo sa Cabellom (da se ne razyebe nešto u međuvremenu) + Grenier, ja sam zadovoljan. Biće to ipak, koliko-toliko, dobra zamjena za Cabayea, iako je odlazak takvog igrača teško nadomjestiti. :?

Što se tiče De Jonga - ne znam šta da kažem. Nije se snešao u Monchengladbachu, al' to ne mora da znači kako će i u Newcastleu biti slab. Prije dvije godine su opasno zagrizli za njega, tako da su sigurno primijetili nešto što može pomoći Njukašu. Mlad je i sigurno da može napredovati. :D

Inače, nisam gledao sinoćnji meč i ne mogu ništa reći. Mada, pročitah da je Remy 2x pogodio okvir gola + jednom Debuchy. :?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la vm22 » 29 jan 2014, 11:43

2 puta stativa i jednom prečka. Nevjerovatno je da nisu gol dali. Moglo jr hladno biti 0-3 na poluvremenu

Sent from my C1505 using Tapatalk

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la marconato » 30 jan 2014, 21:24

http://www.****.com/vesti/urici ... evra/69774" onclick="window.open(this.href);return false;
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Newcastle United F.C.

Post Postao/la Monolog » 31 jan 2014, 08:29

Inače, svi mediji (u stvari, oni koji su pisali o ovom transferu) se pozivaju na izjavu Đuričićevog agenta. Vjerujem da je ovo tipično bildanje cijene i forsiranje priče kako bi Đuričić dobio mjesto u portugalskom timu. Nije loš igrač (pratio sam dok je igrao u Heerenveenu) i stvarno me čudi zašto nema mjesta u Jesusovom timu. Ali, čvrsto vjerujem da od ovog transfera nema ništa - ipak je riječ o 10 miliona Eura i igraču koji ove sezone nije pošteno zaigrao + nije Francuz. :mrgreen:

Grenier odbio prelazak u Njukaš. :? Pametan potez, ako ćemo se bazirati na jednu veoma bitnu činjenicu - Svjetsko prvenstvo. Ipak je cilj zaigrati tamo, a pitanje je da l' bi se odmah uklopio u Newcastleu i da li bi se privikao na otočki stil igranja fudbala, kao i život u Newcastleu. Dakle, s tog aspekta ga razumijem.

Sve u svemu, osim De Jonga - ništa. Veznjak se treba(o) dovesti. Pitanje je da l' će danas nešto uraditi povodom toga. :?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Odgovori

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.