Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la dubrava » 27 jan 2010, 21:22

cuo sam za taj film, al ga nisam gledao. Kolko sam cuo, radi se o SF, a tu tematiku i ne volim, tako da :mrgreen: :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
300
Postovi: 129
Pridružen/a: 14 okt 2009, 14:36
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la 300 » 27 jan 2010, 21:28

dubrava je napisao/la:cuo sam za taj film, al ga nisam gledao. Kolko sam cuo, radi se o SF, a tu tematiku i ne volim, tako da :mrgreen: :mrgreen:
Potpis ;)
Upravo sam nešto slično htio da napišem, al' ukr'o si mi post :mrgreen:
Svake druge subote se rano budim ja, Moja raja već me čeka ispod prozora,
Stara pita s' kim to danas igra Saraj'vo, Ni zbog kog' se tako rano ne bih budio...

sahbaz2509
Postovi: 252
Pridružen/a: 01 jan 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la sahbaz2509 » 27 jan 2010, 23:30

Wolverine je napisao/la:neznam zasto je tesko povezivat radnju, pa vec u prvih pola sata znas kako ce film ici. prica iz plesa sa vukovima, samo prilagodjena i uradjena sa budzetom od preko 200 milki. ja nista novo nisam vidio u ovom filmu.

Cuj nista novo nije vidio, pa ja cu ti odmah reci sta je novo, odmah ovog momenta , sto sigurno dosad nisi gledao niti u jednom filmu.Evo hajde reci mi u kojem si ti to filmu gledao da su americki vojnici negativci a neki "vanzemaljci" pozitivci, koji??????Cekam odgovor.Eto samo to mi odgovori , filmski kriticaru?
Cuj hebote tolike rekorde film rusi po gledanosti , sve pozitivne filmske kritike pokupio od najveci svjetskih filmski kriticara a ovdje neko bosnjo forumas neku slamu malti, boze moj dragi.Znaci toliko naroda na svjetu ga je eto pogledalo tek tako, bezveze, iako je znalo unaprijed radnju i kako ce film ici, ili si to sam ti jedini na ovom svjetu tako pametan.

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Wolverine » 28 jan 2010, 00:01

pa evo odmah film Ples sa vukovima. ista prica samo na drugom mjestu u drugo vrijeme. Ples sa vukovima je film u kojem amerikanci napadaju indijance koji su predvodjeni bjelcem amerikancem koji je presao na njihovu stranu, a bio kauboj prije toga. poznato??? i pogodi ko se odbrani na kraju! to jest ko je odnio pobjedu.

jedini na svjetu?!? haha, izgleda da je tebi svijet jako mali.

film rusi rekorde prije svega zbog efekata i 3d tehnologije koja i nije bog zna nesto. raju privlaci naravno, i ovaj film jeste zapoceo novu fazu u filmu.

i da, ako uracunamo inflaciju titanic je jos prvi na listi.

Avatar
Bosco
Postovi: 5906
Pridružen/a: 17 dec 2009, 23:41
Lokacija: 55th Pct
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Bosco » 28 jan 2010, 00:08

Meni je lično avatar dobar film,ali kao što Wolverine kaže unaprijed se sve zna šta će se dogoditi.Po meni sasvim pristojan film kojeg su mediji prenapuhali,ponajvise zbog uloženog novca i Jamesa Camerona.Ako mene pitate "TITANIC" je i dalje klasa za "AVATAR", ali otom-potom.

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Wolverine » 28 jan 2010, 00:15

pa da, avatar uopste nije los film. ali je waaaay overrated. najprecjenjeniji film svoh vremena.

KONGO
Postovi: 1017
Pridružen/a: 17 dec 2008, 23:58
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la KONGO » 28 jan 2010, 00:21

Ja nisam gledao Avatar, nit' planiram ! Ne svidjaju mi se takvi filmovi, plus ubise te reklamama tako da cijeli svijet trci bukvalno da ga vidi, a meni je bas nekako fino biti izuzetak :mrgreen: !

Prije cu pogledati staru epizodu od Lud Zbunjen Normalan nego ici dat $20 velikom bratu da mi ispire mozak svojim fantazijama ! Da na meni zaradjuju, evo im ga :mrgreen: .
Izronio je Stari za one što ga vole (Juli 23, 2004)

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4326
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Mirza_Hordas » 28 jan 2010, 11:05

KONGO je napisao/la:Ja nisam gledao Avatar, nit' planiram ! Ne svidjaju mi se takvi filmovi, plus ubise te reklamama tako da cijeli svijet trci bukvalno da ga vidi, a meni je bas nekako fino biti izuzetak :mrgreen: !

Prije cu pogledati staru epizodu od Lud Zbunjen Normalan nego ici dat $20 velikom bratu da mi ispire mozak svojim fantazijama ! Da na meni zaradjuju, evo im ga :mrgreen: .

:mrgreen: :mrgreen: :lol: hahaha
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 29 jan 2010, 20:54

Wolverine je napisao/la:koji je ono sa susicevim dresom? da nije onaj sto kao fol komentira tekmu?


ima li negdje na yutube dio filma gdje on kao komentariše tekmu,volio bi to opet vidjeti

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Wolverine » 29 jan 2010, 21:08

imas cjeli film na youtubeu ;)

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 29 jan 2010, 21:18

Wolverine je napisao/la:imas cjeli film na youtubeu ;)


ma znam,ali nisam našao te scene kad se on ppojavi

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Wolverine » 29 jan 2010, 21:40

kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
Wolverine je napisao/la:imas cjeli film na youtubeu ;)


ma znam,ali nisam našao te scene kad se on ppojavi

negdje jesu :D

dubioza
Postovi: 450
Pridružen/a: 28 okt 2008, 07:55
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la dubioza » 30 jan 2010, 12:18

Turn it up 2000 http://www.imdb.com/title/tt0216772/
Gdje mogu skinuti ovaj film (Torrent,rapidshare,bilo sta)
Republika Zenica

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la rob do bagro » 30 jan 2010, 12:40

,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

sahbaz2509
Postovi: 252
Pridružen/a: 01 jan 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la sahbaz2509 » 31 jan 2010, 05:06

Wolverine je napisao/la:pa evo odmah film Ples sa vukovima. ista prica samo na drugom mjestu u drugo vrijeme. Ples sa vukovima je film u kojem amerikanci napadaju indijance koji su predvodjeni bjelcem amerikancem koji je presao na njihovu stranu, a bio kauboj prije toga. poznato??? i pogodi ko se odbrani na kraju! to jest ko je odnio pobjedu.

jedini na svjetu?!? haha, izgleda da je tebi svijet jako mali.

film rusi rekorde prije svega zbog efekata i 3d tehnologije koja i nije bog zna nesto. raju privlaci naravno, i ovaj film jeste zapoceo novu fazu u filmu.

i da, ako uracunamo inflaciju titanic je jos prvi na listi.
Ja tebi fino napisa americki vojnici negativci a on meni kauboje spominje , :D :D :D :D pa stvarno si smjesan.Kaubojski filmovi su izumrli i u njima su ionako vecinom indijanci bili pozitivci sjeti se samo filmova o Vinetuu, prema tome nema veze po poveizavanj, u ta dva filma.A jeste jedina ta slicnost sto je kauboj presao na stranu indijanaca al;i u stvarnosti a ne u svom snu, dok je u avataru ispocetka bio samo u snu na njihovoj strani dok kako se film "lomio" postalo je i na javi.Prema tome nije ni tu bas slicnost kakvom je prikazujes.Film nije tacno da rusi sve rekorde zbog spec efekata , nego zbog svega i price naravno samo sto uvjek se moraju naci pametne bosnje da opovrgnu ono sto citav svijet hvali . jer ne bi mi bili bosnje kad tako ne bi bil,o, a najbolje se nasa pamet ogleda u stvarnosti, prema tome manje filozofiraj i foliraj , i ako se tebi ne svidja onda mozes reci samo u svoje ime a ne davati generalne ocjene o filmu kao da si mi ti neki kriticar.Nek pogleda svako ko god zeli i sam donese ocjenu o avataru , sto se mene tice uopste nemam ni priblizno misljenje slicno tvome u vezi ovog filma.

sahbaz2509
Postovi: 252
Pridružen/a: 01 jan 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la sahbaz2509 » 31 jan 2010, 05:09

KONGO je napisao/la:Ja nisam gledao Avatar, nit' planiram ! Ne svidjaju mi se takvi filmovi, plus ubise te reklamama tako da cijeli svijet trci bukvalno da ga vidi, a meni je bas nekako fino biti izuzetak :mrgreen: !

Prije cu pogledati staru epizodu od Lud Zbunjen Normalan nego ici dat $20 velikom bratu da mi ispire mozak svojim fantazijama ! Da na meni zaradjuju, evo im ga :mrgreen: .
Neznam jarane dje ti zivis al ako je u tvom mjestu prebivalista karta za ulaz u kino 20 dollara onda mora da u tom kinu sjedis na zlatnim stolicam.Sto ga vala mozete preuvelicavati i onda pricate o precjenjenosti filma a vidi vi krenete obicnu cjenu ulaznica da preuvelicavate.

sahbaz2509
Postovi: 252
Pridružen/a: 01 jan 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la sahbaz2509 » 31 jan 2010, 05:15

Par dobrih filmova po meni koje sam gledao u zadnje vrijeme su :
Moon, Paranromal activity, 500 days of summer,public enemy, angel and demons sa tom hanksom, the ugly truth , i jako dobar film the boys are back sa clive owenom odlicna drama preporucujem je svakom "filmadziji "

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la rob do bagro » 31 jan 2010, 11:47

slika
Ovaj film mogu uvijek gledat :mrgreen: :mrgreen:

Imam mnogo svojih filmova koji su mi bili dobri a samo cu nekoliko nabrojat:
1.Escape from Alcatraz
2.Police Academy( svi dijelovi)
3.The Hangover
4.Once Upon A Time in the West( glumi Charles Bronson, mislim da ste ga gledali )
5.Drzavni neprijatelj broj 1.
6.Gone in 60 seconds
7.RIghteous Kill
8.Life
9.Zlatna Dolina
10.Nicija zemlja
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la Wolverine » 31 jan 2010, 14:47

sahbaz2509 je napisao/la:
Wolverine je napisao/la:pa evo odmah film Ples sa vukovima. ista prica samo na drugom mjestu u drugo vrijeme. Ples sa vukovima je film u kojem amerikanci napadaju indijance koji su predvodjeni bjelcem amerikancem koji je presao na njihovu stranu, a bio kauboj prije toga. poznato??? i pogodi ko se odbrani na kraju! to jest ko je odnio pobjedu.

jedini na svjetu?!? haha, izgleda da je tebi svijet jako mali.

film rusi rekorde prije svega zbog efekata i 3d tehnologije koja i nije bog zna nesto. raju privlaci naravno, i ovaj film jeste zapoceo novu fazu u filmu.

i da, ako uracunamo inflaciju titanic je jos prvi na listi.
Ja tebi fino napisa americki vojnici negativci a on meni kauboje spominje , :D :D :D :D pa stvarno si smjesan.Kaubojski filmovi su izumrli i u njima su ionako vecinom indijanci bili pozitivci sjeti se samo filmova o Vinetuu, prema tome nema veze po poveizavanj, u ta dva filma.A jeste jedina ta slicnost sto je kauboj presao na stranu indijanaca al;i u stvarnosti a ne u svom snu, dok je u avataru ispocetka bio samo u snu na njihovoj strani dok kako se film "lomio" postalo je i na javi.Prema tome nije ni tu bas slicnost kakvom je prikazujes.Film nije tacno da rusi sve rekorde zbog spec efekata , nego zbog svega i price naravno samo sto uvjek se moraju naci pametne bosnje da opovrgnu ono sto citav svijet hvali . jer ne bi mi bili bosnje kad tako ne bi bil,o, a najbolje se nasa pamet ogleda u stvarnosti, prema tome manje filozofiraj i foliraj , i ako se tebi ne svidja onda mozes reci samo u svoje ime a ne davati generalne ocjene o filmu kao da si mi ti neki kriticar.Nek pogleda svako ko god zeli i sam donese ocjenu o avataru , sto se mene tice uopste nemam ni priblizno misljenje slicno tvome u vezi ovog filma.
eto, ne svi ovdje koji su gledali film napisu sta misle o njemu. prica jest prekopirana, sta sad treba sve uzet. da te pita, jesil gleedao ples sa vukovima? pogledaj ako nisis, i vidjet ces slicnosti, i to ogromne. ovaj film vade 3d efekti, i da ih nema ne bi imao ni priblizno ovaku zaradu. koliko su samo karte za 3d skuplje, a raju privlaci. film je dobar, ali je precjenjen. da je snimljen prije 10 godina ko titanic ne bi ni upola ovoliko zaradio, upravo zbog efekata.

sahbaz2509
Postovi: 252
Pridružen/a: 01 jan 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Film i serije...

Post Postao/la sahbaz2509 » 31 jan 2010, 17:19

Wolverine je napisao/la:
sahbaz2509 je napisao/la:
Wolverine je napisao/la:pa evo odmah film Ples sa vukovima. ista prica samo na drugom mjestu u drugo vrijeme. Ples sa vukovima je film u kojem amerikanci napadaju indijance koji su predvodjeni bjelcem amerikancem koji je presao na njihovu stranu, a bio kauboj prije toga. poznato??? i pogodi ko se odbrani na kraju! to jest ko je odnio pobjedu.

jedini na svjetu?!? haha, izgleda da je tebi svijet jako mali.

film rusi rekorde prije svega zbog efekata i 3d tehnologije koja i nije bog zna nesto. raju privlaci naravno, i ovaj film jeste zapoceo novu fazu u filmu.

i da, ako uracunamo inflaciju titanic je jos prvi na listi.
Ja tebi fino napisa americki vojnici negativci a on meni kauboje spominje , :D :D :D :D pa stvarno si smjesan.Kaubojski filmovi su izumrli i u njima su ionako vecinom indijanci bili pozitivci sjeti se samo filmova o Vinetuu, prema tome nema veze po poveizavanj, u ta dva filma.A jeste jedina ta slicnost sto je kauboj presao na stranu indijanaca al;i u stvarnosti a ne u svom snu, dok je u avataru ispocetka bio samo u snu na njihovoj strani dok kako se film "lomio" postalo je i na javi.Prema tome nije ni tu bas slicnost kakvom je prikazujes.Film nije tacno da rusi sve rekorde zbog spec efekata , nego zbog svega i price naravno samo sto uvjek se moraju naci pametne bosnje da opovrgnu ono sto citav svijet hvali . jer ne bi mi bili bosnje kad tako ne bi bil,o, a najbolje se nasa pamet ogleda u stvarnosti, prema tome manje filozofiraj i foliraj , i ako se tebi ne svidja onda mozes reci samo u svoje ime a ne davati generalne ocjene o filmu kao da si mi ti neki kriticar.Nek pogleda svako ko god zeli i sam donese ocjenu o avataru , sto se mene tice uopste nemam ni priblizno misljenje slicno tvome u vezi ovog filma.
eto, ne svi ovdje koji su gledali film napisu sta misle o njemu. prica jest prekopirana, sta sad treba sve uzet. da te pita, jesil gleedao ples sa vukovima? pogledaj ako nisis, i vidjet ces slicnosti, i to ogromne. ovaj film vade 3d efekti, i da ih nema ne bi imao ni priblizno ovaku zaradu. koliko su samo karte za 3d skuplje, a raju privlaci. film je dobar, ali je precjenjen. da je snimljen prije 10 godina ko titanic ne bi ni upola ovoliko zaradio, upravo zbog efekata.

Cuj pitanja , jesam li gledao ples sa vukovima?Mene ti je lakse pitate koje filmove nisam gledao nego jesam li neki gledao.Na kraju ne mozes izjednacavti avatara i vukove zbog tog kauboja koji je presao medju indijance pa to ti je isto onda tako bi mogao skoro svaki partizanski film povezati i reci da je slican, u kojem god neki spijun se pojavi medju partizanima i ostane s njima kad uvidi da su pozitivci.Nema smisla stvarno na takav nacin izjednacavati pricu i reci da je zbog toga slican film.De mi jos reci iz kojeg filma su kopirali onda to da se moze iz stvarnosti prelaziti u svijet "vanzemaljaca" putem one tehnologije koja je prikazana u filmu, kroz san?

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3, JayCatwright i 24 gosta.