Zvjezdan Misimović

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Zvjezdan Misimović

Post Postao/la DinceManijak » 25 dec 2008, 23:58

Cudime da jos nije otvorena tema o nasem Misimovicu, pa cu izkoristi priliku da je otvorim :mrgreen:

Misimović: Radujem se svakom okupljanju repke

Pred početak ove sezone Bundeslige zamjenik kapitena naše reprezentacije Zvjezdan Misimović stigao je u grad automobila, gdje je postao saigrač sa sunarodnjakom Edinom Džekom.
U dresu Wolfsburga briljirao je i brzo postao miljenik navijača na Volkswagen – Areni. Izabran je i u prvu jedanestorku na kraju polusezone njemačke nogometne elite. Već godinana je prva violina reprezentacije BiH. Ekspert za prodor i proboj, stručnjak za kombinatoriku, velemajstor udaraca. Nogometnu karijeru počeo je pisati u trofejnom njemačkom klubu, Bayernu. Ipak, u bavarskom velikanu zabilježio je svega nekoliko zvaničnih nastupa. Svoju afirmaciju potražio je u Bochumu (koji je poznat po forsiranju mladih i talentiranih igrača). Zadržao se tri sezone i odličnim predstavama skrenu pažnju na sebe.

Slijedeće odredište bio je Nürnberg. Nakon jedne sezone klub seli u niži rang takmičenja, a Misimović odlazi u Wolfsburg. Za nacionalnu selekciju debitirao je prije pet godina u Makedoniji, a najzaslužniji za njegov nastup za našu domovinu je nekadašnji saigrač iz Műnchena, Hasan Salihamidžić. Naime, Braco je uspio ubijediti Zvjezdana da su pred njim izazovi zbog kojih se vrijedi odazvati pozivu. Pored njegovog današnjeg kluba za usluge Misimovića bili su zainteresirani i čelni ljudi HSV-a. Ipak do realizacije transfera nije došlo…

Pregovaralo se u martu ove godine, ali oni u to vrijeme nisu znali šta će biti sa Van der Vartom. U finalnim pregovorima razgovarao sam sa Felixom Magathom, prvim šefom struke. Posebno mi je apostrofirao da ozbiljno računa na mene u udarnoj postavi, što mi je bio jedan od uslova da prihvatim poziv.Ugovor sam potpisao na četiri godine. Klub sjajno funkcioniše, mislim da sam napravio pravi potez dolaskom u Wolfsburg,. Svi su me dočekali na jedan korektan način, a mnogo mi je pomogla činjenica da sam poznavao Džeku, kaže Misimović.

Da li ste zadovoljni plasmanom na tabeli?

Izgubili smo mnogo bodova koje smo objektivno trebali upisati na svoj konto. Trebaće više vremena da se ekipa uigra. Imamo dosta problema sa nastupima na gostovanjima. Ako ova ekipa duži period ostane na okupu, biće dobro. Od nas se ove sezone očekuje plasman u Kupu UEFA, dok će narednih godina vjerovatno zahtijevati i Ligu prvaka. Siguran sam da smo mogli mnogo više od devetog mjesta na polusezoni.

Prvak jeseni je Hoffenheim, klub za koji nastupaju Ibišević i Salihović. Mogu li do kraja ostati na vrhu Bundeslige?

Do sada su napravili veliko čudo i svi su puni hvale za njihovu igru. Šta reći za mog reprezentativnog kolegu Vedada? Svaka čast, nije mala stvar zabiti toliko golova.Njegove realizatorske sposobnosti su vrhunske. Mislim da se pred njim otvara spektakularna karijera, što me posebno veseli. Ipak, mislim da će Bayern na kraju biti na tronu. Kada su Bavarci bili u krizi ostali klubovi nisu uspjeli da to iskoriste i naprave veću razliku. Kvalitet i iskustvo su na strani Tonija i društva.

Kako ste vidjeli nedavnu utakmicu u okviru kupa UEFA kada ste gostovali u gradu mode, Milanu?

Cilj nam je bio da ne izgubimo. To smo na kraju i uspjeli. Istakao bih karakter tima koji je u dva navrata uspio da se vrati. Milan je veliki klub i mislim da su nas malo podcijenili, što im se na kraju i vratilo. Bilo je ugodno igrati na San Siru i nosim lijepe uspomene nakon ovog dvoboja. Ostali smo prvi na tabeli i sa nestrpljenjem očekujemo nastavak evropskih utakmica.

Vaš naredni protivnik je PSG. Možete li preskočiti ovu prepreku?

Šanse su podjednake. Mi svakog protivnika poštujemo, tako je i sa našim sljedećim rivalom. Važno je da nam se poklope neke stvari, a ako budemo na visini zadatka siguran sam u prolaz. Igramo sa atraktivnim suparnikom, a naša velika šansa je što prvih devedeset minuta igramo u glavnom gradu Francuske. Na našoj Volkswagen – Areni zaista pružamo izvanredne partije i omjer od trinaest utakmica od čega imamo dvanaest pobjeda i jedan remi govori sam po sebi. Tu vidim prednost Wolfsburga u revanšu. Uzmemo li u obzir da eventualnim prolaskom za protivnika dobivamo Standard ili Bragu, onda sa sigurnošću tvrdim da nam se pruža ogromna šansa u takmičenju koje je po rejtingu drugo u Evropi.

Pitanje koje se nameće samo po sebi - reprezentacija.

Ne treba nakon četiri utakmice donositi velike zaključke. Činjenica je da imamo sjajnu ekipu koja će u budućnosti napraviti dobar rezultat, u to sam siguran. Mnogo nogometaša zajedno je igralo u mladoj reprezentaciji, što je veliki plus. Na terenu djelujemo kao organizirana cjelina, a atmosfera u svlačionici je izuzetna. Imamo vrhunskog selektora koji iza sebe ima bogato iskustvo. Uostalom on je i veliki motivator, a gdje god je radio ostavio je dubok trag. Naši reprezentativci su važne karike u svojim klubovima i sve to daje nam za pravo da se nadamo. Put do Južnoafričke republike neće biti nimalo lagan. Međutim, ja sam uvijek optimista i nadam se da možemo. Treba igrati od utakmice do utakmice, a mnogo teških ispita je pred nama. Radujem se svakom okupljanju reprezentacije.

Kako sa ove distance gledate na utakmicu sa Estonijom kada ste postigli tri pogotka?

Pamtiću je dugo vremena. Naime, u sudaru sa Estoncima sam po prvi put u jednoj zvaničnoj utakmici tri puta pogodio protivničku mrežu.

Kako provodite vrijeme kada niste na terenu?

Kada sam slobodan trudim se da budem sa svojom porodicom, jer zbog silnih obaveza ponekad nisam u mogućnosti da se družim sa njima onoliko koliko zaista želim. Oni su mi najveća sreća i nedostaju mi kada negdje odem. Iznimno sam privržen porodici, jer sam tako odgajan.

Za kraj nam recite koji je recept Vašeg uspjeha?

Od malih nogu zavolio sam nogomet. Svi kažu da su me još kao dječaka viđali samo sa loptom. Trudio sam se, davao sve od sebe na treninzima i utakmicama. Svakako bih istakao da sam imao ogromnu podršku najbližih. Ostalo je nekako išlo svojim tokom.

Zahvalan Džeki

Često sam mijenjao sredine i stalno sam prolazio period adaptacije. Dolaskom u Wolfsburg sve mi je olakšao reprezentativni i klupski kolega Edin Džeko. Mnogo sam mu zahvalan, jer mi je uvijek bio na raspolaganju kada mi je nešto trebalo. Sve je mnogo lakše kada pored sebe imate nekoga na koga se možete osloniti, ističe Zvjezdan.

Prvi asistent njemačke nogometne elite

Naš reprezentativac je prvi asistent lige. Imao je deset preciznih dodavanja nakon kojih su postignuti golovi. Odmah iza njega je Sejad Salihović. Pored odličnih proigravanja, Misimović je pet puta postigao pogodak.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
CheGuevara
Postovi: 620
Pridružen/a: 23 nov 2008, 23:56
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la CheGuevara » 26 dec 2008, 00:01

Eh neka si je otvorio..zasluzio je to vec davnih dana! ;)

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la Tarik14 » 26 dec 2008, 00:14

Odlican je igrac, tesko je igrati bez njega.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la amerosm » 26 dec 2008, 00:41

Svaka cast Vedadu i ostalima, ali mislim da je Miske zasluzio da bude nogometas godine u BiH.
On je za mene vaznija karika u repki i od Dzeke, Vede i ostalih, on je nase srce. Neprimijetno a efikasno igra, podsjeca me na Xavija.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
CheGuevara
Postovi: 620
Pridružen/a: 23 nov 2008, 23:56
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la CheGuevara » 26 dec 2008, 00:45

amerosm je napisao/la:Svaka cast Vedadu i ostalima, ali mislim da je Miske zasluzio da bude nogometas godine u BiH.
On je za mene vaznija karika u repki i od Dzeke, Vede i ostalih, on je nase srce. Neprimijetno a efikasno igra, podsjeca me na Xavija.
Nebi reko da on igra neprimjetno..kad se malo bolje pogleda vidi se da sve jedan nas napad ide preko njega! Nikad nismo imali jednog igraca kao njega, sto je toliko siguran na lopti kao sto je on!!! A sta je najbolje..tek mu je 26 godina :lol: to znaci imat ce mo ga jos dugo dugo

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la Tarik14 » 26 dec 2008, 00:46

CheGuevara je napisao/la:
amerosm je napisao/la:Svaka cast Vedadu i ostalima, ali mislim da je Miske zasluzio da bude nogometas godine u BiH.
On je za mene vaznija karika u repki i od Dzeke, Vede i ostalih, on je nase srce. Neprimijetno a efikasno igra, podsjeca me na Xavija.
Nebi reko da on igra neprimjetno..kad se malo bolje pogleda vidi se da sve jedan nas napad ide preko njega! Nikad nismo imali jednog igraca kao njega, sto je toliko siguran na lopti kao sto je on!!! A sta je najbolje..tek mu je 26 godina :lol: to znaci imat ce mo ga jos dugo dugo
Mladi i iskusni igraci, to treba nasoj reprezentaciji! :D

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la DinceManijak » 26 dec 2008, 00:50

Zvjezdan i lopta isto ko blizanci, ma ko da su jedno vise puta :mrgreen:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sukisp
Postovi: 528
Pridružen/a: 15 sep 2008, 06:09
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la sukisp » 26 dec 2008, 00:57

Zasad jedini cova u repci sto moze presaltat cetvoricu sa loptom u telefonskoj govornici :mrgreen:
Pjana jos nije to vjezbao ebe ga mobilni telefon :lol:

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la DinceManijak » 26 dec 2008, 01:01

I Mire ce uskoro s Zvjezdanom harati,cim pocne dobivat vecu minutazu :lol: :!:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
CheGuevara
Postovi: 620
Pridružen/a: 23 nov 2008, 23:56
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la CheGuevara » 26 dec 2008, 01:01

sukisp je napisao/la:Zasad jedini cova u repci sto moze presaltat cetvoricu sa loptom u telefonskoj govornici :mrgreen:
Pjana jos nije to vjezbao ebe ga mobilni telefon :lol:
Ma siguran sam da i Mire voli vise voli telefonsku govornicu od mobilnog, samo mu treba dati priliku da to pokaze ;) ..

sukisp
Postovi: 528
Pridružen/a: 15 sep 2008, 06:09
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la sukisp » 26 dec 2008, 01:05

CheGuevara je napisao/la:
sukisp je napisao/la:Zasad jedini cova u repci sto moze presaltat cetvoricu sa loptom u telefonskoj govornici :mrgreen:
Pjana jos nije to vjezbao ebe ga mobilni telefon :lol:
Ma siguran sam da i Mire voli vise voli telefonsku govornicu od mobilnog, samo mu treba dati priliku da to pokaze ;) ..
Da to je tekma iliti kako zaraditi 8 miliona za 90 minuta.
Lion-Metz kup Francuske.
Do tada su se neckali u Lionu a poslije te tekme je bilo sve jasno

bebek1
Postovi: 161
Pridružen/a: 25 dec 2008, 12:50
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la bebek1 » 26 dec 2008, 11:45

Dobar,dobar.......najbolji!!!!!!!!! :D ;)

saiko1
Postovi: 116
Pridružen/a: 08 dec 2008, 12:00
Lokacija: SLO KOPER
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la saiko1 » 26 dec 2008, 12:12

dobra tema :ugeek:
ISTINA JE TU NEGDJE OKO NAS

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la DinceManijak » 26 dec 2008, 12:30

Jelde :lol:

U kojem bi klubu vi najradije voljeli vidjeti Zvjezdana kada bi napustao WOlfsburg?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la hammers » 26 dec 2008, 12:36

DinceManijak je napisao/la:Jelde :lol:

U kojem bi klubu vi najradije voljeli vidjeti Zvjezdana kada bi napustao WOlfsburg?
West Ham
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la DinceManijak » 26 dec 2008, 12:39

Ja bi ga prije vidio u Primeri ili Seriji A... hmmm u Realu il Juventusu :mrgreen:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la hammers » 26 dec 2008, 12:42

Na otok nece sigurno posto ga je Everton trazio kada je bio u nurnbergu,a njegov je agent rekao da zvjezdan ne bi volio igrati na otoku,da bi mu najvise odgovorala primera...Samo nek ne ide u Real i sve ce biti u redu...
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
CheGuevara
Postovi: 620
Pridružen/a: 23 nov 2008, 23:56
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la CheGuevara » 26 dec 2008, 13:31

hammers je napisao/la:Na otok nece sigurno posto ga je Everton trazio kada je bio u nurnbergu,a njegov je agent rekao da zvjezdan ne bi volio igrati na otoku,da bi mu najvise odgovorala primera...Samo nek ne ide u Real i sve ce biti u redu...
Sevilla! Tamo ima jake napadace, kao sto je u Wolfsburgu..a to njemu treba..njegove lopte imaju oci, a ti napadaci kad znaju sve oci otvoriti onda to samo moze biti najbolje!

Ammim
Postovi: 250
Pridružen/a: 31 okt 2008, 18:18
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la Ammim » 26 dec 2008, 13:48

Ma samo neka ide sa Dzekom u paketu jer su se stvarno nasli.Inace za mene br.1 za prsa ispred ostalih jer je odigrao citavu godinu na visokom nivou i u BL i u repki.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimović

Post Postao/la Valencia » 27 dec 2008, 00:08

DinceManijak je napisao/la:Jelde :lol:

U kojem bi klubu vi najradije voljeli vidjeti Zvjezdana kada bi napustao WOlfsburg?
Houle Lulu!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.