SportSport.ba liga chat

Moderatori/ce: insider,KonjicBOY,deyo,Mig_Mig,defender

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 11 feb 2014, 20:32

deyo je napisao/la:Pitanje za Hzplayera,po kojem sistemu se igra na fksinfo,jeli kao u nas lige idu vertikalno ili igrate u vise nekih manjih liga pa kao u NBA imate doigravanja ili ono nokaut fazu,ima nesta ranije si postavio linkove sa dvije grupe pa da provjerim jeli to to.
Ovo je bila prva sezona na fksinfu, kako bi se od naredne sezone igrale prva i druga liga, 20 prijavljenih ekipa je podijeljeno u dvije grupe, 4 prvoplasirane ekipe iz obje grupe će se od sljedeće sezone takmičiti u prvoj ligi, peto i šesto mjesto igraju baraž za prvu ligu, a ekipe od sedmog do desetog mjesta će igrati drugu ligu.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 11 feb 2014, 21:25

Interesantno,cuj prva sezona,a bio sam ubijedjen da mi je pricao jaran o vasoj ligi,on je cak i bio clan neke ekipe slicnog naziva svemirski burek ili tak nest,ili je mozdaneki drugi forum bio u pitanju
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la arelinho » 11 feb 2014, 21:35

Treba iz prve lige da idu u ligu prvaka prva tri tima i pobjednik kupa.

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 11 feb 2014, 21:38

@deyo, znam jedino da se igrala liga 2011.godine, ali je prekinuta, zato kažem da je ovo prva sezona. Mislim da je i prije toga bila još neka liga, ali nisam siguran.

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 11 feb 2014, 22:58

Po meli Liga prvaka je Liga "prvaka" :mrgreen: Sto ce reci pobjednici liga.Eh sad kako sta protabirit cemo.Mozda da prvu sezonu odigramo samo pobjednici liga dvomec a da naprimjer drugoplasirani i pobjednik Kupa igraju nesto kao LE isto dvomec i pobjednici finalni dvomec.Da u prvoj sezoni vidimo kako to ide pa da u sledecoj mozda i podignemo broj ucesnika i da uvedemo grupe od 4 tima naprimjer i tako nesto.

Kada se po rasporedu zavrsava ta FKS" liga.Da vidimo kada bi to mogli poceti.SS.ba liga zavrsava 10.05.2014.

Zaista bi volio da se u pricu ukljuci sto vise igraca SS,ba lige narocito oni sa dugim stazom.Da vidim njihova misljenja.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 11 feb 2014, 23:37

Mi počinjemo novu sezonu 1.marta, a završava se 17.maja.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la FliX » 12 feb 2014, 02:15

Neki kolega ranije sto je rekao da treba iz trece lige neko ici u ligu prvaka je cinjenica da dok dodjes iz trece lige u prvu ligu moras "doooooobroooo muuuda oznoojit". Znam sam, eto proslu sezonu smo bili vicesampioni trece lige, a evo sad u drugoj ligi drzimo drugo mjesto na racun gol razlike...
Sve u svemu ipak mislim da treba uvesti da samo prvoligasi igraju LP + osvajac kupa..

Inace jos da dodam, trebaju oba saveza prilagod da u isto vrijeme pocinju i zavrsavaju sezone. To je izvodljivo, jer oba saveza imaju lige sa 10 klubova, odnosno sezona ima 18 kola.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 12 feb 2014, 06:47

123456 je napisao/la:Po meli Liga prvaka je Liga "prvaka" :mrgreen: Sto ce reci pobjednici liga.Eh sad kako sta protabirit cemo.Mozda da prvu sezonu odigramo samo pobjednici liga dvomec a da naprimjer drugoplasirani i pobjednik Kupa igraju nesto kao LE isto dvomec i pobjednici finalni dvomec.Da u prvoj sezoni vidimo kako to ide pa da u sledecoj mozda i podignemo broj ucesnika i da uvedemo grupe od 4 tima naprimjer i tako nesto.

Kada se po rasporedu zavrsava ta FKS" liga.Da vidimo kada bi to mogli poceti.SS.ba liga zavrsava 10.05.2014.

Zaista bi volio da se u pricu ukljuci sto vise igraca SS,ba lige narocito oni sa dugim stazom.Da vidim njihova misljenja.
Nemoj drug da eksperimentisemo,jer u startu treba da to takmicenje napravimo jakim.
Ako pocnemo se igrat sa nekim utakmicama tipa super kupa ko mi nesta isprobavamo onda obezvredjujes onaj pehar sto ce stajati u vitrini,jer nekom se stajati na osnovu jedne eventualno dvije tekme.

Cim ugrabim vremena ja cu pokusati da odradim pravilnik za to takmicenje i pokusati formulisati detalje.

Mislim da odmah treba sve definisati i napraviti to takmicenje izazovom i da sampionima to ne bude samo ko neka pripremna tekma poslije prvenstva (opet spominjem nas super kup) nego da bude nesto ka cemu te teziti svako,a i prva liga ce dobiti na tezini jer ce onda i druga dva mjesta postati zanimljiva i borba ce biti u ligi do kraja,a za kup da ne govorim koliko ce nizeligasi se okrenuti tom takmicenju.

Ovo sve nisam ja izmislio nego je uefa pri kreiranju Champions League isla na ovo i bome znate da je pogodila,gdje i u ovoj nasoj fildzan ligi klubovi izgidose da se plasiraju.

Za tu EL mislim da je jos rano jer je to dodatno opterecenje,a liga nam ne broji 16 klubova nego pola.
Isto tako mislim da ce mozda nekad u buducnosti se pojaviti jos neka liga pored SS.ba i fksinfo pa i tu treba definisati da moze tom takmicenju pristupiti svaka liga koja ima minimum dva razreda takmicenja,da ne bude neko napravio ligu od 6 klubova pa bi da se takmici,poz
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la BIHfan » 12 feb 2014, 22:13

Ja sam za, odlican prijedlog po meni. Jedino ovo po kakvim pravilima bi se igralo bi bio problem jer eto zasad imamo ligu i kup sa drugacijim pravilima, plus sad ligu prvaka sa novim pravilima, to je za mene pretjerano i glupo. Po meni bi bolje bilo da i ss ba forum i fksforum imaju ista pravila u svojim ligama i da to bude prioritet za procuisat prije projektovanja lige prvaka.
Naravno prva 3 u 1 ligi i pobjednik kupa idu u Ligu prvaka. E sad ako je pobjednik kupa medju 3 najbolja plasirana zavrsio u prvoj ligi, naravno protivnik te ekipe u kupu ide u Ligu Prvaka, ako je i protivnik medju 3 najbolja, onda po meni 4-plasirani. O tom se mora povest racuna.

Uglavnom projekat ima podrsku od mene, kao i od FK Delfin.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la arelinho » 12 feb 2014, 22:19

BiH fan ti zapeo da se mijenjaju pravila u ligi,a to je da ima vise utakmica i da svako bira sebi utakmicu.
Niko drugi se ne zali na to samo ti evo ima mjesec dana.Ne treba da se mijenja jer niko drugi se ne buni samo ti :oops: :oops: :oops:

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 13 feb 2014, 18:07

slika

Član 1
U Ligi Prvaka(LP) učestvuju po 4 (četiri) tima iz dva Saveza,a koji se određuju po pravilima matičnih saveza.

Napomena:Ovi članovi ispod (zelene boje) se trebaju uvrstiti u pravilnik ss.ba lige

Član 19
U Ligi Prvaka (LP)učestvuje Prvak SS.ba lige iz prethodne sezone,te drugo i treće plasirani timovi iz prve lige iz prethodne sezone.
U Ligi Prvaka učestvuje i pobjednik Kupa iz prethodne sezone
Član 19.1
Ukoliko je pobjednik kupa ekipa koja je plasman u LP obezbjedila neka od prva tri (1,2,3) mjesta u prvoj ligi,onda u LP ide finalista kupa iz prethodne sezone.
Član 19.2
Ukoliko je finalist kupa ekipa koje je plasman u LP obezbjedila kroz neka od prva tri mjesta u prvoj ligi,onda u LP ide četvrto (4) plasirana ekipa iz prve lige iz prethodne sezone.


Član 2
Prvi dio takmičenja se igra kao liga sistem u 2 (dvije) grupe od po 4 tima.
Član 2.1
U jednoj grupi su 2 tima iz jednog saveza i 2 tima iz drugog saveza.
Prva dva mjesta pripadaju timovima koji su zauzeli pozicije 1 i 2, u svojim ligama,a druga dva mjesta u grupi zauzimaju ekipe koje su u svojim ligama zauzele 3 mjesto i pobjednik kupa (SS.ba liga-dok fksinfo liga predstavnike odredjuje po svom pravilniku)
Član 2.2
Po grupama,svaki tim igra protiv svakog tima iz grupe kao domaćin i kao gostujuća ekipa.
Član 2.3
U slučaju istog broja bodova na kraju prvog dijela takmičenja (po grupama),pobjednika i raspored na tabeli odlučuje:
1.Međusobni omjer pobjeda u grupi (npr: prva utakmica 1:0,druga 1:1)
2.Gol razlika
3.Veći broj postignutih golova
4.Manji broj primljenih golova

Član 3
U drugoj fazi takmičenja (Polufinale i Finale),se igraju po dvije utakmice kao domaćin i kao gost.
Član 3.1
Iz dvije utakmice se gleda ukupni pobjednik sa ukupnim rezultatom
(npr:prva utakmica-domaćin 1:1,druga utakmica-gost 1:2,ukupni rezultat 2:3)
Član 3.2
U slučaju neriješenog ukupnog rezultata,onda se gleda ko je kao gost postigao više golova.
(npr:prva utakmica-domaćin 1:1,druga utakmica-gost 2:2)
Član 3.3
Ako i poslije Člana 3.2 je neriješen rezultat (npr:2:2,2:2) onda se gledaju parovi za penale kojih ima 5 (pet) i koje bila svaki igrač iz ponude od 12 parova,stim da se tipuje u ponudi kao 1,X,2,gdje svi imaju pravo postaviti koji žele TIP.
Član 3.4
Parovi za penale se samo uzimaju na uzvratnim utakmicama druge faze takmičenja
Član 3.5
Ako je i poslije penala rezultat neriješen onda se uzvratna utakmica ponavlja.

Član 4
Takmičari tipuju tako da je u ponudi 12 (dvanaest) parova.
Domaća ekipa izabere 5 + bonus par,a gostujuća 4 + bonus par.
Član 4.1
Bonus par se računa samo u slučaju da se jedan od izabranih parova odgodi.
Član 4.2
Svaki igrač bira par koji želi od ponuđenih 12 parova,stim što ne smije ponoviti rezultat iz istog para koji je već tipovan,a iz iste utakmice LP
Član 4.3
Ako se desi da jedan igrač tipuje isti par i rezultat,onda se taj TIP ne računa,odnosno kod igrača koji je postavio naknadno par-što za posljedicu ima automatsko slabljenje ekipe u toku meča

Napomena:Izabran je sistem od 12 samoposlužujućih parova jer je jednostavniji za onog ko bude uređivao ligu,jednostavno da se ne opterećuje trenutno osoblje,samo postaviš 12 parova i igrači sami tipuju,a ti pratiš jesul se držali pravila 5+bonus kao domaćin ili 4+bonus kao gost u prvoj fazi,i u polufinalu i finalu u uzvratu dali su penale izabrali.

Član 5
Takmičenje se odvija paralelno sa ligaškim takmičenjem,a zbog nedostatka kvalitetnih utakmica koje se tipuju u pauzi takmičenja

Član 6
Ako igrač izostane jednu utakmicu dobija žuti karton
Član 6.1
Izostanak sa odmah slijedeće utakmice istog igrača se računa kao automatski Crveni karton,i taj tim mora u slijedeću utakmicu u toj sezoni LP igrati bez tog igrača.
Član 6.2
Ukoliko se pravilo ne poštuje od strane igrača,njegov TIP se ne računa u toj utakmici.
Član 6.3
Svaki treći žuti karton se računa kao crveni(čiščenje kartona) i ekipa mora da postupi u slijedećoj utakmici LP u toj sezoni po članu 6.1
Član 6.4
Na kraju sezone LP svi kartoni se poništavaju.

Član 7
Ako nijedan igrač iz jedne ekipe ne odigra utakmicu,utakmica će se registrovati službenim rezultatom 3:0 u korist protivničke ekipe.
Član 7.1
Ako niko ne tipuje utakmicu(oba tima) ,utakmica će se registrovati kao da je odigrana,s tim da nijedan tim neće dobiti bodove,niti će se golovi registrovati.

Član 8
U slučaju bilo kakvih situacija,a koje nisu predvođene ovim pravilnikom,njih će riješavati tijelo sačinjeno od 2(dva) predstavnika saveza i kapiteni oštećenih ekipa (4 člana ukupno)

Član 9
Pobjednik LP dobija pehar u trajno vlasništvo,a finalista medalju LP.
slikaslika

Eto,trebalo je vremena i živaca za ovo,pa vas molim da poštujete uloženi trud tako da ako već imate nešta za dodati onda gledajte da to bude konstruktivno i argumentovano jer ja sam pojasnio u napomenama šta i kako,što znači da nisam samo sjeo i ovo napisao nego i dobro razmislio,lijep pozdrav
Zadnja izmjena: deyo, dana/u 13 feb 2014, 22:20, ukupno mijenjano 3 puta.
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 13 feb 2014, 18:56

Svaka čast. :) Jedino što bih promijenio je:
Član 4.3
Ako se desi da jedan igrač tipuje isti par i rezultat,onda se taj TIP ne računa,odnosno kod igrača koji je postavio naknadno par-što za posljedicu ima automatsko slabljenje ekipe u toku meča

Možda bi bolje bilo ovako:
Igrač smije prepisati 1 (jedan) rezultat od članova vlastite ekipe. Za prepisana 2 rezultata iz vlastite ekipe se dobija ŽUTI KARTON. Za prepisan 1 (JEDAN) rezultat od igrača iz suprotne ekipe se dobija ŽUTI KARTON, a 2 (dva) žuta kartona u toku jedne utakmice su CRVENI KARTON.
U slučaju crvenog kartona, igraču se poništavaju pokušaji utakmica koje JE PREPISAO, a priznaju mu se golovi utakmica koje nije prepisao.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 13 feb 2014, 19:14

Za 12 parova to je puno onda kontrole,ovako sam pojednostavio,bujrum tipuj ali nema prepisivanja,lakse kontrolisati i opet prvi tipuj ako si siguran za neki par

Ovdje vidim da su ta pravila koja predlazes pravila po kojima vi igrate,ja sam modifikovao i na osnovu naseg iskustva dosao do svoje kombinacije,za koju mislim da je bolja i jednostavnija

Sto se tice kartona,ako ih budemo davali za ta prepisivanja onda gubim ove izostanke za koje mislim da su veci problem
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 13 feb 2014, 19:47

Svaka cast deyo.Ja cu to uskoro ponuditi kapitenima na usvajanje.@HzPleyer reci mi dal je tvoj savez upoznat sa ovim i kakve su reakcije.Nemoj da mi ovdje sve spremimo a da tamo kod vas to nije uradjeno.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 14 feb 2014, 16:37

Heh Pitarska posla :lol: ali et nisu ni svi isti,onaj momak je imao finu namjeru,ne znam koja budala moze odbiti takmicenje,ja mogu razumjeti da mu smeta neki dio u pravilniku ali sve...,nije ni cudo sto se narod digao kad nam je sve u drzavi tako,ko sve odlucuje

Ne smeta,nee smeetaa,neeee smeeeeetaaaaa :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
Belmin6
Postovi: 12968
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Belmin6 » 14 feb 2014, 16:57

ništa znaci od LP :?:

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 14 feb 2014, 18:52

deyo je napisao/la:Heh Pitarska posla :lol: ali et nisu ni svi isti,onaj momak je imao finu namjeru,ne znam koja budala moze odbiti takmicenje,ja mogu razumjeti da mu smeta neki dio u pravilniku ali sve...,nije ni cudo sto se narod digao kad nam je sve u drzavi tako,ko sve odlucuje

Ne smeta,nee smeetaa,neeee smeeeeetaaaaa :mrgreen:
Sta se moze pokusali nije proslo mozda drugi put.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Cautinho » 14 feb 2014, 19:08

Nadjimo neki drugi forum,ja mislim da se na kliksu isto tako slično ima liga,pa možemo i tu skupiti,ako ne LP,onda neki manji kup sistem,bar dvije ekipe sa obe strane i neka to bude kao neki mali turnir,sta fali tome,evo se i nas kapiten potrudio za ova pravila i logo napravio,bilo je tu dosta posla i sad sve odyebat,nema smisla,glupost obična.
Keep walking.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la FliX » 15 feb 2014, 02:52

Pa sta je lik konkretno odgovorio? Odjednom otkazano. Koji razlog?

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 15 feb 2014, 08:50

FliX je napisao/la:Pa sta je lik konkretno odgovorio? Odjednom otkazano. Koji razlog?
Razlog je sto igraci toga foruma nisu za LP.On pokusao misle ce da ce pristati ovi na kraju nisu pristali i to je to.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Zaključano

Natrag na “Arhiva SportSport.ba lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.