22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la HariTz » 23 maj 2014, 13:03

NoName je napisao/la:I inače, da je Pjanić samo malo jači u odbrani, gdje bi nam bio kraj. Ali nije i neće ni biti jer mu fizika ne dozvoljava da to bude. Bilo bi recimo dobro da ga se sad priprema u tom segmentu ali se onda rizikuje povreda pa nismo dobili ništa a i pozicija gdje bi on bio vezan i za defanzivu traži dosta kontakt igre a znamo kako on izlazi iz tih situacija - uglavnom na nosilima.
Pjanić je se dosta popravio u defanzivi i može dosta nam pomoći i u tom segmentu. Naravno da mu treba klasični razbijač uz njega, ali Pjanke može i u defanzivi ponuditi dosta :D

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Ajax » 23 maj 2014, 13:09

NoName je napisao/la:@Ajax, kod tebe je samo izmjenjen Salihović za Pjanića i ne izgleda to loše nimalo ali smatram da je vrlo važno protiv Gaučosa da udvajamo bekove (ili čak da se branimo sa 3 igrača na beku) i stoga smatram da je bolji izbor za ovu utakmicu (samo za ovu) da to bude Salihović a ne Pjanić.

Ova tvoja formacija bi meni bila udarna u svim ostalim utakmicama, kada nismo apsolutni autsajderi. Protiv Argentine jesmo.
Slazem se sa tobom ali ovdje postoje dva problema.
1) Pape NIKAD nece izostaviti jednog od dvojca Pjanic ( Misimovic ). Mada bi to cak i bilo mozda opravdano. Koliko god to suludo zvuci. I to samo protiv tri reprezentacije na svijetu koje su prejake ofanzivno. Argentine, Brazila i Spanije. Jer protiv njih treba igrati polu bunker. Ali to se nece desiti. Isto vazi i za Misketa.
2) Da bi moja formacija postala udarna. Hajrovic jednostavno mora da dobije sansu u prvih 11 u sljedecoj/im prijateljskim utakmicama protiv jacih protivnika. Mislim da je dovoljno cak i jedna utakmica protiv Obale Slonovace ili Meksika. Inace on NECE biti u udarnih 11 na SP. A on nam je jedino pravo, prirodno desno krilo. A ako ne zadovolji. Ostat ce to sto je i sada. Zamjena sa klupe za zadnjih 20-30 min.

Protiv Argentine se mora odigrati sa jednim napadacem. Sa dvojicom pravih krila na svakoj strani po jedan. Sa dvojicom zadnjih veznih. Od kojih jedan mora biti Besic. Inace ce Argentina iskoristiti rupe i slabosti u nasoj ekipi.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24478
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Goalgetter » 23 maj 2014, 13:12

Ne znam zasto se gura neiskusni Hajrovic, ispred Misimovica i Pjanica? U Galatasarayu je ukupno nekih 300-400 minuta u vrh glave odigrao. Ionako nam je Izet potreban da udje sa klupe, jer Miske ne moze igrati 90 minuta.

U Parizu su Miske i Pjanic fantasticno funkionisali, izveli smo hrpu sjajnih kontranapada, a Pjaniceva jacina su upravo i kontranapadi, ako gledate utakmice Rome, onda znate o cemu govorim. Za Medunjanina nazalost nema mjesta, kao i Ibisevica, po meni jednostavno ne funkcionise, jer previse istih igraca ima na terenu.

Opet ponavljam, mozda mi se i promjeni misljenje kad vidim Misimovica, Pjanica i Hajrovica na djelu protiv Obale Slonovace i Meksika, ali zasad, ne bih ostavljao Zvjezdana i Pjanu na klupi.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Ajax » 23 maj 2014, 13:20

Goalgetter je napisao/la:Ne znam zasto se gura neiskusni Hajrovic, ispred Misimovica i Pjanica? U Galatasarayu je ukupno nekih 300-400 minuta u vrh glave odigrao. Ionako nam je Izet potreban da udje sa klupe, jer Miske ne moze igrati 90 minuta.

U Parizu su Miske i Pjanic fantasticno funkionisali, izveli smo hrpu sjajnih kontranapada, a Pjaniceva jacina su upravo i kontranapadi, ako gledate utakmice Rome, onda znate o cemu govorim. Za Medunjanina nazalost nema mjesta, kao i Ibisevica, po meni jednostavno ne funkcionise, jer previse istih igraca ima na terenu.

Opet ponavljam, mozda mi se i promjeni misljenje kad vidim Misimovica, Pjanica i Hajrovica na djelu protiv Obale Slonovace i Meksika, ali zasad, ne bih ostavljao Zvjezdana i Pjanu na klupi.
Hajrovic je odigrao skoro 1500 min ove sezone. Grasshopper + Galatasaray.
Sto i nije toliko lose. Po meni su I Pjanic i Miske u prednosti ispred Hajrovica. Sve sto trazim je jedna prijateljska za Hajrovica od pocetka da pocne. Isto tako ako si pogledao moju formaciju. U njoj igraju i Pjanic i Miske i Hajrovic. Argentina je duplo jaca od tadasnje i vjerovatno i sadasnje Francuske. Isto tako vise ce im odgovarati klima u Brazilu. Ocekuje se da ce Messi konacno zaigrat dobro i za reprezentaciju. Nadam se da to nece biti vec u prvoj utakmici. Posebno poslje lose sezone u Barceloni. Sto je i sam izjavio.

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la DonCorleone » 23 maj 2014, 13:30

Goalgetter je napisao/la:Ne znam zasto se gura neiskusni Hajrovic, ispred Misimovica i Pjanica? U Galatasarayu je ukupno nekih 300-400 minuta u vrh glave odigrao. Ionako nam je Izet potreban da udje sa klupe, jer Miske ne moze igrati 90 minuta.

U Parizu su Miske i Pjanic fantasticno funkionisali, izveli smo hrpu sjajnih kontranapada, a Pjaniceva jacina su upravo i kontranapadi, ako gledate utakmice Rome, onda znate o cemu govorim. Za Medunjanina nazalost nema mjesta, kao i Ibisevica, po meni jednostavno ne funkcionise, jer previse istih igraca ima na terenu.

Opet ponavljam, mozda mi se i promjeni misljenje kad vidim Misimovica, Pjanica i Hajrovica na djelu protiv Obale Slonovace i Meksika, ali zasad, ne bih ostavljao Zvjezdana i Pjanu na klupi.
Ako se Hajrovic pokaze protiv Obale i Meksika kao juce, ide Bogami u prvu postavu. Jaka krila moras imati ako zelis igrati na kontra napade. Pa sta drugo da radimo? Da meljamo loptu na sredini terena dok nam je gaucosi ne uzmu i krenu u ozbiljan napad? Treba znati drzati loptu u svojim reovima (Miske), treba znati prenijeti loptu brzo na njihovu polovinu (Pjanic ili Medunjanin), i treba napadati preko krila (Lulic, Hajrovic, Salihovic, Visca).

Ponavljam, juce protiv U21 je drugo poluvrijeme bilo deset puta bolje nego prvo. Gusimo jedni druge sa 3 dizelasa u prvih II, to tako ne moze proci nema nikakve sanse za to.
Ja bih zrtvovao Salihovica, Ibisevica i Medunjanina, a ojacao krila i sredinu terena.
Moj favorit:
---------------------Begovic--------------------
---Mujdza---Bicakcic---Spahic--Kolasinac---
------------Besic-------------Mire--------------
---Hajrovic------Misimovic------Lulic---------
---------------------Dzeko-----------------------

Mire>Medunjanin, Hajrovic>Salihovic, ako se bude pokazao. Ako se ne bude pokazao onda Salihovic>Hajrovic. Bez previse komplikovanja. Samo jedno da znate, Salihovic nije za poziciju boxtobox igraca, losije partije pruza nego kao na lijevom krilu.

Minimalna promjena, ulazak Salihovica, bez previse komplikovanja:

---------------------Begovic--------------------
---Mujdza---Bicakcic---Spahic--Kolasinac---
------------Besic-------------Mire--------------
---Lulic-----------Misimovic------Salihovic--
---------------------Dzeko-----------------------

Po meni se postavlja samo jedno pitanje, dali Salihovic ili Hajrovic, dok su Medunjanin i Ibisevic definitivno van.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Ajax » 23 maj 2014, 13:37

DonCorleone je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:Ne znam zasto se gura neiskusni Hajrovic, ispred Misimovica i Pjanica? U Galatasarayu je ukupno nekih 300-400 minuta u vrh glave odigrao. Ionako nam je Izet potreban da udje sa klupe, jer Miske ne moze igrati 90 minuta.

U Parizu su Miske i Pjanic fantasticno funkionisali, izveli smo hrpu sjajnih kontranapada, a Pjaniceva jacina su upravo i kontranapadi, ako gledate utakmice Rome, onda znate o cemu govorim. Za Medunjanina nazalost nema mjesta, kao i Ibisevica, po meni jednostavno ne funkcionise, jer previse istih igraca ima na terenu.

Opet ponavljam, mozda mi se i promjeni misljenje kad vidim Misimovica, Pjanica i Hajrovica na djelu protiv Obale Slonovace i Meksika, ali zasad, ne bih ostavljao Zvjezdana i Pjanu na klupi.
Ako se Hajrovic pokaze protiv Obale i Meksika kao juce, ide Bogami u prvu postavu. Jaka krila moras imati ako zelis igrati na kontra napade. Pa sta drugo da radimo? Da meljamo loptu na sredini terena dok nam je gaucosi ne uzmu i krenu u ozbiljan napad? Treba znati drzati loptu u svojim reovima (Miske), treba znati prenijeti loptu brzo na njihovu polovinu (Pjanic ili Medunjanin), i treba napadati preko krila (Lulic, Hajrovic, Salihovic, Visca).

Ponavljam, juce protiv U21 je drugo poluvrijeme bilo deset puta bolje nego prvo. Gusimo jedni druge sa 3 dizelasa u prvih II, to tako ne moze proci nema nikakve sanse za to.
Ja bih zrtvovao Salihovica, Ibisevica i Medunjanina, a ojacao krila i sredinu terena.
Moj favorit:
---------------------Begovic--------------------
---Mujdza---Bicakcic---Spahic--Kolasinac---
------------Besic-------------Mire--------------
---Hajrovic------Misimovic------Lulic---------
---------------------Dzeko-----------------------

Mire>Medunjanin, Hajrovic>Salihovic, ako se bude pokazao. Ako se ne bude pokazao onda Salihovic>Hajrovic. Bez previse komplikovanja. Samo jedno da znate, Salihovic nije za poziciju boxtobox igraca, losije partije pruza nego kao na lijevom krilu.

Minimalna promjena, ulazak Salihovica, bez previse komplikovanja:

---------------------Begovic--------------------
---Mujdza---Bicakcic---Spahic--Kolasinac---
------------Besic-------------Mire--------------
---Lulic-----------Misimovic------Salihovic--
---------------------Dzeko-----------------------

Po meni se postavlja samo jedno pitanje, dali Salihovic ili Hajrovic, dok su Medunjanin i Ibisevic definitivno van.
+1
Hajrovic je mnogo opasnije desno krilo od Lulica. Lulic bi trebao da bude bolje lijevo krilo od Salihovica. Ako padne u formi onda ce ga zamjeniti Salihovic. Svakako ce i jedan i drugi igrati od pocetka ili kao zamjena. Cak i Medunjanin je bolji box to box igrac od Salihovica.

Avatar
nedžad
Postovi: 1035
Pridružen/a: 27 jan 2011, 19:54
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la nedžad » 23 maj 2014, 14:32

[youtube][/youtube]
Uvjek može biti gore od goreg
i zato glavu gore
bori se za svoje
i uvjek budi čovjek

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la vivaILchelik » 23 maj 2014, 16:01

nedžad je napisao/la:[youtube][/youtube]
Nemoj stavljat skraceni link sa youtube nego puni, inace ga forum ne ucitava ;)
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

Avatar
soccerfan
Postovi: 8682
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la soccerfan » 23 maj 2014, 19:17

NoName je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:evo ga Pjana klupi,to se cekalo :rol: :rol: :rol:
U utakmici protiv Argentine, samo jedan može igrati od trojca Miske/Pjana/Medo, ja mislim da bi to trebao biti Miske a nemam ništa protiv ni da to bude Pjana ali smatram da je iskustvo ovdje veoma važno. Pjanić je u svim jačim utakmicama naše reprezentacije bio gotovo nevidljiv.
Pa Bog ti pomogao u utakmici koja nas je odvela na SP, dobro Ibisevic je dao go, ali Pjanic svi su ovdje govorili je bio jedini ali jedini koji je ginuo i davao svaki atom snage da pobijedimo. Ocito nisi gledao utakmicu.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la LenBias » 23 maj 2014, 20:05

Greivis je napisao/la:
LenBias je napisao/la:begovic
mujdza bicakcic spaha seo
besic medunjanin
hajrovic pjana lulic
dzeko

to je najbolje sto imamo i najbolje sto mozemo trenutno bez ikakve dvojbe :thumbup:
Zasto jednostavno nisi quotao moj post? Puno bi ti lakse bilo. Il krades viziju? :mrgreen:
nisam primjetio ali ako si ovo napisao prije mene onda imas pravo i dooobrooodosaooo u kluuuub :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la NoName » 23 maj 2014, 20:09

soccerfan je napisao/la:
NoName je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:evo ga Pjana klupi,to se cekalo :rol: :rol: :rol:
U utakmici protiv Argentine, samo jedan može igrati od trojca Miske/Pjana/Medo, ja mislim da bi to trebao biti Miske a nemam ništa protiv ni da to bude Pjana ali smatram da je iskustvo ovdje veoma važno. Pjanić je u svim jačim utakmicama naše reprezentacije bio gotovo nevidljiv.
Pa Bog ti pomogao u utakmici koja nas je odvela na SP, dobro Ibisevic je dao go, ali Pjanic svi su ovdje govorili je bio jedini ali jedini koji je ginuo i davao svaki atom snage da pobijedimo. Ocito nisi gledao utakmicu.
Naravno da nisam, inače ne gledam utakmice reprezentacije :silent:

Kada kažem jače utakmice, naravno, mislim na utakmice protiv jačih protivnika. A inače Latvija (ili bijaše Litvanija :think: ) spada u kremu svjetskog fudbala. Estonci (ili Litvanci :think: ) su tu negdje sa Argentinom.

:opaopa:
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Virtu4l » 23 maj 2014, 20:12

Mislim da će ova nova verzija Pjanića napokon ispuniti sva očekivanja. Od njega najviše očekujem na SP, to je ona sad ili nikad situacija.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24478
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Goalgetter » 23 maj 2014, 20:13

:arrow: Mislim da ova tema moze pod kljuc.

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Post Postao/la Principatus » 23 maj 2014, 20:54

Don Carleone svidjaju mi se formacije i razmisljanje, iskusni Lulic umjesto mladog Hajrovica na desnom krilu i Sejo na lijevom bi sigurno bili opasni. Pjanic sa svojom novom ulogom, koja mu licno lezi, zasto da ne pored razbijaca besica.Miske u novoj formi iza Dzeke i kao mozak igre, isto moguce.

Vidi se da imamo neka 2 igraca viska za ovu prvu postavu protiv Argenine, sto je super kada ima takva konkurencija u ekipi. Pitanje je samo dali ce Safet biti dovoljno hrabar, da ovako kratko pred SP isprobava nesto novo, ja mislim da je ta hrabrost neophodna, inace ce bi sa Medunjaninom-Pjanicem-Misimovicem suvise gusili loptu. Ove druge verzije su mnogo brze, borbenije i ubojitije.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.