Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24505
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AW: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Goalgetter » 21 maj 2014, 13:19

Ne sumnjam u Jaska. Jos uz to, prilozio je sve svoje podatke, tako da mislim da akcija prikupljanja moze poceti. Mozda jos ako bi admini ss.ba uspjeli reklamirati ovo, bilo bi dobro.

Kako planirate uruciti novac, tj. kako dalje? Meni bi najdraze bilo kad bi licno jednoj familiji urucili, nebitno gdje, koju je zadesilo ovo sve i kojima je potrebna pomoc.

Sent from my GT-I9300 via Tapatalk

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Virtu4l » 21 maj 2014, 13:39

Može li administracija ovaj topic staviti na vrh, da bude 'sticky', ili da ga na neki drugi način izdvoji, da ga svi vide. Ima dosta forumaša koji ne posjećuju ovaj dio foruma.
Evribadi sej Željo
Željoooo

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la admin » 21 maj 2014, 15:20

može. topic je na vrhu.

mada, smatram da se ovakve stvari ne mogu raditi preko privatnog računa, već se treba otvoriti donatorski račun. Ali podržavam akciju u svakom slučaju!

Avatar
nedim93
Postovi: 4471
Pridružen/a: 24 jan 2014, 13:02
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la nedim93 » 21 maj 2014, 15:23

a da te podatke prebacit na prvi post na prvoj stranici. Možda neko hoće da uplati a ovi podaci su zatrpani među ostalim postovima, ili nekako već da se istakne, ako je akcija već zaživjela
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22695
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Marsal » 21 maj 2014, 15:24

nedim93 je napisao/la:a da te podatke prebacit na prvi post na prvoj stranici. Možda neko hoće da uplati a ovi podaci su zatrpani među ostalim postovima, ili nekako već da se istakne, ako je akcija već zaživjela
Evo, ja ću to editovat...

Sve podatke dakle imamo na prvom postu.

Dalje, svaki forumaš koji uplati para neka uslika uplatnicu i pošalje poruku (pp) jasku a zatim jasko neka objavi nick i koliko je koji forumaš uplatio da sve bude transparentno i da znamo koliko smo uplatili.

A vas neka ne bude stid i 2-3 marke uplatiti, sve je to ljudski i svi pomažemo koliko nam mogućnosti dopuštaju.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 maj 2014, 15:36

Ja ću uplatiti, ali mislim da nema potrebe da šaljemo neke dokaze i objavljujemo koliko je ko uplatio, to bi trebalo ostati amonimno :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Marsal
Postovi: 22695
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Marsal » 21 maj 2014, 15:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ja ću uplatiti, ali mislim da nema potrebe da šaljemo neke dokaze i objavljujemo koliko je ko uplatio, to bi trebalo ostati amonimno :)
Meni je bogami svejedno i ja potpuno vjerujem Jasku.

Ali opet trebaš imati na umu da je ovo Bosna, da se ljudi jednostavno boje da će on nešto zloupotrijebit iako stvarno ne vjerujem u to, momak nam je ostavio svoj Fejsbuk, broj mobitela, apsolutno sve...na njemu je velika odgovornost i zato govorim da možda nije loše da se i on nekako ogradi od toga da ne bi sutra bilo forumaša koji ga optužuju da je on profitirao iz svega ovoga.

A tebi @ferdy svaka čast, uvijek si bio ljudina. :thumbup:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Pale_Companion » 21 maj 2014, 15:43

Jel se može i ''izvana'' slati na ovaj račun ?
Agieren statt reagieren

Avatar
nnoo88
Postovi: 457
Pridružen/a: 19 maj 2014, 21:31
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la nnoo88 » 21 maj 2014, 16:36

Sta mislite da se i ovim nasim sportskim kladionicama u bosni i hercegovini napise neki mail da i oni neki dinar uplate. :bih:

Avatar
ZahaKING
Postovi: 1028
Pridružen/a: 06 maj 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la ZahaKING » 21 maj 2014, 18:47

Marsal je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Ja ću uplatiti, ali mislim da nema potrebe da šaljemo neke dokaze i objavljujemo koliko je ko uplatio, to bi trebalo ostati amonimno :)
Meni je bogami svejedno i ja potpuno vjerujem Jasku.

Ali opet trebaš imati na umu da je ovo Bosna, da se ljudi jednostavno boje da će on nešto zloupotrijebit iako stvarno ne vjerujem u to, momak nam je ostavio svoj Fejsbuk, broj mobitela, apsolutno sve...na njemu je velika odgovornost i zato govorim da možda nije loše da se i on nekako ogradi od toga da ne bi sutra bilo forumaša koji ga optužuju da je on profitirao iz svega ovoga.
ma nije problem u jasku, mene strah da ne bude kakvih trollera i levata s pričom "gdje su moje pare, ja sam dao toliko", a zapravo nije ništa i samo će unositi nemir tako...daj Bože da ne bude, al nikad se ne zna..
Bez dlake na jeziku dok su cure depilirane.
More lijepih rozih p..., ali fali im sitnica, to što ima samo jedna, pa je moga k.... vrijedna! :D

Avatar
Zekoo
Postovi: 1165
Pridružen/a: 02 jun 2012, 19:45
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Zekoo » 21 maj 2014, 18:58

Polahko momci, nista zuriti. Jasko izvini, ali si izletio pred rudu i postavio informacije uz racun. Koliko god ti bio posten, ostavio podatke i dao broj telefona to ne garantuje da ce biti transparentno.

Ukoliko bi se novac skupljao na privatni racun, moraju se postaviti neka pravila. Prvo i glavno pravilo bi bilo to da bi se nakon završetka kampanje postavio izvod SVIH UPLATA koji bi imao pečat banke. To ne bi bilo problem dobiti u banci gdje je račun napravljen.

Na taj način bi sve bilo transparentno, te ne bi bilo malverzacija.

Ono što moram napomenuti da kakva god da je osoba, koliko god moralna, neka bude spremna na komentare "ukro,ukrast će, ne vjerujte i slično".

Moj prijedlog je da se napravi humanitarni račun, te da ne bude na privatno lice.

Organizacija neće biti nikakva ukoliko ja dođem i ostavim račun i kažem eto uplaćujte, pa ćemo pare dati nekome.

Mora se jasno znati odrđena pravila, te nakon toga šta sa novcima. Bez toga ne treba ni počinjati skupljanje novca!

Ja želim da znam zašto uplaćujem, te gdje će novac ići. Također, želim da se transparentno prikaže svaka marka utrošena.

LP

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Unofficialpage » 21 maj 2014, 19:01

Ja ovo podržavam a da ću moći lično učestvovati teško, nemam kartice da mogu uplatit preko neta a ne mogu otići do banke a da kažem ocu, njega će biti stid da da 4-5 KM pošto će on dati veći iznos novca na nekim drugim mjestima.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Cautinho » 21 maj 2014, 19:25

Jasko,jeli bilo ista para na tom racunu u trenutku kada si nam ga priložio?
Keep walking.

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 21 maj 2014, 19:30

Ljudi vidim odma zelite neki donatorski racun il sta vec..ne znam vise sta bi rekao..jesam,izletio pred rudu al zelim pomoc kad vec zelite da napravimo nesto.. Eto ako zelite napravite donatorski racun,meni je svejedno, nek se pomogne. Mozete sto se mene tice i napravit racun u kladionici, npr. Premier i uplacivat na njega jer se te pare mogu odma dignut. Govorim, jedan od nacina. Ako zelite na raspolaganju sam, ako zelite donatorski napravit moze i to. Bilo je na racunu nesto sitno veoma,4,5 KM mozda.. Nije to ni bitno toliko.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 21 maj 2014, 19:34

Evo poslao mi je forumas jednu poruku. Ja sutra idem u banku i raspitacu se za donatorski racun,nije problem nikakav eto. Pa vam sve javim sutra ako zelite i tako
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Cautinho » 21 maj 2014, 19:35

Meni je sve uredu,ja uplaćujem ovih dana ;)
Jasko,ako bude nekih znacajnih promjena na racunu,prilozi nam neki izvadak,da vidimo kako napredujemo :D
Keep walking.

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 21 maj 2014, 19:38

Sutra cu do banke otic i vidit kakva je situacija i ako je nekako lahko napravit donatorski racun vidicu i to. Nije problem.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Virtu4l » 21 maj 2014, 19:40

jasko_juve je napisao/la:Evo poslao mi je forumas jednu poruku. Ja sutra idem u banku i raspitacu se za donatorski racun,nije problem nikakav eto. Pa vam sve javim sutra ako zelite i tako
Obavezno ih pitaj za uplate iz inostranstva.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Pirke » 21 maj 2014, 21:28

Ovdje u Kanadi, prijatelji me često pitaju kako da doniraju i kome... Ali ovdje je prilično teško transferirati novac iz računa u račun... Puno je lakše preko kreditne i PayPala.

Može li se i preko kreditne ili PayPala??

Sent from my C6506 using Tapatalk
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la mandraX » 21 maj 2014, 21:51

Ova ideja sa Premier-om je također dobra, puno jednostavnija od banke i sl.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk i 28 gostiju.