22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Rios » 22 maj 2014, 22:07

Besic je napisao/la:Koje zamjeno Spahića i Šunjića treći put pitam ? :D
Zuka i Vranjes :D
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Fordinjo
Postovi: 909
Pridružen/a: 13 mar 2012, 11:12
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Fordinjo » 22 maj 2014, 22:23

Po meni je Hajrovic danas igrac utakmice,razvaljivo je :bih: brz prodoran , dobar dribling a i ubacaji su bili vrlo dobri a lijevica znamo svi kakva mu je :tokralju: mislim da ce dosta doprinjeti repki .....

Avatar
kokakolas
Postovi: 1514
Pridružen/a: 01 jul 2009, 11:37
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la kokakolas » 22 maj 2014, 22:36

Lulica i Hajrovica na krila, Pjanica u sredinu i Dzeku ispred njih. Ima da sijeva sa svih strana ;-)
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

Avatar
ARGUMENT
Postovi: 409
Pridružen/a: 18 feb 2014, 01:35
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la ARGUMENT » 22 maj 2014, 22:51

Vidim prave se formacije vecinom bez Salihovica..brzo ste odpisali momka, koji je godinama standardan i u repki a sto je najvaznije i u bundesligi, gdje je jedna od najvaznijih karika u ekipi..podcjenujete njegova pluca, njegovu lijevicu a i podcjenujete (gledajuci Medunjanin ili Salihovic) Sejinu prednost sto se tice pokretnosti i brzine.
A ti argumenti, da Pape voli Medunjanina ne piju vode, jer i Salihovic non stop igra, Pape i njega voli.

Gledajuci danasnju tekmu, ja bih recimo prije igro sa Hajrovicem nego sa Lulicom, jer je ovaj prva bas puno pokazao, ovaj drugi bas nista, a to mu se cesto desava u repki..toplo hladno..a i naravno, ima on kredita i to ne dolazi u obzir...pa tu je jos i Visca, koji se isto tako dobro pokazao danas...

Znaci raja, budimo sretni da imamo bas tu neku glavobolju jer imamo cak 3-4 dobra igraca viska u veznom redu.

Avatar
kokakolas
Postovi: 1514
Pridružen/a: 01 jul 2009, 11:37
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la kokakolas » 22 maj 2014, 22:59

Zaboravljaju oni stosta... pa tako i na adzino sunce, 'ajducku nadu, dzokera naseg - Tinka Binka.
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Virtu4l » 22 maj 2014, 23:01

Gotovo je agitatori, što ste unosili nemir - unosili ste. Sa svakom narednom rečenicom ispadate sve smiješniji i smiješniji...

:bih: Naprijed Zmajevi! :bih:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la HariTz » 22 maj 2014, 23:02

BIHfAnatiC86 je napisao/la:Ja nisam za Salihovica na mjestu zadnjeg veznog, mislim da nam na toj poziciji treba jedan korpulentan igrac, razbijac, a zasad imamo 2 potvrdjena razbijaca, Spaha i Hulk... :mrgreen: ali niti jedan ne moze igrati na toj poziciji...
Rušilac, kakav Hulk te snaš'o :nene:

mirzatele
Postovi: 11966
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la mirzatele » 22 maj 2014, 23:03

Virtu4l je napisao/la:Gotovo je agitatori, što ste unosili nemir - unosili ste. Sa svakom narednom rečenicom ispadate sve smiješniji i smiješniji...

:bih: Naprijed Zmajevi! :bih:
pravi se javio :rol:

Avatar
kokakolas
Postovi: 1514
Pridružen/a: 01 jul 2009, 11:37
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la kokakolas » 22 maj 2014, 23:03

AkoBogda! I to sa nasim kapitenom na celu, Emirom Spahicem! Najvecim sinom Bosanskim!
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la zgembo89 » 22 maj 2014, 23:45

Da prvo primjetim Šunjić mi je danas bio bolji i od ZUke i od Vranješa konacno mislim da sa mvidio da je imao tu sigurnost i vidi se da igra redovno par puta je odlicno intervenisao vecina nas se cudila kako to da je standardan u Zory-i(Ukrajina),a ovamo bio slab nesiguran danas odlicna partija...
Druga stvar Medunjanin i Salihovic jedan od njih treba igrati u veznom redu koji ne znam jer Salihovic je los na beku dolazi KOlasinac na krilu Lulic znaci njih dvojica jedan ostaje da igra koji ne znam jer potanki su obojica..
Treca stvar HAjrovic odusevio me prodori ubacaji odlicne lopte vrlo ostre kvalitetne on mora igrati na krilu na uštrb Ibiševića..to su tri stvari koje su bile najuočljivije danas,kao i to da je HAdžić lošiji od Bešića ali i BEšić treba još da se uigrava na toj poziciji

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la hilmo » 22 maj 2014, 23:47

Da li nam je @vedator sminio današnju utakmicu, volio bih je opet pogledati?

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Greivis » 22 maj 2014, 23:52

legenda reala je napisao/la:Ma dobra je ovo provjera danas, vidjeli smo da Višća i Hajrović mogu dosta donjeti s klupe kad ganjamo rezultat, vidjeli smo da Avdija i Hadžić ne smiju biti alternative nikome, da je Bičakčić ipak naš drugi najbolji stoper, da Salihović nema više šta tražiti na beku, levatio ga mali Mićo kako je htio itd. da Stanić na jesen treba dobiti poziv u reprezentaciju, da od Gojaka i Kuzmanovića mogu ispasti dosta dobri igrači, o Hodžiću većinom sve znamo i eto :bih:


znači

Begović,Mujdža,Spahić,Bičakčić,SEO,Bešić,Pjanić,Misimović,Lulić i Džeko su sigurni u prvih 11 za preostalo mjesto se bore Medo i Sejo, a u nekim ludim kombinacijama možda i Ibišević ko zna šta se Safetu mota po glavi

s klupe imaš Hajrovića,Višću,Vranješa,Medunjanina/Salihovića/ibiševića,Zukanovića


i Avdiju,Hodžića,Tina,Šunjića koji nadam se neće morati dobijati šansu u Brazilu
Hajrovic mora biti starter. Medunjanin isto.

Begovic
Mujdza-Spahic-Bicakcic-Kolasinac
Besic-Medunjanin
Lulic-Pjanic-Hajrovic
Dzeko
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
Interista
Postovi: 2760
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Interista » 23 maj 2014, 00:12

Ibricic danas trci nisam mogao vjerovati u ono sto gledam :D

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la DonCorleone » 23 maj 2014, 00:27

Da mene pitate, igrao bih sledecu formaciju, ali samo i iskljucivo protiv Argentine. Misljenja sam da je protiv njih bitno znati odigrati kontru kako treba, brzo prenijeti loptu i agresivno stojati pozadi sa igracima koji imaju "muda", koji se ne plase njihovih imena i koji znaju zaustaviti napad prije nego sto "gori vatra" pred nasim sesnaestercom.

Sve zavisi od toga kako otvorimo igru, ako ne primimo gol do neke 60te, mozemo ih dobro namuciti a mozda i pobijediti, jer sam sto posto ubjedjen da ce oni krenuti na sva tri boda. Shodno tome, najgori moguce scenario bi bio da rano na pocetku primimo gol, onda smo primorani da idemo naprijed i onda nastaju rupe, dakle worst case scenario, definitivno.

Best case, do 60te 0:0 sa sledecom formacijom:

----------------------Begovic----------------------
----Mujdza---Bicakcic---Spahic----Kolasinac---
----------------Besic-------Medunjanin-----------
-----Lulic------------Pjanic--------Salihovic----
-----------------------Dzeko----------------------

Ja sam 100 % siguran da ce Sabella narediti gaucosima da u roku od neke 2-3 sekunde nama uzmu loptu, da ne dozvole da pocnemo kreirati nasu pas igru i da nas upravo na Medunjaninu sasjeku, na njemu ce biti najveci teret jer valja iznjeti loptu, a protiv Portugala u gostima je to bilo jezivo, isto to nas sada ceka protiv Argentine. Presing na nase zadnje vezne, na to se mora znati odgovoriti!

Ako bi uspjeli nekako izdrzati do 60te, ubacio bi Misimovica i Hajrovica, a Mireta prebacio na DM.
Ako ovi krenu naprijed svim silama, mi imamo mogucnost da Misimovic podvali barem jednu loptu i to potpuno svijez, a imali bi i veoma jaka krila u obadva pravca i svijezeg Hajrovica, pod takvim okolnostima bi ta dva igraca bila oruzije, ne samo snaga.

Igrali bi onda ovako:

----------------------Begovic----------------------
----Mujdza---Bicakcic---Spahic----Kolasinac---
--------------Besic------------Pjanic--------------
-----Hajrovic-----Misimovic--------Lulic--------
----------------------Dzeko------------------------

Krenuli bi dakle sa najjacim ofanzivnim oruzijem i preko krila (Hajrovic, Lulic) i preko Misimovica (obadvojica odmorni) na kontre protiv mozda cak i nervoznih gaucosa pri rezultatu 0:0, i tada bi bilo apsolutno sve moguce.

Jedini uslov, da Medunjanin ne padne pod pritiskom i da se odbranimo do neke 55te, 60te minute, onda slijedi maskenbal.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

EmNer
Postovi: 163
Pridružen/a: 30 jan 2014, 12:57
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la EmNer » 23 maj 2014, 00:41

ima li snimak neki ili video utakmice dostupan ?

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Consigliere » 23 maj 2014, 02:01

Samo da pohvalim Stanica, koji ima dovoljno kvalitete da nas ojaca na toj desnoj strani, za Avdiju je izmislio fudbal... i Gojaka koji je mega-talenat, sad samo rad i bice mali igracina. :tokralju:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la storm_raider » 23 maj 2014, 08:24

Ma Stanic je ovu sezonu odigrao fenomenalno, cesto zrtva taktike u Zelji, ali momak zna igrati. Meni se svidio Sunjic, decko ne "pametuje" i radi svoj posao. Mnogi su ga osporavali, opravdano, ali vidi se da je dosta radio. Mada eto... ne moze biti neko mjerilo ova utakmica.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
HamburgCity
Postovi: 77
Pridružen/a: 23 maj 2014, 09:10
Lokacija: Hamburg
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la HamburgCity » 23 maj 2014, 09:13

Protiv Argentine:


Mujdza-----Spahić----Bičakčić-----Lulić

Bešić------------Kolašinac


Hajrović----------Pjanić----------Salihović



Dzeko


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk
Using Tapatalk

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la LenBias » 23 maj 2014, 09:17

begovic
mujdza bicakcic spaha seo
besic medunjanin
hajrovic pjana lulic
dzeko

to je najbolje sto imamo i najbolje sto mozemo trenutno bez ikakve dvojbe :thumbup:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la bhsport » 23 maj 2014, 09:33

Odlicna provjera i ono sto sam govorio prije par mjeseci treba nam ovakvih tekmi revijalnih gdje mozes vidjeti kvalitet igraca protiv U21 ili novirana kako god.
Mladi su bili odlicni prvo poluvrijeme, npr ovaj golman je mogo hladno mjesto Avduke, ali eto bit ce vremena za njega.
Cimirot dobar, Stanic pokazao da je bolji od Vrsketa bez sumnje.
Stari su ozbiljno shvatili, idemo dalje, praznik fudbala u Gradaccu je zavrsen.
Domacinima svaka cast.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.